Jump to content
Dogomania

Małgorzata Hałas /Pl/


betka-sp

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Będzie oceniać w Lesznie w niedzelę II grupe FCI a dokładnie: [FONT=tahoma]Mastif Angielski, Mastif Hiszpański, ,Mastio Neapolitano, Tosa Inu, Pies z Majorki, Cane Corso, Leonberger, Shar Pei[/FONT]
Tak więc co wiecie o tej pani?
Jak ocenia?
Na co zwraca największą uwagę?
Czy jest dentystką?

Za odpowiedzi z góry dziękuję ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Miałam okazję poznać p. Hałas w Chojnicach. Oschła, niezbyt przyjemna. Ma tendencję do promowania hodowli znanych sobie osób. Psy z nieznanym przydomkiem wystawiane przez nieznane osoby są kiepsko oceniane, w naszym przypadku niezgodnie ze stanem faktycznym. Całkowicie zniechęciła mnie do pokazywania psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='tequilla26']Miałam okazję poznać p. Hałas w Chojnicach. Oschła, niezbyt przyjemna. Ma tendencję do promowania hodowli znanych sobie osób. Psy z nieznanym przydomkiem wystawiane przez nieznane osoby są kiepsko oceniane, w naszym przypadku niezgodnie ze stanem faktycznym. Całkowicie zniechęciła mnie do pokazywania psa.[/QUOTE]

A ja na tej samej wystawie odniosłam całkiem inne wrażenie.

Pani Hałas oceniała nas w Chojnicach, nie widziałyśmy się nigdy wcześniej, zresztą w naszej rasie raczej nie miała znajomości :cool3: Bardzo dokładnie "obmacała" każdego psa, obejrzała zęby. Dużą uwagę zwraca na ruch psa, przygotowanie do wystawy.
Jest jednym z nielicznych sędziów, których moja Lusia nie omruczała; przed nami podajże w wilczarzach wyprosiła z ringu kilka psów, do których nie można było podejść. Ocenia dość łagodnie, rzetelnie. Moja Lusia wystawiana w młodzieży wzięła BOBa - usłyszałyśmy, ze wygrała tym, co w rasie jest najważniejsze i charakterystyczne.
Po ocenie - a byliśmy ostatni - udało nam się z p. Hałas zamienić parę słów, była uprzejma, chętnie odpowiadała na pytania i dyskutowała.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sekretarzowałam na ringu tuż obok ringu tej Pani ;)
Bardzo dokładnie macała psy i bardzo dokładnie opisywała. Sprawiała wrażenie dość surowej, ale uzasadniała ocenę na głos.
Między ocenami negatywnie wypowiadała się na temat niekopiowanych psów :eviltong: więc można stwierdzić, że woli kopiowane :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Ja niestety nie mam dobrej opinii o sędzi Hałas. Odniosłam wrażenie, że oceniając moją rasę była jakby znudzona i już jej się nie chciało. Nie bardzo wiedziała co się dzieje na ringu, nie rozpoznała w moim psie samca (naprawdę nie wygląda na sukę, ma 80cm w kłębie i ypowe samcze cechy). Poza tym, przyznała na wystawie międzynarodowej BOB, nie przyznając wcześniej wniosków. W efekcie wyglądało to tak, że mój własny pies wygrał rasę, nie otrzymawszy CWC ani CACIB, a wyłącznie ocenę doskonałą, bo uznała,że pies nie czuje się swobodnie w ringu (prawdę rzekłszy nie wiem o co chodziło,biegał sobie radośnie, zupełnie bez strachu). Wiem, że sędzia nie musi przyznać ani CWC ani CACIB i nie mam o to pretensji, mogła uznać, że mój pies na wnioski nie zasługuje,tylko dlaczego przyznaje później temu psu BOB? No chyba, że taka praktyka jest zgodna z regulaminem, ale wydaje mi się, że nie za bardzo.

Edited by InDogWeTrust
Link to comment
Share on other sites

Nas oceniala w Rybniku. A ze rasa rzadka w Polsce, biore pod uwage, ze nie czesto sie z nia spotykala. Sympatycznie przywitala sunie i mnie, pelna kultura, dokladnie podotykala, posprawdzala zeby, oko, szate. Troche przegonila po ringu:) Zwrocila baczna uwage na ruch!

