Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Rozliczenie kosztów akcji[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][B][I][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=3]Wpływy:[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]1. AFN [/B]– [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]2900,00 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]2. Sponsor[/B] - [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]1000,00 zł[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]3. K.P.Zduńska Wola - [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=darkred][FONT=Verdana]10,00 zł[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]4. T.G.Wrocław –[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=darkred][FONT=Verdana] 20,00 zł[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]5. E.A.J.K.Gdańsk –[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=darkred][FONT=Verdana] 100,00 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
___________________________________
[/FONT][/COLOR][SIZE=3][B][COLOR=black][FONT='Courier New']RAZEM – [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=darkred][FONT='Courier New']4030,00 zł[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][COLOR=black][FONT=Verdana]

[/FONT][/COLOR][B][I][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=3]Wydatki:[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]1. Druk[/B] - [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]2892,13 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]2. Dodruk [/B]- [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]769,00 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]3. Tonery[/B] - [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]278,00 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]4. Wysyłka upoważnień[/B] - [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]176,60zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[B]5. Przesyłki kurierskie[/B] - [/FONT][/COLOR][COLOR=darkred][FONT=Verdana]2227,00 zł[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]6. Wysyłka upoważnień i materiałów ( II tura) –[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=darkred][FONT=Verdana] 225,43 zł[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
____________________________________
[/FONT][/COLOR][B][COLOR=black][FONT='Courier New']RAZEM – [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=navy][FONT='Courier New']6568,16 zł[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=navy][FONT='Courier New'] [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=navy][FONT='Courier New']SALDO na dzień dzisiejszy wynosi [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=red][FONT='Courier New']MINUS 2538,16 zł.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][FONT='Courier New'] [/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][B] [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Musimy się też liczyć z kosztami materialnymi prawnika ( koszty dojazdów itp. – bez honorarium, którego Tanitka się zrzekła). [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Verdana]UWAGA!!![/FONT][/B][COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Termin [B]zakończenia[/B] zbierania podpisów – [B]31.10.2006 r[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Termin[B] nadsyłania [/B]formularzy z podpisami[B] – 10.11.2006 r[/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Koordynatorzy są proszeni o nadesłanie dodatkowo:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- danych firm/osób, które nam pomagały i w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji akcji Ozzy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- danych ( imię, nazwisko adres) wolontariuszy, z którymi współpracowali i którzy wyrażą na to zgodę[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- krótkiego sprawozdania ze swojej pracy ( co pomagało, co przeszkadzało, co w przyszłości należałoby zmienić lub usprawnić) z przebiegu akcji w swoim mieście/miejscowości[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Formularze podpisów i pozostałe informacje proszę przesłać na adres fundacji: [/FONT][/COLOR][B][U][COLOR=blue][FONT=Verdana]Fundacja EMIR, Oddział, ul.Słoneczna 4, 96-321 Żabia Wola[/FONT][/COLOR][/U][/B][COLOR=blue][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- jeśli ktoś ma, to proszę też o materiały fotograficzne z Waszych działań na adres mailowy: [B][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moi drodzy kilka slow na zakonczenie ode mnie;) ... nie chce nikogo krytykowac bo każdy wlozyl w to wiele pracy, nerwow i czasu... ale jak na mój gust to nie poszlo to wszystko tak jak pojsc powinno... Wiem, ze zaraz posypia się kamienie w moja strone... ale nie oszukujmy się. Za szybko. Wszyscy rzucili się, a po pewnym czasie slomiany zapal wygasl i jest jak jest... Po pierwsze zamiast dzialac od razu można było dac czas na naglosnienie akcji (oglosic w mediach ze od tego i tego dnia będą zbierane podpisy)... Rozwiesic plakaty troche wczesniej, zrobic szum a dopiero pozniej jak już ludzie będą mieli jakies pojecie – dzialac. Wyszlo jak wyszlo – spora czesc osob po dzis dizen pojecia o akcji nie ma. I nie mowcie, ze jak ktos się zainteresowal to wiedzial bo to nie na tym chyba ma polegac?! Oni maja sami do Nas przyjsc i pytac???? Cel szczytny i piękny, ale dlaczego ulotki na papierze blyszczacym?? Nie wyszloby taniej na zwyklym, a zrobic ich wiecej?? Plakatow pewnie zostalo – ale to niczyja wina bo kto mogl wiedziec (tak swoja droga Eldar ma ich jeszcze około 30 jakby ktos chcial). Widzialam tez tutaj osobe, która pisala, ze rozwiozlaby materialy po jakiejs tam czesci Polski za darmo.. odpowiedz: Nie było na to czasu. Wlasnie... po co ten caly pospiech? Nie można było dzialac wolniej a skuteczniej?? Nie dzialamy tylko w sprawie ukarania oprawców Ozzy’ego ale w sprawie wszystkich zwierząt. Każdy kto mogl pobiegl do lokalnych mediow i zalatwil jakis artykul w gazecie czy informacje w radiu.. no, ale co z tego skoro jakby na to nie spojrzec jest i było malo osob do pomocy, osob które wyjda na ulice dzialac. Moglismy najpierw szukac ludzi do pomocy, potem ruszyc z tym wszystkim.. Dac czas na dokladne przygotowanie tego wszystkiego i dopracowanie. A wyszlo jak wyszlo... każdy latal jak kot z pecherzem, ze skoro mowimy o 12tym i wtedy rozpoczynamy akcje to trzeba się spieszyc. Jeden wielki szał i pospiech... Zastanawia mnie tylko jak będzie wygladala dalsza czesc pracy skoro tyle osob się wykruszylo, pożarło czy cos innego... Tak jak już to napisalam... zapal gdzies przygasl. Wystarczylo przeczekac emocje i rozpoczac wszystko z rozwagą. Dowiedzialam się również ze nie chodzilo o to na tym etapie dzialania... o naglosnienie, propagowanie na maxa itd. No dobra... skoro nie to co dalej?? Przeciez chodzi o poparcie ze strony spoleczenstwa, czyż nie po to te podpisy?? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nic to... koncze mój wywod. Nie iwem co ma być dalej, ale chetnie pomoge w dalszej pracy, ale już nie jako koordynator (jeśli tacy jeszcze będą potrzebni). Podepnę się pod Julitkę w Łodzi czy kogos innego. Niestety – czas już mi na to nie pozwoli. Pozdrawiam serdecznie i zycze dalszej owocnej pracy wszystkim. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie tak jakbysmy tego wszyscy chcieli;) [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]P.S. Licze na to, ze moj post nie wywola jakiejs niepotrzebnej klotni bo to nie o to chodzi... to tylko moje zdanie i wiem, ze nie kazdy sie zgodzi..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok'][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- krótkiego sprawozdania ze swojej pracy ( co pomagało, co przeszkadzało, co w przyszłości należałoby zmienić lub usprawnić) z przebiegu akcji w swoim mieście/miejscowości[/FONT][/COLOR]
[/quote]

