Jump to content
Dogomania

pielegnacja onka-jak i w czym kapac,czym czesac,jak dbac o wyglad onka


ayshe

Recommended Posts

[quote name='Nanami']Zapomniałas dodać, ze ZKwP tez nie lubisz :evil_lol:[/quote]
zkwp mnie ani ziebi ani grzeje.KoN raczej mnie ziebi.nie lubie kombinowania i tworzenia wlasnej prawdy olewajac wszystko a majac za dewize:bo wolno mi.powolujac na swiat nowe pokolenie psow nie wolno .trzeba ponosic odpowiedizalnosc za to co sie tworzy w imie hodowli rasy.
nie lubie i juz.potem trzepotanie rzesami i :och ale przeciez regulaminy i ten wzorzec i te wytyczne sv to takie nie wolnosciowe,a gdzie prawa jednostki?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 475
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem w szoku :crazyeye: Ksieciunio nie linieje, tzn goobi troche wlosa, jak azdy pies, ale lapiac go za portki cala reka wyciagnelam 4-5 wlosow :crazyeye: zawsze byl to garsc :crazyeye: Tylko teraz chcialabym dojsc, po czym on ma taka dobra siersc, bo w jego jadlospisie nic sie nie zmienilo :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Jestem w szoku :crazyeye: Ksieciunio nie linieje, tzn goobi troche wlosa, jak azdy pies, ale lapiac go za portki cala reka wyciagnelam 4-5 wlosow :crazyeye: zawsze byl to garsc :crazyeye: Tylko teraz chcialabym dojsc, po czym on ma taka dobra siersc, bo w jego jadlospisie nic sie nie zmienilo :lol:[/quote]

Ojjj sajo jakbyś tak doszła do tego, dlaczego tak sie dzieje będe wdzięczna, bo ja juz trace siły, kłaki wychodza garściami, a po moich codziennych wyczesywaniach pies juz zaczyna wyglądac jak prawie bezwłosy szczur, a kłaki jak wychodziły tak wychodzą. Wcześniej jak był na Boschu niemal wcale nie było linienia problem w tym, że niewiem czy to było związane własnie z podawaniem Boscha czy z porą roku ( było to jakies 3 miesiące temu):roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rudaa1']Ojjj sajo jakbyś tak doszła do tego, dlaczego tak sie dzieje będe wdzięczna, bo ja juz trace siły, kłaki wychodza garściami, a po moich codziennych wyczesywaniach pies juz zaczyna wyglądac jak prawie bezwłosy szczur, a kłaki jak wychodziły tak wychodzą. Wcześniej jak był na Boschu niemal wcale nie było linienia problem w tym, że niewiem czy to było związane własnie z podawaniem Boscha czy z porą roku ( było to jakies 3 miesiące temu):roll:[/quote]
Jeszcze niedawno Myszulowi kłaki garściami wychodziły-grzyb,pora rkoku-wyglądała jak 7 nieszczęście.Cały czas cdaje jej Vitalin,polecam,jest w płynie teraz mam wrażenie że włosy wcale jej niewypadają:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Bo dlugowloche psy generalnie goobia mniej siersci.[/quote]

"Generalnie":diabloti: Też zawsze tak myślałam, długowlochy lenią sie tez paskudnie:cool1: jeszcze gorzej od krotko, wyjątkami są tu tylko te DONki posiadające marny podszerstek albo zupełny jego brak.

Link to comment
Share on other sites

niby tak.. ale jak sie zaczyna je czesac...... koszmar;p cekin jakies tam podszerstek posiada.. i jak to sie zacyna sypac to hmmm juz wole jak martwe dlugie kudly zostaja w grzebieniu:D:D ale z kolei psy z dluzszym wlosem wiece syfu zostawiaja w domu na dywanie;/ bo naim sie tio to dokladnie wyczesze to eh.... moj dywan to piaskownica:D:D zwykel odkurzanie nie wsytarcza;p co jakis zcas trzeba "przeprac" dywan za pomoca gabkibo ona zbiera najlepiej kudly:D

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie wyobrażam co pozostawia po sobie taki długowłoch, jak moj krotkowloch nie dośc, że sie leni to też kupe syfu, piachu roznosi po domu i po skończeniu odkurzania jeszcze mam czysto przez pare minut.:( normalnie ciągła, syzyfowa praca....
Niestety pies w mieszkaniu rokuje na bezustanny brudzik-zawsze i wszędzie, bez względu na częstotliwość sprzątania:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']popsuty odkurzacz to nie problem... zwykla gabka kapielowa.. plyn do mycia naczyn w cieplej wodzie a to w jakims wiaderku.. i dywanik przecierasz.. wszystko wylazi i zostaje na gabce:Di amsz czysto jak po odkurzaniu:D ja tak robie raz na tydz... hehe chociaz odkurzacz mam sprawny;p[/QUOTE]

A możesz tak wpaść do mnie i to samo zrobić:diabloti: bo ja to taka masochistka nie jestem i z gąbką latać nie będę:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Z mojego dywnu nie wyjdzie, wlos, owszem, ale piasku nie wyciagne bez odkurzacza.

