Jump to content
Dogomania

Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(


Beatkaa

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przekazuję wieści :-)

"Pimpuś jest u nas prawie 3 tygodnie. Myślę że już się zaaklimatyzował.
Pierwszy tydzień był bardzo ciężki i dla Pimpka i dla nas. Przede okazało się, że Pimpek nie zamierzał przenosić nawyków z hotelu Kadif. Postanowił spać poza kennelem, który owszem lubi ale tylko na popołudniową drzemkę. Okazał się też całkiem samodzielnym pieskiem, chętnym do zwiedzania całego terenu.
Pimpuś, jak większość naszych podopiecznych, najbardziej w domu lubi kuchnię. Najchętniej wyleguje się na kołdrze blisko kuchenki - to Jego ulubione domowe miejsce. Towarzyszy chętnie w codziennych czynnościach. Uwielbia zmywarkę, jak tylko widzi że jest otwierana - leci na inspekcję naczyń (nieważne czy brudne czy czyste ;) ).
Nie korzysta w ogóle z posłań, kładzie się jedynie na cienkich kocach lub drybetach. Od niedawna akceptuje cienką kołdrę. Szkoda bardzo, bo mieliśmy nadzieję że skorzysta z magnetostymulacji - ale może kiedyś się przekona do materaca.
Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z psami, szczególnie ze starszą owczarką - z którą śpi razem w nocy. Czasem przeprowadza się Nich jeszcze nie najmłodszy pies ze źle zrośniętą łapą. Widać że Pimpek wieczorami szuka kontaktu z w/w psiakami (szczególnie z sunią), wyraźnie czeka z zaśnięciem na Jej powrót np. ze spaceru.
Pimpek początkowo miał duży problem z odpoczynkiem w nocy. Dobę dzielił kilkugodzinne okresy snu i czuwania, więc w nocy budził się, marudził, chciał jeść, na spacer itp. Obecnie wszedł w ustalony tutaj rytm dnia i w nocy, prócz jednej pobudki, generalnie wypoczywa.
Apetyt ma dobry, choć nie jest to bardzo łakomym piesek. Ale przysmaki uwielbia, szczególnie te które można długo żuć lub duże do rozgryzienia na mnóstwo małych kawałków ;)
Okazał się też bardzo wesołym pieskiem, skłonnym do zabaw - które sam inicjuje :) Lubi też wszelkie formy "przeżywania świata z psem" - czy to w zabawie ruchowej, czy wspólnym węszeniu ;)

Co do zdrowia i ogólnej kondycji Pimpka. Pimpuś jest psem starszym, ale póki co w niezłej kondycji. Na pewno głęboko niedosłyszy. "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Czasem przeprowadza się Nich jeszcze nie najmłodszy pies ze źle zrośniętą łapą. Widać że Pimpek wieczorami szuka kontaktu z w/w psiakami (szczególnie z sunią), wyraźnie czeka z zaśnięciem na Jej powrót np. ze spaceru.
[/QUOTE]

Powaliło mnie to :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kochani proszę o mobilizację i w miarę możliwości przyśpieszenie wpłat, bo brakuje na hotel, ja zrobię bazarek ale dopiero w przyszłym tygodniu w niedzielę bo wyjeżdżam.
Od tego miesiąca za hotel będzie płacił TOZ a ja im będę wysyłać pieniążki ale muszę mieć co. Proszę o sprawdzenie też czy nie brakuje jakiś wpłat w rozliczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olena84']zaraz robię przelew, od jakiś 3 miesięcy wysyłam już 30zł - gdzieś pisałam, że zwiększyłam deklaracje, w tym miesiacu wysle 50zł[/QUOTE]

twoje deklaracje mam , wpisałam od marca zwiększenie 30 zł, czekam też na deklaracje winter7, miała wpłacić , rozmawiała z nią Gosia ze schroniska

dziękuję za dodatkowe wpłaty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asikowska']twoje deklaracje mam , wpisałam od marca zwiększenie 30 zł, czekam też na deklaracje winter7, miała wpłacić , rozmawiała z nią Gosia ze schroniska

dziękuję za dodatkowe wpłaty[/QUOTE]

wimter chyba odchodzi z dogo ale mam nadzieje ze uda sie z nia skontaktowac

Link to comment
Share on other sites

Kochani!

Pimpek w marcu uczestniczył w proekcie reklamowym mającym na celu znalezienie domów bezdomniakom z naszego hotelu.