data wysłania to data stempla pocztowego czy jak?
bo poczta roznie działa :(

i jedna uwaga do tego co przeszkadzało - potem napisze w liscie i tak

Ludzie są niepoważni - masa osób pobrała materiały i się rozpłyneła. Dostawałam maile, smsy jak dobrze idzie itp itd a teraz - cisza. Nie moge sie doprosic zwrotu petycji. Czytałam , że to nie tylko u mnie w miejscowosci tak jest.
To sie w głowienie mieści!!! Ignoruja mnie na gg i na maila, pojawiaja sie teksty w stulu - przepraszam ale siostry chwilowo nie ma (chwila trwa od miesiaca i u kilku osob jednoczesnie). bardzo nieładnie :(
Narazie zgłosiłosie do mnie.......5 osób chcących odać petycje. Szok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papisia'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]... Tak jak już to napisalam... zapal gdzies przygasl. Wystarczylo przeczekac emocje i rozpoczac wszystko z rozwagą. Dowiedzialam się również ze nie chodzilo o to na tym etapie dzialania... o naglosnienie, propagowanie na maxa itd. No dobra... skoro nie to co dalej?? Przeciez chodzi o poparcie ze strony spoleczenstwa, czyż nie po to te podpisy??" [/SIZE][/FONT]

[/quote]

