Jump to content
Dogomania

Wiejskie koty-potrzebne sterylki.


rytka

Recommended Posts

sprawa budki zeszła na drugi plan bury kociak nie miał apetytu tracił siły pojechałam z nim do weta tak jak przypuszczałam stracił oko:(wet mówi,ze juz jest w rozkładzie.. oka nie ma juz w zasadzie:( to co niego zostało samo sie wchłonie ew. jak bedzie sie paprac to trzeba bedzie usunać. Gosia mowi,ze tydz.temu jeszcze otwierał to oko wiec szybko to poszło.mały dostał zastrzyki i 2 op.antybiotyku krople te co podaje tobrex.juz wieczorem zjadł coś.dostał tez tabl. na odrobaczenie i jeszce raz na pchły bo akurat on miał z innym na pół i chyba dawka mu za mała wtedy przypadła.

koszt wizyty i leków 80zł.najlepsza fundacja pod słońcem ANIMALIA zgodziła sie zapłacic fakture ale musze jakos oddac te kase jesli ktos ma mozliwosc prosze o właty na konto fundacji, bazarki plis...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rytka'] stracił oko:(wet mówi,ze juz jest w rozkładzie.. oka nie ma juz w zasadzie:( to co niego zostało samo sie wchłonie ew. jak bedzie sie paprac to trzeba bedzie usunać. Gosia mowi,ze tydz.temu jeszcze otwierał to oko wiec szybko to poszło.mały dostał zastrzyki i 2 op.antybiotyku krople te co podaje tobrex.juz wieczorem zjadł coś.dostał tez tabl. na odrobaczenie i jeszce raz na pchły bo akurat on miał z innym na pół i chyba dawka mu za mała wtedy przypadła.

koszt wizyty i leków 80zł.najlepsza fundacja pod słońcem ANIMALIA zgodziła sie zapłacic fakture ale musze jakos oddac te kase jesli ktos ma mozliwosc prosze o właty na konto fundacji, bazarki plis...[/QUOTE]
straszne biedny kociak :( pewnie go boli
jak masz fakturę to przyślij do mnie
fundacja zapłaci
oczywiście będziemy wdzięczni, jak ktoś się dorzuci, bo szczególnie chorujące fundacyjne koty kosztują nas straszne pieniądze - a chyba jeszcze nie było nigdy w fundacji tak dużo kotów jak teraz

Link to comment
Share on other sites

dziękuje Fundacji i Wam dziewczyny,ze chcecie pomóc.Przymknęłam wszystkie tj.bury do leczenia na 2 tyg.(to kocur nie kotka jednak od CM)pirat ( od CM)przyda mu sie kilka dni zakraplac jedno oko,biało -czarna z innego miotu od 'małej drobnej kotki'ta co przed moim wyjadem ledwo zipała,charczała i dostawała antybiotyk do pyszczka na tydzien do porzadnego całkowitego wyleczenia i do odrobaczenia. jest jeszcze czarny (od CM)jak go spotkam jutro dołaczy do reszty odrobacze go , on wyglada na zdrowego na sczescie.nie wyjda z 'szpitalika' az nie beda całkiem zdrowe.
nagrałam filmik wygam to pokaze;)

kamien serca CM zyje i wyglada kwitnaco ostrozniejsza jeszcze niz była juz nie zblizy sie do mnie wiem tez czemu jej nie widuje stado ja odrzuciło! kocury ja przeganiaja te 3 tłusciochy,ktore sa dla siebie i dla mlodych takie lagodne...nie kumam.odganiaja ja od misek jak to obaczyłam to ja je odganiam i tak sie gonilim a CM zrozumiała,ze to dla niej i pozwalała mi działać tj.ganiac kocury;)

ps.chcialam CM zrobic zdjecie jest grubiutka glaciutka ale jak flesz błysną to zrobilam zdjecie samej misce taka szybka była,ze nawet nie ujelo jej ogona jak ucieka.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images41.fotosik.pl/1129/66c14c6c7466ca8bmed.jpg[/IMG]



[IMG]http://images41.fotosik.pl/1129/0533a28c52253654med.jpg[/IMG]

pirat
[IMG]http://images35.fotosik.pl/975/c3542c3346460686med.jpg[/IMG]

pirat i kotka nie od CM była sporo starsza od miotu CM i duzo wieksza tera mniejsza...