Udostępniajcie filmik, rozsyłajcie gdzie możecie. Bardzo na to liczymy z firmą LongHairFilms - niech nasza całodniowa praca przyniesie pozytywne efekty w postaci domu dla Pimpka! :)

[video=youtube;4FSfTm-U-Eo]https://www.youtube.com/watch?v=4FSfTm-U-Eo&list=UUrHOiKHejJ1ntbSCAxW9vqw[/video]

Pozdrawiam wszystkich cieplutko! :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Wklejam ostatnie wieści od Pimpusia :-)[/B]

Pimpuś czuje się dobrze. Udało się Go w końcu wyczesać - usunąć zimowy
podsierstek. Pozwolił na to mojemu mężowi, który Go rehabilituje - i
którego Pimpuś darzy dużą sympatią i zaufaniem. Poprawiło się ogóle
funkcjonowanie Pimpka, szczególnie w konkteście zaburzeń poznawczych o
których pisałam wcześniej. Przesypia prawie całe noce. Jeśli się budzi,
to trochę marudzi, chwilę chodzi, pojęczy... i idzie spać. Najczęściej
ma teraz pobudkę ok. 22-23, kiedy jeszcze nie śpimy i można Go utulić.
Jest wesoły i ma ciągle "milion spraw" do załatwienia. Zagląda we
wszystkie dziury, robi dwie rzeczy naraz. Czasem Mu się zapomina, i np.
w trakcie zabawy w kuchni szybko między jednym podskokiem a drugim robi
kupę... i dalej się bawi.
W tej chwili nie mam większych zastrzeżeń co do zdrowia i ogólnego
funkcjonowania Pimpka. Jest starszym pieskiem, ale funkcjonuje na
przyzwoitym poziomie pod względem Jego komfortu życia. Oczywiście dalej
trwa praca nad poprawą napięcia mięśniowego i utrzymaniem tych efektów,
które już udało się uzyskać. Sierść nadal nie jest ideałem, ale też
widać poprawę. Sporadycznie pojawia się łupież, ale nie jest już taka
sztywna i tłustawa.

Udało się kupić suplementy dla Pimpka. Brain activ został zakupiony ze
zniżkę dla firmy. Dodatkowo zakupiliśmy na próbę inny preparat
wspomagający stawy Pimpka. To nowość na rynku, z dodatkiem kwasów omega
(które bardzo Mu są potrzebne zarówno dla poprawy sierści, jak i przy
pracy nad napięciem mięśniowym). Jest w formie syropu, co u Pimpka
sprawdził się znakomicie - tabletki zostawia w misce, oblizuje z mięsa.
Cenę udało się uzyskać w granicach preparatu który przyjmował wcześniej.
Niestety będzie już niedługo się kończył (dawka na miesiąc) i z uwagi na
to że nie będę w najbliższym czasie w hurtowni, zamówię arthrovet.

Postaram się zrobić na dniach nowe zdjęcia Pimpka. W czerwcu mieliśmy
problem, bo aparat został rozbity przez jednego z naszych podopiecznych.
Jest już sprawny, ale następne dni będą dość intensywne - ze schroniska
w przyjeżdża kolega Pimpusia - Zgredek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

