Jump to content
Dogomania

Posokowiec Bart vel Bruno odnalazł właściciela


martaipieski

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paros']obiecałam, że cosik wpłacę - jutro wpłacę 50 zł :lol:[/QUOTE]
[quote name='Zofija']Poproszę numer konta na pw[/QUOTE]

Dziękujemy :)
Nie wiem, czy Marta zdążyła podać, więc na wszelki wypadek wysłałam do Was PW.
Marta na pewno jeszcze będzie miała wydatki, zanim Bart trafi do nowego DT.

[quote name='moni12']Czy psiak ma wydarzenie na fb? warto.[/QUOTE]

Ma. [B]Paros[/B] mu zrobiła :loveu:

[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=207274472619258[/URL]

Jest też tutaj:

[URL="http://www.facebook.com/event.php?eid=207274472619258#%21/pages/Psy-my%C5%9Bliwskie-w-potrzebie/103640539712546"]http://www.facebook.com/event.php?eid=207274472619258#!/pages/Psy-my%C5%9Bliwskie-w-potrzebie/103640539712546[/URL]

Ale jak dotąd chyba bez efektu finansowego?
Za mało ludzi, a wydarzenie też za mało spektakularne :(

Chciałabym dowiedzieć się wiecej na temat oferowanego domu tymczasowego.
Czy Bartowi bedzie tam dobrze?
Ja wiem, że miłośnicy rasy najlepiej wiedzą co psu potrzeba do szczęścia, ale prosze coś więcej na ten temat
Co to za domek? Są inne pieski, albo dzieci?

A może u [B]snuszkak[/B] byłoby mu lepiej, skoro już wkradł się tak w Jej serce, że rozważała przygarnięcie na DT :)

Bart już dość wycierpiał, jest zmęczony, zestresowany, potrzebuje stabilizacji, prawdziwej troski i dobrych warunków.
Przed podjęciem decyzji o operacji przydałoby się dokładnie go przebadać i może skonsultować jeszcze z innym lekarzem na ile faktycznie jest to pilne.
Bart nie jest młody, do tego psiak po przejściach, narkoza może mu w tym stanie zaszkodzić.
Czy w oferowany DT ma dobrego, zaufanego weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

memory dziekuje :)

Bart ma zapas karmy na kilka dni, wiec mysle ze duzych wydatków to juz nie bedzie, jak pojedzie do nowego DT to kwote ktora zostanie przeleje na konto nowej Tymczasowej opiekunki o której i ja chciałabym sie cos wiecej dowiedzieć.
Wczoraj dzwoniła do mnie simnona ale tylko chwilke porozmawiałysmy i własciwie to co mi powiedziała to napisała na watku.
Nie pamietała jaka to dokładnie miejscowość ale chyba 20km od Tuczna wiec mogłabym Barta odwiedzać :Dnapisałam do simony maila z zapytaniem o jakies info o tym DT