Pozwól, że się z Tobą [U]nie zgodzę[/U]. Wg mnie pośpiech był konieczny - właśnie po to aby, aby wykorzystać emocje zanim one opadną. Pewnie nie dla wszystkich, ale dla mnie i osób najbliżej Ozzy'ego, priorytetową sprawą jest to od czego się wszystko rozpoczeło: znalezienie i ukaranie winnych śmierci Patrona akcji - Ozzy'ego, spogladającego z każdego plakatu i każdej ulotki. "Propagowanie na maxa" - wyjasniam że nie było środków na płatną akcję propagandową, wykorzystaliśmy tylko media które chciały współpracować i nieodpłatnie nagłaśniały bestialstwo śmierci goldena oraz spontaniczą reakcję ludzi nieobojetnych na krzywdę zwierząt. Akcja z petycją miała być wprowadzeniem do czegoś znacznie ważniejszego i mającą niewspółmiernie większe znaczenie prawne czyli "inicjatywy obywatelskiej" i miała nam dać pogląd na jakie poparcie społeczne możemy liczyć, na pomoc ilu wolontariszy, jakie są potencjalne koszty druku materiałów, ogłoszeń i wielu podobnych pojawiajacych się w trakcie problemów. Ja, zapewne jak wielu, robiłem to po raz pierwszy i uczymy się na własnych błędach.
Jak sadzisz?, dlaczego część ludzi którzy deklarowali pomoc milczą, dlaczego część chowa głowę w piasek. Własnie dlatego że opadły emocje, były emocje byli ludzie, to niestety typowo polskie.
Wyciągajmy wnioski, uczmy się, nie szukajmy winnych, działajmy w zgodzie, a następna akcja pójdzie dużo lepiej.
Podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich wolontariuszy.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z medarem całkowicie!!!
dla mnie to też pierwsza tego typu akcja, chociaż nie mogę sobie przypisać jakiejś wielkiej akcji czy zasługi bo osobiście zebrałam tylko 4 list w swoim najbliższym otoczeniu, porozwieszałam trochę plakatów i linków na stronę, tyle ile mogłam sama wydrukować i porozgłaszłam w okolicznych szkołach, mam nadzieje, że prze to niektórzy też zaczeli samodzielnie działać. może ktoś zarzucić że to mało, że nic nie zrobiłam, ale ja zrobiłam ile mogłam, na ile mi czas pozwolił, czuje się fair wobec siebie, swoich obowiązków, czasu.
a tak jak mówi medar uczymy się na błędach i musimy wyciągnąć wnioski, wszyscy niezależnie od tego kto i co zrobił. Żeby na przyszłość było lepiej, sprawniej, szybciej i więcej.
i tak myśle że akcja była bardzo potrzebna,i to nie tylko dla najbliższych Ozziego, ale wogule żeby uświadamiać ludzi, przypominać wszystkim, ze taki problem jest NIESTETY, że wiele zwierząt spotyka podobny los jak Ozziego, i choćby jeszcze trzeba było wiele takich akcji trzeba je robić!!!

