Jump to content
Dogomania

InDogWeTrust

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 1. InDogWeTrust

  Małgorzata Hałas /Pl/

  [quote name='*Naroa*'] Nie patrzy jak pies jest wystawiany i dla mnie to jest plus,bo nie każdy jest profesjonalistą.[/QUOTE] Tu się nie zgodzę, przynajmniej wtedy, gdy oceniała mnie, czepiała się tego ogromnie i to nie tylko mnie, ale co rusz komuś mówiła, że źle biega. Miałam wtedy wrażenie, że nie bardzo cokolwiek innego się liczy tylko jak biegasz z psem, no i czy pies czuje się dobrze w hali. Ja na pewno więcej się do niej nie wybiorę, czemu to już motywowałam wyżej.
 2. InDogWeTrust

  Mirosław Redlicki

  Niestety nie wiem jak sędziuje buldogi i sheltie, bo zetknęłam się z nim przy molosach,ale chętnie wyrażę moją opinię,bo spotkaniu z tym sędzią. Początkowo, gdy słuchałam jak ocenia inne psy byłam lekko przerażona, był naprawdę surowy w ocenie, chociaż jednocześnie bardzo miły i dowcipny w stosunku do wystawców. Po ocenie mam wrażenie ogromne pozytywne. Co prawda nie ma u Pana Redlickiego nic za darmo, ale ocenia bardzo dokładnie, potrafi wskazać zarówno wady i zalety psa, jest rzeczowy. Daje zróżnicowane oceny, ale sprawiedliwe, odpowiednie dla konkretnych przedstawicieli ras. Co najważniejsze myślę, że ma ogromną wiedzę, naprawdę zna wzorce psów, które ocenia. Przy tym wszystkim jest miły i kulturalny, do nas nawet podszedł po BiSach i zamienił kilka słów,bo zapamiętał nas z ringu. Szczerze polecam każdemu, kto chce zostać rzetelnie oceniony. :)
 3. InDogWeTrust

  Pirenejski Pies Górski z hodowli Oras

  No to w takim razie, trzymam ciuki za Was i, jeśli się uda, do zobaczenia na wystawie! :)
 4. InDogWeTrust

  Pirenejski Pies Górski z hodowli Oras

  [quote name='daśka']Myślę,że oprócz spotkania raz na jakiś czas,można wspólnie jeździć na wystawy:-)[/QUOTE] Byłoby świetnie :) tym bardziej, że bardzo często Mastify Pirenejskie i Pirenejskie Psy Górskie oceniane są na tym samym ringu. Jak już się przeprowadzicie to daj znać jak Wam się podoba i gdzie w końcu uwiliście gniazdko :)
 5. InDogWeTrust

  Pirenejski Pies Górski z hodowli Oras

  Jesteśmy z Tarnowa, a dokładnie mieszkamy w Pogórskiej Woli.Obawiam się więc, że jesteśmy z drugiego końca Polski, czego bardzo żałuję, bo byłoby nam bardzo miło Cię ugościć, najlepiej z Twoimi psiakami, Berg byłby w niebie :) No chyba, że wybierasz się w te rejony np. na wakacje. :) albo może spotkamy się na którejś wystawie, na pewno będziemy w Kielcach, Katowicach, Rzeszowie, Krakowie, być może na klubówce w Warszawie. Twoja dziewczynka, Adora jest prześliczna, pięknie wybarwiona, wspaniały ogon! Berg ma 23 miesiące :)
 6. InDogWeTrust

  Pirenejski Pies Górski z hodowli Oras

  [quote name='daśka']Chciałbym zapytać,na ile zgodne z innymi psami są PPG? Chciałabym mieć suczkę tej rasy,ale u mnie w domu zawszy jest kilka zwierzaków.Czy odpowiednia socjalizacja pozwala w późniejszym czasie nie wykazywać agresji wobec innych zwierząt,czy uważasz,że pirenejczyki mogą "współistnieć" z masifami pirenejskimi?[/QUOTE] Może najpierw odpowiem biorąc pod uwagę mojego Berga :) Oprócz niego mamy w domu dwie kotki i nigdy nie było najmniejszych problemów z agresją. Wykazuje nimi zainteresowanie, goni je, ale wyłącznie po to, by się z nimi bawić. Jednak na tej podstawie nie wysunę żadnych uogólnień, bowiem Berg nie wykazuje najmniejszej agresji wobec ludzi i zwierząt, taki ma po prostu charakter. Bywały sytuacje, gdy inne psy były wobec niego agresywne, na jednej z wystaw zaatakował go podhalańczyk, nie zareagował. Generalnie ma bardzo wysoki próg pobudliwości. Jak pewnie wiesz :) pirenejczyki to nie są psy tak plastyczne jak np. owczarki, wykazują dużą dozę samodzielności, bywają uparte, trzeba działać z nimi zdecydowanie i konsekwentnie, zresztą jeśli posiadasz Mastify Pirenejskie, masz pewnie duże doświadczenie z rasami olbrzymimi.:) Trzeba stwierdzić, że pireneje przede wszystkim są szalenie inteligentne. Nie podejrzewam, by jakikolwiek pirenejczyk wykazywał agresję bez konkretnego powodu. Biorąc pod uwagę wszystko to co napisałam, osobiście uważam, że z powodzeniem możesz dołączyć pirenejkę do Twojego stada :). Z samcem, który miałby współistnieć z drugim samcem pewnie byłoby ciężko, chyba nie podjęłabym tego ryzyka, ale suczki są jednak delikatniejsze i odpowiednia socjalizacja na pewno przyniesie skutek.:) Jeżeli chodzi i współstnienie z mastifami pirenejskimi, cóż nie mam tu doświadczenia, nic stwierdzić na pewno nie mogę,jednak znam przynajmniej kilka osób, które posiadają psy obu tych ras. Wiem też o pirenejach, które żyją wraz z berneńczykami, leonbergerami, psami górskimi z Estrela, owczarkami niemieckimi. Generalnie szkoda, że Asia, właścicielka hodowli Oras nie zagląda tu ostatnio, ona z całą pewnością miałaby dla Ciebie wiele cennych rad, wraz z Pirenejczykami hoduje Landseery.
×