Jump to content
Dogomania

Czy ktoś stosował Esencje Kwiatowe Bacha?


Azyl_Cichy_Kąt

Recommended Posts

Witam,

niedawno dowiedziałam sie od koleżanki o esencjach kwiatowych Bacha. Czy ktoś z Was juz jes stosował?Podobno daja niezłe efekty... Szukam czegos takiego dla mojego psa - 4-letniego, poschroniskowego mieszańca boksera. Ma tendencje do dominacji, ale z tym sobie poradziliśmy - niestety wychodzenie z nim na dwór to koszmar. Trzeba omijać szerokim łukiem wszystkie napotkane psy, bo Bandor na sam ich widok zaczyna szczekać, warczeć i rzucać się. Próbowalismy już kilku metod pracy z nim ale nie przynosiły zbyt wielkich skutków. Myśleliśmy także o kastracji - ale pies ma duże tendecje do tycia i obawiamy się, że po zabiegu zrobi sie z niego mała kluska. Najpierw chcemy spróbowac własnie esenjci - czy ktoś z Was próbował je podawac swojemu psu własnie w przypadku agresji w strounku do innych zwierząt? Jakie były efekty? I przede wszystkim jaką esenjcję wybraliście (nie wiem czy lepsza byłaby Winorośl czy Otrzokrzew)? Bardzo proszę o jakies porady...

Link to comment
Share on other sites

A o co chodzi z tą esencją ? czy ją należy podać psu do spożycia?, wetrzeć ją w sierść psa ?, a może dac psu do powąchania ? Gdzie można ją nabyć ? ile kosztuje ? - proszę o odpowiedzi :)

Pytam bo mam ten sam problem z moim pieskiem.

A jeżeli chodzi o kastracje to poważnie się nad tym zastanawiam, tylko nie wiem jak przekonać resztę rodziny.

[COLOR=red]A jak się ma kastracja do otyłości ? -[/COLOR] To prawda, że zwierzęta po kastracji mają nieco większą skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej. A to z tego prostego powodu, że nie tracą już mnóstwa energii na bezproduktywne poszukiwanie partnera/partnerki do rozrodu. Jeśli więc nadal są karmione jak przed sterylizacją, to zaoszczędzona energia może zacząć się odkładać w postaci "tłuszczyku".
Ponadto sterylizację zwykle wykonuje się zaraz po osiągnięciu dojrzałości. W tym czasie organizm zaczyna w naturalny sposób "zwalniać" i nawet zwierzęta niesterylizowane mogą zacząć przybierać na wadze. Jeśli zauważysz pierwsze objawy otyłości, po prostu zmniejsz pupilowi dzienną dawkę pokarmu lub podawaj mu specjalną karmę o obniżonej kaloryczności, która jednocześnie zapewnia zwierzakowi uczucie sytości. I koniecznie zapewnij mu dużo ruchu, zwłaszcza że zwierzak po sterylizacji z reguły staje się bardziej chętny do zabawy i bardziej przywiązany do właściciela.

A z resztą odwiedź stronę: [URL="http://www.vetserwis.pl/kastracja_pies.html"]http://www.vetserwis.pl/kastracja_pies.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Esencje można łatwo znaleźć w wielu sklepach internetowych, jest tez duzo stron poświęconych tej tematyce(wystarczy wpisać w google Esencje Kwiatowe Bacha). Z tego co wyczytałam podaje się je psu do wypicia. Esencje z założenia są przeznaczone dla luzi, ale podobno daja też dobre rezultaty w terapii psów (kolezanka leczyła psa mającego lęk przed wychodzeniem na dwór) - niestety niewiele na temat zwierząt znalazłam w internecie, dlatego poszukuję porady kogos kto stosował ten preparat. Jest wiele rodzajów esencji do wyboru i nie bardzo wiem która w wypadku mojego psa mogłaby być stosowana i czy wogle w takich przypakach cos to daje. Cena kropli to około 30zł, wystarczają na 1.5 miesiąca.