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Medar. Oczywiscie, masz prawo sie ze mna nie zgodzic. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Wazne jest ukaranie osob odpowiedzialnych za smierc Ozzy'ego... ale wazne jest tez ukaranie chlopa ktory gdzies zakatowal psa sztacheta czy tego, ktory wrzucil kota do smoly... Wszystkie zwierzeta sa wazne! Tam też chodzi o rozwiazanie innych isototnych problemow takich jak sterylizacja czy chipy!! Wazne jest to, aby akcja zakonczyla sie sukcesem. O tym mowie. Mówię o przygotowaniu, dopracowaniu... Dobrze wiemy, ze zmienic ustawe nie jest tak hop i od razu... A te emocje... cóż dobrze napisala Julita - teraz ich nie ma.. siedza gdzies robiąc samoloty z ulotek, których widok kiedys budzil w nich zapal do pracy. [/COLOR]
[COLOR=black]Nie mowilam tez o jakiejs platnej akcji propagandowej.. Media lokalne rzucily się na informacje o akcji jak sępy. I bardzo dobrze. Ale co z tego skoro wychodzil pan redaktor na ulice w Czestochowie i widzial uwaga: mnie jedną... [/COLOR][COLOR=black][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]K[/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black] już nie powiem o tych dziesiątkach, które zglosily się ze pomoga... W takim razie po co o tym pisac? CZy ja mowilam o wiecach? O autobusach z wielkimi ogloszeniami? Nie. Chodzilo o przygotowanie ludzi na to, że cos takiego będzie... Poinformowanie ich i zebranie ludzi, którzy kochaja zwierzeta, a nie osob dla których widok zakatowanego psa przestaje dzialac po tygodniu. Nie generalizuje, wiec proszę żeby nikt tutaj nie poczul się urazony... Zostalo sporo osob, które dalej dzialaja i chwala im za to... Ale chyba wszedzie sa jednostki, które po prostu zapadly się jak kamien w wode. [/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman']Uh... dobra.. koniec o emocjach... Medar, nie unos się... Ja nie krytykuje absolutnie niczyjej pracy bo to nie o to chodzi. TO kawal dobrej roboty, ze cos zaczelo się dziac... ze ludzie w koncu zabrali się za to i mam goraca nadzieje, ze odniesiemy sukces. Ale ja mowie tylko i wylacznie o czasie... Dluzej, spokojniej i skuteczniej. To jest moje spostrzezenie na temat akcji i nie musisz się pod tym podpisywac. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman']Kasiu co do Twojej wypowiedzi to ja nie widze zwiazku bo nikt nikomu nie zarzuca, ze zrobil mniej lub wiecej bo kazda pomoc byla wazna. Pozwole sobie zauwazyc, ze mowa o tym, ze moim zdaniem powinno byc na wszystko wiecej czasu... [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

a ja zgodzę się z papisią. Trochę to wszystko było na chybcika robione :(
Można to było opóźnic o jakiś miesiąc i wtedy na spokojno zacząć tak jak papisia mówiła: zawiadomić prase radio telewizje o takiej akcji.....
Nie potrzebne było by tez rozsyłanie kurierem (zostało by ponad 2 i pół tysiaka w ręce). napewno znalazły by się osoby, które porozwoziły by to wszystko (każdy w swoim okręgu) A tak jest tyle na minusie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']A ja wszystkim tym, którzy dają teraz złote rady proponuję, by następnym razem zrobili wszystko dobrze, składnie i bez zarzutu;)[/quote]

Podpisuję się pod tymi słowami i przypomnę jeszcze, że trwają prace nad Inicjatywą Obywatelską, więc może rozpocząć już prace logistyczne, aby potem nie było tego typu informacji: można było...
Będzie potrzebny transport, druk i wiele innych spraw, kto zadeklaruje już teraz swoją gotowość, a nie po fakcie napisze można było zrobić to za free.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']A ja wszystkim tym, którzy dają teraz złote rady proponuję, by następnym razem zrobili wszystko dobrze, składnie i bez zarzutu;)[/quote]

Hmmmmm widzisz Goniu - uklad jest taki, ze niestety nie bardzo bylo do konca wiadomo jak wczesniej probowac dac "zlote rady" poza tym to zadna zlota rada - ja wiem, ze granie na emocjach to jest jedna sprawa dzieki ktorej moglismy wiele zyskac i zapewne wiele zyskalismy tyle, ze moim skromnym zdaniem wiecej zyskalibysmy tak jak napisala papi gdybysmy przygotowali te akcje logistycznie - czytam wyzej rozliczenie akcji - ulotki plakaty tyle kurier tyle - tu rodzi sie moje pytanie czy ulotki i plakaty ktore rozwieszalismy i rozdawalismy, bo robilem to w 2 miastach, mialy byc sliczne ladne piekne czy funkcjonalne ??? czy gruby kredowy papier naprawde byl tu potrzebny ?? wystarczyloby pogorszyc jakosc papieru zrobic na zwyklym matowym papierze i rozeslac te paczki nie kurierem a paczka priorytetowa i w tym momencie mysle, ze obcielibysmy sporo z tych kilku tysiecy ktore jestesmy na minusie prosty przyklad paczka do 1 kg wyslana priorytetem kosztuje wraz z pudelkiem ok 10 pln taka sama paczka wyslana pocztexem wraz z pudelkiem ok 35pln... nie kwestionuje szczytnosci tego co zostalo zrobione - jedynie zastanawia mnie po co tak olbrzymie koszty wlasne... co zas do ukarania sprawcow mordu na Ozzym - okej ladnie pieknie wszystko cacy tylko hmmmm rozprawa nawet jesli wejdzie na wokande w sądzie i zostanie rozpatrzona to wybaczcie ale opieszalosc polskich sadow i ustawodawcow w sejmie pozwalala nam chyba na to, zeby opoznic cala akcje 3-4 tygodnie i przygotowac wszystko starannie... to tak jesli chodzi o moje zlote rady i przemyslenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a ja zgodzę się z papisią. Trochę to wszystko było na chybcika robione :(
Można to było opóźnic o jakiś miesiąc i wtedy na spokojno zacząć tak jak papisia mówiła: zawiadomić prase radio telewizje o takiej akcji.....
Nie potrzebne było by tez rozsyłanie kurierem (zostało by ponad 2 i pół tysiaka w ręce). napewno znalazły by się osoby, które porozwoziły by to wszystko (każdy w swoim okręgu) A tak jest tyle na minusie :([/quote]

