Jump to content
Dogomania

Lizanie stóp


Nugatowa

Recommended Posts

[quote name='oktawia6']tak psy rozponają na przykład po zapachu nowotwór-w uproszczeniu skład krwii człowieka ulega zmiany, ciało emituje specyficzny zapach, są psy szkolone do identyfikacji różnego typu nowotwórów.: np.: now.płuc, piersi czy inne. Są bezbłędne nawet czerniaka zidentyfikuą. Podobnie jest z sygnalizowaniem nadejścia ataku epilepsji pies to wyczuje nawet 40 minut przed i jego opiekun ma tyle czasu by się przygotować i bezpiecznie usadowić. To super fachowcy-nie ma lepszych-mnie jakiś czas temu uporczywie wąchał mój maluszek usta:jak ziewnęłam czy mu buzi dawałm-okazało się że mam dziurę w zębie-i to poważną więc one są bezbłędne. I bardzo lubię ich lizawkowanie:lol:[/quote]

to sie zgadza
psy lizały mojego tate zawsze bardzo intensywnie obok oka
maniakalnie wrecz rzucały sie na niego, drapały i lizały.
tata bardzo kochał moje pieski, a ze one małe są to im pozwalał.
Potem wykryto w tym miejscu nowotwór u taty.
Więc to jest prawda ze psy wyczuwają takie rzeczy.
Szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslelismy to bysmy badania zrobili wczesniej, ale myslelismy ze to przypadek, ze lubią tak przy oku albo cus.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Wyniki badań juz są, i co się okazało tata w prawej stopie, gdzie Nugat najbardziej intensywnie lizał ma zapalenie scięgna wsródstopia :-( :-( naszczęscie leki juz podane i to nic grożnego. Jednak dzięki Nugatowi nie doszło do zapalenia mięsnia:shake: :multi: Bardzo się cieszymy i mieliście rację.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To teraz pozostaje przetestowanie czy po wszystkim pies nadal z taką sama intensywnością będzie tatę lizał.


A moja suka liże mnie wszędzie ! Tzn jak jest u mnie na rekach to np po rękach, jak się da to po nogach, po wszystkim ! Po twarzy nie lubi, ale za to wsadza mi do buzi prawie cały ryjek jak ziewam i wącha mi z przerażającą intensywnościa oczy, inna rzecz że ona wszstkiemu wącha z przerażającą intensywnością oczy nawet psom.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Cześć

Wyniki badań juz są, i co się okazało tata w prawej stopie, gdzie Nugat najbardziej intensywnie lizał ma zapalenie scięgna wsródstopia :-( :-( naszczęscie leki juz podane i to nic grożnego. Jednak dzięki Nugatowi nie doszło do zapalenia mięsnia:shake: :multi: Bardzo się cieszymy i mieliście rację.
Pozdrawiam[/quote]

:cool2:
Też sie cieszę ze posłaliscie tatę do lekarza a Nugatowi to chyba jakąs duzą porcje wołowinki powinniście kupić. I na drugi raz nie lekcewarzyć sygnałów wysylanych przez psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']moja sucz tez ma takie hobby... najbardziej lubi lizac uszy... wsadza ten jezor do srodka ucha... :evil_lol: oczywiscie przy okazji twarz tez jest wylizana... i kazda odkryta i dostepna konczyna rowniez...[/quote]

moja sunia jak lize uszy to tak niesamowicie przy tym sapie i steka do ucha ze mozna sie posikac ze smiechu. Wkłada w to całe serce :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Cześć

Wyniki badań juz są, i co się okazało tata w prawej stopie, gdzie Nugat najbardziej intensywnie lizał ma zapalenie scięgna wsródstopia :-( :-( naszczęscie leki juz podane i to nic grożnego. Jednak [B][SIZE=3][COLOR=red]dzięki Nugatowi[/COLOR][/SIZE][/B] nie doszło do zapalenia mięsnia:shake: :multi: Bardzo się cieszymy i [B]mieliście rację.[/B]
Pozdrawiam[/quote]

[CENTER][B]Nugat i wszystkie psy to najlepsi tropiciele ludzkich chorób :glaszcze: :buzi: :Rose: :Rose: :calus: :Dog_run: [/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Moja Sonia też namiętnie liże moje stopy - to b. miłe, choć okropnie łaskocze ;) Nie dorabiałabym do takiego zachowania żadnej specjalnej filozofii - po prostu większość psiurów lubi charakterystyczny zapach stóp - zwł. latem.
Pomijam sytuacje, kiedy pies wyczuwa zmiany chorobowe. Sonia np. lubi lizać stopę mojego męża w jednym konkretnym miejscu - tam, gdzie kiedyś odniósł kontuzję i gdzie do tej pory czasami czuje ból. prawdopodobnie w tym miejscu temperatura skóry jest podwyższona i pies to wyczuwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vani'] Ale włosy mi się zjeżyły jak przeczytałam, że to może być związane z jakąś chorobą, którą mam, a o której istnieniu nie wiem. Odpiszcie dlaczego pies to robi? [/quote]

Vani, nie panikuj ;) Może Twój psiak po prostu w ten sposób okazuje Ci swoją czułość? Takie psie buziaki :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Też miałam takiego fajnego lizacza stopiastego:lol: (piesek po lewej pod nikiem-za TM od trzech miesięcy:-( )
Kiedyś pomógł mi pozbyć się natrętnej sąsiadki....traf chciał że pies miał jakąś niestrawność....przylazła ta franca,rozsiadła sie i nadaje:angryy: .Pies podszedł do niej,legł u jej stóp i zaczął lizańsko.Czarownica była zacgwycona...gdy nagle pies zerwał się i .........puścił wielkiego pawia :roflt: !Sąsiadka przestała przychodzic!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...