Jump to content
Dogomania

Bingo/Bronio-odszedł za TM otoczony miłością....


caryca26

Recommended Posts

Trochę nie udolnie przekopiowałam poprzednie wpisy - przepraszam ale chodziło mi o to, że sytuacja była do przewidzenia. Czasem u ludzi serce przeważa nad wyobraźnią - tak jak u p. Grażyny.. Binguś jest staruszkiem i tak jak ludzie starsi chodzą z pampersami tak on będzie miał ciągle większe problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych.
Binguś nie nadaje się do bloku oraz do człowieka, który codziennie na parę godzin wychodzi - powtarzam to jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']mam nadzieję,że nie popadam w paranoję ale Bjuta czy on miał również badany AP i ALT?[/QUOTE]

Nie wiem :oops: Będę u wetki z moimi psami w przyszłym tyg. to zapytam.

[quote name='Ginn']Trochę nie udolnie przekopiowałam poprzednie wpisy - przepraszam ale chodziło mi o to, że sytuacja była do przewidzenia. Czasem u ludzi serce przeważa nad wyobraźnią - tak jak u p. Grażyny.. Binguś jest staruszkiem i tak jak ludzie starsi chodzą z pampersami tak on będzie miał ciągle większe problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych.
Binguś nie nadaje się do bloku oraz do człowieka, który codziennie na parę godzin wychodzi - powtarzam to jeszcze raz.[/QUOTE]

To nie jest blok tylko duży dom mieszkalny, długi, ale 3 piętrowy z wyjściem na trawnik. On mieszka na parterze w drugim z kolei mieszkaniu i ma 5 schodków na dół, a Wadera biega luzem. Pani Grażyna pracuje w sumie 4 godziny dziennie, więc nie jest źle.
Może on po prostu potrzebuje więcej czasu na zaaklimatyzowanie się?

Słuchajcie - nie denerwujmy się. Może jeszcze trzeba poczekać?
Przyznam, że ja się bałam tylko jednego - że on nawieje. Chyba na tej wizycie też mówiłam, że on sygnalizuje potrzeby - bo przypomniał mi się ten wpis Ginn. Może on w nowym miejscu nabrał nowych nawyków. No nic nie wymyślimy.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze się wtrącę. Fakt, że on potrzebuje więcej czasu. Ale też myślę (i o tym tez pisałam), że on lubi chadzać własnymi ścieżkami, Długo chodził - nim wybrał to jedyne miejsce, w którym się załatwił. Więc myślę, że ma być może za mało czasu na wybranie takiego miejsca. A sygnalizować potrzeby zaczął po jakimś czasie.

Link to comment
Share on other sites

zdaje się,że była mowa o tym,że on sika podczas spaceru a potem ponownie w domu, z kupą pewnie inaczej

ja też obawiałam się najbardziej,że mógłby zaginąć a nie przypuszczałam,że to załatwianie będzie największym problemem

oczywiście, najlepiej by było aby dać mu jeszcze czas, tyle co potrzebuje tylko tu rodzi się pytanie czy pani Grażyna da radę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłam wczoraj z moim psem u pani weterynarz. Okazało się, że pani Grażyna nie przyszła na wizytę kontrolną. Ja w tej chwili tego nie po pilotuję - do lutego nie jestem się w stanie w nic zaangażować, a potem też będę miała ciężko...

Poprosiłam o wyniki Bingo z poprzedniej wizyty, dostałam mailem - i przeklejam.


Przychodnia Weterynaryjna Centrum
Anna Swadźba
ul Pocztowa 3
41-600 Świętochłowice



Dane pacjenta – pies Bingo, samiec, około 11lat, waga 13,7kg


Z wywiadu – umiarkowany świąd tułowia, oddawanie moczu i kału także w domu.


Błony śluzowe bladoróżowe, węzły chłonne obwodowe niepowiększone, osłuchowo szmer sercowy, brak patologicznych szmerów nad płucami, wyłysienia okolicy brzucha – brak wykwitów skórnych, brak cech zapalenia, zmiana skórna (strup) w okolicy tułowia, skóra zaczerwieniona, nadwrażliwa, pod strupem nadżerka.