Prasa , radio, telewizja była zawiadomiona o takiej akcji. Nadal sądzę że opóźniając akcję o miesiąc, uzyskalibyśmy dużo gorsze wyniki, jedynie zaoszczędzilibyśmy na kosztach wysyłki, a i to niewiele. Nikt tez nie pomyślał o pogodzie, jak sobie wyobrażacie zbieranie podpisów w deszczu lub na mrozie? Jaka byłaby oszczędność na gorszym jakościowie papierze? Kto pamieta po jakich kosztach drukowaliśmy? Kto przedstawi kalkulację niższą (taki sam nakład) na gorszym papierze i niższą od naszej na kredzie? (plakat-0,22zł ;ulotka 0,038zł) Jaka jest trwałość takiego plakatu? Dlaczego zapominacie że spora ich ilość była drukowana gratis? Różnica w kosztach wysyłki jest astronomiczna tylko przy paczkach małych, przy większych wcale nie taka duża.
Nie rozumiem, dlaczego co niektórzy tak uparcie wracają do kwestii finansowej, tak jakby otrzymali faktury do zapłaty. Ponownie informuję że tych pieniędzy i tak nie można było przeznaczyć na inny cel niż akcja petycji. ( nie ma mowy o sterylkach, hotelikach, karmach czy innych szlachetnych celach ) Wskazania sponsorów są jednoznaczne. Żeby nie zaśmiecać wątku, kto chce podyskutować o finansach zapraszam na swoje GG gdzie wyjaśnie dokładniej.

Link to comment
Share on other sites

Poczta Polska opłaty za paczkę 10 kg, (większość była o tej wadze) ekonomiczna - 14 zł, priorytetowa –16 zł, dodatkowa za pudełko/opakowanie i wychodzimy na tą samą cenę co przesyłka kurierska 25 zł + VAT.
Jeśli chodzi o papier, różnic w cenie pomiędzy kredą a offsetem nie ma żadnej a biorąc pod uwagę cenę jaką wynegocjował Medar z drukarnią to można powiedzieć, że nie zapłaciliśmy za ten błyszczący papier nic.

