Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mrzewinska

W dzisiejszym Dzienniku Polskim informacja o kolejnym zakatowanym psie - 14-miesieczny dog, zamiast trafic w rece nowych opiekunow, zostal uwiazany do drzewa i katowany przez kilku meżczyzn do smierci!!!!!


Z tego, co rozumiem z naszej akcji: Emir przygotowuje wielka inicjatywe obywatelska, bardzo slusznie, projekt inicjatywy obywatelskiej nie moze zostac wrzucony do kosza i zapomniany. To oczywiscie musi potrwac.
I nie jest proste - sa tu podane linki w jaki sposob moze ruszyc inicjatywa obywatelska, jak to musi byc przygotowywane (tysiac podpisow, powolanie komitetu, zgloszenie marszalkowi Sejmu, potem zebranie stu tysiecy podpisow).

Moim zdaniem, niezaleznie od tego, mozemy podpisywac i wysylac petycje - petycja ma ten sam wydzwiek, moze przygotowac dobry grunt pod dzialania Emira.
Czyli najpierw wysylalibysmy petycje, zeby sprawe naglosnic, uprzytomnic problem, dajac czas Emirowi na stworzenie komitetu, rejestracje, i wystapienie z inicjatywa obywatelska. Wtedy podpiszemy juz nie petycje, ale żądania zawarte w inicjatywie obywatelskiej.

Jesli dobrze to zrozumialam, prosze Emira o potwierdzenie, a Kache -wawa i Agate o zamieszczenie uzgodnionej wersji petycji, ktorą bedzie mozna drukowac, podpisywac, wysylac, lub wysylac przez internet za posrednictwem stron uwiarygodniajacych wyslanie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Moim zdaniem, niezaleznie od tego, mozemy podpisywac i wysylac petycje - petycja ma ten sam wydzwiek, moze przygotowac dobry grunt pod dzialania Emira.

Zofia[/quote]

w pełni sie z tym zgadzam
petycji jak nie było tak nie ma, a teraz idzie weekend - dwa dni wolnego. Mozna by duzo zdziałac a ciąglejest jakis hamulec i nie wiadomo co robic???

Link to comment
Share on other sites

To znaczy że mogę zbierać te podpisy czy nie??Bo jak tak to bym chciała zacząć jak najszybciej...I odpowiedź chciałabym dostać od kogoś kto jest dobrze poinformowany w tej sprawie,bo te podpisy przecież będę zbierać od dorosłych więc nie widzę w tym nic złego...

Link to comment
Share on other sites

będę próbowała powiesić plakat u mnie w pracy{katowice}pracuję w dużym szpitalu,dużo ludzi sie przewija,muszę tylko uzyskać zgodę dyrektora a on będzie obecny w połowie przyszłego tygodnia.mam jeszcze pytanie jak zbiorę podpisy pod petycją to gdzie ją potem odesłać i do kiedy?

Link to comment
Share on other sites

mam watpliowści co do kształtu tej petycji , wiem ze jesteście głownie dogomaniakami ale nie zapominajcei o sytuacji kotów , moze udałoby sie jeszcze zrobić drobne poprawki tak aby petycja obejmowała takze je i fretki ( tak jak to obiecaliście fretkomaniakóm) wtedy takze miałaby ona wieksze poparcie. Ja juz u sibie miałam zamówienia na podpisy u znajomych kociar a tak z tego nici chyba bedą , bo ani słowka takm o kotach które czasem takie same katorgi przechodzą w pseudohodowlach , klatkach w sklepach i porzucone na ulicy... szkoda ze o nich nie pomysleliscie:placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Sledzilam ewolucje roznych wersji petycji, gdzies po drodze wspomniano (medar?) o tym ze bedzie uwzgedniala nie tylko psy ale i inne zwierzeta, nawet cytowalam ten fragment na innym forum!
Oto on:
[QUOTE]Petycja ma dotyczyć WSZYSTKICH zwierząt, a nie tylko psów, czy kotów. Liczymy na zaangażowanie się w akcje wszystkich ludzi dobrej woli, którym los zwierząt nie jest obojętny. Na plakatach jest foto Ozzy'ego, bo to ON nas zainspirował do intensywniejszego działania.[/QUOTE]
Teraz ostateczna wersja mowi tylko psach!
Uwazam ze problem jest duzo wiekszy!!!!! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Wszystkich zwierzat bedzie dotyczyc przepis uznajacy zakatowanie zwierzecia ze szczegolnym okrucienstwem za czyn o wysokiej szkodliwosci spolecznej, wszystkich bedzie dotyczyc edukacja pt Zwierze nie jest rzecza.
Na pewno w projekcie zmiany prawa (Emir pracuje nad inicjatywa obywatelska) bedzie szerzej poruszony problem innych zwierzat.
Nie ma masowych hodowli kotow na szczescie, wiec w tym punkcie petycji moze byc tylko o psach.

Czy srodowiska "miau" zyczylyby sobie obowiazku chipowania?

