Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='Agata Balu']...2. Pomyliles źródła. Żaden "vetdoktor" nie wypowiadał sie na Dogomanii jakoby był świadkiem uśpienia psa. Wyjasnienie weterynarza z Lubnia jest tylko relacją prasową a nie dokumentem. Co naprawde powiedział i co powie w śledztwie to sie jeszcze okaże.
.....[/quote]

Nie, nie pomylił źródeł. W zeszłym tygodniu zarejestrował się na forum wetdoctor, który napisał, że jest studentem weterynarii i ma praktyki w tej lecznicy. Napisał także swoją wersję wydarzeń tzn. że Ozzy został uśpiony.

To tak dla wyjaśnienia. Podejrzewam, że zarejestrowałaś sie na dogo kiedy wetdoctro juz wykosował swój pierwszy post z relacją z wizyty A z Ozzym w lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proszę o odpowiedz osoby kierujące rozgłaśnianiem, czyli z tego co wiem: Medar: czy można już sprawę rozgłaśniać zagranicą. Może stworzymy tekst o Ozzim, informacje plus to co wiemy do tej pory i kilka osób przetłumaczy: np: na niemiecki, angielski, włoski...i zaczniemy rozgłaśniac sprawe zagranicą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir']aisak - dobra myśl! Medar - czy ktoś pisze jakis pgólny., krótki i sensowny tekst, który moznaby przetłumaczyć? myślę, że juz możemy nagłasniać; Medar prosze o odpowiez na forum ( oczywiscie po konsultacji z całym sztabem)[/QUOTE]
Tekst po angielsku ktory przygotowała jedna z osób na forum już 2 tyg temu poszedl do autoryzacji do Lavini ta osoba co to przetlumaczyła na angielaski może to przełozyc i na jezyk francuski. Wiez że zgłaszały sdie tez osoby co moga to przełożyć na niemiecki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pio']Okazuje się, że moja redakcja już zamieściła jutrzejszy tekst w internecie, na naszej stronie internetowej. W wydaniu papierowym będzie odrobinę więcej, na pierwszej stronie. Dla ciekawych podaję link:
[URL="http://lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/641923.html"]http://lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/641923.html[/URL]
I proszę, by nie wieszać na mnie psów.[/quote]
nie ma powodu ; czekamy na dalsze relacjonowanie biegu sprawy; ona nie może ucichnąć aż do poznania prawdy, wydania przez sąd wyroku, osądzenia sprawców i godziwego sprawiedliwego ukarania; EMIR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Pochodne kumaryny nie mają nic wspólnego ze środkami nasennymi ( nie jestem weterynarzem). Pochodne kumaryny stosowane są do ( jak mówią pacjenci) " rozrzedzenia krwi". Stosuje się je w przypadkach zagrożenia nadmierną krzepliwością. Nadmiar tych środków powoduje krwawienia z różnych miejsc.
U ludzi trzustka pod względem anatomicznym dzieli się na głowę i ogon. U psów widocznie śledziona ma taką część anatomiczną, która nazywa się głową.
Tyle moich wyjaśnień. Może jakiś wet coś sprostuje.[/quote]
kumarynę zawiera środek stosowany do likwidacji szczurów; powoduje szybką śmierć z powodu wywołania intensywnego krwawienia z naczyń włosowatych do jeli;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir']aisak - dobra myśl! Medar - czy ktoś pisze jakis pgólny., krótki i sensowny tekst, który moznaby przetłumaczyć? myślę, że juz możemy nagłasniać; Medar prosze o odpowiez na forum ( oczywiscie po konsultacji z całym sztabem)[/quote]

Prosiłem o napisanie takiego krótkiego , ogólnego tekstu naświetlającego sprawę Ozzy'ego. Sądzę że to by bardzo pomogło w kontaktach z osobami które nie śledziły tematu od początku. Niestety nikt mi nic takiego nie dostarczył, sam nie mam czasu tego zrobić - a i talentu do takich zadań raczej nie mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emir']
Być może nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale obrażenia moga powstac na wskutek różnych rodzajów urazów...
[/quote]
A ja dopowiem wprost to czego Emir nie dopowiedzial: obrazenia te mogly powstac np. na skutek wypadku komunikacyjnego.
Sa one charakterystyczne dla ofiary wypadku, ktora jemu ulegla. Przy zalozeniu, ze auto zostalo doszczetnie rozbite podczas zderznia czolowego.
Nie sugeruje, ze tak bylo, to tylko przyklad.

Jak widac mozliwosci doznania takich obrazen ciala jest wiele i [B]NIE MA SENSU NA TEN TEMAT SPEKULOWAC[/B]. Od ustalenia i wydania opinii jak bylo naprawde sa biegli sadowi, a nie ktokolwiek tutaj na forum. Lacznie ze mna, z Toba - droga miniago czy z osobami bezposrednio zaangazowanymi w sprawe.