Link to comment
Share on other sites

Moj Boze.. a po co zaraz ten caly halas!!?? Kazdy ma prawo wyrazic wlasne zdanie.. zreszta mamy nawet napisac co Nam przeszkadzalo wiec napisalam... CZesc tutaj zachowuje sie tak jakbyc conajmniej ich praca zostala powaznie skrytykowana, zarzucono im cos itd itp. No, ale wybaczcie... kazdy z Nas dzialal i kazdy z Nas ma inne zdanie... wiec przestancie wyjezdzac z tekstami, ze sama zrob sobie lepiej... Ta akcja to nie tylko drukowanie, organizowanie, planowanie, ale dzialanie pojedynczych osob w roznych miastach... Oni tez skladaja sie na cala akcje i maja swiete prawo powiedziec co chcieliby zmienic na przyszly raz. I maja prawo pytac jak Kacha, ktora wyszla na tym jak wyszla, maja prawo pytac o postepy o wszystko...
Medar - czy sam nie powiedziales ze uczymy sie na bledach i robiona akcja byla celem sprawdzenia? TO dlaczego teraz rzucasz sie jesli ktos powiedzial, ze widzialby to troszke inaczej i ze widzial w tym taka wade... Że "mogloby" byc inaczej... Wszystko jest ladnie pieknie, wszyscy sa mili dopoki ktos nie powie, ze cos widzialby inaczej... wtedy zaczyna sie krwawa jatka. Wydaje mi sie, ze niektorzy zbyt osobiscie odbieraja takie wypowiedzi... :| Nikt nie krytykuje Waszych osob!! A chocby nawet to taka dobra rada na przyszlosc: naucz sie co to jest krytyka konstruktywna. Zreszta co ja sie bede rozpisywac jesli i tak czesc widzi to co chce widziec... Skoro wszystko bylo okej to w porzadku... jesli tak mialo byc to zwracam honor - mylilam sie. Tylko niech mi ktos odpowie na pytanie czemu 80% ludzi z jakimi rozmawialismy czy to w Łodzi czy CZestochowie zaczynala sie smiac, ze i tak nic nam to nie da... myslac ze jestesmy grupka zapalencow, ktorym to przejdzie za dwa dni i nic nie zdzialaja... I mysle, ze (moze zly przyklad), ale jakby Owsiak kilka lat temu wyskoczyl z haslem: Dobra to ja zbieram kase, szybko organizujcie sie raz, dwa, trzy... to też nikt nie wzialby tego na powaznie. Moim zdaniem - podkreslam - MOIM ZDANIEM szkoda, ze tak wyszlo... I szkoda, ze dopoki ktos siedzi cicho to jest cacy, a jak tylko sie wylamie, wyrazi wlasne zdanie to zaraz fuj... kamieniem w niego.
Przykre jest tez to jak niektorzy zostali tutaj potraktowani wczesniej... Mielismy dzialac wspolnie, a tutaj masz Ci los:roll: ktoś pyta, chce cos wiedziec to zaraz wojna... tak jakby nie dalo sie grzecznie odpowiedziec... i tez pozwole sobie zauwazyc, ze zawsze na "nie" te same osoby.. Ja rozumiem, ze wlozyliscie w to serce i duzo staran, ale czasami zdrowe i obiektywne spojrzenie na czyjes zdanie moze duzo dac... a nie od razu atakowac..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papisia']Moj Boze.. a po co zaraz ten caly halas!!?? Kazdy ma prawo wyrazic wlasne zdanie.. zreszta mamy nawet napisac co Nam przeszkadzalo wiec napisalam...[/quote]

Ale droga Papisiu, momentami sama sobie przeczysz. Ci, którzy sie z Toba nie zgadzaja ROWNIEŻ wyrazaja tylko swoje zdanie i Ty takze musisz sie z nim liczyć. Przestancie z tymi kłotniami, bo to nie ma sensu. Bedziecie tak bez przerwy "ah przepraszam bardzo, ale to, ale tamto, moje zdanie takie a Ty jestes "be" bo sie ze mna nie zgadzasz."
Mamy dzialac a rady i uwagi niech sluza na kolejne akcje, ale nie widze powodu, zeby bezustannie na okrągło komentowac kolejne wypowiedzi.
Nasza akcja nie jest idealna, to fakt, ale jest i to sie liczy. Kto ma uwagi niech pisze, inni niech przeczytaja, zapamietaja na przyszle kolejne akcje i wracają do pracy!
pozdrawiam obydwie strony konfliktów!