Z tego co wiem, w Rzeszowie i Krakowie sterylka bezpanskich kotow juz jest nieodplatna.
Czy ktos chce przygotowac inna wersje "papierowej" petycji?
W internecie niech bedzie jedna, a na pewno sprawa jest do dopracowania w projekcie zmiany prawa, w inicjatywie obywatelskiej.
Ta petycja to jest wstep, przygotowanie gruntu pod zmiane prawa!!!!
Projest zmiany prawa - inicjatywa obywatelska - to jest nastepny etap dzialania.
I chyba trzeba osobno zbierac rozne wnioski do zamieszczenia ich wlasnie w inicjatywie obywatelskiej - przygotowywanej juz powoli, wymagajacej powolania komitetu, zgloszenia marszalkowi Sejmu itp.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Czy tylko w punkcie dotyczacym sterylizacji, kastracji nalezaloby dodac ze to powinno dotyczyc takze kotow?
Z tego co wiem, w Rzeszowie i Krakowie [B]sterylka bezpanskich kotow[/B] juz jest nieodplatna.
Czy chcecie przygotowac inna wersje "papierowa" petycji?
W internecie niech juz bedzie jedna, a na pewno sprawa jest do dopracowania w projekcie zmiany prawa.
Zofia[/quote]

Zofio nie tylko w tych miastach. Powiem wiecej-w W-wie pomoc zwierzetom GLOWNIE jest skoncentrowana na kotach,kastracja kotow, i to nie sa koty 'bezpanskie', sa to koty wolnozyjace.

Wiec musza byc naprawde zmiany w ustawie przemyslane aby mozna bylo kastrowac koty wolnozyjace a nie np. lisy tez(chociaz nie jestem przeciw);)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=1]taka moglaby byc ewentulanie wersja ogólna[/SIZE][/CENTER]


[CENTER][B][SIZE=3]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych[/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][COLOR=black][FONT=Verdana]Do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana]Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa[/FONT][/COLOR][/CENTER]






[FONT=Verdana][COLOR=black][B]My, niżej podpisani sygnatariusze tej petycji, zwracamy się z prośbą o wprowadzenie[/B] [B]zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy golden retriever - Ozzy'ego. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Śmierć psa, opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego spowodowanego skatowaniem zwierzęcia.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przed brakiem [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Zwracamy się z apelem o wprowadzenie zmian w ustawodawstwie[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Prosimy, aby zmiany uwzględniły:[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]W celu ustalenia odpowiedzialności za zwierzęta domowe[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- przygotowanie do wprowadzenia powszechnego znakowania przez chipowanie lub tatuaż, połączonego z centralna rejestracją, co umożliwi nie tylko ustalenie osoby odpowiedzialnej za zwierzę, ale i ściągalność wymaganych opłat, zapewniając środki na dotowanie zabiegow kastracji(sterylizacji),[/COLOR][/FONT]

[B][FONT=Verdana][COLOR=black]W celu ograniczenia nadmiernego rozrodu zwierzat domowych[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- ograniczenie rozrodu zwierząt nierasowych poprzez zrównanie w obowiązkach hodowców zwierząt nierasowych (nierodowodowych) i mieszańców (rejestracja hodowli, obowiązek prowadzenia dokumentacji, trwałego oznakowania zwierząt) z obowiązkami hodowców zwierząt rasowych (rodowodowych) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi kastracji(sterylizacji)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wytypowanie lecznic prowadzących dotowaną przez miasta i gminy kastrację(sterylizację) zwierzat domowych nierasowych[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami domowymi poza miejscem ich wyhodowania, tj. w miejscach użytku publicznego, bazarach, giełdach, itp.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]W celu podniesienia kultury posiadania zwierząt [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wprowadzenie obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym - począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, aż do klasy 6 oraz w klasach gimnazjalnych - poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE... [/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Panie Prezydencie, Panie Premierze, Panie Ministrze, głęboko wierzymy w zainicjowanie przez Panów działań w tym zakresie, ponieważ nasz stosunek do istot słabszych, uzależnionych od człowieka świadczy o moralności społecznej i poziomie cywilizacyjnym kraju.[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Społeczność forum internetowego Dogomania[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.ozzy.4.pl/"][FONT=Verdana][COLOR=#800080]http://www.ozzy.4.pl[/COLOR][/FONT][/URL] - historia Ozzy'ego[/FONT][/COLOR]
__________________

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][SIZE=5][COLOR=red]LINK DO GOTOWEGO FORMULARZA PETYCJI:[/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=5][COLOR=red][/COLOR][/SIZE]
[URL="http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/plakaty/petycja-formularz.doc"][COLOR=red]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/plakaty/petycja-formularz.doc[/COLOR][/URL]