Jeśli chdozi o kastrację - dziekuję za wklejenie notki, wiem, że kstracja mogłaby pomóc w rozwiązaniu problemów mojego psiaka - ale zdaję sobie także sprawę, że zapewnienie mu większej dawki ruchu niż obnecnie nie będzie mozliwe. Z racji agresji do innych psów Bandor nie może być spuszczany, poza tym ma silny instynkt tropiący i słucha do momentu odnalezienia tropu jakiegoś zwierzaka. Gdy tylko widzi nawet ptaka, żabę czy cokolwiek - wtedy staje się głuchy i huziaa za nią - raz już się zgubił z tego powodu i nie chcę nigdy więcej przeżywac tego co przeżywałam wtedy.Poza tym boję się, że w najmniej oczekiwanym momencie w zasięgu jego wzroku pojawi się pies i bandor sie na niego rzuci - nie mogę ryzykować zdrowia czyjegos psa, każdy ma przeciez prawo wyjśc ze swoim psiakiem na spacer. Mój pies chodzi na 4 spacery dziennie, każdy około godizny, więc więcej nie dam rady. A zmniejszając ilośc jedzenia - pies sam sobie poradzi - po prostu gdy dotanie nie tyle ile potrzebuje sam otwiera sobie szafke i wyciaga bułki itp...dlatego obawiam się ubocnych efektów kastracji w jego przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Co do esencji to trudno mi powiedzieć,bo nie miałam z nią styczności. Ale chciałabym napisać trochę o kastracji,zapewne zmniejszy chociaż trochę agresje psiaka i łatwiej będzie nad nim zapanowac,bo stanie się mniej dominujący. To nieprawda,że pies po takim zabiegu musi przytyć jeśli dostosuje się ilość pokarmu do potrzeb psiaka to będzie ok. A co do ruchu to możesz spróbować zabawy z psiakiem piłką lub innym aportem i trzymac go na lince w mało uczęszczanym miejscu. Czy psiak ma opanowane podstawowe komendy?

Link to comment
Share on other sites

Azyl niełudź się nie ma leków które leczą od reki złe zachowanie psa. Przede wszystkim nauczenie psa zabaw z człowiekiem, bycie atrakcyjnym towarzyszem zabaw, wybieganie psa za piłeczką i nauka posłuszeństwa to pzwoli Ci zapanowac nad psem. Kastracja moze pomóc w opanowaniu psa ale nie załatwi wszystkiego. PIes będzie mniejszą atrakcja do zachowań agresywnych innych psów więc i uspokoi swoje srodowisko i on podda sie temu. A Ty chyab potrafisz zadbać aby jedzenie było w takim miescu aby pies nie sięgnął sam po nie. Krople Bacha to homeopatyk a niektórzy uważają że homeopatyki to placebo które leczy bo czlowiek wierzy. Stosowałam je aby mój pies w pewnych sytuacjach sie nie stresował, owszem toszeczke pomogło, ale dopiero wtedy gdy ja je zaczełam pić;) . Więc zrezygnowałam z podawania psu a zaczęłam stosować na sobie. I to odnosiło pewien skutek, bowiem mój stres przestałam przekładać na psa.
Z agresja jest odobnie, albo będziesz dla psa prawdziwym przewodnikiem którego się słucha i z którym się bawi, albo tylko dodatkiem do psa który otwiera drzwi do ciekawego świata

Link to comment
Share on other sites

Witam,
stosuje esencje Bacha od ponad 2 tygodni u mojej kilkuletniej suki (równiez poschroniskowej), które nie radzi sobie z zostawaneim w domu i wyje podczas naszej nieobecności. Jest u nas od ponad miesiąca, od ponad 2 tygodni bierze regularnie (do wody i na łakocie) krople Bacha. Poza tym ćwiczymy z nią zostawanie w domu, pozwalamy jej się wybiegać przed zostawieniem w domu, ochłodziliśmy z nią stosunki, kupiliśmy również feromony (D.A.P.), które są podłączone w domu na stałe.
W ubiegłym tygodniu nastąpił przełom: nie wyła przez 4 dni z rzędu. W sobotę po naszym wyjsciu na 1,5 h znów zaczęła. Wierzymy jednak, że ma duże szanse na całkowite uspokojenie. Nie mogę powiedzieć, co zaczęło działać na naszego pieska: moze są to wszystkie elementy razem. Krople mogły się do tego przyczynić.
Pozdrawiam,
K.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Poza tym ćwiczymy z nią zostawanie w domu, pozwalamy jej się wybiegać przed zostawieniem w domu,[/QUOTE]
Myślę że przede wszystkim właśnie to skutkuje. Mozesz spóbowac jeszcze suke wcześniej mocno wybiegać a potem zostawic jej olbrzymią kość lub porozrzucane i ukryte smakołyki, niech sie pomeczy szukając. Mozę byc Kongo na zmianę.
NAtomiast może suke już sie przyzwyczaja do Waszego rozkłaldu zajęć, a sobota nie była czasem poza harmonogramem zostawiania? Moze to byo cos nowego bo zazwyczaj byliscie w sobotę stale. Zgaduję tylko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tola1']
[COLOR=red]A jak się ma kastracja do otyłości ? -[/COLOR] To prawda, że zwierzęta po kastracji mają nieco większą skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej. A to z tego prostego powodu, że nie tracą już mnóstwa energii na bezproduktywne poszukiwanie partnera/partnerki do rozrodu. Jeśli więc nadal są karmione jak przed sterylizacją, to zaoszczędzona energia może zacząć się odkładać w postaci "tłuszczyku". [/quote]


:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
A mi się wydawało, że to kwestia hormonów... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Julitą można je kupić w lecznicy na Powstańców Śląskich w Warszawie- przynajmniej wisi taka informacja.[/quote]
ło rety. a ma to jakas dokładną nazwę? moze w necie bym gdzies kupiła.


edit - juz znalazłam w interneciku
thx

tronke drogie:-)
ale kupilabym, w sumie starczyłoby na długo bo tylko na sytuacje awaryjne by było
mam nadzieje ze działa :P

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam, że homopatia w leczeniu zachowań u psów jest skuteczna, tym bardzeij w leczeniu chorób. Według mnie warto sprubować.

Czy istnieją jakieś Esencje lub inne leki homopatyczne dla psów lękliwych i bardzo niepewnych siebie?

PS. Przepraszam, nie jestem znawcą od hormonów i innych spraw tego typu. do czego służą feromony i jak działają?
Pozdrawiam;
Natalia

Link to comment
Share on other sites

D.A.P. kupiliśmy u naszego weterynarza w cenie oferowanej przez sklepy internetowe.

BTW: nasza suka ma się świetnie, w dzień wcale nie wyje (ciągle ją nagrywamy), gdy zostaje sama w domu w weeekend lub wieczorem w tygodniu (tylko na 1 godzinę lub dwie) to czasami "zapłacze", ale trwa to chwilę. Mam nadzieję, ze koszmar całodziennego wycia nie powróci, choć obawiam się tego. Za tydzień oddajemy ją do hoteliku dla zwierząt na 10 dni, po tym okresie moze być różnie...
Pozdrawiam,
K.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję esencje Bacha u Feniksa, doga w bardzo złym stanie
psychicznym, zabranego ze schroniska w końcu lutego.
Jeżeli ktoś nie zna historii Fena, to tu jest linka, zapraszam:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22073[/url]
Tylko uprzedzam, że wątek dłuuuuuuuuuuugi.

Jest to mieszanka sporządzona specjalnie dla niego.
Stosuję krople chyba już z półtora miesiąca.
Poprawa następuje, ale prawdę mówiąc, nie wiem czy wynika ona
z upływu czasu, z kastracji, czy z działania kropli.
Myslę, że na pewno nie szkodzi.
Z moich doświadczeń wynika, że wszelkie leki homeopatyczne
( to nie jest homeopatia, ale chyba działanie podobne)
nie skutkują od razu, potrzeba czasu.
Chyba będę zamawiać dla Fena nowa porcję, jak skończymy tą.
I nfo o terapii Bacha wzięłam z forum miau, gdzie pisano
o dobrych efektach.
Z kotem trudniej ćwiczyć, więc efekt kropli jest bardziej
wiarygodny.
POza tym moja koleżanaka stosuje te krople z dobrym efektem.
Ale tez specjalnie dobrane dla niej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Załozyłam własny wątek ale cos cieniutko z odpowiedziami. próbuję więc tu -
Czy ktoś stosował p"sie feromony" w dyfuzorze elektrycznym? Weterynarz poleca zakup w celu uspokojenia - wyciszenia "azylowej" suni - naszej nowej lokatorki. CO o tym myślicie? Kosztują prawie 90 zł. Czy są skuteczne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...