Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Czym się różnią to nie wiem :hmmmm: Są prawie identyczne. My mamy taki z gappay'a i jest świetny :cool3: :
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba515e147d6900ce"][/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/305/ba515e147d6900cemed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Praktycznie niczym, poza tym, że Maszer ma paski ze sztucznej skóry, która jest mniej wytrzymalsza. ChoPo przyjeżdżają z Czech.[/quote]

no wlasnie....kurcze ale maszer jest tanszy...a wygladaja tak samo...

pomoze mi ktos dobrac rozmiar
dl pyska:7,5cm
obwod pyska przed oczami:21cm

to bedzie chyba rozmiar cocker spaniel suka..ale wole zeby mi ktos potwierdzil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']no wlasnie....kurcze ale maszer jest tanszy...a wygladaja tak samo...

pomoze mi ktos dobrac rozmiar
dl pyska:7,5cm
obwod pyska przed oczami:21cm

to bedzie chyba rozmiar cocker spaniel suka..ale wole zeby mi ktos potwierdzil[/quote]
Ile jest tańszy Maszer? Na stronie ChoPo jest napisane:
[QUOTE][I]Paski są skórzane, na zamówienie mogą być wykonane ze sztucznej skóry ([B]-4zł[/B])[/I][/QUOTE]
Już wiesz czemu jest tańszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Ile jest tańszy Maszer? Na stronie ChoPo jest napisane:

Już wiesz czemu jest tańszy?[/quote]

nom juz wiem za skorzany pasek 4zl , sa tansze 6zl (rozmiar ktory mnie interesuje)
no i mam dylemat...ale z tego co widze wiecej osob ma chopo :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']nom juz wiem za skorzany pasek 4zl , sa tansze 6zl (rozmiar ktory mnie interesuje)
no i mam dylemat...ale z tego co widze wiecej osob ma chopo :roll:[/quote]
to masz oszczędność 4zł na 2 kagańcach :roll: Raczej nie jest ważne kto ma więcej, tylko jakość i wytrzymałość.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam maszera przy gronku, na spacerze pożyczony nawet szalonej malinie i nic się nie dzieje z nim. Nie wiem, pod jakim niby względem chopo jest lepszy, skoro kagańce są te same ;)
A one właśnie różnią się jedynie paskiem, czyli właściwie niczym.

PS. Więcej osób ma chopo, bo jest bardziej dostępny, maszery są do kupienia tylko na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Ja mam maszera przy gronku, na spacerze pożyczony nawet szalonej malinie i nic się nie dzieje z nim. Nie wiem, pod jakim niby względem chopo jest lepszy, skoro kagańce są te same ;)
A one właśnie różnią się jedynie paskiem, czyli właściwie niczym.