Link to comment
Share on other sites

Wystawiałam u niej owczarka w Rybniku - praktycznie bez kontaktu, bardzo lakoniczna, sędziowała od niechcenia; w klasie była druga suka, brudna niedoczesana, na zwykłej smyczy i obroży, facet biegał z nią w drugą stronę trzymając ją prawie w powietrzu, nie umiała stać... do tego jak już załapał kierunek to nabiegał na nas... wygrała :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jest sympatyczna, nie jest takim sedzią twardym,wydaje się na ringu osobą bez wyrazu.. ale jak się do niej zagada to porozmawia,powie co i jak... da oceny doskonałe mimo,ze pies nie jest idealny.. ale wsadzi go na ost. miejsce.. Nie jest to j dobre,nie popieram tego,ale jak pies ma jakąś wadę ,, jak np żle noszony ogon, co nie jest to az takie straszne to u niej można się przebić,bo patrzy na wazniejsze cechy psa a nie na ogon ,gdzie inny sedzia da od razu bardzo dobrą.
Nie patrzy jak pies jest wystawiany i dla mnie to jest plus,bo nie każdy jest profesjonalistą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Naroa*']
Nie patrzy jak pies jest wystawiany i dla mnie to jest plus,bo nie każdy jest profesjonalistą.[/QUOTE]

Tu się nie zgodzę, przynajmniej wtedy, gdy oceniała mnie, czepiała się tego ogromnie i to nie tylko mnie, ale co rusz komuś mówiła, że źle biega. Miałam wtedy wrażenie, że nie bardzo cokolwiek innego się liczy tylko jak biegasz z psem, no i czy pies czuje się dobrze w hali. Ja na pewno więcej się do niej nie wybiorę, czemu to już motywowałam wyżej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='InDogWeTrust']Tu się nie zgodzę, przynajmniej wtedy, gdy oceniała mnie, czepiała się tego ogromnie i to nie tylko mnie, ale co rusz komuś mówiła, że źle biega. Miałam wtedy wrażenie, że nie bardzo cokolwiek innego się liczy tylko jak biegasz z psem, no i czy pies czuje się dobrze w hali. Ja na pewno więcej się do niej nie wybiorę, czemu to już motywowałam wyżej.[/QUOTE]

Ty masz nie miłe wrażenia ,ja mam dobre a nawet bardzo dobre wrażenia.
Ja zostałam bardzo dobrze oceniana przez tą Panią.. a byłam u niej aż 3 razy... i wiem,że do handlingu aż tak uwagi nie przykłada ..
Może faktycznie jak moja sunia zbytnio podskakiwała to kazała zrobić drugie okrążenie,, bo musi zobaczyć jaki ruch ma ten pies "jak sie uspokoi" ,ale w karcie nic nie było na ten temat zapisane,ze suka jest żle wystawiana . Może to zalezy od rasy ,jaką ocenia- nie wiem.

Edited by *Naroa*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='sunny']Jakie oceny przyznaje? Doskonałe czy rzuca raczej bardzo dobrymi?[/QUOTE]

Byłam u tej Pani 2 razy. Za każdym razem były przynajmniej 3 psy/suki które dostały bdb. a nawet db. Sędzina ta nie daje dosk. za nic. Jestem bardzo zadowolona z sędziowania tej Pani. Na ringu może się nie uśmiecha, ale chyba ważniejsze jest to, że skupia się na psie a nie uśmiechaniu, prawda? 2 razy oceniała mojego psa. Raz dostała II na BIS, raz bdb i uważam że słusznie bo nie pokazywała się tak pięknie.
Sprawdza ząbki dokładnie. Gdy asystentka stwierdziła, że ma cęgowy, sędzina sprawdziła sama i powiedział że jest na granicy ale jeszcze nożycowy.
Przede wszystkim masa i potęga psa z odpowiednim wzrostem, potem szata, bieg itp. :cool1:

Nie zgodzę się, że na handling nie zwraca uwagi. Owszem jest jej obojętny, ale jednak piękni pies źle wystawiony i... Wiadomo klapa. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...