Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

A ja mysle ze to dobrze ze opisali w taki sposob nasze forum.POprostu niech wiedza ze sa tacy ludzie ktorzy martwia sie o zwierzeta. W sumie to prawda ze mamy swira na punkcie swoich pupili:multi: :multi:




JA czekam na wyjassbienia co do tej sprawy, ciesze sie ze sprawa została nagłosniona. Im wiecej ludzi wie o tej tragedii tym lepiej:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie dogomaniacy!!!!
Trafiłam tu do Was z forum fretkowego, kiedy jedna z naszych forumowiczek wkleiła nam linka do tematu o Ozzym.
Historia ta strasznie mnie poruszyła(jak chyba większość z nas)Płakałam jak dziecko ilekroć czytałam wyniki sekcji :placz: , Kiedy komuś opowiadałam historie zakatowanego psiaka, który chciał żyć, kochał ludzi a jakaś bestia odebrła mu życie - płakałam również...... Trzeba chyba nie być człowiekiem żeby nie przejąć się tą historią......(jak widać na licznych forach są i tacy :stop:)
Na szczęście powstrzymałam się od nazwania sprawcy/sprawców po "imieniu" tak jak o nich sądze :nonono2:
Uwazam, że WSZYSCY winni tej zbrodni zapłacą jak nie na tym to na tamtym świecie :sad:
Kiedy admini i modzi prosili, zeby nie oskarżać A. oraz skasować groźby pod jej adresem nikt ich nie słuchał, wiem ....emocje....ale ostrzegali nas , ze to moze pomóc sprawcom się wywinąć i jak widać powoli zaczyna się to spełniać.....ona robi z siebie zastraszoną ofiarę....na którą uwzięło się pół Polski oraz "pożycza" sobie wersje zdarzeń od dogomaniaków (tak tak, gdybali nt możliwych wersji zdarzeń jakie mogły mieć miejsce i dali jej gotowy scenariusz:stop: )
Bardzo nie podobało mi się załozenie zamkniętego forum, bo nas NOWYCH przyciągniętych do tematu o Ozzym przez Wasze wołanie o pomoc zamieszczone na wszystkich chyba forach zwierzęcych, odsunięto jakby na dalszy plan....chcieliśmy pomóc, a dostęp mogły miec tylko osoby z duzym stazem...Rozumiem to - w pewnym stopniu było dla dobra sprawy, bo agnieszka i inni jej przychylni, napewno inwigilowali to forum, w poszukiwaniu linii obrony, ale ja tak jak i pewnie inni czuliśmy się zawiedzeni. Nie brakowało wśród nas napewno pieniaczy, którzych los zwierzaków wogóle nie interesuje a "pożywiają" się oni wszelkiego rodzaju aferami i rozgłosem. Ale niestety to jest nie do uniknięcia na tego typu forach. Niestety część z Was dała się ponieść emocjom ,a część z Was to jeszcze przecież dzieci, które nie do końca jeszcze rozumiały powagi sytuacji, a chciały coś napisać :-? Co nie zmienia faktu, ze przez takie a nie inne wypowiedzi dogomaniacy zostali osądzeni przez niektórych. Na różnego rodzaju forach obserwuje jak niektórzy atakują dogomaniaków, ze wydali sąd na osobie której przecież nie udowodniono na razie winy....Mowią, ze dokonali samosądu.....Ciężko im zrozumieć, ze ludzie którzy byli z Ozzym od momentu jak szukali dla niego domku mieli prawo reagować impulsywnie....Ale niestety nie raz zaatakują jeszcze dogomaniaków za ich postawe.....za nagonkę......za samosąd....
Dlatego proszę Was nie dajcie się już ponieść emocjom nie piszcie postów zawierających groźbę w stosunku do OPRAWCY Ozziego...
Sprawiedliwość MUSI wreszcie zatryumfować, za dużo osób jest zaangażowane w sprawe, zeby śledztwo szło "po łebkach"....myśle, ze presja jaką wywże społeczeństwo na organy ścigania będzie wystarczająca na to, zeby porządnie wykonali swoją robotę....
Co do zamknięcia tematów......
szkoda, ze nie ma osób, które zajęły by się wykasowaniem wszystkich postó z groźbami i wyzwiskami, a która zostawiła by same posty opisujące historie Ozziegi i jej dalszy ciąg....wiem, to ciężka praca....i mozolna , w końcu naklepano ok 280 stron...ale szkoda tego tematu, szkoda, ze musiał zostać usunięty :shake: .
Wg mnie nie dobrze ze kilka zostało całkiem usuniętych, bo przeciwnicy dogomaniaków dostali broń do ręki, i twierdzą, ze widać mamy (mam nadzieje, że mogę pisac mamy bo mimo mojego krótkiego stażu czuję się tu jak we wspólnocie)coś do ukrycia :roll:
Tamten temat informacyjny powinien powstać już dawno, i od razu powinien być zamknięty i zeby mozliwość pisania w nim miały jedynie osoby NAJBARDZIEJ zaangażowane w sprawe, które zrobiy coś więcej poza krzyczeniem MORDERCZYNI i wyzywaniem o k......
Mam nadzieje, że choć ten jedyny temat zostanie nie zamknięty bo ludzie muszą mieć miejsce w którym będą mogli dyskutować nt sprawy. My nie mozemy tego tłumić w sobie....musimy rozmawiać...to pomaga....A osoby które będą podburzać czy ubliżać powinny dostać ostrzezenie do którego nie zastosowanie równało by się wywaleniem z forum (moze to ich przestraszyło by) i blokada wejścia na ich IP.
Mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłam tym co napisałam, ale chciałam zebyście znali moje zdanie.....
Od począdku siedziałam cicho, tylko relacjonowałam przebieg zdarzeń u nas na forum bo fretomaniacy też bardzo przejęli się sprawą Ozziego :( Nadal to robię - wklejam im jak tylko pojawi się jakieś info w sprawie.
Pozdrawiam Was wszystkich i jeszcze raz proszę o rozwagę w tym co piszecie...jeśli chcecie pomóc i przyczynić się do ujęcia oprawcy/oprawców Ozziego to zastosujcie się do prośby modów, którzy już niejednokrotnie zwracali tu uwagę na formę niektórych wypowiedzi......
(z góry przepraszam za błędy (jeśli takowe będą, ale jest dosyć późno i obraz mi się już rozmywa :P)