Najwazniejsze rzeczy zostaly juz zrobione - zostaly zabezpieczone dowody, zostala przeprowadzona sekcja zwlok, sprawa zajely sie organa scigania.
Nastepne etapy takie jak opracowywanie materialu dowodowego, sporzadzanie aktu oskarzenia i postawienie sprawcy(ow) przed sadem i ich ewentualne skazanie nalezy juz w kompetencji odpowienich wladz.

W naszym interesie jest podkreslenie wysokiej szkodliwosci spolecznej tego czynu, by nikt nie umorzyl postepowania na ktorymkolwiek etapie (policja, prokuratura, sad).

Pozdrawiam
Tomek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='softnet']A ja dopowiem wprost to czego Ty nie dopowiedziales: obrazenia te mogly powstac np. na skutek wypadku komunikacyjnego.
Sa one charakterystyczne dla ofiary wypadku, ktora jemu ulegla. Przy zalozeniu, ze auto zostalo doszczetnie rozbite podczas zderznia czolowego.
Nie sugeruje, ze tak bylo, to tylko przyklad.

Jak widac mozliwosci doznania takich obrazen ciala jest wiele i [B]NIE MA SENSU NA TEN TEMAT SPEKULOWAC[/B]. Od ustalenia i wydania opinii jak bylo naprawde sa biegli sadowi, a nie ktokolwiek tutaj na forum. Lacznie ze mna, z Toba czy z osobami bezposrednio zaangazowanymi w sprawe.

Najwazniejsze rzeczy zostaly juz zrobione - zostaly zabezpieczone dowody, zostala przeprowadzona sekcja zwlok, sprawa zajely sie organa scigania.

Nastepne etapy takie jak opracowywanie materialu dowodowego, sporzadzanie aktu oskarzenia i postawienie sprawcy(ow) przed sadem i ich ewentualne skazanie nalezy juz w kompetencji odpowienich wladz.

W naszym interesie jest podkreslenie wysokiej szkodliwosci spolecznej tego czynu, by nikt nie umorzyl postepowania na ktorymkolwiek etapie (policja, prokuratura, sad).

Pozdrawiam
Tomek[/quote]




[B]softnet[/B] źle użyłeś cytatu i "wcisnąłeś" wypowiedź nie w te usta co trzeba emir czegoś takiego nie napisał/a.
Z tego co pamietam było juz tu napisane na forum że biegły z AR [B]wykluczył [/B]mozliwość wypadku samochodowego (mój kot wpadł kiedys pod samochód :-( i oprócz obrażeń wewnetrznych widziałam na własne oczy jak wyglądał na zewnątrz a obrażenia Ozzego na to nie wskazywały) . Więc tak jak sam zresztą napisałeś nie spekuluj bo może się okazać że nieumyslnie szykujesz komuś linię obrony...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Fixedsys][SIZE=5][COLOR=#ff0000]POTRZEBNA OSOBA DO STWORZENIA TEKSTU, KTÓRY BĘDZIE UMIESZCZONY NA ULOTKACH I PLAKATACH[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/CENTER]
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=#ff0000]czekamy na propozycje tekstu i ewentualną pomoc:lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kićka'][B]softnet[/B] źle użyłeś cytatu i "wcisnąłeś" wypowiedź nie w te usta co trzeba emir czegoś takiego nie napisał/a.
Z tego co pamietam było juz tu napisane na forum że biegły z AR [B]wykluczył [/B]mozliwość wypadku samochodowego (mój kot wpadł kiedys pod samochód :-( i oprócz obrażeń wewnetrznych widziałam na własne oczy jak wyglądał na zewnątrz a obrażenia Ozzego na to nie wskazywały) . Więc tak jak sam zresztą napisałeś nie spekuluj bo może się okazać że nieumyslnie szykujesz komuś linię obrony...[/quote]
Faktycznie moj blad za co Emira przepraszam. Odnosilem sie do wypowiedzi miniaga. Zaraz to poprawie.

Nie wiem czy zauwazulas, ale akapit nizej napisalem zdanie: [I]Nie sugeruje, ze tak bylo, to tylko przyklad.

[/I]Niestety - chcoc chyba przeczytalem wszystkie posty z watkow poswieconych Ozziemu to nie zauwazylem wypowiedzi, ze biegly wykluczyl mozliwosc wypadku samochodowego. Mozliwe, ze przeoczylem.

Wiec prosze nie zarzucaj mi spekulowania, bo w moich wypowiedziach takiego albo nie ma, a jesli jest to zaznaczam, ze posluguje sie przykladem.

Nie sadze tez, aby moj powyzszy post mogl byc wykorzystany jako linia obrony. Po pierwsze - tak tragiczne w skutkach wypadki komunikacyjne zawsze odnotowywane sa w policyjnych raportach ze wszelkimi szczegolami. Po drugie - jak juz napisalas - ta wersja zostala wykluczona przez bieglego. Po trzecie - gdyby sprawczyni nagle zmienila swoje zeznania, ze Ozzy zginal w wpadku samochodowym, to stracilaby ona resztki wiarygodnosci w oczach sadu.

Pozdrawiam
Tomek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='softnet']Faktycznie moj blad za co Emira przepraszam. Odnosilem sie do wypowiedzi miniaga. Zaraz to poprawie.