Kontrolne badania krwi i moczu
ALT 30,2 U/L
ALP 120U/L
CREA 0,575mg/dL
GLU 84mg/dL

Mocz
glukoza - brak
białko – brak
pH - 7,0
cw – 1,012 - wcześniej pobierana woda
leukocyty 3+


Wskazanie do badania osadu moczu, ponownego badania cw – po odstawieniu wody

Synergal 2xdz 1/2tbl
Sylimarol 1xdz 1tbl, ew Essentiale forte i Prousan
Profilaktyka przeciwpasożytnicza
Obserwacja ilości wypijanej wody – około 40-50ml/kg/dobę
Kontrola za 2 dni.


Kontrola kardiologiczna – ew wdrożenie leczenia
Zalecono badanie USG, badanie w kierunku chorób endokrynologicznych

Link to comment
Share on other sites

Przypuszczam, że się wystraszyła, że rachunek będzie duży (tłumaczyłam, że sam mocz jest tani - ale jak wiadomo, dla każdego to co innego znaczy). Nie sądzę żeby przestał się załatwiać w domu, po prostu nie dzwonię do niej, bo jak zadzwonię to będę na pewno potrzebna, a nie mam czasu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma chyba powodu do jakichś gwałtownych działań - bo Bingo raczej jest zdrowy (poza serduchem), trzeba oczywiście sprawdzić ten ciężar właściwy moczu itd. ale on nie jest w stanie, że tydzień zwłoki, czy dwa, to jest jakiś problem. Fajnie że ktoś jeszcze spojrzy na te wyniki. Może jakiś nowy pomysł się pojawi.

Link to comment
Share on other sites

Pani Grażyna zadzwoniła sama. Z Bingo nie ma czasu iść, bo po pierwsze śnieg spadł (a ona wtedy dorabia odgarnianiem) a poza tym ma ogromy kłopot. Jej sąsiad miał wypadek i jest w szpitalu w stanie raczej marnym. Nie ma z nim jak na razie kontaktu, złamanie podstawy czaszki i td. Ma 3 koty (2 dachowce od Pani Grażyny i jednego "rasowego" bo dwiesta złotych kosztował".
No i pani Grażyna ma nadzieję, że pomogę znaleźć domy dla dwóch z nich. Bo jakby wszystkie zabrać, to sąsiad by się załamał. Ale on nie ma ani pieniędzy ani w tej chwili możliwości. Pani Grażyna mówi - przytomnie na szczęście - że ona też już nie weźmie. No w wielkiej ostateczności - jednego. Sąsiada mieszkanie jest wyziębione. Suchego jedzenia jeszcze trochę tam jest. Piasku pani Grażyna z budowy przyniosła, myje kotom kuwety i jeść daje, ale jak się jedzenie skończy to ona już nie ma z czego itd. Ale nawet jakbym jej dowiozła jedzenie, to ona tego niewidzi, bo te koty nie mogą tam tygodniami być same - a na to się zanosi.
Ręce mi opadły.
Koty już mają po ok 5 lat. Nie kojarzę żadnej kociej organizacji Katowickiej. Zdaje się, że schronisko Katowickie ma b. dobry dział koci - ale nie jestem pewna. No i nie wiem czy p. Grażyna by te koty oddała do schronu - i co na to sąsiad. Zacznę się nad tym głowić dopiero w lutym. Bo teraz naprawdę nie mam czasu...

Link to comment
Share on other sites

Jest fundacja SOS Dla Zwierząt, grupa Niekochane która opiekuje się kotami z katowickiego schronu. Wiem z forum Miau że bardzo dobrze działają, tylko ze tam też, jak wszędzie jest przepełnienie i masa potrzeb... napiszcie, moze coś się uda wymyślić.
[URL]http://niekochane.org/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę! :)
Sąsiad pani Grażyny odzyskał przytomność i nie zgadza się na wydanie kotów. Pani Grażyna je przyniosła do swojego mieszkania, bo tam by zamarzły. Bingo przyjął je dobrze (Wadera też). Dwa koty czują się już jak u siebie, a trzeci nie wychodzi z szafy, je i załatwia się tylko w nocy. Obiecałam pani Grażynie, że z jakąś karmą pomogę - no bo co więcej?