A do zbierania wlosow najleprza jest turboszcztka, kosztuje ok 100 zl, ale super wyciaga wlos z dywanu (nie tylko zreszta, inne smieci tez ladnie zbiera). Moi rodzice maja i sprawdza sie rewelacyjie, wyprobowana na ONku, mali, bernardynie i mixie podhalana, zbiera kazdy rodzaj wlosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Nie narzekajcie, mi zepsul sie odkurzacz i nie mam kasy na jego naprawe. Czy mam mowic dalej?:roll:[/quote]

Hehehe sajo jak ja sobie wyobraze swoj dom przy codziennym odkurzaniu, a Twój bez to dostaje gęsiej skórki:diabloti: Ja z dywanów to reka moczona w misce z płynem i jechana gołą ręka, aż piecze wrrr..ale tak najlepiej schodzi, nie próbowałam gąbka, a marmara jaka masz gąbkę tą szorstką czy taka mięciutką jak kwaciuśka?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rudaa1']Hehehe sajo jak ja sobie wyobraze swoj dom przy codziennym odkurzaniu, a Twój bez to dostaje gęsiej skórki:diabloti: [/quote]

No wlasnie, a wieczorem przychodza osoby obejrzec mieszkanie, bo mi sie wspolokatorzy wyprowadzaja.....na szczescie pokoj do wynajecia jest bezwlosy (psy tam nie chodza), a z przedpokoju chyba zdejme wykladzine na ta okolicznosc.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam długowłocha :) nie moge stwierdzić czy więcej gubi niż ONek .. ale pwoiem wam że jaki kiedyś mieliśmy bokserkę to to było utrapienie mnóstwo tych maleńkich włosków .. a mojego eta łatwo wyczesac to raz, a drugie mam taką szczotkę z auchana . niby ogrodowa miała być , ma takie twarde plastikowe włosy ok 10cm długości ścięte pod skosem i jest super do zamaitania zgubionego futra :) nie używam odkurzacza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rudaa1']Hehehe sajo jak ja sobie wyobraze swoj dom przy codziennym odkurzaniu, a Twój bez to dostaje gęsiej skórki:diabloti: Ja z dywanów to reka moczona w misce z płynem i jechana gołą ręka, aż piecze wrrr..ale tak najlepiej schodzi, nie próbowałam gąbka, a marmara jaka masz gąbkę tą szorstką czy taka mięciutką jak kwaciuśka?:cool3:[/quote]
hmm taka zwykla z biedronki za pare groszy.. ma z jednej strony ta szorstka warstwe.. ale ta mieksza lepiej dziala;p

ehh turbo szczotki;/ to trzeba miec pozradny odkurzacz a nie satre cos przypominajace tylko woe urzadzenie;/

Link to comment
Share on other sites

vITALIN
OK 20 ZŁ,JA DAJE NA OKo .;) WG WETA DWA RAZY dziennie PO ŁYŻECZCE

SPRAWDZA SIĘ:razz: ZAWIERA KWASY OMEGA 3 I 6 I WIT DI E:cool3:
no i pachnie rybim tłuszczem mniam mniam:p

przy poprzednim psiaku kiedy wyłysiał mu tyłek-dosłownie:evil_lol: od suchej karmy:mad: po podawaniu Vitalinu szybciutko odrosły

Link to comment
Share on other sites

z dywanu b.dokladnie zbiera sierść ..... szczotka psia ;) , niedawno kupilam cos takiego dziwnego prostopodłoscian z pianki ,jeden bok to piankowy jeżyk jakby , chodzilo mi o cos co lapaloby te gładkie długie włosy psie z grzbietu . no i łapie super ,a z dywanu jak sie okazuje tez świetnie ,z kanapy tyż . nie znalazlam w necie wiec nie podam linka, ale to chyba bylo firmy trixi. nawilzona gabka taka jak do zmywania naczyn tez dobrze zbiera .

Link to comment
Share on other sites

Kuurcze az musze spróbowac z te gabka, bo od tego tarcia dlońmi za pare lat linie papilarne mi zanikną:evil_lol:
Ja dywan w domu mam tylko jeden i to niewielki, nie dałabym rady z wieksza ilościa, ale najgorsze jest to, że mam w przedpokoju białe płyteczki i ta masa czarnych kłaków pięknie wchodzi w kontrast z tą bielą:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...