wieści o Pimpusiu dostałam od Mysi a ona od hoteliku

"[COLOR=green][FONT=Verdana]U Pimpusia wszystko w porządku :) Czuje się dobrze, energia Go rozpiera, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> ma mnóstwo dzikich pomysłów na zabawy. Zachowuje się jakby wiek nie miał [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> tu znaczenia ;)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Jest psem o dużym poczuciu humoru, inicjującym sytuacje i zabawy. Z [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> lubością np. wpada w kłąb psiej sierści z czesania i ucieka, by zrobić [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> kółko po ogrodzie i znów wpaść radośnie do domu, roznieść sierść i znów [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> uciec - oczekując że będzie goniony. Uwielbia wszelkie zabawy ruchowe - [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> gonić psa, a potem zmiana ;) oraz zabawy w chowanego. Odkąd poprawiła [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> się Jego sprawność, musimy czasem hamować Jego zapał do szaleństw ze [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> względu na ryzyko urazu - czasem przecenia swoje możliwości wykonania [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> np. skoku.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> W lipcu nastąpiła też duża zmiana w zachowaniu Pimpka. Stał się bardzo [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> serdeczny, wręcz wylewny w okazywaniu uczuć. Gdy kogoś lubi, to często [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> okazuje mu sympatię - zaprasza do zabawy, tuli się, zaczepia, domaga się [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> uwagi i pieszczot. Bardzo cieszy się na powrót do domu osób lub psów, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> gdy nie ma ich przez kilka godzin.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Nadal bardzo głośno wyraża swoje zdanie, szczególnie gdy coś Mu się [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zabrania albo każe np. wyjść z pomieszczenia. Ciągle nam towarzyszy, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> wszędzie musi wejść, zajrzeć, wszystko obejrzeć.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> W kwestii sprawności - ćwiczenia i masaże poprawiające napięcie mięśni [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> dają efekt. Poprawiła się koordynacja i ogólna sprawność, ostatnio [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zdarza się Mu usiąść (dotychczas albo stał/chodził albo leżał). Sierść [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> też ładna. Suplementacja kwasami omega bardzo pomogła - wpłynęła i na [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> skórę i zwiększenie elastyczność ściegien i wiązadeł. Dobrze gdyby mógł [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> dostawać dalej, niezależnie od preparatu na stawy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Muszę w końcu napisać rozliczenie za suplementy zakupione jeszcze w [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> czerwcu. Skończyły się już, ale Pimpi korzysta z tych które mieliśmy w [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zapasie. Jednak na dniach muszę zamówić Mu nowy arthrovet."

zdjęcia postaram się wkleić troszkę później[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asikowska']wieści o Pimpusiu dostałam od Mysi a ona od hoteliku

"[COLOR=green][FONT=Verdana]U Pimpusia wszystko w porządku :) Czuje się dobrze, energia Go rozpiera, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> ma mnóstwo dzikich pomysłów na zabawy. Zachowuje się jakby wiek nie miał [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> tu znaczenia ;)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Jest psem o dużym poczuciu humoru, inicjującym sytuacje i zabawy. Z [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> lubością np. wpada w kłąb psiej sierści z czesania i ucieka, by zrobić [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> kółko po ogrodzie i znów wpaść radośnie do domu, roznieść sierść i znów [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> uciec - oczekując że będzie goniony. Uwielbia wszelkie zabawy ruchowe - [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> gonić psa, a potem zmiana ;) oraz zabawy w chowanego. Odkąd poprawiła [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> się Jego sprawność, musimy czasem hamować Jego zapał do szaleństw ze [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> względu na ryzyko urazu - czasem przecenia swoje możliwości wykonania [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> np. skoku.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> W lipcu nastąpiła też duża zmiana w zachowaniu Pimpka. Stał się bardzo [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> serdeczny, wręcz wylewny w okazywaniu uczuć. Gdy kogoś lubi, to często [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> okazuje mu sympatię - zaprasza do zabawy, tuli się, zaczepia, domaga się [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> uwagi i pieszczot. Bardzo cieszy się na powrót do domu osób lub psów, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> gdy nie ma ich przez kilka godzin.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Nadal bardzo głośno wyraża swoje zdanie, szczególnie gdy coś Mu się [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zabrania albo każe np. wyjść z pomieszczenia. Ciągle nam towarzyszy, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> wszędzie musi wejść, zajrzeć, wszystko obejrzeć.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> W kwestii sprawności - ćwiczenia i masaże poprawiające napięcie mięśni [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> dają efekt. Poprawiła się koordynacja i ogólna sprawność, ostatnio [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zdarza się Mu usiąść (dotychczas albo stał/chodził albo leżał). Sierść [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> też ładna. Suplementacja kwasami omega bardzo pomogła - wpłynęła i na [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> skórę i zwiększenie elastyczność ściegien i wiązadeł. Dobrze gdyby mógł [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> dostawać dalej, niezależnie od preparatu na stawy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> Muszę w końcu napisać rozliczenie za suplementy zakupione jeszcze w [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> czerwcu. Skończyły się już, ale Pimpi korzysta z tych które mieliśmy w [/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Verdana]> zapasie. Jednak na dniach muszę zamówić Mu nowy arthrovet."

zdjęcia postaram się wkleić troszkę później[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

To na pewno o Pimpusiu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć ciocie :)
Ciesze się, że u Pimpka wszystko OK i jednocześnie daje głos, że jestem i wciąż wspomagam malucha.

Czy jest coś, w czym mogę pomóc? Widzę, że chłopak jest na stawowych preparatach i kawasach omega, to może posłałabym Wam jakąś buteleczkę-cud dla Pimpka? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...