Link to comment
Share on other sites

Papisia, po co te nerwy. Nikt nie broni Ci mieć swojego zdania, ale i Ty nie broń tego samego innym. Koordynatorzy są proszeni [B]o nadesłanie[/B] dodatkowo ..."- krótkiego sprawozdania ze swojej pracy ( co pomagało, co przeszkadzało, co w przyszłości należałoby zmienić lub usprawnić) z przebiegu akcji w swoim mieście/miejscowości". Oczywiście nie przeszkadza to także w swobodnej dyskusji na ich temat na forum. Proszę nie zmieniaj sensu moich wypowiedzi. Gdzie napisałem że " robiona akcja byla celem sprawdzenia "?, napisałem że "wprowadzeniem do czegoś znacznie ważniejszego", a to nie to samo. Nie rozumiem dlaczego moje wyjaśnienia niektórych kwestii traktujesz jako "rzucanie się". Daj mi się też wytłumaczyć. Konstruktywną krytykę przyjmuję z pokorą (nikt nie jest doskonały) i osób krytykujacych nie traktuję jako przeciwników czy wrogów.
W dzisiejszych Twoich postach wieje nieuzasadnionym pesymizmem. To że się niektórzy śmieją - ich prawo, psy szczekają a karawana idzie dalej.
Wspólnie już osiągneliśmy wiele, choćby zarządzenie że przestępstwa z ustawy o zwierzętach traktować jako wysoce szkodliwe społecznie, choćby zapewnienie Ministra Ziobro że zleci szczegółowo zbadać sporawę śmierci Ozzy'ego, choćby krakowski wyrok z 3.10.br [URL]http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3658999.html?nltxx=1077762&nltdt=2006-10-03-03-05[/URL] ,
choćby obecne akcje innych organizacji prozwierzęcych jak KTOZ i Viva, choćby nagłośnienie w mediach itd., itd.
To już jest NASZ WSPÓLNY sukces, a o nastepne mam nadzieję dalej będziemy wspólnie walczyć.
Tak że uśmiechnij się i nie dopatruj się wrogów tam gdzie ich napewno nie ma.:shake: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uhh medar... absolutnie nie szukam wrogow... Jestem calym sercem zaangazowana w te sprawe i bardzo mi zalezy na jej pozytywnym zakonczeniu :p To wspaniale, ze taka akcja ma miejsce i super, ze efekty widac... i fajnie byloby jakby to wszystko opieralo sie na wspolpracy i kazdy chcial wysluchac uwag innych. Mysle ze nastepne nasze poczynania moglbyby przebiegac sprawniej;) Wierze, ze mozemy osiagnac wiecej:cool3: To tyle i pozdrawiam.

i przypominam o Katowicach... blagam o jakies info bo albom slepa albo nic nie ma... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziś jeden koleś w sklepie powiedział(cytuję):
"[B]Wy to chcielibyście kary śmierci za kopnięcie psa! Kary są już dosyć wysokie i nie ma co zmieniać!"[/B]
Dziwi mnie jak niektórzy się bulwersują. Przecież ja tylko pytam czy ktoś chce podpisać ;)
Jak widac różne zdania są. Rozwaliła mnie pani z biblioteki, która stwierdziła, że nie podpisze, bo musiałaby przeczytać treść petycji a teraz nie ma czasu bo zamyka. no comments...
Na pocieszenie pozytywne też były :p np. panowie ze sklepu z częściami sam. rzucili tylko okiem na petycję i już się biorą do podpisów i śmiali się, że nie czytają dokładnie a może właśnie podpisali mi przejęcie przeze mnie ich sklepu :p dobrze, że są takie miłe sytuacje, ma się siłę zbierać dalej...
Może macie jakieś wrażenia ze swoich zbiorów podpisów?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oj bo to malo wrazen?:D Moze tak facet wierzacy w reainkarnacje tlumaczacy mi ze zwierze bylo czlowiekiem... ze sterylizacja to zla rzecz bo hmm :roll: pies "odczuwa brak narzadu" [??] ze on sie nie podpisze bo pies tez chce kochac wiec czemu uzurpujemy sobie prawo decydowac o tym i zabierac mu tę możliwość... duzo jeszcze mial do powiedzenia... to tak skrotowo (wyklad 30minutowy mialam). Powiedzial, ze napisze o Nas w pracy magisterskiej.... :shake: Dwa: daj dziewczynkom 5zł i niech idą (to w sklepie zoologicznym, zebym wiedziala wtedy ze jestesmy na minusie to bym te 5zl brala:cool3: )... Teraz mniej zabawnie
"Pies ma sluzyc... o czym Ty mowisz jaki przyjaciel? to zwierze z malym mozdzkiem ktore ma wypelniac swoje zadania a jak nie? to jako wlasciciel mam prawo z Nim zrobic co chce... jak jest agresywny to nawet zakatowac go łopata... takie moje prawo"
:shake: tragiczne.
Kolejne: a robcie co chcecie tam z nimi, ale nie za moje pieniadze...:angryy:

Ale tez nie obylo sie bez ludzi, ktorzy reagowali: O! zwierzatka?? to ja podpisze:)

No to chyba tyle..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...