FRETOMANIACZKA

Link to comment
Share on other sites

Nowy artykuł:
[URL="http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=117933&scroll_article_id=117933&scroll_gallery_aid=117933&layout=1&page=text&list_position=1"]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=117933&scroll_article_id=117933&scroll_gallery_aid=117933&layout=1&page=text&list_position=1[/URL]
Komentarze czytelników:
[URL="http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subMenu&news_cat_id=1311&layout=1"]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subMenu&news_cat_id=1311&layout=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem. poodbno ozzy'ego ogladal wet przed adopcja i pies mógł życ
A.W. tez podobno rozmawiała z wetem który odradzal uspienie.
mozna by snuc domyslow cala mase, ale po co?
miejmy nadzieje ze cierpliwie zekajac w koncu poznamy prawde.chyba jest jakas sprawiedziwosc na tym swiecie...

[B]Myszka[/B], pozwol ze wytlumacze: pół roku temu adoptowałam z dogo suczke, która rzekomo w schronisku nie miała zadnych szans, nikt jej nie chciał bo był to wrak psa, który sprawiał wrazenie jakby miał zdechnac za kilka minut: chuda, zasmarkana ropa, z nowotworowym tworem na ogonie i niemilosiernie sie duszaca. dzisiaj wyglada tak jak na moim avatarku :) ma sie wspaniale, choc xczasem bujamy sie z roznymi powikłaniami.
daze do tego ze czasem wystarczy spróbowac, a jesli juz adoptowała takiego psa bez zastanowienia, to mogła go chociaz oddac poprzedniemu opiekunowi. nikt nie kazał jej próbowac i ratowac psa za wszelką cene. ale tak bez szansy na zycie... #nonono2 strasznie to smutne :(

Link to comment
Share on other sites

Witam, wszystkie informacje miały się ukazywać w wątku informacyjnym ( '" Dalsze losy sprawy Ozz'yego") [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900&page=6&highlight=Dalsze+losy"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900&page=6&highlight=Dalsze+losy[/URL]
i jak wiecie wątek ten jest zablokowany.
" [COLOR=#ff0000][B]Wątek pozostanie do dyspozycji osób zaangażowanych w sprawę i wszelkie informacje w sprawie Ozzy'ego będą się tu pojawiać. [/B]
[B]Mod"[/B] [/COLOR]
[COLOR=black][B]Niestety, moderator nieobecny i czekamy na jego pojawienie się.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Myszka ma racje, nie możemy nikogo bezpodstawnie osądzać. Sprawa jest dość zagmatwana i dziwna, ale tak naprawdę poza kilkoma szczegółami, nie znamy żadnych faktów. Może się nawet okazać, że było zupełnie inaczej niż mówią obie strony, więc nie wyciągajmy pochopnie wniosków. Jak już ktoś chce coś napisać to niech przynajmniej nasze rozmowy będą wykazywały pewien poziom, i nie dajmy sie ponieść za bardzo emocjom.



