Jump to content
Dogomania

KIELCE Międzynarodowa, 18-19.11.2007


Guest DURANGO

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do drogi Warszawa-Kielce.Rano była mgła i mijałam 4 wypadki.Dojechałam z Nowego Dworu Maz w 3 godzinki.W Kajetanowie postałam w korku 15 minut,więc nie ma dramatu.Hale czyste,ciepłe i przestronne.W hali A jest sympatyczny barek,gdzie można się napić i zjeść.Niestety zdjęcia-lipa,bo ciemno.Toalety na każdej hali bez kolejek:loveu: Miejsc parkingowych pod dostatkiem,ale tych płatnych.Podjechałam pod samą halę A;) Wróciliśmy z Cacibem ARIELKI i V2 Carellego w championach.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie...

my już po, na dodatek bardzo zadowoleni, bo CWC, CACIB i BOB jest w naszych łapkach:multi: .
Cieszymy sie ogromnie, bo tym razem mieliśmy poważną konkurencję w postaci ślicznej suczki i liczyliśmy się raczej z tym, że BOBa dostanie ona.

W halach jest raczej chłodno, więc jeśli ktoś jest zmarzluchem, to radzę ubrać się ciepło lub zabrać wierzchnie okrycie, które zdejmie się przed wejściem na ring. Ringi są dosyć duże, dywaniki niebieskie (to dla tych, którzy dbają o kolor ubioru). W hali B były 2 puste ringi, na których można było poćwiczyć przed wejściem do oceny lub pobawić się z psem. Ogólnie jest dosyć przestronnie. Nie było też tłoku. Trochę zamieszania na ringu, bo u nas było 5 osób (sędzia, gospodarz, dwie sekretarki i tłumaczka). Cena za parking zabójcza - 30 zł. Jest toaleta dla psów, wokól parkingu trawa, gdzie psiaki też mogą załatwić swoje potrzeby. Fajnie rozwiązane odbieranie pucharów za BOBa - pojedynczo wchodzi sie na ring honorowy, gdzie prezenter przedstawia rasę i właściciela, mówi kilka ciepłych słów o niej i następuje wręczenie pucharu (ładnego). Podobało mi się. Całkiem niezłe jedzenie i kawa :lol:.
Wszystkie papiery na ringu są już u sędziego, nic nie trzeba odbierać i donosić. Nie sprawdzali psów przy wejściu, nie spotkałam się z weterynarzem.
Ogólnie wrażenia pozytywne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia dla wszystkich wystawiających się jutro.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie dzisiaj nie było tak źle z dojazdem podobno a jutro naprawdę nie ma się czego obawiać !
Wracałam przez E7 i był luz totalny żadnych mijanek a i w Ostojowie się zwinęli!
Z weterynarzem też się nie spotakałam :crazyeye:
Faktycznie w halach większość osób narzekała, że chłodno! Mnie moje awanturne kerraki nie dawały odczuć chłodu !
Co do odbierania pucharów to fakt, ze pomysł fajny, ale nie tylko za BOB Wszystkie CACIB-y miały się zgłaszać na ring główny i dokonywana jest prezentacja psa i rasy! Jutro pewnie też tak będzie ! Choć do czasu kiedy nie zaczynają się konkurencje finałowe ! Później po prostu trzeba się zgłosić na ring i puchar zostaje wydany! No i nie powiem akurat za CACIB pucharek jest całkiem ładny !
Cena za parking - zgadzam się Taka jak w Poznaniu na światówce .... tylko że tam na bilet parkingowy wstęp miała jeszcze jedna osoba - tu nie!!!
Ja również jestem pod wrażeniem ! Ale głównie dlatego, że z tak dokładną i sensowną oceną nie spotkałam się jeszcze nigdy !!!!!!
Powodzenia dla wystawiających jutro!!!