[IMG]http://images39.fotosik.pl/1128/b99099c938e7e4e2med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']biedne kotki :( jaki ból musiały cierpieć
czyli z tego stada jedna tylko jest kotka a reszta kocury?
to trzeba ją wysterylizować?[/QUOTE]

z młodych jest jedna kotka ta nie od CM bialo-czarna a ze starych jej matka drobna kicia taka kruszyna tez dzika jak CM. CM wysteryliowana a mlode miala same kocury w miocie pirat, i czarny bury(2 młode nie przezyły czarny i biało- czarne ). starych kocurow jest 3-4.

ps.czyli jakby liczac do steryliacji to na juz to stara drobna a na potem jej corka jak przezyje zime.

była jeszcze jedna kotka siora CM ale tego lata zgineła:(

Link to comment
Share on other sites

jak miałabym zielone swiatlo,ze jest kasa na sterylke to pewnie,ze moge lapac drobna kotke,corka nie powinna do wiosny zaciazyc.ja tez ekspertem nie jestem, kiedy najwczesniej mozna ciachac mlode kotki?

moja Mania kiedy miala młode to bawila sie nimi(mozna godzinami patrzec było jak kładły sie przed garazem na trawie i fikały) one z soba matka.zadne mlode mi nie chorowało -jakies zaropiale oczy przemywalam od razu 3 dni i po sprawie zawsze bylo. Mania owszem chorowała czasami ale tyd.antybiotyk i ok było. ten był bardo slaby miot zarobaczone, zakatarzone pewnie nie powinien przezyc. te kociaki nigdy nie widzialam ,zeby sie bawily one stale czujne ,zawsze takie przykurczone albo sie chowaja albo uciekaja ...tula, kula do siebie...czasem mysle,ze gdybym sie nie wtracała juz by zostało tylko jedno z mlodych z najlepszymi genami czyli czarny . jego ojciec rzadzil na wsi 3 lata(wszedzie go bylo pełno)a teraz gdzies wsiakł nawet dobre geny mu nie pomogły jak nie ma wlasciciela ,ktory zadba o niego...

ja bym je chetnie wzieła do siebie wszystkie ale to niemozliwe choc miejsce jeszcze jest...
[IMG]http://images45.fotosik.pl/1162/7f9db0a8d472bab7med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']to może ją złap i wytnij, żeby nie było jeszcze więcej kotów
chyba nie dostanę w łeb od szefowej, że się tak rządzę ;)
a ta córka to nie zajdzie w międzyczasie w ciążę? nie wiem, jak to jest u kotów, ja się tylko trochę znam na psach[/QUOTE]

że pozwolę się wtrącić ... Gośka sama każe wyciąć, ona nie lubi kotów ;) a tym bardziej kolejnych kocich miotów!!!

[B]EDIT:[/B] Co do młodej kotkę możesz wyciąć tak ok 6-miesiecy, bo już wtedy może zajść w ciążę!!!

Rytka fotka fajowska :) a gdzie tam dla Ciebie miejsce na tym wyrku? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']to łap i wycinaj, tylko niech jej założą rozpuszczalne szwy
i trochę obniżą cenę[/QUOTE]

no to jak mi sie w domu wychoruja to sie wezme a kotke;)

[quote name='SkarpetKa']że pozwolę się wtrącić ... Gośka sama każe wyciąć, ona nie lubi kotów ;) a tym bardziej kolejnych kocich miotów!!!

[B]EDIT:[/B] Co do młodej kotkę możesz wyciąć tak ok 6-miesiecy, bo już wtedy może zajść w ciążę!!!

Rytka fotka fajowska :) a gdzie tam dla Ciebie miejsce na tym wyrku? :evil_lol:[/QUOTE]

czyli mloda po nowym roku do steryliacji...



bury zdrowieje oko prawie nie opuchniete,apetyt jest .pirat ok.oczko krople .młoda tez lepiej...matko tylko jaki smrod ile kup do sprzatania.czarnego zlapalam on jest bardzo duzy smok, spanikował i uciekl jak znalal sie w szpilatu...a co przeciez ja zdrowy pozatym tu smierdzi... a niech sobie idzie jakos podam mu te tabl.na odrobaczenie na wolnosci.
CM przyszła znów laskawie dzis nie musialam latac z miska za nia ona przyszła i pozwolila mi popatrzec jak powoli zajada i pilnowac,zeby jej inne koty nie przeszkodzily.

