Jump to content
Dogomania

Lublin, pies uwieziony ma wyspie . POMOCY !!!


basia0607

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie chodzi o wyspę w parku, ale ona jest ogrodzona. Sama wyspa jest blisko budynków mieszkalnych, żeby nikt nie zadzwonił.? Miasto dba o łabedzie, ze względu na nie taka akcja byłaby szybciej przeprowadzona...Nie pamietam czy na Zalewie Zemborzyckim jest wyspa, ale jesli tak i o nią chodzi to do akcji potrzebna jest łódź.

Link to comment
Share on other sites

Mam nowe wiadomości. Jest to staw hodowlany, prywatny w Siennicy Wielkiej. Pies być może młody labek. Właścicieli stawu nic to nie obchodzi , nawet przeciwnie mają ubaw. Nessca zawiadomiła strażaków i sztab kryzysowy. Obiecali jutro się tym zająć ale czy to zrobią ? Staw nie jest duży, tylko dobre chęci.

Link to comment
Share on other sites

Jutro jadę po psa odpowiednie służby zostały powiadomione.
Małe sprostowanie SdZ w Lublinie nie istnieje została założona Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.
Basiu miałyśmy chyba okazję poznać się na szkoleniu w Serocku ( Ola z Lublina;))

Link to comment
Share on other sites

Witam.....miejscowość to Siennica Różana [FONT=&quot]10 km od krasnego stawu jadac w strone Chełma. Z Lublina to 66km. Pies został porzucony w tej wsi tuż po świętach. Jest to labrador lub mix labradora. Jest młody około 1 roku. Ten staw jest prywatny i ludzie zbudowali na nim wysepke dla łabędzi. Być może pies szukając pożywienia dotarł tam i zasnął na wysepce wyściełanej słomą. W każdym bądź razie kiedy przyszła odwilż droga na brzeg została odcięta. Psiak płacze....wyje ponoć tak przejmująco ,że się serce kroi. Stan ten trwa już ponoć kilka dni. Najstraszniejsze jest to ,że przy tej samej ulicy miesci sie Urząd Gminy ,mieszka kilku strażaków i na przeciwko stawu znajduje się sklep. Kiedy moja informatorka zapytała dziś będąc w sklepie co z tym psem... czy ktos kogos powiadomił...to ludzie w sklepie zaczęli się śmiać i powiedzieli ,że co tu zgłaszać,,,,stwierdzili ,że do nich po prostu przyleciał czarny łabędź. Nie wiem już co myśleć o tych idiotach. Ja powiadomiłam Straż Pożąrną w Krasnymstawie , SDZ ,Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie i naszą kochaną MaDi...i teraz już wiem ,że Madi poradzi.... niestety nikt już dziś akcji nie podejmie. Dopiero jutro rano. Byle tylko pies przeżył noc. Ponoć psiak dnia dzisiejszego nie stawał już o własnych siłach na nogi. Wyobrażacie to sobie? Jestem załamana....
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nesca, teraz to mi mowę odebrało.....To chyba nieprawda co czytam, ja spokojna kobieta, a rozwaliłabym ten sklep i urząd bezduszny....Piesku przeżyj na złość tym psedoludziom! Rano w niedzielę będę czekać na wieści od MaDi.....Piesku, dobrze,że nie ma mrozu, ale pada i wieje okrutnie, coooo za ludziska ????

Link to comment
Share on other sites

To Zamość już bliżej....

Nie rozumiem, jeżdżę na wczasy do Suśca (blisko Krasnegostawu), tam spotkałam się (na głównej ulicy to fakt) z dobrym podejściem do zwierząt. I właśnie tam dowiedziałam się że są właścicielami piesków porzucanych przez wypoczywających w tutejszych ośrodkach...:angryy:

Po świętach to 1,5 miesiąca .....matko jedyna....delikatny labrador

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałabym nic, póki pies nie zostanie stamtąd zabrany.
Jeśli to ludzie o takiej mentalności, prędzej gotowi popłynąć by go 'uciszyć' niż pozwolić uratować.

Inna rzecz - większość psów, nawet młodych potrafi pływać.
Może ten nie ma odwagi.
A może nie może.
Jak pomyślę, że może być w jakiejś zastawionej przez kłusowników pułapce... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...