Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Ja wiem, że tak łatwiej. Tylko że teraz (przynajmniej w moim banku) jest dobra wyszukiwarka i wystarczy poprosić wpłacających o wpisanie w tytule nicka i ustalonego jakiegoś hasła bazarku. Sprawdzający wpisuje to hasło w wyszukiwaniu i wszystko wyskakuje, nie trzeba się wślipiać. Ja cały czas od czterech lat sprawdzam konto Skarbonki, jest kilkadzisiąt osób wpłacających i wpłacają kiedy komu wygodnie, więc wiem o czym mówię (:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja wiem, że tak łatwiej. Tylko że teraz (przynajmniej w moim banku) jest dobra wyszukiwarka i wystarczy poprosić wpłacających o wpisanie w tytule nicka i ustalonego jakiegoś hasła bazarku. Sprawdzający wpisuje to hasło w wyszukiwaniu i wszystko wyskakuje, nie trzeba się wślipiać. Ja cały czas od czterech lat sprawdzam konto Skarbonki, jest kilkadzisiąt osób wpłacających i wpłacają kiedy komu wygodnie, więc wiem o czym mówię (:[/QUOTE]

rozi, nie każy bank tak ma to raz
a dwa wpłacający czasami wpłacają niekoniecznie z takim tytułem o jaki się prosi

moim zdanie to kupujący powinni pilnowac aby robiacy bazarki rozliczali się z nich
ale niestety rzeczywistość jest jaka jest
kupujący kupuje i nawet nie sprawdzi gdzie i czy wogole pieniądz ida na zwierzaki

straszni emnie mierzi jak sprzedający nie rozliczają się z nadpłaty
a co to za problem podac ile kto wpłacił i ile poszło na wysyłki
(osobiście wpisuję wysyłki sumarycznie, ale zawsze an prośbę kupującego mogę podać ile kosztowała jego wysyłka
wysyłam zazwyczaj hurtowo dlatego wpisuję sumarycznie)
a najczesciej jest tak, że sprzedajacy podaje kwotę jaka się uzbierała z bazarku (po cenach deklarowanych) i na tym koniec
nie ma ile poszło na zwierzaki
a często z nadpłat nawet po 50 gr może uzbierac się spora kwota

są ludzie którzy przy ogronych bazarkach sa w stanie skrupulatnie rozpisac kto ile wpłacił i ile było nadpłaty - przy każdym jednym nicku
a innym nie chce sie nawet podac ile pieniązków sumarycznie poszło na psa

nie tak to powinno wyglądać

Link to comment
Share on other sites

No ja ostatnio nie kupiłam przedmiotu, na którym wyjątkowo bardzo mi zależało, bo zaczęłam drążyć kwestię rozliczeń. Ale ogólnie jest tak:

* kupujący nie docieka - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (kupuje, przelewa w terminie, często z nadpłatą)

* sprzedający nie rozlicza skrupulatnie - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (wystawia bazar, daje fanty, mota się z wysyłkami etc.)

* "Cel" nie potwierdza - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (zajęty jest zwierzakami w realu i na własne życie czasu mu brakuje)

Każdy pod ochroną. A wszystko byłoby załatwione tą jedną zasadą, o której mówię i która kiedyś była normą, a wyjątki były wyjątkami. I do osoby stosującej wyjątek trzeba było mieć zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No ja ostatnio nie kupiłam przedmiotu, na którym wyjątkowo bardzo mi zależało, bo zaczęłam drążyć kwestię rozliczeń.[/QUOTE]


to tak jak ja
niedziałające linki do celów
brak rozliczeń na dogo tylko na jakimś innym forum
brak reakcji na brak rozliczeń po interwencji moda który też zawitał na bazarek

kurde a wystarczy zeby ludzie się ogarnęli

taka Ewa Marta wystawiała bazarek biżuteryjny z 200 pozycji jak nie wiecej, ruch jak w ulu
i jakoś potrafi i nadpłaty rozliczyć i wszystko jest ok
i na bieżąco

Link to comment
Share on other sites

Ale jak coś jest w bazarku nie tak, to fajnie jak ktoś po prostu to powie.

Bo ja sama robiłam bazar przez 3 dni. Napatrzyłam się na niego tak, że pewne szczegóły umknęły mi, np. literówki imion i nazwisk autorów książek itp. (nie mówię żeby wytykać literówki, chyba, że komuś przeszkadzają to ja chętnie poprawię) ale np. błąd taki jak niedziałający link - to wręcz konieczne...
Bazarek to jednak spore wyzwanie dla osób pracujących, studiujących i posiadających własne zwierzaki. Zauważmy, że same pieniądze to nie wszystko tylko też czas poświęcony na to. Ważne żeby wzajemnie sobie pomagać w końcu działamy w tym samym celu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']O a ja mam takie pytanie czy można zrobić bazarek z którego
dochód będzie przeznaczony na materiały do zrobienia legowisk dla psów ze schroniska?
Szycie będzie za darmo tylko te ' materiały ' potrzebne...

