Jump to content
Dogomania

Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie


ifka

Recommended Posts

Psia matka i maluchy nakarmione. Dzis na budowie nie ma nikogo. Maja wolne. Pracuja tylko kamery. Ponieważ nie było nikogo z kim bezpiecznie mogłabym wejść na teren budowy przedzierałam sie do psiaków od strony pól, poprzez chaszcze. Chyba ze wstydu przed nami pan z ochrony zrobił psiakom prowizoryczne legowisko , ze styropianu, kartonów i ręcznika Buniaagi. Tylko jest problem one za matka juz biegaja, jeszcze nieporadnie ale coraz dalej i nie chca siedzieć w tym legowisku. Jedzenie idzie im coraz lepiej. Głód jest najlepszym nauczycielem. Sunia jest bardzo milusińska, liże po rekach i łapkami wskakuje na ramiona , bardzo lgnie do człowieka. tak smiesznie wsadza swoją dupinke na stopy jak sie stoi i mizia ja za uchem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki, ze tam jestescie i choc jesc maja pod dostatkiem. To podobna sytuacja jaka byla z tartacznymi szczeniakami. Tez je karmilas. A jak tam jestescie, to i moze ci robotnicy naucza sie od Was prawidlowego podejscia do zwierzat. Popatrza, ze mozna z miloscia i ze karmic trzeba dobrze, to i pieski ładne i zdrowe.
A nie mowili, ze rozbiorą, ze są chetni na maluchow?
Swoja drogą ciekawe, co sie stalo z tymi z innych zakladow, nie daleko Cmentarza? pamietacie?

Link to comment
Share on other sites

dziś maluchy i sunia zostały odrobaczone i zabezpieczone od pcheł i kleszczy (a kleszczy w tym polu nie brakuje).
Niestety nie sądzę żeby panowie z budowy czegokolwiek się od nas nauczyli skoro twierdzą że położenie przez nas ręcznika żeby było im cieplej to rozpusta bo psy muszą się hartować do pieskiego życia tak nam dziś powiedzieli.
Nikt z tej budowy maluchów nie chce bo albo psów nie lubią albo nie chcą bo to suki.
Sunia matka jest słodka dziś mi podawała łapkę na życzenie.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie sunieczki są zdrowe. Przebadał je dzisiaj wet. Mają rózne charaktery. Czarna labkowata bardzo kapryśna, płacze i kwili z byle powodu ale tez jest najczystrza z nich wszystkich. Na sioo i koope odchodzi dalej od legowiska. Brązowa, największa z kolei straszny śpioch, cały czas spała u weta. Druga brązowa jest zabawową panienką. Gryzła palec Buniaagi i leżąc na pleckach bawiła się z nią w podgryzanie. Jedzą coraz lepiej. Ich ulubione danie to kurczak z ryżem i marchewką oczywiście zmiksowany.
Pipi zapomnij o tym że panów robotników można czegoś nauczyć. To nie realne, z nimi nawet rozmawiać się nie chce. Mają swoje przekonania i z rozmowy wychodzi kłótnia. Juz zadarłyśmy z nimi to teraz musimy chodzić dookoła budowy, polami, chaszczami bo kierownik budowy nas wypędził z terenu. Jeden ochroniarz jest taki bardziej ludzki ale on nie zawsze jest. Drugi to nawet nie odróżnia psa od suki, jeszcze inny brzydzi sie psa dotknać. Czyli tak jak wszędzie. Jedni kochają zwierzęta inni nie. Najnormalniejsi sa dwaj młodzi chłopcy, nawet zaangażowali sie w znalezienie domków dla suniek. Ogłoszenia porozwieszali w sklepie w Zabłudowie i gdzieś tam jeszcze. Tak przynajmniej mówili.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie kochane cioteczki, może ktoś ma namiar na niedrogi dom tymczasowy płatny albo hotelik albo ludzi którzy za opłątą przetrzymają na jaikiś czas psią rodzinkę.Najlepiej na Podlasiu, bo chodzi o ograniczenie kosztów. Przyjazna , milusia mama i jej trzy córeczki. Sytuacja tragiczna, sunia wyrzucona , dolazła jakoś na teren pobliskiej budowy i się tam oszczeniła na gołej ziemi. Robotnicy nie robią krzywdy psom ale tez nikt nie chce pomóc. Trochę dokarmiają matke ale złym jedzeniem. Sunia łagodna ( przetrenowałam na swoich psach ) a córeczki 4 tygodniowe, śliczne. Płaczą bo im zimno jest.

Link to comment
Share on other sites

Piękna mamusia i młode też pewnie wyrosną na urocze psiaki. Serce się kroi. Nie mam pomysłu na dt ani hotelik, ale jak znajdziecie, to mam stałą deklarację od mojego Taty: 30zł i od siebie też postaram się coś dorzucić. Zaciskam mocno kciuki. Teraz coraz zimniej, trzeba działać... Piękna ta sunieczka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pliszka']Piękna mamusia i młode też pewnie wyrosną na urocze psiaki. Serce się kroi. Nie mam pomysłu na dt ani hotelik, ale jak znajdziecie, to mam stałą deklarację od mojego Taty: 30zł i od siebie też postaram się coś dorzucić. Zaciskam mocno kciuki. Teraz coraz zimniej, trzeba działać... Piękna ta sunieczka...[/QUOTE]

witaj Pliszko dziękuję bardzo za ewentualne deklaracje.
właśnie najgorzej że co raz zimniej i trzeba szybko działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pliszka']Piękna mamusia i młode też pewnie wyrosną na urocze psiaki. Serce się kroi. Nie mam pomysłu na dt ani hotelik, ale jak znajdziecie, to mam stałą deklarację od mojego Taty: 30zł i od siebie też postaram się coś dorzucić. Zaciskam mocno kciuki. Teraz coraz zimniej, trzeba działać... Piękna ta sunieczka...[/QUOTE]