Nie wiem czy zauwazulas, ale akapit nizej napisalem zdanie: [I]Nie sugeruje, ze tak bylo, to tylko przyklad.[/I]

Niestety - chcoc chyba przeczytalem wszystkie posty z watkow poswieconych Ozziemu to nie zauwazylem wypowiedzi, ze biegly wykluczyl mozliwosc wypadku samochodowego. Mozliwe, ze przeoczylem.

Wiec prosze nie zarzucaj mi spekulowania, bo w moich wypowiedziach takiego albo nie ma, a jesli jest to zaznaczam, ze posluguje sie przykladem.

Nie sadze tez, aby moj powyzszy post mogl byc wykorzystany jako linia
obrony. Po pierwsze - tak tragiczne w skutkach wypadki komunikacyjne zawsze odnotowywane sa w policyjnych raportach ze wszelkimi szczegolami. Po drugie - jak juz napisalas - ta wersja zostala wykluczona przez bieglego. Po trzecie - gdyby sprawczyni nagle zmienila swoje zeznania, ze Ozzy zginal w wpadku samochodowym, to stracilaby ona resztki wiarygodnosci w oczach sadu.

Pozdrawiam
Tomek[/quote]





o mozliwości "wypadku" było podane w temacie który został wykasowany, więc nie ma tam teraz wglądu. Nie zarzucam jak tak odebrałes to soreczki :chaos: , a wiesz oskarzony ktokolwiek by to nie był ma niestety mozliwość zmiany zeznań ilekroć mu się to spodoba, dla sądu i tak ważne będą dowody.

Link to comment
Share on other sites

hmm czytam i czytam i czytam... doczytałam do tekstu ulotkowego i aż sie zalogowałam, żeby coś powiedzieć :lol:

nie wiem kto będzie to pisał, ja mogę coś też spróbować, ale uważajcie, zeby tekst był wyważony.. takie ulotki w stylu banerów które niektórzy mają pod podpisami (nie mam nic przeciwko) będą dokonałąpożywką dla ludzie dla ktorych to jest "tylko pies"... Każdy kij ma 2 końce i musicie uważać, zeby treść tych ulotek nie przyczyniła się do powstania protestów.. Nie uczłowieczajmy nie piszcie ze się uśmiechał itd.. Napiszmy lepiej, że to wspaniałe i przyjazne człowiekowi stworzenie zostało przez niego brutalnie zabite (nie zamordowane), że ktoś zapomniał o poszanowaniu każdej formy życia, że oszukał również ludzi którzy mu zaufali.. itd itp...

Link to comment
Share on other sites

Judith - Masz racje. Informacja o wydarzeniach powinna byc rowniez krotka. Na jednym z forow ktos napisal, ze jest za dluga, i nie chce mu sie tego wszystkiego czytac :shake: .
Podejrzewam, ze nie jest to jedyna osoba, ktora tak zareaguje.

BTW. Ktos prosil o przetlumaczenie szczegolow, na jezyk angielski. Przetlumaczylam zatem ( tylko uwaga - nie mam tutaj slownika ) artykul pana Piotra Kanikowskiego. Na razie tylko tyle moge. Przetlumaczylam wszystko, caly artykul. Ktos, kto ma pod reka slownik, moze ewentualnie naniesc poprawki. Moge wyslac na pw.

Na dunski przetlumacze kiedy bedzie juz tresc gotowa. Nie jest to jezyk az tak nosny jak angielski, jezeli bedzie za duzo Dunczycy zaraz to wykorzystaja do szkalowania nas, wiec lepiej, zeby to byla raczej krotka informacja i tresc petycji do podpisania.

Dopisuje - Tlumaczenie juz zredagowalysmy wspolnie z kolezanka z anglistyki ( ktora obecnie jest tlumaczem w jednej z firm ). Jezeli jest potrzebne, wysle, tylko prosze dac mi znac.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, przepraszamy w imieniu moim i Krzysia za 2 dniowa nieobecnosc ale musielismy przezyc przeprowadzke :( i dopiero mamy podlaczony internet. Wieczorem nadrobimy zaleglosci - bo jeszcze kupa pracy przed nami wiec tylko na chwile teraz.

Cokolwiek trzeba bedzie przetlumaczyc na angielski w sprawie Ozziego to slijcie do mnie (mieszkałam kilka lat w Wielkiej Brytanii a w pracy też dużo piszę w tym języku). Na inne Ozzo-watki zajrze wieczorem - ale super ze sa uporzadkowane!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Imbir1'][CENTER][FONT=Fixedsys][SIZE=5][COLOR=#ff0000]POTRZEBNA OSOBA DO STWORZENIA TEKSTU, KTÓRY BĘDZIE UMIESZCZONY NA ULOTKACH I PLAKATACH[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/CENTER]
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=#ff0000]czekamy na propozycje tekstu i ewentualną pomoc:lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[/quote]
przepraszam, ze cutuję siebie ale chcę się przpomnieć
chętnych zapraszamy tutaj [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30214[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...