Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='kacha_wawa']Ja też nie żartuję, proszę o pomysły co trzeba by było zmienić w naszym prawie, o pomysły dotyczące edukacji, już wielu oprawcom sprawy spłynęły po kościach i nie wolno już na to pozwalać...
Proszę o Wasze postulaty, proszę o prawnika, może taki na dogo się znajdzie i proszę o zaangażowanie...[/quote]

Wystarczy poczytac ustawy dot. zwierzat z takich krajow jak Stany, Anglia, Niemcy. Nie trzeba nic wymyslac tam jest wszystko to co powinno byc u nas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yokaz']Ale ja nie żartuje z tą petycją do Ziobry. Może gdybyśmy sie tak wszyscy zebrali do kupy i wystosowali jakieś ładne pisemko, to może coś by z tym zrobił?...[/quote]

Do tego potrzebni są prawnicy znajacy sie rzeczy i politycy z pomysłami zmiany w ustawch. My jako ludzie jesteśmy jedynie grupą miłośników zwierząt, lub jak to ludzie pisali w komentarzach na WP, bandą oszołomów i kobiet sfrustrowanych bezdzietnych...
Cięzko będzie te sprawe ugryść ale napewno rozgłos, który przyniesie sprawa Ozziego ułatwi podjęcia jakiś dalszych kroków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fixatywa']Wystarczy poczytac ustawy dot. zwierzat z takich krajow jak Stany, Anglia, Niemcy. Nie trzeba nic wymyslac tam jest wszystko to co powinno byc u nas.[/quote]

A może ktoś pomógłby mi czytać te ustawy i podrzucać cokolwiek, naprawdę jestem tylko człowiekiem i liczę na pomoc...
A teraz na troszkę zwiewam, bo moja Tigra spaceru się domaga ;)

Link to comment
Share on other sites

Mimo wielkich checi zmian w naszym kraju, mojej milosci do zwierzat, niestety nie wierze ze w Polsce sie cokolwiek zmieni, zwlaszcza w sprawie zwierzat. Ludzie maja gdzies "te zapchlone, smierdzace kundle", maja za duzo wlasnych problemow zeby martwic sie innymi, zwlaszcza zwierzetami. Przykre ale prawdziwe. Nawet zakopanie psa zywcem nie wstrzasa ludzmi :| jeszcze jada po nas ;/ Mam nadzieje ze dozyje czasow kiedy zwierze bedzie mialo u nas prawa.

Ogadacie czasem na Animal "policje dla zwierzat"?? Tam czesto cytuja paragrafy, pokazuja jak walcza z przemoca wobec zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Moskva. Nie pewna pani tylko lek.wet. nie obdzierala i nie sprzedawala tylko miala 'swoje' z czasow studencki-zarzuty odrzucone, czysta jak łza...[/quote]

No nie wiem, z tego co pamiętam to znaleziono w tej szopie "jakieś dowody"(nie mam pojęcia co to było ale jakiś super elokwentny pan policjant tak stwierdził) popełnienia tych przestępstw. Tym bardziej, ze o sprawie poinformowali sadziedzi, których zaniepokoił brzydki zapach ulatniający sie z owej szopy.
Pytam bo to chyba z nielicznych nagłośnionych akcji. Jeden reportaż a potem cisza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Ja też nie żartuję, proszę o pomysły co trzeba by było zmienić w naszym prawie, o pomysły dotyczące edukacji, już wielu oprawcom sprawy spłynęły po kościach i nie wolno już na to pozwalać...
Proszę o Wasze postulaty, proszę o prawnika, może taki na dogo się znajdzie i proszę o zaangażowanie...[/quote]

kacha-w dziale prawo-watek- zmiany do ustawy, byl szeroko omawiany.
Jesli cokolwiek ma teraz sens to napisanie trzech petycji-(1)jedna do ministra Ziobro (2)druga do Prezydenta Kaczynskiego-(3)trzecia do klubow parlamentarnych.
1. O nadzorowanie sprawy Ozziego
2. O nadzorwanie sprawy Ozziego
3. O inicjatywe klubow parlamentarnych, dotyczacej zmian do ustawy o ochronie zwierzat -przedstawienie propozycji zmian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yokaz']W U.S np. maja specjalne oddziały policji do spraw zwierząt... a nie tylko straż miejską, której z reguły się nie chce...[/quote]

niestety strazy miejskiej najlepiej wychodzi wypisywanie mandatow za puszczanie psa bez smyczy czy bez kaganca :shake: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']No nie wiem, z tego co pamiętam to znaleziono w tej szopie "jakieś dowody"(nie mam pojęcia co to było ale jakiś super elokwentny pan policjant tak stwierdził) popełnienia tych przestępstw. Tym bardziej, ze o sprawie poinformowali sadziedzi, których zaniepokoił brzydki zapach ulatniający sie z owej szopy.
Pytam bo to chyba z nielicznych nagłośnionych akcji. Jeden reportaż a potem cisza...[/quote]

Ja iwem, bo czytalam, potem w necie, w wydaniu papirowym bydgoskiej jakies gazety. To sie dzialo w Bydgoszczy, zarzuty nie potwierdzone.

