Jump to content
Dogomania

pielegnacja onka-jak i w czym kapac,czym czesac,jak dbac o wyglad onka


ayshe

Recommended Posts

Pomocy!!:placz:
Pewnie temat poruszany był miliony razy, przyznaje sie nie szukalam :oops: .
Ale moze mi powiecie, Czy dajecie swoim psiakom jakies witaminki, czy cos, zeby wlosy im tak strasznie nie wypadaly??
Lady wlasnie ma okres najintensywniejszego linienia, no po prostu reklamowka klakow dziennie i przy tym łupierz:shake: , a no i zapomniałam dodać mieszka w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 475
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

roboran h.stary ale sprawdzony przez wielu.niestety wylinic musi.mozna psa tez wykapac-to rusza mocniej wlos i szybciej wychodzi.zdecydowanie dzialac nalezy jak wlos zaczyna wypadac.jesli jest lupiez to:zastanow sie nad karma[przy dobrze dobranej lupiezu nie ma],dzialaj kompleksowo na skore:roboran h,algi[algolith beaphara lub bardziej kondycyjny ale tez z algami drucal tej samej firmy].doskonala na sybko[1,5 tygodnia]jest pasta beaphara z karnityna ale i z dodatkami na wlos.poprawia bardzo szybko jakosc wlosa i jego witalnosc aczkolwiek jest nieekonomiczna w dawkowaniu niestety.ale czasem warto.czasem pomaga kopniak roboran h +laveta super.

Link to comment
Share on other sites

[B][U]Ayshe[/U][/B] dzieki, ale jeszcze cos
czy ten [B]roboran h[/B]. to tabletki, czy jakaś maść, szmpon, co to jet?? i jaka jest cena takiego specyfiku:razz:.
Lady zgubiła już prawie cały podszerstek zimowy :cool3:, z puszystego misia stala sie koscista piesia, ale teraz bedzie kolej wypadania dlugiego wlosa, czy ten roboran h. pomoze??
A ten lupiez to chyba wiem od czego, teraz czesze ja nawet 2 razy dziennie, a gdy nie linieje (tak zdarzaja sie takie momenty:lol:) to ok 1 raz na tydzien. Pewnie to tak podraznia skore.

Czytałam ze siemie lniane jest dobe na sierść, ktoś probowal??:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mercedes7']
A ten lupiez to chyba wiem od czego, teraz czesze ja nawet 2 razy dziennie, a gdy nie linieje (tak zdarzaja sie takie momenty:lol:) to ok 1 raz na tydzien. Pewnie to tak podraznia skore.[/quote]

A Ty jak czeszesz sie czesciej niz raz w tygodniu to masz lupiez?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Zimowy włos to dopiero dostanie ,a kąpiel doskonale jej zrobi .[/quote]

o nie:shake: a ona nie nawidzi kąpieli, jak widzi że zbieram caly potrzebny sprzet, to szerokim łukiem omija łazienke, a jak już znajdzie sie pod prysznicem to taka stasznie smutna :-( stoi i czaka, az skończe i powiem że może już iść.

A co do łupiezu to nie wiem, po prostu zauwazylam taka prawidlowosc, ze jak strasznie linieje i bardzo częto ją czesze to ma łupiez, a poza tym okresem to nie ma:cool1:. Nie wiem czy to od tego, no ale jak by to było np. od jedzenia to był by chyba cały czas , a nie tylko podczas linienia:razz:.

Dzieki za pomoc:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mercedes7']A co do łupiezu to nie wiem, po prostu zauwazylam taka prawidlowosc, ze jak strasznie linieje i bardzo częto ją czesze to ma łupiez, a poza tym okresem to nie ma:cool1:. [/quote]

Mercedes czy czeszesz psa może zgrzebłem drucianym? Jeśli tak to łupiez ma prawdopodobnie od tego. Zauważyłam to u swojego psa, że jeżeli częstotliwość czesania wzrasta, pojawia się wtedy łupież. Odkąd zainwestowałam w zgrzebło, którego druty zakończone są takimi kuleczkami, nie podrażniającymi skóry problem znikł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja do czesania uzywam grzebienia z obrotowymi zabkami[takiego w litere T][/quote]

Kurcze jak wygląda taki grzebien?? Jak masz jakąś fotkę to prosze pokaż, bo jeszcze nie spotkałam się z takim albo nie potrafię sobie teraz wyobrazić:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ruda
ja mam taki tylko prosty i mogę ci nawet oddac... prawie nie używany .. kupiłam inny właśnie w kształ litery T bo ja mam długowłocha... a mam dokłdnie taki:
[URL]http://zoosklep.com.pl/index.php?p877,trixie-grzebien-obrotowy-dla-psa-duzy-2411[/URL]

obraca mu się każdy ząbek.. w tym grzebieniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Nie to na pewno nie ja:shake: ja się tam nie logowałam:lol: może jest jakaś inna Gosia i ma ONkę Szirę:lol:[/quote]

Ojjjj...to wybacz, ale coś mi sie wydawało, że na owczarku też bywasz:lol: Za dużo tych for i zaczynam się motać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Nie ma do czego:eviltong: :eviltong: :eviltong: nie logowałam się tam bo ja żyła jestem i nie chcem płacić:eviltong: :oops: :oops: :oops: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]to tak jak ja.pisalam tylko na bezplatnych watkach.za 10 zl to ja wole np.roboran albo olej lniany czy jakis psom z fundacji kupic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']to tak jak ja.pisalam tylko na bezplatnych watkach.za 10 zl to ja wole np.roboran albo olej lniany czy jakis psom z fundacji kupic.[/quote]

Ale Wy babsztyle sknery jesteście a feee:roll::roll::eviltong: 0,83 zł miesięcznie to faktycznie kasy jak lodu, skąd tu tyle wyściubic?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rudaa1']Ale Wy babsztyle sknery jesteście a feee:roll::roll::eviltong: [/quote]
:evil_lol: ano sknera jestem.zwlaszcza jesli chodzi o wydatki nie na psy i dziecko:cool1: .zreszta mnie za bardzo tamto forum nie interesuje.nie lubie zondu,pkpru,khronu i innych takich wydziwien.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...