Jump to content
Dogomania

Czekoladka - teraz MASZKA! W dogomaniackim DS!


evel

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']słuchajcie, na labradory w potrzebie (8 grupa labradory, linka potem wkleję) ktoś szuka labka do adopcji z okolic Lublina. A że mnie skleroz męczy, to jedyna osobę co pamiętałam była evel, to napisałam że jest to osoba co pomoze znaleźć jakiegoś do adopcji.... wiem, że to nie tak do końca jest... Ale jeśli jest osoba chętna - moze trzeba nad nią popracować????? zaraz linka wkleję. Sorki evel za wkopanie, ale jakoś inna osoba co znajduje psy w okolicy Lublina do głowy mi nie przyszła.... :)

to link
[url]http://www.dogomania.pl/threads/134478-Labradory-w-potrzebie/page16[/url][/QUOTE]

Spoko spoko. Napisałam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za podpowiedzi. ja mam swoje labki. Mogę tylko wszystko o rasie powiedzieć, najczęściej odradzić bo to nie sa te psy z reklam a niszczyciele wszystkiego przez pierwsze 2 lata życia... A że jakiś czas temu zwiałam z Lublina na wieś gdzie droga sie w lesie kończy to mi się skończyły też i lubelskie kontakty. :)

Link to comment
Share on other sites

no niestety. Czekam na koniec tej durnej mody. A co się stało z onkami???? Istny koszmar. Powykręcane płastugi. Na Bałkanach moda na rottki, u nas labki, yorkasy, berneńczyki. Trzeba by popatrzeć po katalogach wystawowych czego najwięcej. A zaraz potem po schronach - tylko tam mało kto zagląda.... Dlatego też wysterylizowałam swoją sukę ( z rodowodem). Nie chcę więcej szczeniąt. Bo nie problem produkować szczylki a problem znaleźć im odpowiedzialne domy potem.

Link to comment
Share on other sites

dawno nie byłam na polskiej wystawie i nie wiem jak teraz jest. W Luxemburgu na całej wielkiej wystawie było tylko 39 yorków. Czasem tyle labków bywało na warszawskiej międzynarodowce w jednej klasie....
Tak, potem pseudo - choć oni szybko zmieniają rasy. Ostatnio u mnie na wsi "modne" zrobiły się onki mieszane z malamutami. czyli w efekcie "donek"

Link to comment
Share on other sites

wiesz co ja jak patrze na osiedle na ktore sie wprowadzilam...to yorkow...jest kilkanascie w blokach tylko dookoła mnie a osiedle duze oj duze...
to samo kkedys bylo z labkami...wszędzie ich było pelno...a teraz jest ich oelno w schronach....nieuchronnie zbliza sie czas yorkow w schronach...
to sobie po offowalismy u czekoladki:-)

Link to comment
Share on other sites

Piękna wyprawka, chyba wydrukuję i pokażę pani Magdzie, u której czekoladka teraz jest :loveu:

Czekoladka zwarta i gotowa. Przypomnę dzisiaj wieczorem, żeby jej jutro nie karmili ;) Kupiłam jej szeleczki "na oko", ale będą OK, bo moja Zuza się w nie mieści, a Pyśka przecież mniejsza jest - uff! Powinny pasować kolorystycznie, bo są żółto-brązowe, ale jak Ci się Natalio nie spodobają, to mi odeślesz a jej kupisz ładniejsze, a te będą na inną bidę ;) Obróżka dla Was, ale prosiłabym o odesłanie smyczki, jeśli to nie będzie problemem, bo jednak się czasem przydaje do łapania bezdomniaków (tak, noszę ze sobą smycz, czasem nawet żarcie, na wszelki wypadek :roll: :stupid: ).

Z maluchem pojedzie zaświadczenie o stanie zdrowia od weta i umowa adopcyjna (w dwóch egzemplarzach) - jedną trzeba będzie odesłać ;)

Niestety chyba jednak nie da rady załatwić transportera, ale mała ponoć ładnie jeździ samochodem. Kurde, mam nadzieję, bo Ania mnie ubije, jeśli nie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jestem. Podróż minęła nam w miarę spokojnie :)

Przysiadłyśmy się do jakiejś sympatycznej pani, okazało się, że zakochanej w kotach, ale darzącej pozytywnymi uczuciami również psy ;) Po czym dosiadło się do nas czworo Rosjan płci obojga i sobie robili podśmiechujki z "sobaku", że szarik i w ogóle :eviltong: Ale ogólnie było OK, na początku położyłam ją na podkładzie na podłodze, ale zaczęła się kręcić i próbowała sobie zdjąć kaganiec (cóż, przepisy :roll:), więc wzięłam ją na ręce i tak sobie drzemała przez dwie godziny, co jakiś czas rozglądając się dookoła, jakby była zdziwiona, że ciągle jedziemy ;) Konduktor nie zauważył, że mam na kolanach psa i pytał, po co mi dwa bilety :evil_lol: Przy wysiadaniu sunia zaliczyła nawet głaskanie przez jakieś dzieci. Przekazałam małą mężowi Ani, Pysiek rozgościła się na tylnym siedzeniu. Później Ania jeszcze dzwoniła, że suczka się trochę wyluzowała, położyła się boczkiem, zakopała w kocykach i śpi.

Ogólnie chciałam Cię Natalio uprzedzić, że Pysia jest strasznie wrażliwym psem - przez pierwszy dzień czy dwa może być bardzo niepewna, być może czasem trzeba będzie coś zrobić "na siłę", np. wziąć ją na ręce i gdzieś przenieść, bo ona jak uzna, że coś jest nie tak, to kamienieje - przestaje się w ogóle ruszać i nie można z nią złapać kontaktu. Przy czym nie wykazuje agresji (sprawdzałam na różne sposoby i nawet nie warknęła), jak jej się coś nie podoba, po prostu zamienia się w słup soli i już. Co ona musiała przejść... :-(

Ogólnie podróż zniosła bardzo dobrze, ale przy wsiadaniu i wysiadaniu była widocznie poddenerwowana. W sumie nic dziwnego, nagle tyle zmian, tyle ludzi... Mam nadzieję, że w nowym, bezpiecznym i kochającym domku szybciutko dojdzie do siebie.

Dostałam rano SMSa od Ani, że jadą, dogadały się już z sachmą co do Bydgoszczy i przekazania malucha. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, musi być! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła do mnie rano Sachma i rozmawiałyśmy. Jak dobrze pójdzie (chodzi mi o drogi) dotrze do nas o 16-17.
Zasnąć wczoraj nie mogłam... nie mogę się doczekać Pysi.

Postaram się aby czuła się bezpieczna. Dobrze że przyjeżdża pod wieczór bo o 19 Jagoda idzie spać i psinka sobie odpocznie.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Pysiulka się otworzy, kwestia dwóch dni. Na razie najlepiej byłoby po prostu dać jej spokój, wychodzić jedynie na spacer na siusiu i z powrotem.

Natalio, tak się cieszę :loveu: Gdybyś miała jakiekolwiek pytania, to pisz śmiało, czy tutaj, czy na pw - jeśli tylko będziemy mogły, wspomożemy radą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...