Jump to content
Dogomania

NELA i LOKI - czarny anioł i biały diabeł, czyli terierzy duet


Qeeriefire

Recommended Posts

Dzięki
tylko Dotka umie już w pełni 'kółeczko' nawet gdy stoję w miejscu i ją powiem to ona się obraca, ale gdy ją tego uczyłam szłam w jej stronę, i ona wtedy sie obracała, kiedy na nią 'nachodziłam' zastanawiam się czy jeśli będę szła w jej stronę z komendą "cofaj" i ona cofnie sie kilka kroczków, to czy ją nagradzać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='westie_justa']Dzięki
tylko Dotka umie już w pełni 'kółeczko' nawet gdy stoję w miejscu i ją powiem to ona się obraca, ale gdy ją tego uczyłam szłam w jej stronę, i ona wtedy sie obracała, kiedy na nią 'nachodziłam' zastanawiam się czy jeśli będę szła w jej stronę z komendą "cofaj" i ona cofnie sie kilka kroczków, to czy ją nagradzać?[/QUOTE]
W takim razie jak wydajesz komende "koleczko" nigdy nie idz w jej strone , wyeliminuj to.
Pózniej komenda "cofaj " bedzie dla niej zrozumiala i mozesz iść w jej stronę. Jeżeli już nie robi kółeczka , gdy idziesz w jej stronę ćwicząc komene "cofaj" nie ma żadnej przeszkody ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

A co do [B]obrotów na tylnych łapach[/B]
odkrywam ,że [B]Sonia jest samoukiem[/B] :)
Do tej pory kręcilam smakiem nad jej głową ,a teraz tylko podniosłam rękę ,a ona zaczęła piruety kręcić !!!:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Hehe zdolniacha!!!
Dotka nie jest taka leciutka i piruety na dwóch nogach nie śa dla niej łatwe, ale jak dobry smaczek to 2 obroty zrobi;)
[B]Collie[/B] wielkie dzieki poćwiczymy:D
edit:
A jednak nie! Chciałam te cofanie ale jednak kółeczka nadal są, a nie chcę sie zdenerwować....:evil_lol: to sobie myślę a może spróbujemy piruety... i Dotusi idzie świetnie!:D chyba ją za mało doceniam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszkaa']Ależ ona kocha tego miśka:loveu:
Świetne zdjęcia, Nela cudna! :D

Pozdrawiamy[/QUOTE]
[quote name='monika15'][URL]http://i54.tinypic.com/2hgfg9h.jpg[/URL]
Hihi... Walka z jakimś strasznym potworem :) Cudna kobita:*[/QUOTE]
Witamy , dziękujęmy i zapraszamy częściej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']A co do [B]obrotów na tylnych łapach[/B]
odkrywam ,że [B]Sonia jest samoukiem[/B] :)
Do tej pory kręcilam smakiem nad jej głową ,a teraz tylko podniosłam rękę ,a ona zaczęła piruety kręcić !!!:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/QUOTE]

Odkrywasz talenty Soni :D
Gratuluję

[quote name='westie_justa']Hehe zdolniacha!!!
Dotka nie jest taka leciutka i piruety na dwóch nogach nie śa dla niej łatwe, ale jak dobry smaczek to 2 obroty zrobi;)
[B]Collie[/B] wielkie dzieki poćwiczymy:D
edit:
A jednak nie! Chciałam te cofanie ale jednak kółeczka nadal są, a nie chcę sie zdenerwować....:evil_lol: to sobie myślę a może spróbujemy piruety... i Dotusi idzie świetnie!:D chyba ją za mało doceniam...[/QUOTE]
Ćwiczcie , ćwiczcie i zacznij doceniać swój skarb :diabloti:


Sztuczki , sztuczkami , ale wzięłam się za socjalizację Nelki , a raczej przyzwyczajenie jej do obcych i niektórych psów . Nastąpił przełom i po niej tego się niespodziewałam .
Nela bawiła się z dorosłym Dogiem niemieckim i nie uciekła jak to zawsze na widok dużego psa :multi:

Pozdrawiamy wszystkich ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Masz jakies swieze zdjecia dla nas? :)[/QUOTE]

[B]Może nie są świeze , ale przedstawiam szczeniaka Nele[/B] :loveu:

[IMG]http://i52.tinypic.com/dff154.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/m9m1s7.jpg[/IMG]

[B]dla porównania[/B] :diabloti:
[IMG]http://i53.tinypic.com/23ssuv7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/m8h7vc.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.tinypic.com/ebbuqh.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

No tak to okres buntu mam nadzieję ,że za kilka lat się uspokoi ,albo niech się nie uspokaja przy frisbee i agility dzikie loty się przydają :D

Link to comment
Share on other sites

tak:D chociaż Dotka okres buntu czasami ma!... np: czasem ma mnie w nosie, nie chcę przyjść to nie przyjdzie!:D pamiętam jak był dzień w którym rozpieszczona Dotka skończyła 18 miesięcy i stała się już dorosła (teoretycznie;))

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Aha :) Sonia tak nie ma nawet jak jej niechcący nadepnę na łapkę to ona przyjdzie i mnie przeprosi nie wiem za co :D Prawda jest taka ,że papillonki bardzo kochają swoich włascicieli chca być zawsze tam gdzie oni i boleśnie znoszą rozłąki za to bardzo wylewnie powitania za tą ją kofffam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

tak, tak nie w tym sensie, Dota też jest wrażliwa i przywiązana, tylko wyjdę za drzwi i już płacze, mówię tylko że czasem czegoś nie chcę lub nie ma ochoty, ale jeśli chodzi o jej miłość do mnie to jest ogromna, ale west jest opisany jako rasa samodzielna;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujęmy wszystkim za miłe komentarze ;)

A piszcie offy mi to nieprzeszkadza :D
Sonia młoda to jeszcze wiele się nauczy i może musisz lepiej ją motywować i zwracać jej uwagę. Ja sobie uświadomiła , że Nele w tym roku skończy 8 lat :-o

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Collie']Dziękujęmy wszystkim za miłe komentarze ;)

A piszcie offy mi to nieprzeszkadza :D
Sonia młoda to jeszcze wiele się nauczy i może musisz lepiej ją motywować i zwracać jej uwagę. Ja sobie uświadomiła , że Nele w tym roku skończy 8 lat :-o[/QUOTE]

Deer ,ale ty jesteś optymistyczna...Musimy z Sonią zacząć ćwiczyć wyciszanie to na pewno :)

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy ostatnio u weta aby sprawdził Nelci zęby i zero kamienie , ząbiska w pełni zdrowe jak i Nela :D. Trochę się zdziwił , bo mówił , że w tym wieku psy często mają problem z zębami.
deer dziękuję , nic jej niedolegało i jak na razie niedolega ;)
papillonek to do roboty i ćwiczcie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...