[url]http://forum.posokowce.org/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Czy ten dt od Simony jest wlasnie blisko Tuczna -jak rozumiem ? Czy też rozważacie dt u Snuszkak -w Puszczykowie ,gdyby cioteczka ta zdecydowala się na dt ? Bo ja wpierw zrozumialam ,że to na Sląsku ten dt od Simony mialby być. Jeśli to blisko Marty ,to moglaby odwiedzać często Barta . Obie wersje dt ważne,a Marta pewnie rozpatrzy.No i snuszkak tylko zastanawia się na pomocą -wzieciem Barta -nie ma konkretnej decyzji.
Jesli dt od Simony wezmie na siebie koszty ewent .leczenia Barta -a glownie operacji/zabiegu -to b.ważne.Nadal jednak trzeba psa oglaszać i na to tez potrzebne fundusze.No i teraz na koszty poniesione przez Martę -na weta ,itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Czy ten dt od Simony jest wlasnie blisko Tuczna -jak rozumiem ? Czy też rozważacie dt u Snuszkak -w Puszczykowie ,gdyby cioteczka ta zdecydowala się na dt ? Bo ja wpierw zrozumialam ,że to na Sląsku ten dt od Simony mialby być. Jeśli to blisko Marty ,to moglaby odwiedzać często Barta . Obie wersje dt ważne,a Marta pewnie rozpatrzy.No i snuszkak tylko zastanawia się na pomocą -wzieciem Barta -nie ma konkretnej decyzji.
Jesli dt od Simony wezmie na siebie koszty ewent .leczenia Barta -a glownie operacji/zabiegu -to b.ważne.Nadal jednak trzeba psa oglaszać i na to tez potrzebne fundusze.No i teraz na koszty poniesione przez Martę -na weta ,itd.[/QUOTE]
skarbonka Barta to 7zł pozniej sprawdze czy doszły jeszcze jakies wpłaty to napisze co ile i od kogo:)
ja mysle ze jak Bart za kilka dni ma trafic do nowego DT (oczywiscie czekamy na info co to za DT- bo w ciemno go nie damy :/) to ja juz nie bede miała zadnych wydatków poza karmą ale na to jeszcze mnie stac wiec spokojnie:)
wiec nie wiem czy chetni beda wpłacac pieniążki na moje konto a ja kwote jaka sie uzbiera pozniej przeleje na konto nowej tymczasowej opiekunki czy poprostu wstrzymajmy sie z wpłatami (no chyba ze bedzie jakis konieczny wydatek-odpukać) do czasu az psiak Trafi do nowego DT???????
zielona jestm w tych sprawach czekam na rady i info!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cześć!
Mam na imię Gośka. To u mnie ma być ten DT dla psiaka.
Mieszkamy pod Wałczem w domu z ogródkiem.
Jestem właścicielką dwóch suczek posokowców - starszej pani w wieku około 10 lat (adopcja) i wiecznego szczeniaczka w wieku 5 lat.
Wstępnie umówiłam się już na przekazanie psa.
Nie ma problemu, żeby go do nas przywieźć i sprawdzić jakie będzie miał warunki.
Sprawy formalne i finansowe proszę załatwiać z Simoną - to ona sprawuje pieczę nad całą tą akcją a ja się dostosuję.
Weterynarza do którego mamy zaufanie mamy w Wałczu i najchętniej przeniosłabym się z opieką do niego.
Pozdrawiam
Gośka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martaipieski']skarbonka Barta to 7zł pozniej sprawdze czy doszły jeszcze jakies wpłaty to napisze co ile i od kogo:)
ja mysle ze jak Bart za kilka dni ma trafic do nowego DT (oczywiscie czekamy na info co to za DT- bo w ciemno go nie damy :/) to ja juz nie bede miała zadnych wydatków poza karmą ale na to jeszcze mnie stac wiec spokojnie:)
wiec nie wiem czy chetni beda wpłacac pieniążki na moje konto a ja kwote jaka sie uzbiera pozniej przeleje na konto nowej tymczasowej opiekunki czy poprostu wstrzymajmy sie z wpłatami (no chyba ze bedzie jakis konieczny wydatek-odpukać) do czasu az psiak Trafi do nowego DT???????
zielona jestm w tych sprawach czekam na rady i info!!!![/QUOTE]

już wpłaciłam, więc Bartuś ma o 50 zł więcej :lol:

Link to comment
Share on other sites

witamy Gosiu na forum:)
a ja mam złe wiesci przepraszam cioteczki ze dziś nie pisałam i nie maiłam nawet kiedy spr konta:( poszłam z moimi psami na spacer i znaleźlimy martwa suczke tez posokowca:( na ciele nie ma zadnych obrażen(widocznych)
[url]http://img64.imageshack.us/i/dsc05226k.jpg/[/url]
chce zeby ten dzien jak najszybciej minał pozwólcie ze jutro sprawdze od kogo doszły pieniazki i dam wam znac:(

Link to comment
Share on other sites

Matko, Marta straszne co piszesz:(

Jaka biedulka piękna była, szok:-(

Marta myślisz, że to przypadek? 2 tej samej rasy psiaki, w tym samym miejscu? jeden ciężko pobity a sunia martwa? Co tam się dzieje?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kado']Matko, Marta straszne co piszesz:(

