Jump to content
Dogomania

Pseudo pod Toruniem!! Potrzebne Domy Tymczasowe!


ilon_n

Recommended Posts

Właśnie wypakowaliśmy w toruńskim schronisku 20 psów w tym jedna suka haszczaczka ze szczeniakami.

Labki, haszczaki, rotweilerka jutro są zabierane. Zostaje 6 onków - 5 suk i samiec.

Jeśli chodzi o te 20 szczeniaków to właśnie suka z 5 szczylami jest teraz w schronisku, następne 2 haszczaczki z młodymi ktoś zabrał oraz suke onke.

Tyle wiem na 100% reszte opisze Ilona bo bardziej zorientowana jakie psy gdzie pojechały.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczekajmy na spokojnie na Ilonkę i resztę bandy :)

vena@vivi część psów wpakowanych do torunskiego schroniska czeka na dalszy transport.

Jutro ustalimy dla kogo brakuje miejsca.

Mi sie buzia śmieje :)
NAKAZ PROKURATORSKI ODEBRANIA ZWIERZĄT - to nie lada wyczyn - :loveu::loveu::loveu:

Dalsza praca od jutra - teraz świętujmy i czekamy z szampanem na gwiazdy nasze!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']Olu - myśle, że nie masz ani powodu ani obowiązku przed NIKIM sie tu tłumaczyć .
gdyby osoby tu piszące obejrzały sobie wczoraj po 4 rano reportaż z tego miejsca emitowany w naszej telewizji i posłuchały wypowiedzi wójta, prokuratora nie wypisywały by tu bzdur w typie "uświadamiana włascicela przez organizacje" , gdyby choć troche myślały logicznie to miałyby świadomość tego, ze KAŻDY właściciel pseudohodowli nie sprzeda psa przestawicielowi JAKIEJKOLWIEK ORGANIZACJI PROZWIERZĘCEJ, bojąc się, że psiak ten zostanie (a dokładnie jego stan zdrowotny) zostanie wykorzystany przeciw niemu .
[I][SIZE=1]a tak na marginesie - "pogratulować" kulturyi poziomu niektórych wypowiedzi w tym watku (jak chociażby wypowiedź Agi i Thety)[/SIZE][/I][/QUOTE]

Miałam dać sobie spokój, ale mój jęzor mi na to nie pozwolił!!!
No i co bohaterki pokierowały się reportażem i pojechały na ratowanie bokserów?
Może trzeba było zrobić na dogo wielką zbiórkę, zabrać 50 tys zł i wykupić wszystkie psy?
Wiesz co ja wolę swoje myślenie logiczne - jak już jest szansa na decyzję, jak coś się dzieje to czekam cierpliwie na sygnał od osób będących na miejscu i wtedy im pomagam, a nie robię sobie samowolę i jestem bohaterem dwóch psów - wielka pomoc - phiiii!!!!!!!! Mimo, że są to bardzo bliskie memu sercu boksery, wolę myśleć dalej.
Organizacje pro zwierzęce mają w swoich statutach pewne zobowiązania - organizacje powinny widzieć szerzej.
Faro wasza fundacja niech zmieni statut, bo śmiech mnie pusty ogarnia... ratowaczki...

Wracając do wątku, przepraszam ale musiałam, bo głupota mnie boli...

Link to comment
Share on other sites

czekam na relacje, mialam tam byc ,ale okazalo sie ze moje auto niepotrzebne
bardzo dziekuję wszystkim ludziom zaangażowanym w dzisiejszą akcję!
czekam na dalsze wiesci jak na szpilkach
p.s shar- pei nie było ,prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaiTheta']Miałam dać sobie spokój, ale mój jęzor mi na to nie pozwolił!!!
No i co bohaterki pokierowały się reportażem i pojechały na ratowanie bokserów?
Może trzeba było zrobić na dogo wielką zbiórkę, zabrać 50 tys zł i wykupić wszystkie psy?
Wiesz co ja wolę swoje myślenie logiczne - jak już jest szansa na decyzję, jak coś się dzieje to czekam cierpliwie na sygnał od osób będących na miejscu i wtedy im pomagam, a nie robię sobie samowolę i jestem bohaterem dwóch psów - wielka pomoc - phiiii!!!!!!!! Mimo, że są to bardzo bliskie memu sercu boksery, wolę myśleć dalej.
Organizacje pro zwierzęce mają w swoich statutach pewne zobowiązania - organizacje powinny widzieć szerzej.
Faro wasza fundacja niech zmieni statut, bo śmiech mnie pusty ogarnia... ratowaczki...