Przynajmniej wiemy, że jeśli czegoś się dowiedzą, to prawdopodobnie napiszą[/QUOTE]
Anashar rozumiem ze chcesz byc sprawiedliwy ale wytlumacz mi to dlaczego biedny Ozzy wyglada tak jak wyglada po smierci?My nikogo nie oceniamy ale winny musi poniesc kare .....

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 pytania:
1. Czy sekcja zwłok wykazała, że Ozzy został zakatowany, czy uśpiony?
2. Skoro A. znalazła psa z ogłoszenia w GW to czy wiedziała o naszym forum jeszcze przed rozpętaniem się tej burzy o Ozziego? bo jej wersja wydarzeń na pytanie czemu wcześniej nie zawiadomiła o śmierci Ozziego, ża bała się poinformować o tym ludzi na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paflinka']Anashar rozumiem ze chcesz byc sprawiedliwy ale wytlumacz mi to dlaczego biedny Ozzy wyglada tak jak wyglada po smierci?[/quote]
Najbardziej prawdopodobnej odpowiedzi moze udzielic jedynie osoba przeprowadzajaca profesjonalna, zgodna ze sztuka weterynaryjna sekcje. Osoba rzecz jasna uprawniona do wykonywania tego typu zabiegow.
Ew. osoba uprawniona do otrzymania oraz rozpowszechnienia wynikow tejze sekcji.




[quote]My nikogo nie oceniamy ale winny musi poniesc kare .....[/quote]
Na razie winny nie zostal prawnie okreslony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magrat']Mam 2 pytania:
1. Czy sekcja zwłok wykazała, że Ozzy został zakatowany, czy uśpiony?[/quote]
Pelne wyniki sekcji zwlok zwierzecia nie zostaly podane do publicznej wiadomosci.
W skrocie - na razie nie wiadomo.


[quote]2. Skoro A. znalazła psa z ogłoszenia w GW to czy wiedziała o naszym forum jeszcze przed rozpętaniem się tej burzy o Ozziego? bo jej wersja wydarzeń na pytanie czemu wcześniej nie zawiadomiła o śmierci Ozziego, ża bała się poinformować o tym ludzi na forum.[/quote]

Tego niestety nie wiadomo. A domysly sa tylko domyslami i prowadza na ogol na manowce.
Wszelkie zeznania, informacje i oswiadczenia osob zwiazanych ze sprawa, oraz dowody sa badanie w toku postepowania prawnego. Nam pozostaje cierpliwie czekac na upublicznienie informacji i ustalen.

Link to comment
Share on other sites

Atenka wkleiła w tęczowym Moście link do artykułu w SE.
Otwiera się strona główna i artykuł trzeba wyszukać, więc wkleje co tam jest napisane.....
>>[B]Histeria nad uśpionym starym psem[/B]
Wyzywano ją od najgorszych, straszono mordem. Internet puchł od groźb, jakie padały pod adresem Agnieszki W. (21 l.) z Legnicy, która adoptowała chorego psa, a teraz jest oskarżana o pobicie czworonoga tępym narzędziem i uśpienie go.

Przekleństw było tak wiele, że moderator strony [URL="http://www.dogomania.pl/"][COLOR=#016b9f]www.dogomania.pl[/COLOR][/URL] wydał oświadczenie:

"Wątki o psie zamieniły się w jatkę całkowicie łamiącą regulamin i dla dobra toczącej się sprawy zostały w końcu usunięte."

O tej sprawie pisaliśmy w sobotę. Ozzy to siedmioletni golden retriver znaleziony w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Był chory. Informacja o nim trafiła na stronę [URL="http://www.dogomania.pl./"][COLOR=#016b9f]www.dogomania.pl.[/COLOR][/URL] Od tego czasu jego losy śledziły w Internecie tysiące ludzi. Cieszono się, gdy pies trafił do Zabrza do Anny Woźniak, potem do Lubina do Agnieszki W. Kobieta poszła z nim do weterynarza, który psa uśpił.

- Po jego uśpieniu nie wiedziałam, jak powiedzieć o tym internautom - zwierzała się nam Agnieszka W.

Zwłoki psa trafiły do wrocławskiej Akademii Rolniczej, gdzie ma być wykonana sekcja zwłok psa. Jej wyniki powiedzą, co się działo i rzucą nowe światło na tę niejasną sprawę. <<



noooooo a tu link do strony głównej (artykuł jest po prawej stronie mniejwięcej po środku) [URL="http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=mainLead&news_cat_id=40&news_id=117768&scroll_article_id=117768&layout=1&page=text&list_position=1"]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=mainLead&news_cat_id=40&news_id=11 7768&scroll_article_id=117768&layout=1&page=text&l ist_position=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...