[/CENTER]
[LEFT]ps. po 40 miejsc do podpisów na stronie.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Wszystkich zwierzat bedzie dotyczyc przepis uznajacy zakatowanie zwierzecia ze szczegolnym okrucienstwem za czyn o wysokiej szkodliwosci spolecznej, wszystkich bedzie dotyczyc edukacja pt Zwierze nie jest rzecza.
Na pewno w projekcie zmiany prawa (Emir pracuje nad inicjatywa obywatelska) bedzie szerzej poruszony problem innych zwierzat.
Nie ma masowych hodowli kotow na szczescie, wiec w tym punkcie petycji moze byc tylko o psach. [/quote]
masowe hodowle kotów sa i nieraz równie drastyczne jak masowe hodowle psów



[quote]Z tego co wiem, w Rzeszowie i Krakowie sterylka bezpanskich kotow juz jest nieodplatna.[/quote] w zorach i innych paru miastach Polski chipowanie psów jest juz nakazane wiec w takim razie jesli czepiamy się za słówka po ten postulat w petycji.
[quote]Czy ktos chce przygotowac inna wersje "papierowej" petycji?[/quote] Czarok napisała bardzo ładny tekst petycji intuicyjnie chyba wyczuwają gdzie nalzy dodac kota a gdzie nie...głównie hodziło o zapewnienie sterylek kotom i zrównanie pseudohodowców z hodowcami w obowiazkach
[qoute]W internecie niech bedzie jedna, a na pewno sprawa jest do dopracowania w projekcie zmiany prawa, w inicjatywie obywatelskiej.
Ta petycja to jest wstep, przygotowanie gruntu pod zmiane prawa!!!![/quote] wiem ze to tylko wstep , ale niech bedzie wstepem porzadnym a nie na szybko niedopracowanym

Sama Pani się ze mna zgodziła na pw ze to poważny bład pominiecie w petycji kotów. Przeciez wiadomo ze najważniejsza jest petycja papierowa i jej podpisy, internetowa to tylko podlepka bo dużej wartości niema.
Jesli wiec wszyscy się zgadzamy ze petycja powinna tez objac koty dlaczego nie mozemy postanowc ze własnie pod petycja Czarok bedziemy od jutra zbierac podpisy??
dla zasady jakiejs dla mnie niezrozumiałej??

Link to comment
Share on other sites

jesli ktos zechciałby przejrzec drugi petycyjny watek ( w którym zostałam poproszona o przeniesienie się tutaj z komentarzami ) tam tez wiele osób było za tym aby drukowana petycja zawierała koty.
I bardzo prosze osoby koordynujace akcje do wypowiedzenia sie w watku
"inicjatywa społeczna".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']jesli ktos zechciałby przejrzec drugi petycyjny watek ( w którym zostałam poproszona o przeniesienie się tutaj z komentarzami ) tam tez wiele osób było za tym aby drukowana petycja zawierała koty.
I bardzo prosze osoby koordynujace akcje do wypowiedzenia sie w watku
"inicjatywa społeczna".[/quote]

Formica to jest dzial-OZZY. Jesli chcesz tworzyc inna petycje-tworz ją i zbieraj podpisy i wysylaj. Im wiecej petycji tym lepiej. Wolny kraj-wolny wybor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Formica to jest dzial-OZZY. Jesli chcesz tworzyc inna petycje-tworz ją i zbieraj podpisy i wysylaj. Im wiecej petycji tym lepiej. Wolny kraj-wolny wybor.[/quote]

Arko już wyjasniłam tobie zdjae mi sie ,ze staram sie połaczyc siły , bo w jedności siła , a nie je rozdzielać , dobrze wiesz ze rozdrabnianie sie jest bezsensowne. Nie rozumiem Twojego oporu przed tekstem petycji Czarok.
Petycja Wasz ma nakłonic do zmian w ustawie o chronie praw [B]zwierząt , nie psów tylko. [/B]Wiec dlaczego nie moze być mowa takze o kotach w tejże petycji?? tymbardziej ze wczesniej juz to zasugerowano , teraz Czarok przedstawiła moim zdaniem świetny tekst. ( i nie tylko moim zdaniem ;))
Z jakiej to niewyjasnionej przyczyny nie mozemy wydrukowac wersji w kotem i takowa dawać do podpisu?? I nie mów mi po raz enty ze to jest tylko przedwstep przed inicjatywą , bo tylko tego argumentu ostatnio uzywasz. wiem ,ze to przedwstep , wiem ,ze bodzćem przewodnim jest śmierc Ozzego , ale dalej uważam ze petycja powinna obejmowac koty i nie rozumiem dlaczego choć niewiele trzeba ( tylko hasła z góry ze własnie tekst Czarok jest petycja formalna) tego oporu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']Z jakiej to niewyjasnionej przyczyny nie mozemy wydrukowac wersji w kotem i takowa dawać do podpisu??[/quote]

A mniejszosc narodowa?:cool1: fretki, kroliki, szynszyle, szczury, swinki morskie i wietnamskie? FORMICA badz naprawde powazna.
Jest wersja tez 'neutralna' ZWIERZETA DOMOWE, poprostu....
I powtorze dziesiaty raz-TAK-OZZY-TAK-wolny kraj, wolny wybor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...