Owszem znaleziono w szopie kilka zwlok psow ale ona powiedziala ,ze to zwloki jej pacjentow-opiekunowie tych zwierzat, jej powierzeli do pochowku..
Najwyzej jakas kare zaplacila, ze zwloki powiny byc zutylizowane. Jesli wlasciele psow, potwierdzili, ze to zwloki ich psow i ze tak bylo, to koniec sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Niestety taki mamy kraj. [/quote]

Nie taki mamy kraj tylko 'takich'mamy milosnikow zwierzat.

W USA-jest PETA, w Anglii jest RSPCA, w Niemczech-odpowiednik TOZ.
Sa to potezne organizacje, skupiajce miliony ludzi, dysponujace kapitalem porownywalnym z wielkimi korporacjami. Z takimi ORGANIZACJAMI kazdy sie musi liczyc-rzad, parlament, to ONI mowia co ma byc i tak jest, a u nas co-NIC!!

Ich straze dla zwierzat nie sa panstwowe, nie utrzymuja sie z zadnych dotacji panstwa, sa utrzymywane przez NICH SAMYCH-czyli milosnikow zwierzat, z datkow-a u nas co-NIC!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']kacha-w dziale prawo-watek- zmiany do ustawy, byl szeroko omawiany.
Jesli cokolwiek ma teraz sens to napisanie trzech petycji-(1)jedna do ministra Ziobro (2)druga do Prezydenta Kaczynskiego-(3)trzecia do klubow parlamentarnych.
1. O nadzorowanie sprawy Ozziego
2. O nadzorwanie sprawy Ozziego
3. O inicjatywe klubow parlamentarnych, dotyczacej zmian do ustawy o ochronie zwierzat -przedstawienie propozycji zmian.[/quote]

Arko, poczytam w wolnej chwili, tzn. rano ;)
I myślę, że te trzy petycje bardzo by się przydały...


Nie możemy mówić o bezsilności wobec prawa, bo w taki sposób nic nie zmienimy...
Ja myślę, że w nas, Dogomaniakach jest siła, gdyby nie osoby zangażowane i inni Dogomaniacy sprawa Ozziego nie ujrzałaby światła dziennego...
Może trzeba iść za impulsem i w końcu coś zrobić...
Nie jesteśmy w końcu bezsilnymi istotami, jesteśmy ludźmi i powinniśmy mieć wpływ na losy tego świata...
Kto ma bronić zwierzęta, jak nie my????
Moja Tigra leży teraz na fotelu, patrzy się na mnie i uwierzcie, że to mi daje siły...I wiem, że Ona dla swoich braci i siostrzyczek też chciałaby jak najlepiej... Chociaż czasami ząbki pokazuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Problem nie leży w tym, że prawo jest złe, tylko że nie jest stosowane. Policja nie zawsze chce interweniować, prokuratury masowo umarzają takie sprawy, a sądy wydają wyroki ze śmiesznie niskimi karami.
Dwa lata więzienia to naprawdę dużo, tylko niech sądy takie kary stosują, a nie grzywnę kilkaset złotych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Niestety taki mamy kraj. Ale jeśli my nie wykażemy inicjatywy o zmiane prawa - to napewno nikt tego za nas nie zrobi. A nawet jeśli zaczniemy działać, też niewiadomo czy przejdzie :shake:[/quote]

Ale zawsze warto spróbować ;)
Więc teraz potrzebuję prawnika, który pomoże mi napisać petycje...
A może pójść po poradę do studenta prawa, w Wawie udzielają informacji za darmo????
Jednak myślę, że przy takiej akcji prawnik byłby wskazany...
Czy ktoś zna takowego na dogo????
I czy ktoś jest w stanie pomóc????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Petycje w sprawie Ozziego to moze i faktycznie dobry pomysl (oprocz petycji ogolnej). Zrobmy dla niego wszystko co sie da. A przed wyborami samorzadowymi wszelkie medialne sprawy maja szanse na polityczne poparcie...[/quote]

I właśnie teraz jest taki okres...
I dlatego liczę na pomoc...
Ale tu jest naprawdę wiele do zrobienia, nie można skończyć na petycji o zaostrzenie kar...
To tylko środek docelowy, a trzeba dotrzeć do ludzi, do najmłodszych członków naszego społeczeństwa, i tu się schody zaczynają....
Ale wierzę w to, że na dogo są też psycholodzy, nauczyciele, prawnicy i że Oni pomogą....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Ale zawsze warto spróbować ;)
Więc teraz potrzebuję prawnika, który pomoże mi napisać petycje...
[/quote]

kacha-a co ci student pomoze jesli 'nie siedzi' w tematyce zwierzat?
To tak jak mechanikowi kazala bys 'naprawiac' czlowieka;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']
Ale zawsze warto spróbować ;)
Więc teraz potrzebuję prawnika, który pomoże mi napisać petycje...
A może pójść po poradę do studenta prawa, w Wawie udzielają informacji za darmo????
Jednak myślę, że przy takiej akcji prawnik byłby wskazany...
[B]Czy ktoś zna takowego na dogo????[/B]
I czy ktoś jest w stanie pomóc????
[/quote]

[B][COLOR=red]FROTKA[/COLOR] JEST PRAWNIKIEM NA DOGO[/B]:razz: -jest super!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ja mysle, ze Frotka moze miec juz opracowane zmiany;)[/quote]

To ja rano do Frotki napiszę ;)
Może uda się w końcu coś zrobić...
Już mam dosyć słuchania o śmiesznych wyrokach dla oprawców ...
Oktawio i Arko, jak Wy się tu pojawiłyście, to myślę, że możemy wiele zrobić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...