Link to comment
Share on other sites

Pani Grażyna zadzwoniła, żeby podziękować za karmę. Powiedziała, że muszę wpaść z aparatem koło 4 rano... (hm... chyba nie wpadnę, chodź propozycja jest kusząca!) Otóż pani Grażyna opala mieszkanie piecem kaflowym - jak to z piecami - jak się w nich pali to jest ciepło, a nad ranem się wychładza. I teraz jak pani Grażyna się budzi to widzi taki obrazek: Bingo wtulony w Waderę, leży między jej łapkami, a na głowie na ogół ma kota... Drugi leży na brzuszku... :lol:
Chciałabym to zobaczyć, ale czwarta rano... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Oj nie... Ale wybiorę się kiedyś, bo tych kotów też jestem ciekawa.
Bingo się załatwia w mieszkaniu - chociaż zdarzają mu się też dni dobroci do pani Grażyny. Na szczęście już nie dostaję telefonów "alarmowych". Pani Grażyna chyba się przyzwyczaiła...

Link to comment
Share on other sites

ta pani musi mieć z nim ciężko, niejedna osoba już by się poddała

uzgodniłyśmy z carycą,że część funduszy, które przeszły z Bingo na Jeżynkę zostanie przeznaczone na pomoc dla niego
tylko teraz pytanie jak to zrobić - wysłać karmę (jaką?) a co z wetem? przesłać pani Grażynie na konto z prośbą aby poszła do weta z nim na dalsze badania?

pamiętam,że była mowa o lekach nasercowych,że powinien je dostawać
a potem Bjuta pisałaś jeszcze o tych:

Synergal 2xdz 1/2tbl
Sylimarol 1xdz 1tbl, ew Essentiale forte i Prousan
Profilaktyka przeciwpasożytnicza

nie wiem co na receptę a co nie, ale te nie na receptę mogłybyśmy pocztą wysłać
na co to są w ogóle te leki?
sylimarol i esse forte to na wątrobę, tak?
a synergal?

macie jakąś wiedzę na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Może przesłać pani wet? Żeby miał swoją "pulę"? Albo po prostu jak się pojawi jakiś problem - żeby wtedy przesłać konkretną sumę do lecznicy?
To już nie z puli Bingo, ale pani Grażyna w marcu chce sterylizować Waderę i te koty, które jeszcze nie są ciachnięte. Odkłada na to co miesiąc - ale na pewno nie odłoży. Ja tam trochę ją wspomogę ale się zastanawiam - czy takiego wątku nie założyć, ale musiałabym obfotografować te koty i dokładnie się wywiedzieć ile jest do ciachania.
A z tymi lekami na serce - to jest prawda! Tylko, że pani Grażyna, nie poszła już do wetki (i jak na razie chyba nie pójdzie przez to zamieszanie z kotami sąsiada). A czy schronisko może do niej dzwoniło?


EDIT

Marko, tamte leki dostał od razu od pani wet. I pani Grażyna mi mówiła, że wszystkie mu podała tak jak miało być.

Edited by Bjuta
Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy jak prześlemy do weta to czy one po prostu gdzieś nie znikną, nigdy czegoś takiego nie robiłam

aha, czyli tamte leki to były tylko na jakiś czas, czyli właściwie leczenie przewlekłe to by były leki na serce no i nie wiadomo co teraz wet by zalecił

nie wiem czy do niej dzwonili, jak ja jestem w schronie, to ich nie ma

a co do sterylek i kastracji, jest tutaj skarpeta im Talcott itp może tam warto abyś opisała sytuację i poprosiła o pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...