psow u mnie walesajacych sie nigdy nie bylo do czasu:( jeden pan kupil sobie mix haskiego takie ladne niebieskie oczy sunia wyje okrutnie od kilku miesiecy nawet ktos powiadomil policje bo to jeki niesłychane wielogodzinne ludziom przeskadzaja, przyjechali spisali, pojechali wiec zeby nie wyla w kojcu lata sobie od niedawna po wsi a dzis za nia psy mloda ma cieczke beda szczeniaki .psy gryzly mi na podworku Tofila spaniela (pan tez chce go wydac a ostanio oferuje mu duzo wolnosci)musze byc straszna bo jak wypadlam i wrzasnelam to struchlały i puscily go a on spierniczył...dołujace.

Link to comment
Share on other sites

młode zdrowieją nadal zamknięte u mnie w gospodarczym, ten z okiem -opuchlizna zeszła ale przez to,ze je teraz otwiera i rusza tymi pozostałościami gałki wygląda jak sztuczne oko;)mam cykora je wypuscic na zimno ,zeby znów nie zachorowały ich brat ten czarny , na wolnosci okaz zdrowia widac umie zadbac o siebie przychodzi na jedzenie.

ps.znam większosc kotów mojej czesci wsi i dzis patrze a tu nowy ...wygląda jak mix z norweski lesny mała główka, wielki puszysty ogon,krótkie łapki umaszczenie tez typowe dla rasy...sliczna misiasta drobna kotka normalnie zakochac sie mozna takie cudo na wsi zagubione wsród cfaników wiejskich kotów miałczy do ludzia .

Link to comment
Share on other sites

Może ten mix komuś zginął?? U nas czasem zdarzało się tak że dzieciaki jak zobaczyły kociaka ładnego to go miziały ten albo szedł za nimi albo na rękach go kawałek niosły a później zostawiały w takich miejscach że mały nie umiał sam wrócić :angryy:

Dobrze że kociaki już lepiej się czują, teraz faktycznie zimno a na cieplejsze dni już z byt często szans nie będzie niestety.

Link to comment
Share on other sites

mix norweski na własciciela facetowi ktos go podarował, przywiózł z farmy skąd on tam to już nie wiem.druga spr.ze własciciel to typu... kot sam sobie poradzi wiec bidula albo sie nauczy sama radzic albo bedzie biedna.

nie wyrabiam z sprzataniem kuwety ...otworzylam im po poludniu drzwi niech sie zalatwiaja na zewnatrz.kotka poszła odrazu na stare smieci ale panowie ...ni h.ja tu bedziem siedzieć...nie wiem chyba bede musiała im szukac domu bo inaczej przybeda mi dwa koty.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyna od wczoraj na wolnosci a pirat od dzis .dziewucha wyglada na całkiem zdrową (a bywało z nia kiepsko jak odjezdzam na ślask o nia sie najbardziej martwilam byla tylko podleczona jeszcze rzęziła ,dzien przed wyjadem cala z zaschniętym blocie wyczesywałam ją a ona taka obojetna nie protestowała balam sie ze nie da rady a tu bury sprawil nieoczekiwane klopoty).pirat te zdrowo wyglada tydz. bral antybiotyk, mloda tez zreszta nie kichaja ale pirat jedno oko to w ciapke ma lekko zamglone, nie łazawi.

zdjecie z przed chwilki;pirat jego brat vel czarny 'dobre geny' młoda i kocur stary.
[IMG]http://images40.fotosik.pl/1163/fa36f79f66e538b9med.jpg[/IMG]
a tu drobna kotka do sterylki najpilniejszej ta z boku co patrzy w obiektyw ,matka mlodej.
[IMG]http://images47.fotosik.pl/1172/1e1d22981527807amed.jpg[/IMG]
no i bury vel 'szklane oko' nie nadaje sie narazie do wypuszczenia choc oko nie jest juz opuchniete (on mial dookola popuchniete mocno teraz tylko lekko piska jak w okolicy nosa go dotykam) nie ma ropy ale fajnie nie wyglada ...

[IMG]http://images41.fotosik.pl/1139/5e0df8601ebcff96med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']wygląda okropnie :( czy to oko trzeba usunąć?[/QUOTE]

wet powiedział,ze jak nie bedzie sie paprać czyli ropne sprawy itd.to samo zaschnie ,wchlonie sie..

podobnie do tikolorki z tym,ze u niej widać ,ze gałka jest a tu taka masa galaretowata...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...