Jump to content
Dogomania

jak BORDER COLLIE z rozszczepem podniebienia - w DT - szukamy DS. Ma dom


missieek

Recommended Posts

[quote name='karusiap']Wrocławska klinika zaprasza psiaka na konsultacje.Trzeba sprawdzic czy tez rozszczep nie jest sprzezony neurologicznie z czyms.
Dobrze,ze podniebienie jest ok z tego co wyczytalam. Byc moze operacja nie jest potrzebna i psiak moze sobie tak zyc , jesli normalnie je itd.
Maja swietnego neurologa dr Wrzostka....[/QUOTE]


ale jak to zaprasza? ile to kosztuje przede wszystkim :( kto go tam zabierze? kurcze byłoby super jakby się udało bo to kochany psiak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o dr Wrzoska to może trzeba zapytać Naamaschild - Ona jest Jego studentką, może mogłaby załatwić konsultacje.

Pomogła w załatwianiu konsultacji dla Lenki z mojego podpisu.
Były bezpłatne, chociaż w czasie badań okazało się, że profesor jest tym zaskoczony.


Niestety nie mamy zbyt dobrych doświadczeń, osoby, które były na wizycie z Lenką były zniesmaczone zachowaniem profesora, ale faktycznie jest polecany, może mógłby coś powiedzieć, poradzić.
Tylko, że nie wiem czy obejdzie się np. bez rezonansu - takie badanie zalecił Lence - a to już jest koszt kilkuset zł.chyba 700zł..

tutaj trochę o diagnozie
[url]http://www.dogomania.pl/threads/185428-*LENA*-w-typie-amstafa-(zaburzenia-równowagi)-POTRZEBNY-DOMOWY-DT-LUB-HOTELIK!!/page47[/url]

Link to comment
Share on other sites

Fiziu moja siostra tam pracuje jako lekarz;)Mysle,ze wiecej osob nie bedzie do zalatwiania czegokolwiek potrzebnych.
Konsultacja jest zalatwiona,bedzie malawaszko za darmo. Dalej, jesli bylyby koszta operacji czy czegos bedziemy sie martwic. No,ale kto psiaka zawiezie to tego juz nie wiem.Pisze tylko,ze gdyby ktos taki byl,a missiek chcialaby tam go skonsultowac to jest taka mozliwosc.

hmmm mysle,ze wazniejsza jest wiedza dr niz jego zachowanie w danym momencie.

Link to comment
Share on other sites

aaa no chyba, że tak :)

Wiem, ze do tego doktora jeździły też psiaki z dogomanii, był wymieniany, jako jeden z lepszych w Polsce.

Może przy Lence miał zły dzień :)

Grunt, że konsultacja załatwiona - bo chyba normalnie się długo czeka

Tylko faktycznie trzeba by było znaleźć transport.

U Lenki był zalecony rezonans - ale Jej problemy są bardzo poważne, nie mogła się utrzymać na nogach, przewracała się, nie umiała utrzymać równowagi a do tego drżała.
Podejrzewa się, ze to wina móżczku

A może taki oczopląs to coś znacznie prostszego w diagnozie - nie wiem, zupełnie się nie znam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']kurcze fajnie by było, żeby sięudało - a może ktoś z Wrocławia by go na tymczas wziął :modla:[/QUOTE]
No to by bylo wogole pieknie.
Co do konsultacji pare dni wczesniej trzeba tylko dac znac i bedziemy umawiac.
Na razie faktycznie DT by sie przydal...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missieek']a bylaby szansa skonsultowac zwyklego kundla?
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/190534-TA%C5%83CZ%C4%84CY-Z-WILKAMI...-pies-z-lasu-zaburzenia-neurologiczne-PILNIE-DT[/URL]

jesli udalo by sie uzbierac na dojazd w obie strony to moglabym sie wybrac po 16.10[/QUOTE]
Kundel czy nie kundel.Myslisz,ze ja w maluchu z tego watku rasowca widze;)
Bede jutro rozmawiac bardziej o tym czy dwa na raz wcisniemy. Ale wierze,ze sie uda. No i od razu poprosze czy po 16 moznaby bylo atakowac;)

Jutro bede wiedziala. Jesli Dr policzylby cos za konsultacje to ja w zaleznosci od kwoty,albo ja uzbieram albo.....uzbieram.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Kundel czy nie kundel.Myslisz,ze ja w maluchu z tego watku rasowca widze;)[/QUOTE]

nie mowie ze Ty
na tym watku strony leca... a na innym zalozonym takze wczoraj juz mniej osob ;)
zwykly Astro - co poczac z niesprawna lapa?
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/194108-mini-podrostek-Astro-poruszam-sie-na-3-%C5%81APACH-pomo%C5%BCesz-usprawnie%C4%87-czwart%C4%85[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']trzymam :kciuki: może jak się uda załatwić, że będa mogły jechać obydwa to jakieś allegro cegiełkowe? albo co.... może jakieś forum borderów jest?[/QUOTE]

Młody jest już na borderowym forum. [URL]http://www.bordercollie**********/border-collie-szuka-domu,37/piesek-jak-100-bc-z-rozszczepem-wargi,5897.html[/URL]

Próbujemy z córką (ma 6 mies. BC) wyczarować jakiś DT we Wrocku, ale na razie nic nie mamy :-( .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PinkyPie']jakby moja mama sie zgodziła to bym go wzieła a co on ma tak okładnie z oczkami[/QUOTE]

Tego włąśnie do końca nie wiadomo. A brałabys go na DT czy DS?

Ja optowałabym za wydaniem małego do domu po konsultacjach wet. Nie wiadomo w jakim stopniu wada małego może rzutowac na jego system nerwowy. A jeśli ma on w sobie geny BC, a na to wygląda, może to byc w przyszłości niezła mieszanka :p. Może piszę to na wyrost, ale wiem na co stac BC, a mix BC z wadą na pewno nie będzie psem dla laika.
Ja siedzę cały czas i myślę co z nim robic. Za tydzień wyjeżdżam w delegację na kilka dni, więc na pewno młodego do tego czasu nie dam rady wziąc. Muszę to organizacyjnie poukładac. No i przekonac TZ ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

missieek dzwoniłam dzisiaj do Ciebie. Wklejam wątek na Facebook. Myslę, że ludzie pomogą.
Ruficzku teraz juz tylko będzie dobrze.

[URL="http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=102002846533636&id=101998883200699&po=1#%21/event.php?eid=101998883200699"]http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=102002846533636&id=101998883200699&po=1#!/event.php?eid=101998883200699[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...