Jump to content
Dogomania

*Naroa*

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

About *Naroa*

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. *Naroa*

  Joanna Adamowska

  Miałam dziś przyjemnośc być oceniana przez tą Panią. Bardzo miła i sympatyczna Pani. Porozmawia na ringu, poradzi, uśmiechnięta. Co do oceny psa: bardzo dokładna. Sprawdza psa dokłądnie, maca go z każdej strony (więc jak mamy pieska co nie lubi dotyku obcych osób, to lepiej się nie wybierać do tej Pani) ,sprawdza sama zęby, maca łapy, ogon. -dosłownie wszystko. Lubi jak pies ładnie się porusza na ringu oraz jak pies i wystawca mają ze sobą bardzo dobry kontakt,katowane, pigment ,oczy wargi. wszystko jest zapisane w karcie oceny. Nigdy nie dostałam tak szczególowego opsiu.. Nie jest to Pani co daje niskie oceny . Byla dziś sunia co miała kiepskie kątowanie, łekowata -ale CWC dostała.
 2. *Naroa*

  Małgorzata Wieremiejczyk - Wierzchowska

  A proszę mi powiedzieć.. dotyka , sama zagląda w zęby?
 3. *Naroa*

  Andrzej Zamoyski (PL)

  W niedzielę byłam oceniana ponownie przez tego Pana i powiem tak.. te pokazywanie ząbków to zalezy od rasy jaką mamy.... wszystkim psom w grupy 1 sam sprawdzał zęby,ale jak weszły owczarki podhalańskie to już kazał właścicielom pokazywać ząbki i dotykał tylko wtedy kiedy nie był czegoś pewny.... Dla niego ważny jest ruch.. .ruch musi być efektowny,przegoni nas po ringu :D.. pies ma się słuchać własciciela.. musi być współpraca psa z właścicielem.. Cenię tego sedziego, bo ma podejscie do psa,wie jak podchodzic do psa z danej rasy... Podhalany to psy nie ufne wobec obcych i nie chce psa stresować nie potrzebnym dotykiem..
 4. *Naroa*

  Andrzej Zamoyski (PL)

  Z tego co pamietam to ,ja sama pokazywałam ząbki,ale szczeniakom sam zaglądałam.. tylne też ogląda.. Lubi ładny zgryz u psiaka.
 5. *Naroa*

  Andrzej Zamoyski (PL)

  Jestem bardzo zadowolona z sędziowania tego Pana.Na mojej rasie to się zna,bo mało sędziów wie tak naprawdę czego oczekiwać od tej rasy, ma swój typ psa. Osoba bardzo wyrozumiała,ocenia zwierzaka do jego wieku, wie ze to tylko zwierzę ,daje szansę jak pies np przestraszy się czegoś. Nie dotyka psów,chyba ze coś mu nie pasuje-zobaczy zbytnio zadek sterczący to dotykiem ocenia czy to czasem kłak się nie podniósł. Zęby i ruch dla niego to podstawa-lubi ładny zgryz u psa i wyczuje zaraz jak ktoś coś kombinuje ,żeby ukryć coś z zębami-jest weterynarzem ,przegoni po ringu,wiec jak ktoś kondycji nie ma to lepiej nie iść :D :D Ważne dla niego jest to,żeby pies słuchał się swojego Pana.. a nie ,że Pan swoje a pies swoje,przy młodych psach jest pod tym względem wyrozumiały,ale jak pies ma już swój wiek to lepiej aby wszystko było zapięte na ost.guzik. Z tego co zauważyłam to lubi psy z długim kłakiem i mocne...Nie daje CWC każdemu który wygra klasę-pies ma być naprawdę bardzo ładny aby dostać ten wniosek. Najbardziej podoba mi się to ,że uzasadni swoją ocenę... Opisy na karcie są długie. Jak ktoś chce faktycznie dowiedzieć się prawdy o swoim psie to zapraszam do Tego Pana..
 6. *Naroa*

  Bogusław Chmiel

  JA JUŻ byłam oceniana przez tego Pana, więc sama sobie mogę odpowiedzieć na to pytanie i powiem szczerze,ze jestem zadowolona,jak ocenił mi psy. Patrzy na pigment, patrzy na ruch psa (to jest u niego ważne) wygrała suka w klasie pośredniej, co jak sam skomentował ,".. ma głowę co mu się nie podoba, ale dobrze się ruszała..", druga suka jak sam skomentował-.".. ma idealną głowę, ale słabszy ruch..." -ale do takich gustów sędziów można już się przyzwyczaić. To prawda mierzy psy.. mierzył białego owczarka ,i powiedział,że pies jest za duży,ale i tak wygrał w swojej klasie :) Daje psom szanse na pewno na obeznanie się z ringiem,z nim .. 3 razy pochodził do psa co na niego się rzucał.. dopiero wtedy go wyrzucił z ringu za agresję. Komentuje, dlaczego wybrał tak a nie inaczej,Ja do niego na drugi raz pojadę.
 7. *Naroa*