Wracając do wątku, przepraszam ale musiałam, bo głupota mnie boli...[/QUOTE]

AgaiTheta, pojechałaś równo....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']AgaiTheta, pojechałaś równo....:shake:[/QUOTE]

Ata, ale AgaiTheta ma rację. To kolejny przykład nieodpowiedzialności sos bokserom... Może pochwalicie się w końcu co wyrosło z tych 10 nieuśpinych szczeniaków? Przecież miały być bokserki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olly'][B]AgaiTheta, ulżyło Ci?[B]? [/B]
[/B][/QUOTE]
Ulży mi jak zrozumiesz na czym polega idea ratowania zwierząt z pseudohodowli.
Ulży mi jak zrozumiesz, że jako organizacje mające w swoich statutowych celach ratowanie zwierząt, możemy je odbierać zgodnie z prawem, nie trzeba wykupywać.
Ulży mi jak poznasz Ty i osoby z Tobą związane Ustawę o ochronie zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']Ja zabrałam spaniela i pudla,już byłam z nimi u pani wetki,nic im nie dolega ,przynajmniej na pierwszy rzut oka.Obydwa strasznie zapchlone,śmierdzące,pudel cały w dredach...[/QUOTE]

No właśnie jak odjeżdzalismy to widziałam cię jak niosłaś coś z dredami...tak myślałam ,że to chyba pudelek...ehh bidulak.

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Dzuewczyny przestyańcię się kłócić,albo załóżcie osobny wątek na to !!!

My zabralismy 4 labki które są w schronie obecnie, rotweilerke, syberaiana samca, i sukę SH ze szczeniakami.

Jedna suka SH poojechała chyba do Violi, jedną sukę SH zabrał Grzegorz i jeszcze zabrał onkę ze szczeniakami.

W piwnicy smród, suki i szczeniaki leżały w odschodach, karmione jakimś padłem!

a to sa wymiociny jednego z psa który zwymiotował w schronisku...pomyślcie więc czym one były karmione! kurze dzioby? pazury ?
[/I][/B]

[IMG]http://images50.fotosik.pl/621/08b51067a468a00emed.jpg[/IMG]

[B][I]ps. chcialam wszystkim podziękować za tą akcję, macie wspaniałe serca.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']No właśnie jak odjeżdzalismy to widziałam cię jak niosłaś coś z dredami...tak myślałam ,że to chyba pudelek...ehh bidulak.[/QUOTE]
Ze smierdzącymi dredami :)
A jak te Wasze?? one były na powietrzu to inny rodzaj zapachu mają,co?? Byłas w chlewni??

Link to comment
Share on other sites

wczoraj w bagażniku u faceta widziałam jakieś mięso, nie wiem, co to było. Ale na podwórku było rozrzuconych pełno kości, niestety miski (wiadra, koryta) były wypełnione jakimiś zlewkami, właściwie sama woda z czymś pływającym w środku. Ciężko nawet nazwać to jedzeniem. Bardzo się ciesze, że już wszystkie psiaki są bezpieczne :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani!!

Oficjalnie chce wszystkim ogromnie podziękować za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu całej akcji!!!
Bez Was byśmy nic nie wskórali!! DZIĘKI!! DZIĘKI!! DZIĘKI!!

Cel pierwsze osiągnięty!! psy odebrane - WSZYSTKIE!! - nawet te odkryte prawie po akcji czyli w piwnicy - zalążek dalszej hodowli, który ćwok chciał ukryć przed nami ..

intuicja w ostatniej chwili podpowiedziała nam ten powrót i w ten sposób odkryliśmy 20 dodatkowych psów!!! 4 suki ze szczeniętami!!

Psy (poza tymi, które wyjechały do Bydgoszczy, Brodnicy i Wielgiego) przyjechały hurtem do Torunia i stąd będą dalej rozlokowywane w docelowych DT ..

chyba nadal nam trochę brakuje, ale w miarę zgłaszania się kolejnych będziemy je przekazywać.

Nadal potrzebujemy transportu dla 2 psów do Szczecinka, 2 psów do Łodzi oraz dla obu Benków - tez do Łodzi ..

padam .. wybaczcie, ale od rana wysoka adrenalina, której poziom przez ostatnie tygodnie miałam juz i tak podwyższony z racji walki z urzędasami i całą ta biurokracją ..
więcej napiszę jutro .. parę fotek dorzucę .. i w ogóle .. ehh

edit

Krótkie resumee:

Północniaki (malamuty i husky) już obdzwonione :)
onki/donki/benki trzeba wyeksportować do Szczecinka i Łodzi (po część przyjeżdża AgaiTheta
na pewno pozostał bez DT piczner średni
resztę psów będę namierzać jutro .. bo już nieco na wariata je wyciągaliśmy i wysyłaliśmy, więc proszę Was bardzo o info na maila ilonnn
@gmail.com
co kto ma u siebie, najlepiej już z fotką i opinią weta, jeśli zbadaliście swoje zdobycze ;)
w Toruniu można za free zbadać psa w przychodni Max-Wet na Wyspiańskiego .. załatwiłam tam darmowy przegląd psin z pseudo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...