PS Litości może ma ktoś jadący z Kielc do Warszawy a najlepiej w okolice Ostrołęki miejsce w samochodzie dla małej, grzecznej i szczepionej psinki!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Faktycznie dzisiaj nie było tak źle z dojazdem podobno a jutro naprawdę nie ma się czego obawiać !
Wracałam przez E7 i był luz totalny żadnych mijanek a i w Ostojowie się zwinęli!
Z weterynarzem też się nie spotakałam :crazyeye:
Faktycznie w halach większość osób narzekała, że chłodno! Mnie moje awanturne kerraki nie dawały odczuć chłodu !
Co do odbierania pucharów to fakt, ze pomysł fajny, ale nie tylko za BOB Wszystkie CACIB-y miały się zgłaszać na ring główny i dokonywana jest prezentacja psa i rasy! Jutro pewnie też tak będzie ! Choć do czasu kiedy nie zaczynają się konkurencje finałowe ! Później po prostu trzeba się zgłosić na ring i puchar zostaje wydany! No i nie powiem akurat za CACIB pucharek jest całkiem ładny !
Cena za parking - zgadzam się Taka jak w Poznaniu na światówce .... tylko że tam na bilet parkingowy wstęp miała jeszcze jedna osoba - tu nie!!!
Ja również jestem pod wrażeniem ! Ale głównie dlatego, że z tak dokładną i sensowną oceną nie spotkałam się jeszcze nigdy !!!!!!
Powodzenia dla wystawiających jutro!!!


PS Litości może ma ktoś jadący z Kielc do Warszawy a najlepiej w okolice Ostrołęki miejsce w samochodzie dla małej, grzecznej i szczepionej psinki!!!!!!!![/QUOTE]


Byłoby miejsce:lol: , ale tylko do Łodzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawiałam dwa psiaki - z jednym wywalczyłam lokatę I z oceną wybitnie obiecującą, a z drugim lokatę IV i ocenę doskonałą, pokonując vice Młodzieżowego Zwycięzce Świata z Poznania:crazyeye:.
Właściciele psiaków zadowoleni z ocen i opisów, towarzystwo sympatyczne, wystawa dobrze zorganizowana - dla mnie było zdecydowanie lepiej niż w Poznaniu... Brawo dla oddziału!
Acha, mi tam zimno wcale nie było, a chodziłam w samej koszuli:razz:.

Pulik, nie w każdej hali dywaniki były niebieskie, w niektórych były szare (np. u jamników).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']Mnie tam również zimno nie było.Ale szelciaki miały ring w głebi, nie koło drzwi. Zrobiliśmy sobie piknik, każdy przywiózł co mógł. Były ciasta, owoce, soki, kawa, herbata itd. na stoliczkach do czesania.:evil_lol: Super atmosfera, chociaż sędzia .....[/quote]

To chyba się widziałyśmy. Stałam z puli przy Waszym ringu kibicując dwóm suczkom w klasie championów - kumpelom z osiedla.;)
Co do zimna, to różnie było, ale moje energiczne psisko raczej nie pozwalało mi zmarznąć. Faktem jest jednak, że nasz ring był na przeciągu, więc czuć było zimne powietrze.
Ten Wasz sędzia faktycznie był dziwny, a nasz.... taki sobie, chociaż my akurat nie możemy narzekać.

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Pulik, nie w każdej hali dywaniki były niebieskie, w niektórych były szare (np. u jamników).[/quote]

Hmmm....
Widać nie zwróciło to mojej uwagi, bo większość była intensywnie niebieska. Faktem jest jednak, że na ringu honorowym była zielona, co mi baaardzo pasowało, bo byłam ubrana na zielono :lol:

Pozdrawiamy i gratulujemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']Miło Cię było widzieć , przypominam sobie. a jakie te Twoje kumpelki z osiedla ? A sędzia no był faktycznie jakiś dziwny. Opisy niektórych psów nie pasowały do nich konkretnie.[/quote]

Moje kumpele (a właściwie kumpele mojego Tupeta:lol: ) to Kama i Kenia, a ich sympatyczna właścicielka to Ewa w czerwonej bluzce i czarnych spodniach. Niestety, tym razem nic nie zdobyły.:placz:
A tak swoją droga, to u Was prawie zawsze jest sympatycznie wśród wystawców.
U mnie też było fajnie, bo nasza konkurencja dzwoniła do nas, że trzyma dla nas miejsce, a nas nie ma i nie ma, i gdzie my w ogóle jesteśmy, bo się niepokoi :lol:. Strasznie fajnie mieć taką konkurencję