Chyba nie można nie?[/QUOTE]

materiały ty bedziesz kupować czy przekazywac pieniązki schronisku i schronisko bedzie kupować?

jak ty bedziesz kupować to musisz mieć potwierdzenie zakupu i to przedstawić modowi
na pw czy wkleić na watku bazarkowym
zdjęcia materiałów i dowodów zakupu i myślę że wszystko będzie ok :)

no musisz się po prostu rozliczyć z zebranych pieniędzy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']materiały ty bedziesz kupować czy przekazywac pieniązki schronisku i schronisko bedzie kupować?

jak ty bedziesz kupować to musisz mieć potwierdzenie zakupu i to przedstawić modowi
na pw czy wkleić na watku bazarkowym
zdjęcia materiałów i dowodów zakupu i myślę że wszystko będzie ok :)

no musisz się po prostu rozliczyć z zebranych pieniędzy :)[/QUOTE]

No właśnie chodzi o to że ja będę kupować a mamę jak zawsze charytatywnie zatrudnię do szycia...
I tak właśnie się zastanawiam czy to jest w ogóle możliwe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']No właśnie chodzi o to że ja będę kupować a mamę jak zawsze charytatywnie zatrudnię do szycia...
I tak właśnie się zastanawiam czy to jest w ogóle możliwe?[/QUOTE]

moim zdaniem : tak
tylko musisz się rzoliczyć
ja bym wkleiła paragony i zdjęcia zakupionych materiałów
i jak szyje mama to jeszcze dorzucilaby zdjęcia tego co mama uszyła

a najlepiej to napisz pw do moda z wyjaśnieniem sytuacji: ty kupujesz, mama szyja, ty masz paragony i się nimi z modem dzielisz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']O a ja mam takie pytanie czy można zrobić bazarek z którego
dochód będzie przeznaczony na materiały do zrobienia legowisk dla psów ze schroniska?
Szycie będzie za darmo tylko te ' materiały ' potrzebne...

Chyba nie można nie?[/QUOTE]
Czy te legowiska będą sprzedawane na bazarku w jakiś sposób? Bo jeśli nie, to robisz normaly bazarek z przeznaczeniem na legowiska dla psów w schronie, a że je Mama uszyje, to jeszcze lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']moim zdaniem : tak
tylko musisz się rzoliczyć
ja bym wkleiła paragony i zdjęcia zakupionych materiałów
i jak szyje mama to jeszcze dorzucilaby zdjęcia tego co mama uszyła

a najlepiej to napisz pw do moda z wyjaśnieniem sytuacji: ty kupujesz, mama szyja, ty masz paragony i się nimi z modem dzielisz :)[/QUOTE]

No też podobnie myślałam żeby to zrobić i tak chyba będzie ze wszystkim np karma? Zdjęcia paragonów itd nasze schronisko ma tu gdzieś wątek ale martwy niestety, mało osób się nim interesuje... i ta myślę jak by im pomóc...

[quote name='rozi']Czy te legowiska będą sprzedawane na bazarku w jakiś sposób? Bo jeśli nie, to robisz normaly bazarek z przeznaczeniem na legowiska dla psów w schronie, a że je Mama uszyje, to jeszcze lepiej.[/QUOTE] .

Nie, nie będą sprzedawane bo pojadą do schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Mam pytanie odnośnie bazarku z 2 opcjami kupna - licytacją i Kup Teraz. Czy przedmiot już zalicytowany można kupić w opcji KT. Nie jest to zaznaczone w pierwszym poście. Są jakieś ogólne zasady odnoście w/w sytuacji?[/QUOTE]

Wydaje mi się że można kupić jeżeli w pierwszym poście nie ma ani słowa o tym że opcja KT znika po pierwszej licytacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Mam pytanie odnośnie bazarku z 2 opcjami kupna - licytacją i Kup Teraz. Czy przedmiot już zalicytowany można kupić w opcji KT. Nie jest to zaznaczone w pierwszym poście. Są jakieś ogólne zasady odnoście w/w sytuacji?[/QUOTE]
Można jak licytacja nie przekroczyła kwoty kup teraz (chyba, że sprzedajacy określił jasno w 1 poście inne zasady)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szachrajka14']Ja mam pytanko. Czy jest ktos na dogo kto prowadzi bazarki, chodzi o kogoś kogo mogłoby sie poprosic o zrobienie bazarku na dany cel? Prosze o info na PW[/QUOTE]

najlepiej zapytaj na watku zwierzaka któremu chcesz pomóc :)
powinien się chętny znaleźć :)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam taki problem:

Zakończyłam bazarek książkowy - antykwariat, na którym znalazła się książka nigdzie już niedostępna.
Wszystkie książki były po 5 zł, a dziś odezwała się do mnie osoba na pw, która nigdy nawet jednego posta na dogo nie napisała...

Mam sprzedać za te 5 zł? Czy to uczciwe, bo osoba jest spoza dogo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']A ja mam taki problem:

Zakończyłam bazarek książkowy - antykwariat, na którym znalazła się książka nigdzie już niedostępna.
Wszystkie książki były po 5 zł, a dziś odezwała się do mnie osoba na pw, która nigdy nawet jednego posta na dogo nie napisała...

Mam sprzedać za te 5 zł? Czy to uczciwe, bo osoba jest spoza dogo?[/QUOTE]
skoro ustaliłaś taką cenę i ktoś chce kupić ( w czasie regulaminowego trwania bazarku) to musisz sprzedać, ale jeśli ten ktoś odezwał się po czasie (po zakończeniu bazarku) to już nie koniecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']Bazarek zakończony od tygodnia. 5zł to była minimalna kwota licytacji. Hm... pomyślę co zrobię.[/QUOTE]
W takiej sytuacji ja bym nie sprzedawała. A jeśli to rarytas to na allegro za godną cenę bym wystawiła (podając tej osobie link)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jak rozwiazac taki problem, mam sporo szkla bezbarwnego dekoracyjnego, oczywiscie ciezkie, nie mam czasu robic zdjec daremnie tak jak spisy z mojego ostatniego bazarku z miesiecznikiem "Moj Pies" (nawet nikt nie zapytal) gdzie wstawic ogloszenie czy ktos jest zainteresowany i to z odbiorem osobistym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...