Jaka biedulka piękna była, szok:-(

Marta myślisz, że to przypadek? 2 tej samej rasy psiaki, w tym samym miejscu? jeden ciężko pobity a sunia martwa? Co tam się dzieje?:crazyeye:[/QUOTE]
nie sadze by to był przypadek!!!mysle ze te sprawy sa powiazane zgłosiłam to na policje z policja byłam tam na miejscu(czyli tym polu gdzie ja znalazłam:( ) opowiedziałam wszystko ze szczególami ze 5marca do Sandry przybłąkał sie bobity pies tej rasy a ona martwa lezy tam pewnie tez od kilku dni:(

Link to comment
Share on other sites

tez tak własnie pomyslałam:(:( tam gdzie ja znalazłam to jakis pechowe miejsce nie całe 2tygodnie temu to chyba było jak znalazłam tam martwego zajaca we wnyku dosłownie ze 100metrow dalej:(
tak tez myslałam ze ktos ja tam wyrzucił bo ziemia zamarznieta i nie chciał kopac dollu:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goska1962']Cześć!
Mam na imię Gośka. To u mnie ma być ten DT dla psiaka.
Mieszkamy pod Wałczem w domu z ogródkiem.
Jestem właścicielką dwóch suczek posokowców - starszej pani w wieku około 10 lat (adopcja) i wiecznego szczeniaczka w wieku 5 lat.
...[/QUOTE]

Witamy :)

To ja zapytam, bo chyba nie było o tym mowy - czy to bezpłatny, czy płatny dom tymczasowy?
Jeśli bezpłatny, to jakiego wsparcia bedzie potrzebował?
Jeśli płatny, to jaki koszt?
Nie mamy stałych deklaracji i nie będzie o nie łatwo.

Domek z ogródkiem i towarzystwo dwóch dziewczyn - fajnie brzmi.
Czy sunieczki są wysterylizowane?
Nie wiemy jak Bart.
Nie pomyślałyśmy, by przy okazji wizyty w lecznicy poprosić o sprawdzenie, chyba, że Marta sama na to wpadła?

Straszny obraz tej suni...
Samotna, porzucona jak śmieć.
Nie chcę nawet myśleć, co się działo, zanim przekroczyła Tęczowy Most :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martaipieski']tez tak własnie pomyslałam:(:( tam gdzie ja znalazłam to jakis pechowe miejsce nie całe 2tygodnie temu to chyba było jak znalazłam tam martwego zajaca we wnyku dosłownie ze 100metrow dalej:(
tak tez myslałam ze ktos ja tam wyrzucił bo ziemia zamarznieta i nie chciał kopac dollu:([/QUOTE]
Straszne.Zabita sunia.:-( Mozemy tylko domyślać się ,że oba te psy zostaly skatowane,pobite przez być może tych samych oprawców/oprawcę by pozbyć się ich .Może to ktoś kto rozmnażal te psy i staly się bezużyteczne-nie bylo zbytu na szczeniaki już ? A może to ofiary okrutnego kłusownika ,któremu te psy slużyć mialy do lapania bezbronnych zwierząt leśnych a okazaly się malo przydatne ?
Widac po oczach Barta ,że musial przeżyć ogromne cierpienie i ból,być może razem z ta sunią byl wtedy skazany na wyrok z łap oprawcy.On może uciekl a sunia zginęla. Dobrze,że zglosiliście tę sprawę na policję,choć cięzko liczyć na wykrycie oprawców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martaipieski']Memory nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale Bart ma klejnoty na miejscu :D
co do suni to ................................... az sie cisna łzy do oczu:(:(:([/QUOTE]
Marto,czy ta sunia zostala zawieziona do weta by zrobic sekcję jej? Bo to chyba istotne i pomocne w wykryciu sprawcy.Stwierdzi wet ,czy zostala uśmiercona na skutek pobicia ,czy np.otrucia itd. i jakie ma obrażenia.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze zrozumiałaś :)
Po prostu zastanowiłam się nad koniecznością kastracji.
Straszna rewolucja w życiu tego psiaka :(
Stracił wszystko, całe swoje życie i własne imię, jest bezdomny, osłabiony i niezdrowy, czeka go usunięcie guza i jeszcze odjajczenie.
Siła złego na jednego...


Olga7 - sekcje nie wszędzie robią, a do tego za zlecenie jej trzeba płacić i to nie mało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...