Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,
Jestem tu nowa, ale czytam formu od dwóch lat.
Sprawa Ozzy'ego przebrała moją miarę wytrzymałości dla przypadków okrucieństwa dla zwierzaków.:angryy:
Włączam się do akcji, aby śmierć tego psa nie poszła na marne.
Zebrałam pierwsze podpisy pod petycją, w sobotę melduję sie na Placu Zamkowym. Pozdrawiam Panie z Salonu Paznokci przy ul. Grochowskiej.
Pozdrawiam RR

Link to comment
Share on other sites

W nawiazaniu do tematu....
Mysle, ze tragedia Ozzyego juz spowodowala pozytywne przemiany, mam na mysli wzrost zainteresowania zwierzeca niedola.
Jest mnostwo osob nowych, z rejestracja z sierpnia i z wrzesnia, ktore zaangazowaly sie w pomoc, tu na watku Ozzulka ale i na innych.
I ja trafilam na dogomanie za sprawa Ozzyego (dzieki zuziaM :loveu: ), a wczoraj podjelam decyzje o adopcji Dodzi z Olsztynskiego schroniska.
Przez tragiczna smierc Ozzyego inne zwierzeta dostaja kolejne szanse.
I tak trzymac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']W nawiazaniu do tematu....
Mysle, ze tragedia Ozzyego juz spowodowala pozytywne przemiany, mam na mysli wzrost zainteresowania zwierzeca niedola.
Jest mnostwo osob nowych, z rejestracja z sierpnia i z wrzesnia, ktore zaangazowaly sie w pomoc, tu na watku Ozzulka ale i na innych.
I ja trafilam na dogomanie za sprawa Ozzyego (dzieki zuziaM :loveu: ), a wczoraj podjelam decyzje o adopcji Dodzi z Olsztynskiego schroniska.
Przez tragiczna smierc Ozzyego inne zwierzeta dostaja kolejne szanse.
I tak trzymac![/quote]

Jola, super! My też w sumie jesteśmy na DGM nowi (po adopcji Fuksia). Powodzenia z Dodzią - takie psiaki to prawdziwe skarby!

Link to comment
Share on other sites

Ozzy to znak dla nas.Abyśmy wiedzieli że zło nie umilkło:-(jego śmierć to nauczka dla agnieszki,że nie warto zabijać.Lecz ktoś mądrypowiedział "Gdzie jedno umiera tam drugie się rodzi."i właśnie Ozzy umarł.A mojej kotce urodziło się kocię.Ozzy jest teraz szczęśliwy napewno jest szczęśliwy.Żegnaj Ozzy chociaż nawet cię nie dotknęłam pokochałam cię i teraz zostaniesz w moim sercu.:-(:bluepaw::bluepaw::bluepaw::bluepaw::Dog_run::dog::([IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/images/dom.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Szamowny Panie Pawle
Oczywiscie do sprawy nalezy podejsc z rozwaga ale fakt,ze pies byl bity tepym narzedziem nie wzial sie przeciez znikad...zreszta jedyna rzecz nie ulega watpliwosci:w Polsce przepisy dotyczace znecania sie na dzwierzetami sa jeszcze ciagle zbyt liberalne.nalezy walczyc o ich zmiane i moze sprawa ozzy'iego bedzie ku temu wlasciwym przyczynkiem.Moze poruszy zbiorowa swiadomosc.Mam gleboka nadzieje,ze tak bedzie...zmiast wiec utyskiwac sobie w necie zabierzmy sie za zbieranie podpisow!!!

Link to comment
Share on other sites

Z tych emocji ja tez zapomnialam sie przedstawic.Jestem tutaj nowa.Trafilam na Dogomanie po wczorajszej wizycie w schronisku gdzie ze szwagrem zanieslismy stare koce dla psiakow na zime.I tam dowiedzialam sie o Ozzym.Weszlam,zeby poczytac.I juz chyba zostane.Psiara ze mnie od dawna ale dopiero teraz tu jestem.Wczoraj wyslalam petycje do znajomych do Bielska,jedna zostawilam szwagrowi,jedna dalam pani,ktora zbierala podpisy w sprawie polepszenia bytu koni(nawet dokladnie sie nie dopytalam...z pospiechu).Pospiech dlatego,ze wyjezdzalam juz do Wloch gdzie mieszkam.szkoda,ze tak pozno sie dowiedzialam bo znam mnostwo osob we Wroclawiu.Teraz jestem juz we Wloszech i tu tez zamierzam zbierac podpisy pod petycja.Mysle,ze to dobry pomysl,ze bedzie troche podpisow cudzoziemcow.W koncu w swietle praw Unii chroni sie zwierzeta)a przynajmniej tak byc powinno...).Czekam na wiesci z niecierpliwoscia.Cala ta sprawa mocno mna wstrzasnela ale siedziec i sie martwic to za malo.Trzeba dzialac!Pozdrawiam wszystkich wrazliwych na los zwierzat.Walczmy o sprawe.Warto przeciez...
Aha!Mozna wyslac petycje faxem np.do Emira?Chcialabym miec pewnosc,ze trafi w dobre rece.
Pozdrawiam,Chiariss
Wasza Chiariss

Link to comment
Share on other sites

Historia Ozzego sprawiła, że jeszcze bardziej brzydzę się ludzi... :shake: Jak można być tak okrutnym? :placz:
Porozwieszałam w tym tygodniu plakaty w szkole i porozdawałam ulotki oraz powiadomiłam wielu znajomych... Wiem, że to Ozzyemu życia nie zwróci, ale mam nadzieję, że kary będą ostrzejsze i inni ludzie nie będą już tak zwierząt traktować :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chiariss']tzn.o odres oczywiscie:)[/quote]

Podpisy zbieramy do końca września. Adres, na który należy wysłać to: Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR", ul. Słoneczna 4, 96-321 Żabia Wola. Przypominam tylko, że podpisy mogą składać tylko osoby posiadające obywatelstwo polskie, również zamieszkali za granicą.

Link to comment
Share on other sites

46-letni Jerzy Ch., bezrobotny mechanik, czeka na proces w areszcie. Według aktu oskarżenia pozbawił zwierzę życia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara bezwzględnego pozbawienia wolności.


Trzy tygodnie temu pracownik ochrony krakowskiego hotelu Qubus zauważył mężczyznę niosącego kota. Według jego zeznań nieznajomy zaczął uderzać zwierzęciem o betonowe nadbrzeże. Na widok nadchodzącego ochroniarza wrzucił kota do Wisły.

Policja zatrzymała sprawcę. Wyłowiono też zwłoki kota. Sekcja wykonana w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej potwierdziła, że zwierzę zabito w bestialski sposób. Miało m.in. zmiażdżoną czaszkę, przerwany kręgosłup, oderwany ogon. - Obrażenia wskazują na wyjątkowo brutalne znęcanie się nad zwierzęciem - podkreśla Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że kot był jego i zdechł wcześniej, dlatego wrzucił go do Wisły. - Uderzałem o mur, by się upewnić, czy nie żyje. Żeby się zwierzę nie męczyło, ale było już martwe - oświadczył niezbornie prokuratorowi.

Co innego mówią jednak świadkowie, którzy zeznali, że w trakcie bicia słychać było odgłosy wydawane przez zwierzę, co świadczyłoby, że jeszcze wtedy żyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...