  Bogusław Chmiel

  Ktoś był oceniany przez tego Pana? Małe co nie co proszę napisać :)
 8. *Naroa*

  Małgorzata Hałas /Pl/

  [quote name='InDogWeTrust']Tu się nie zgodzę, przynajmniej wtedy, gdy oceniała mnie, czepiała się tego ogromnie i to nie tylko mnie, ale co rusz komuś mówiła, że źle biega. Miałam wtedy wrażenie, że nie bardzo cokolwiek innego się liczy tylko jak biegasz z psem, no i czy pies czuje się dobrze w hali. Ja na pewno więcej się do niej nie wybiorę, czemu to już motywowałam wyżej.[/QUOTE] Ty masz nie miłe wrażenia ,ja mam dobre a nawet bardzo dobre wrażenia. Ja zostałam bardzo dobrze oceniana przez tą Panią.. a byłam u niej aż 3 razy... i wiem,że do handlingu aż tak uwagi nie przykłada .. Może faktycznie jak moja sunia zbytnio podskakiwała to kazała zrobić drugie okrążenie,, bo musi zobaczyć jaki ruch ma ten pies "jak sie uspokoi" ,ale w karcie nic nie było na ten temat zapisane,ze suka jest żle wystawiana . Może to zalezy od rasy ,jaką ocenia- nie wiem.
 9. *Naroa*

  Grzegorz Robak (PL)

  Byłam tylko raz oceniona przez tego Pana. wszystkim psom dał oceny doskonałe,, ale zadnemu nie dał wniosków. KAŻDY jeden pies miał w karcie ocen same idealne wpisy..co nas jeszcze bardziej zdziwiło.. Taki pan o kamiennym wyrazie twarzy. Nic nie komentuje, nic się nie uśmiecha.
 10. *Naroa*

  Leoš Jančík (CZ)

  Zna się facet na rzeczy-trzeba mu to przyznać. Nie czepia się drobnych wad... Jest sympatyczny,pogada,usmiechnię się.. patrzy na wszystko. Zauwżyłam,że CZESCY sedziowie mają kłopot przy polskich rasach, ale ten sedzia daje radę :)
 11. *Naroa*

  Monika Kuriata - Okarmus

  Bardzo szybko sedziuje. To trzeba jej przyznać. Znajomi mi mówili,ze normalnie to ich rasa wchodziła zawsze na ring po 13 godzinie.. wiec na wystwę cześć zjawiła się przed południem a już nikogo nie było :):) a to nie była ostatnia jej rasa do oceny :) I już nauczyli się aby jedzić na jej oceny dużo dużo wczesniej.Byłam oceniana raz przez tą Panią. Młoda fajna kobieta, ocenia dobrze,nie dotyka psów(mam rottka) każe sama pokazywać zęby. Patrzy na ważne rzeczy u psa. Głowa, klatka kątowanie.. ogólne proporcje. Nie czepia się drobnych wad.
 12. *Naroa*

  Ewa Prychała

  Na pewno lubi jak pies jest dobrze przygotowany, lubi psy odważne na ringu,co czują się pewnie.Nienawidzi wilczych pazurów. Od małego 4 miesiecznego szczylka wymaga aby ten był pewny siebie i zeby się nie bał. Nie lubi psów zbyt duzych z tego co zauwazyłam, przy mojej rasie lepiej jest jak pies ma masę a nie,żeby metrówką był mierzony. Ogólnie miła jest, pogada.. nawet jak pies kuleje to nie wywali go z ringu oceni tak jak powinno być,ale da ostatnia lokatę.
 13. *Naroa*

  John Muldoon (IRL)

  Miałam okazję być oceniana przez tego Pana -dwa psy wystawiałam. Patrzy na wystawianie psa-zapisuje to w karcie,ze pies ładnie wystawiany. Patrzy na pigment,odniosłam wrażenie ,ze pigment u niego to podstawa,lub duże i masywne psy. Miły sympatyczny,, skomentuje swój wybór psa.
 14. *Naroa*

  Mirosław Redlicki

  Jest miły, pogada.. itd,, ale moim zdaniem za bardzo czepia się szczegółów. Odniosłam takie wrażenie,że u niego pies ma być idealny aby dostał oceny doskonałą.. więc jak kogoś pies ma jakaś wadę to tzreba liczyć się z tym,ze ocena poleci w doł. Ogląda wszystko dokładnie.. daje długi opis psa.
 15. *Naroa*

  Małgorzata Hałas /Pl/

  Jest sympatyczna, nie jest takim sedzią twardym,wydaje się na ringu osobą bez wyrazu.. ale jak się do niej zagada to porozmawia,powie co i jak... da oceny doskonałe mimo,ze pies nie jest idealny.. ale wsadzi go na ost. miejsce.. Nie jest to j dobre,nie popieram tego,ale jak pies ma jakąś wadę ,, jak np żle noszony ogon, co nie jest to az takie straszne to u niej można się przebić,bo patrzy na wazniejsze cechy psa a nie na ogon ,gdzie inny sedzia da od razu bardzo dobrą. Nie patrzy jak pies jest wystawiany i dla mnie to jest plus,bo nie każdy jest profesjonalistą.
×