Jump to content
Dogomania

faktycznie royal jest dobry?


sabusia

Recommended Posts

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

royal napewno lepszy od chappki ,pedigree itd, ale tak na dobrą sprawe RC był dobry pare ładnych lat temu , ale teraz kiedy wydają niezłe $ na reklame to za tym pogorszyła sie jakos , RC napewno nie jest wart tej ceny-bo jesli o cene chodzi to cos sie komus ostro pomyliło , ale własnie za to płacimy , za reklame i powiedzmy za reputacje którą kiedys sobie wyrobiła , lecz w czasie terazniejszym nie ma to zwiazku:)

Link to comment
Share on other sites

Brit Care (to akurat ulubiona mojej suki), Purina Pro Plan, Bozita, Josera, Nutra. A z droższych, ale takich super, wszystkomających, z mięsem na full - podobno Taste of The Wild, Orijen, Wolsfblut (piszę "podobno", bo osobiście nie miałam z nimi do czynienia ;)).

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię mojego psa Royalem i nie ma problemów. Kiedys tez miałam takie poglądy jak wy-że rc fuj,najlepszy orijen albo BARF. Z tym,ze po orijenie mój pies miał średnio co tydzień roztrój żołądka mimo,że nic nie dostawał poza tym a po barfie wylądował na kroplówkach:razz: Od wiosny zajada sobie royala dla yorków+ puszki z animondy i problemów nie ma. POZA TYM napisałam kiedyś do rc i odpisali mi,że rc zawiera średnio 35-40% mięsa suszonego. Czyli chyba nie jest tak tragicznie żeby porównywać go do chappi które zawiera 4% produktów pochodzenia zwierzęcego:-o Owszem,są karmy które zawierają go nawet 70%(z tym,że trzeba zaznaczyć ,że w np. orijenie jest zwykłe mięso a nie suszone czyli zawiera dużo wody-to royalkowe to 40% czystego mięsa bez wody)ale to co dobre dla waszego psa nie zawsze jest super dla innego. Dlatego drażnią mnie trochę tak radykalne stwierdzenia-royal be,........(wstawić nazwę karmy) super:roll: Żeby nie było-ja tez nie uważam,że royal to najlepsza karma.ale taka zła jaka wy ja przedstawiacie to ona chyba nie jest;)

Link to comment
Share on other sites

Moje pekińczyki okropnie wymiotowały po Royalu (Mini Adult Small). Odstawiłam i problemy minęły jak ręką odjął Uważam, że ta karma jest przereklamowana i stanowczo za droga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']mięsem na full - podobno Taste of The Wild, Orijen, Wolsfblut;)).[/QUOTE]

Dokładnie tak. Z nie full mięsnych dobra jest nutra gold breeders bag, omni pro, 1st choice, biomill.

A rc jest dobry ale ten weterynaryjny. Być może dlatego, że nie jest produkowany w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja tylko chcę poradzić, żebyś nie kupowała od razu dużego worka karmy, nawet kilo to za dużo. Najlepiej w sklepie, w którym można kupować karmy na wagę zważyć sobie po 50-100 g z różnych rodzajów.

Ja głupia myślałam, że skoro RC to taka fajna karma, to mój pies się na nią rzuci i będzie zajadał, aż mu się będą uszy trzęsły. A on nie tknął żadnego RC, chociaż testowaliśmy kilka rodzajów. Wolał chodzić głodny niż jeść tą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Mądry piesek - wiedział że to syf a jeszcze na dodatek kupowany na wagę z worka który nie wiadomo ile stał otwarty...
A o konserwantach uzywanych w tych karmach ktos z Was słyszał?
Warto sprawdzic jakie świetne są BHA, znim nie będzie za późno.
No chyba, że piesek z czasem pochoruje sie "nie wiadomo z czego" bo przeciez nie z karmy skoro mu smakuje i kupki robi świetne....
To nie psi gust powinien byc [U]jedynym[/U] kryterium doboru karmy . Trzeba czytac skład , mądrze czytac, także to drobnym drukiem.
Tak sie składa że producenci najgorszego syfu potrafią tak wyładowac karme "zachęcaczami" zapachowymi że własnie to najbardziej psom smakuje.
na poczatek polecam:
[url]http://abc-psow.pl/zywienie-psow/O-karmach-i-dietach/52-Karmy-komercyjne.html[/url]
a i tu na dogo wiele juz napisano dlaczego RC nie jest takie super jak to z ich słodkich reklam wynika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']RC jest wart swej ceny...[/QUOTE]
O taaak
20 zł za kilogram mieszaniny ryzu, kukurydzy , pulpy buraczanej i do tego nie oszołamiajaca ilośc mączki z kurczaka( a mączki z najwartosciowszych częsci tuszki sie nie robi...) i do tego dowalone rakotwórcze konserwanty żeby sie to za szybko nie zaśmierdziało.
Faktycznie prawdziwa okazja cenowa
Pewnie producent nawet do tego dokłada bo tak lubi pieski
A cała kampania reklamowa to juz nie z kieszeni naiwnych konsumentów tylko sponsorzy płacą.

Autodiagnostyka jak nie potrafisz odróżnić dobrej karmy od przereklamowanego barachła to Twoja strata ale nie pisz takich absurdów bo się ośmieszasz i wprowadzasz w błąd szukajacych na forum rzetelnych wskazówek.

Nie kazda sucha karma jest swiństwem - juz pomijam karmy lecznicze ( wręcz niejednokrotnie niezastąpione )ale sa i dobre i wcale nie drozsze od RC , których skład nie razi takimi syfami jak ta karma. A gotowane jedzenie , owszem jest alternatywą, podobnie jak barf ale jesli ma byc zdrowe to trzeba mieć zielone pojecie o dietetyce -a jak widac nie jest to wiedza powszechna.
Czy ktos , kto nie umie przeczytac ze zrozumieniem składu suchej karmy bedzie w stanie sam tak dobrac składniki gotowanego aby było w pełni zbilansowane - wątpię

Link to comment
Share on other sites

Autodiagnostyka-Dobra to jest ulica w Warszawie na Powiślu a nie obecna RC.
Dla mnie możesz karmić swojego psa nawet chlebem Twój problem,tylko nie pisz juz więcej tych głupot,bo cała masa ludzi bywa na tym forum i póżniej kupuje to badziewie za duże pieniądze(szkoda psów i ludzkich pieniędzy):angryy:

Dodatkowo namawiasz na gotowanie psu,po raz kolejny potwierdzasz,że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz-gotowane dobre dla psa:crazyeye: a słyszałeś o czymś takim jak enzymy,aminokwasy itd.. to poczytaj w google co się z tym dzieje podczas Twojego gotowania.
To forum przez takie osoby spada na łeb na szyję:shake:,mam nadzieje,że moderatorzy mi wybaczą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...