Link to comment
Share on other sites

:lol: A tą Ewę to ja znam i lubię i myślę, że ze wzajemnością.
Zazwyczaj jest u nas tak miło, no czasami jakaś menda chcąca wszystkich skłócić się znajdzie. Ale to ludzie podchodzący dziwnie ambicjonalnie do wyników i ich znajomi bezpapierowcy, którzy się najlepiej znają na rasie.Takich w Kielcach nie było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em-ka'][FONT=Comic Sans MS][B]Flaire[/B] - nie jest trudno trafić na wystawę, gdyż ta odbywa się w halach targów kieleckich i całe Kielce są oznakowane - jak trafić na targi; [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]więc kierując sie targi trafisz bez problemu - bez względu na to, skąd przyjedziesz :) życzę powodzenia![/FONT][/quote]
Em-ka, dzięki za radę, rzeczywiście znaleźć targi było łatwiutko. Troszkę więcej kłopotu miałam ze znalezieniem drogi powrotnej... To niespodziewane Zw. Mł. uderzyło mi do głowy. ;-)

Wystawa zrobiła na mnie dobre wrażenie. Dużo miejsca, dużo zagranicznych sędziów. Jedyne, czego brakowało, to wykładziny na CAŁYCH ringach, ale tego nie ma chyba na żadnej halowej wystawie w Polsce i będziemy na to jeszcze musieli pewnie długo w tym kraju poczekać. :-( W obecnym układzie, psy musiały czasem biegac po śliskim betonie, co mnie przynajmniej nie odpowiada (faworyzuje to psy kiepskie w ruchu, bo na śliskim żaden pies nie rusza się swobodnie).

Powodzenia dla dzisiejszych wystawców!

Link to comment
Share on other sites

Wczorajszą wystawę, mimo iż Mysza zajęła tylko 2. miejsce (z doskonałą), zaliczam do jednych z najbardziej udanych. Dobra organizacja (poza początkowa wpadką - szybszym rozpoczęciem sędziowania), duże przestronne hale, sprawa obsługa ringowa, ładny ring honorowy i cała oprawa finałów (jedyny minus - brak trybun, ale dało się przeżyć), pśliczne pucharki, ładna pogoda i fajnie zaopatrzone bufety. Jeśli do tego dodamy fantastyczne towarzystwo i... hel z balonów to efekt był naprawdę boski! :lol:

Brawo Kielce! :D

P.S. U nas na ringu wykładziny były niebieskie :p
P.S.S. Wielkie podziękowania dla Kivik za transport do samych Gliwic :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Wczorajszą wystawę, mimo iż Mysza zajęła tylko 2. miejsce (z doskonałą), zaliczam do jednych z najbardziej udanych. Dobra organizacja (poza początkowa wpadką - szybszym rozpoczęciem sędziowania), duże przestronne hale, sprawa obsługa ringowa, ładny ring honorowy i cała oprawa finałów (jedyny minus - brak trybun, ale dało się przeżyć), pśliczne pucharki, ładna pogoda i fajnie zaopatrzone bufety. Jeśli do tego dodamy fantastyczne towarzystwo i... hel z balonów to efekt był naprawdę boski! :lol:

Brawo Kielce! :D

P.S. U nas na ringu wykładziny były niebieskie :p
P.S.S. Wielkie podziękowania dla Kivik za transport do samych Gliwic :)[/quote]


Dla kogo pucharki dla tego pucharki:angryy:

dla rasy owczarek australijski pożałowali pucharków :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście oddział Kielecki wywiązał się bardzo dobrze z zadania. Organizację i przebieg wystawy powinny naśladować inne oddziały!!!!!!!! Choć organizatorzy nie przewidzieli, że sędziowanie owczarków niemieckich będzie trwało aż do 17.00 i Najpiękniejszy Pies Gr I był wybierany na samym końcu niestety bez ON-ów, to uważam, że wystawa była na wysokim poziomie.
Ja z Camisią wróciłam z tej wystawy bardzo szczęsliwa, bo Czarna Perełka wygrała wszystko co mogła!!!!!:loveu:
[B] Dostała ocenę doskonałą, lokatę pierwszą (w stawce 4 suk w klasie otwartej), CACIB, CWC, NSwR i BOB. [/B]
Wystawiała ją [B]nidhogg[/B] i uczyniła to bardzo pięknie - jeszcze raz wielkie dzięki!!!
A i tatuś Camisi Magnum de Rancho Jerez wypadł znakomicie!
Magiś też [B]dostał ocenę doskonałą i lokatę pierwszą [/B](w imponującej stawce: jeden pies), [B]CACIB, CWC, NPwR[/B], ale w porównaniu ustąpił pola swej pięknej córeczce!!! :loveu::p:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...