Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Ja swój Chopo mam już od tygodnia i jest REWELACYJNY! Suka od samego początku toleruje go 100% lepiej niż zwykłe kagańce, w ogóle się nie przejmuje, ze go ma. Czasami tylko obetrze się o nowa osobę w nadziei, że może zdejmie, ale zachowuje się normalnie tak, jakby go nie było. No i tak jakby bardziej się słucha. Od tego czasu chyba tylko raz fukneła na pana przechodzacego, ale chyba uznała, że to nie takie fajne, bo nikt sie nie boi:evil_lol:
Jedyne co sunie denerwuje to to, że nie moze kija wziąć w pysk:lol:
Mamy na suke collie i jest dobry;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89'][URL="http://img142.imageshack.us/my.php?image=dscf4412.jpg"]ImageShack - Image Hosting :: dscf4412.jpg[/URL]

Czarek w swoim nowiutkim kagańcu:diabloti:[/quote]

co to za rozmiar? :razz:
nie widzialam takiego koloru jeszcze paska co jest na nosie ;)
a i bardzo mu ladnie w tym kagancu ;)
a dla Kaji ? :mad::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

dla mnie te kagance fizjologiczne sa strasznie toporone:shake: mysle nad Chopo juz dlugo...poki co mamy plastikowy i je bardzo lubie - lekkie, moge spokojnie zalozyc przed zakupem w sklepie, a co najwazniejsze - sa bardziej zabudowane z przodu. Chopo ma bardzo duze szpary - jak pies sie postara, to wywinie jezyk i w naszym przypadku na terenie zagrozonym trutkami tragedia gwarantowana:placz: Z drugiej strony plastikowe dla mojej suki sa ciut za male...teraz ma 9tke i planuje zakup 10tki...

edit: czy ten rowniez jest fizjologiczny?
[url]http://i178.photobucket.com/albums/w249/pusia84/obrozki%20itd/Aria39013.jpg[/url]
jest calkiem inny niz Komy:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']moja mozna powiedziec sie przyzwyczaila do obecnego - i to, ze pies polubi ten kaganiec mnie nie przekonuje:lol: bardziej fakt, ze na pysk jest duzo miejsca:roll:[/quote]

przeciez wlasnie o to chodzi ;)
zeby pies mogl dyszec a nawet szczekac i pic wode (musi byc miejsce na otworzenie pyska),w zadnym innym kagancu tak nie moze :razz:
a co do zreania z ziemi to sie nieda nawet w fizjologu ;)

moja nie miala nigdy nic na pysku a do tego kaganca przyzwyczaila sie w minute ,nawet nie probowala zdjac ,nie przeszkadza jej w niczym ;)

[IMG]http://images50.fotosik.pl/70/dee2e08ccded1924med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images41.fotosik.pl/67/0c4f5f0456eeac8bmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images43.fotosik.pl/70/232411d50a7540bamed.jpg[/IMG]

rozmiar cocker spaniel suka,ale wydaje mi sie juz za maly...chyba kupie na psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']przeciez wlasnie o to chodzi ;)
zeby pies mogl dyszec a nawet szczekac i pic wode (musi byc miejsce na otworzenie pyska),w zadnym innym kagancu tak nie moze :razz: [/quote]

i to jest jedyny plus...sa dosc szerokie, ale jak widzialam na stronie nie wszystkie chyba ze klienci tak chcieli, albo...tak zostaly zrobione:roll:

[quote name='gops']a co do zreania z ziemi to sie nieda nawet w fizjologu ;)[/quote]

zalezy co ma zjesc i w jakiej postaci bedzie trutka - bo mi tylko o to chodzi

[quote name='gops']moja nie miala nigdy nic na pysku a do tego kaganca przyzwyczaila sie w minute ,nawet nie probowala zdjac ,nie przeszkadza jej w niczym ;)
zdjecia dam jutro nawet ;)[/quote]

czyli nie masz porownania skoro nie zakladalas innego kaganca:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']i to jest jedyny plus...sa dosc szerokie, ale jak widzialam na stronie nie wszystkie chyba ze klienci tak chcieli, albo...tak zostaly zrobione:roll:

[B]no i sa pokryte gumoplastikiem nos i jezor nie przymarza do metalu ;)[/B]

zalezy co ma zjesc i w jakiej postaci bedzie trutka - bo mi tylko o to chodzi

[B]ale granulek np nie da rady zjesc bo moja juz buszowala po piwnicy a tam trutka na szczury ;)[/B]


czyli nie masz porownania skoro nie zakladalas innego kaganca:evil_lol:[/quote]

[B]oj tam maly szczegol[/B] :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jezeli teren jest w trutkach to wystarczy, ze wsadzi kaganiec w trutke, a pozniej oblize kaganiec i niewazne jakie beda kratki i tak i tak oblize. Jezeli chcesz gestsze kratki to zdecydowanie te powlekane, ale w miejsca wykladane trutkami i tak bym sie nie zapuszczala, bo jak bedzie chciala to zje, chyba ze worek na morde zalozysz, psy sa naprawde zdolne w tych kwestiach...;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam porównanie bo mamy i kaganiec skórzany i metalowy i teraz też fizjologiczny, a kiedyś mieliśmy również plastikowy ;)
Wydaje mi się, że to zależy od psa. Moja Koma żadnego nie lubi mieć na pysku, więc argument, że psy go tak świetnie tolerują nie był dla mnie najważniejszy przy jego zakupie ;) Pies nie musi kagańca lubić- ma go tolerować na pysku kiedy trzeba i mi to wystarczy. Faktycznie w CHopo szczeliny sa dość duże i myślę, że gdyby suka się uwzięła to mogłaby coś zeżreć więc w 100% bezpieczny pod tym względem to on nie jest.
Miałam kiedyś taki plastikowy z jakby dodatkową nakładką od wewnątrz i ten dobrze się spisywał w okresie kiedy Koma była jeszcze młodziutka i głupiutka i lubiła się częstować różnymi śmieciami na spacerach ;)
Jak dla mnie każdy ma swoje plusy i minusy.