Dziekuje Pliszko za deklaracje twojego taty, bardzo sie przyda, ponieważ jutro psia rodzinka jedzie do płatnego domu tymczasowego. Ze względu na ilośc utrzymywanych psów ( 9 sztuk ) cioteczki, które chca dac rodzince schronienie zmuszone zostały do ustalenia odpłatności za pobyt psów. Poniewaz jest to bardzo wielkoduszne z ich strony, przyjąc pod swój dach kolejne 4 psy uwazam, ze odpłatność jest jak najbardziej uzasadniona. Zresztą o dt płatny ( na inny szanse byłyby zerowe ) prosiłam kilka postów wyżej. Wszystkich którzy do tej pory interesowali sie losem psiej rodzinki i deklarowali pomoc bardzo prosz o zadeklarowanie stałej miesięcznej kwoty. Nie wiemy jak długo psy bedą w dt więc trudno jest mi wskazac na jaki okres. Zatem gorący apel do cioteczek, moze ktoś jeszcze dorzuci grosik na utrzymanie psiej matki i siostrzyczek. Bardzo prosimy o pomoc , one beda wymagały jeszcze szczepien , witamin, odzywek, wizyt u weta.
Aha! Schronienie psiakom zgodziły się zaoferować kochane dziewczyny z Królowego Mostu Joi i Moli@. Izo, Halinko jestem bardzo wdzięczna. Dziękuje serdecznie.
Od jutra los tych psów zmieni sie dzięki Joi i Moli@.

Link to comment
Share on other sites

:loveu:Joi Moli@ ja również bardzo bardzo Wam dziękuję za dt dla suni i maluszków:loveu:

cioteczki tak jak pisała doris66 dt będzie płatny tylko i wyłącznie ze względu na dużą ilość psiaków które są u dziewczyn.Bardzo proszę może ktoś jeszcze pomoże w utrzymaniu psiej rodzinki każda kwota się przyda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']:loveu:Joi Moli@ ja również bardzo bardzo Wam dziękuję za dt dla suni i maluszków:loveu:

cioteczki tak jak pisała doris66 dt będzie płatny tylko i wyłącznie ze względu na dużą ilość psiaków które są u dziewczyn.Bardzo proszę może ktoś jeszcze pomoże w utrzymaniu psiej rodzinki każda kwota się przyda.[/QUOTE]

Poproszę o dane do przelewu. Na początek przeleję 50zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pliszka']Poproszę o dane do przelewu. Na początek przeleję 50zł.[/QUOTE]
Pliszka poproś prosze o dane do przelewu, na pw Moli@ lub Joi. To one przygarnęły rodzinke i na ich konto beda wpływały pieniażki. Wielkie dzieki cioteczko za okazaną pomoc. Jesteś fajna i mozna na ciebie liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Tez się cieszę, ze będa bezpieczne. Jutro o 13 wyjazd po lepsze życie. Wcześniej nie dało się zorganizowac transportu. Oby spokojnie przetrwały noc, jutro rano razem z Buniaagą już nimi sie zajmiemy. Trzymajcie kciuki. U Joi i Moli@ już czeka na nie kącik i towarzystwo 9 psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Dobra dziewczyny to ja się mogę zająć buchalterią, widać taka karma ;). Może załóżmy suni osobny wątek, będę tam rozliczać przychody i rozchody. A jak dziewczynkę i maluszki nazwiemy? Ogłaszam konkurs. W nagrodę gwarantuję siarczyste liźnięcia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joi']Dobra dziewczyny to ja się mogę zająć buchalterią, widać taka karma ;). Może załóżmy suni osobny wątek, będę tam rozliczać przychody i rozchody. A jak dziewczynkę i maluszki nazwiemy? Ogłaszam konkurs. W nagrodę gwarantuję siarczyste liźnięcia :evil_lol:[/QUOTE]

Witaj joi :)
ja malutką czarnulkę nazywam Kora-Korcia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']ona reaguje na imię Lisek ,tak do niej krzyczeli robotnicy,bo ich zainteresowanie psami jest na takim poziomie że nie zwracają uwagi na płeć:angryy:[/QUOTE]

no jak Lisek??? to Lusia, Lola, Lisia.....tylko nie lisek kurka..... :)
ta mała brązowa jedna mogłaby być Doda, nie???:evil_lol::loveu:
fajnie, że jest dt...idę liczyć kasę.....i to nie swoją:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Skoro reaguje na imie Lisek ( a tak jest ) to może niech zostanie Liską albo Laską, hi, hi..... Joi a z wątkiem dla nich to dobry pomysł, wszystko bedzie wiadomo co , kto i kiedy i można linka porozsyłać, może ktoś wypatrzy Laskę nasza śliczną. Jak jestes tak miła Joi to zakłądaj wątek, nie ma na co czekać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...