A jeśli chodzi o różnice w naszym kagańcu a tym- [url]http://i178.photobucket.com/albums/w249/pusia84/obrozki%20itd/Aria39013.jpg[/url]
To wygląd zależy pewnie od rozmiaru, nasz jest dość wąski (suka collie) więc nie ma takiej kratki z przodu jak szersze kagańce (i dobrze bo takie mi się mniej podobają :eviltong:)

Link to comment
Share on other sites

no to mam zagwozdke...zmierzylam suki pysk i wiem mniej wiecej co potrzebuje...

[B]puzzle[/B] pewnie, ze latwiej uniknac miejsc z trutka, jest jeden problem - w dosc krotkim czasie trutka pojawila sie w calym moim rejonie + inny park w Warszawie + inna dzielnica...na dobra sprawe trutki tu sa prawie wszedzie. Nie da sie uniknac tych miejsc...

pffff chyba narazie zostane przy plastiku:roll: tam sa takie dwa dna to zawsze jakies zabezpieczenie - pytalam sie kiedys na allegro czy mozna "zagescic" przod - odpisal mi, ze nie bo takie dostaja z Czech i nic nie zmienia...git:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89'][URL="http://img142.imageshack.us/my.php?image=dscf4412.jpg"]ImageShack - Image Hosting :: dscf4412.jpg[/URL]

Czarek w swoim nowiutkim kagańcu:diabloti:[/quote]
Świetnie wygląda.Ja właśnie czekam na nasze Chopo ale srebrne,może jutro przyślą?Mam nadzieję,że będzie pasować na moją sucz.

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem to w uzdzie pies gryzie bez problemu, nie wspominając o tym że wszystko z ziemi zjedzą bez problemu ;) a ponadto halti to bardzo silny bodziec negatywny - karcący, nie każdy pies dobrze znosi ciągłe karcenie, nieśmiałe zastraszone psy ponoć w halterkach zamykają się jeszcze bardziej... słyszałam też o psach na których kolce nie robiły wrażenia a w uzdzie nie chciały wychodzić na spacery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='english cocker spaniel']te kagańce to koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bleeeeeeeeeeeeeeeee
moje psy chodza na obrożach uzdowych i anin się nie ciągną ani nie mają skrępowanego pyszczka poza tym nikogo nie ugryzą !!!!!!!!!! więc kagańce to juz przeszłość !!!!!!!!!!!trzeba je oddać do lamusa :eviltong:[/quote]
No bo kagańce nie są od tego, żeby pies nie ciągnął:roll: Wybacz, ale nie rozumiem Twojego postu:roll::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='english cocker spaniel'] moje psy chodza na obrożach uzdowych i anin się nie ciągną ani nie mają skrępowanego pyszczka poza tym nikogo nie ugryzą !!!!!!!!!! więc kagańce to juz przeszłość !!!!!!!!!!!trzeba je oddać do lamusa :eviltong:[/quote]

A może zastanowiłabyś się dlaczego w halti pies nie ciągnie, taka mała powtórka z fizjologii psa. Ktoś wcześniej powiedział, że nawet kolczatka jest lepsza i miał racje. Zresztą czy to aż taki problem nauczyć psa chodzić przy nodze ?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem stwierdzenia "bleeeeeeeeeee" chcialabys zeby pies, ktory "gryzie" o wadze ok 100kg, zagryzl bo wyglada brzydko w kagancu? Uzda to nie jest kaganiec, ani ochrona przed pogryzieniem. Kantar jest narzedziem szkoleniowym, ktorym najwidoczniej nie do konca umiesz sie poslugiwac... Kilka miesiecy temu na moja suke rzucila sie bokserka, nie miala kaganca, gdyby trafila zebami na mojego mniejszego psa prawdopodobnie skonczyloby sie tragedia, pies nie mial kaganca, ani uzdy, ale myslisz, ze jeden pasek dookola, w ktorym pies swobodnie otwiera pysk jest zabezpieczeniem?
Ciesze sie, ze nie masz agresywnych psow o slusznej wadze, bo Twoja wypowiedz brzmi conajmniej nieodpowiedzialnie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']A może zastanowiłabyś się dlaczego w halti pies nie ciągnie, taka mała powtórka z fizjologii psa. Ktoś wcześniej powiedział, że nawet kolczatka jest lepsza i miał racje. Zresztą czy to aż taki problem nauczyć psa chodzić przy nodze ?[/quote]
A po co? To halti samo uczy, że pies ma nie ciągnąć, ani nie gryźć :evil_lol::evil_lol:

Agnes pies kombinujący zawsze znajdzie sposób jak coś zeżreć. Jak nie pójdzie od dołu, to bokiem można zagarnąć. Jedyne co zostaje, to pilnowanie i obserwowanie.
U mojego psa jest taka sama sytuacja jak u innych - tłukł się w metalowym, a w tym nie ma problemu, nogi mam całe.
Plastikowego nawet nie miałam odwagi kupować, bo on za bardzo się wyżywa na wszystkim, żeby nosić tak delikatny kaganiec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...