PS. Więcej osób ma chopo, bo jest bardziej dostępny, maszery są do kupienia tylko na allegro.[/quote]
Bo niczym się nie różnią poza paskiem i tym, że sprzedawca Maszera sprzedaje ChoPo ze swoją metką i wersję "tańszą" ze sztucznym paskiem.
Przy sposobie używania kagańca przez mojego psa ze sztucznym paskiem byłoby słabo.
Cena też nie jest wysoka.. W zeszłym roku kupowałam kaganiec metalowy Dingo za 45zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam suczkę, mieszańca Labradora i Amstaffa. Chociaż Luna wygląda jak Amstaff, to charakter ma niebiański. Takie typowe 'ciepłe kluchy'. Odważna jest, jak ktoś idzie po schodach na obcasach, a ona leży u siebie na posłaniu. To szczeknie, ale poza tym nic. Na porwódku lata do wszystkich psów, które na nią nie szczekną. Luna ma 9 miesięcy i chcę jej kupić kaganiec, nie ze względu na to, że jest groźna, tylko czasem ludzie się jej boją, a nie chcę mieć nieprzyjemności. Miałam kaganiec typu pasek na kufie, materiałowy, ale oddałam po jednym spacerze.Ona ten kaganiec będzie nosiła w mieście, a do centrum chodzę z nią bardzo żadko, byłam raz. Myślałam nad skórzanym, ale słyszałam, że się wygina jak jest wilgotno. Metalowy jest ciężki, a chyba nie ma potrzeby na taki, poza tym słyszałam, że zimą może przymarznąć do pyszczka. Ona ten kaganiec będzie nosiła w mieście, a do centrum chodzę z nią bardzo żadko, byłam raz. Myślałam nad skórzanym, ale słyszałam, że się wygina jak jest wilgotno. Metalowy jest ciężki, a chyba nie ma potrzeby na taki, poza tym słyszałam, że zimą może przymarznąć do pyszczka. I mam wielki dylemat... Chiałabym, żeby kaganiec był wygodny, nawet na te kilka minut. A z drugiej strony wyelyminowałam wszystkie rodzaje. Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justyna.luna']Mam suczkę, mieszańca Labradora i Amstaffa. Chociaż Luna wygląda jak Amstaff, to charakter ma niebiański. Takie typowe 'ciepłe kluchy'. Odważna jest, jak ktoś idzie po schodach na obcasach, a ona leży u siebie na posłaniu. To szczeknie, ale poza tym nic. Na porwódku lata do wszystkich psów, które na nią nie szczekną. Luna ma 9 miesięcy i chcę jej kupić kaganiec, nie ze względu na to, że jest groźna, tylko czasem ludzie się jej boją, a nie chcę mieć nieprzyjemności. Miałam kaganiec typu pasek na kufie, materiałowy, ale oddałam po jednym spacerze.Ona ten kaganiec będzie nosiła w mieście, a do centrum chodzę z nią bardzo żadko, byłam raz. Myślałam nad skórzanym, ale słyszałam, że się wygina jak jest wilgotno. Metalowy jest ciężki, a chyba nie ma potrzeby na taki, poza tym słyszałam, że zimą może przymarznąć do pyszczka. Ona ten kaganiec będzie nosiła w mieście, a do centrum chodzę z nią bardzo żadko, byłam raz. Myślałam nad skórzanym, ale słyszałam, że się wygina jak jest wilgotno. Metalowy jest ciężki, a chyba nie ma potrzeby na taki, poza tym słyszałam, że zimą może przymarznąć do pyszczka. I mam wielki dylemat... Chiałabym, żeby kaganiec był wygodny, nawet na te kilka minut. A z drugiej strony wyelyminowałam wszystkie rodzaje. Pomożecie?[/quote]
Kaganiec fizjologiczny [url=http://www.chopo.pl]CHOPo - kagańce, pieluchy, smycze, obroże - najwyższa jakość - Strona główna[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Chciałabym zamówić ten fizjologiczny kaganiec, tylko pojęcia nie mam jaki rozmiar wybrać :roll: Moja sunia to rasowy kundel, zupełnie nie wiem pod jaką rasę ją podciągnąć, żeby kaganiec pasował :roll:[/quote]
Musisz ją dokładnie zmierzyć tak jak jest w opisie na stronie ChoPo. Mój ma np. na sukę ON, bo ma krótszy pysk, ale jest szerszy od ONka w policzkach, a kaganiec z boku można regulować.

Link to comment
Share on other sites

Hmm zmierzyłam pyszczycho, nie wiem czy dobrze ale wyszło mi ok.8cm długości i ok.7cm szerokości kufy. Długość mierzyłam od stopu, szerokości pewna nie jestem :roll:
Podane na stronie wymiary to są wymiary kagańca? Jaką odległość od pyszczka powinnam uwzględnić przy wyborze odpowiedniego rozmiaru?
Myślałam o dalmatyńczyku lub collie :niewiem: Chyba najlepiej jbędzie jak napiszę do kogoś z tego Chopo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Hmm zmierzyłam pyszczycho, nie wiem czy dobrze ale wyszło mi ok.8cm długości i ok.7cm szerokości kufy. Długość mierzyłam od stopu, szerokości pewna nie jestem :roll:
Podane na stronie wymiary to są wymiary kagańca? Jaką odległość od pyszczka powinnam uwzględnić przy wyborze odpowiedniego rozmiaru?
Myślałam o dalmatyńczyku lub collie :niewiem: Chyba najlepiej jbędzie jak napiszę do kogoś z tego Chopo :evil_lol:[/quote]

mnie zbyli jak ich zapytalam o pomoc
ale zmierz dlugosc do konca nosa pyszczka i obwod zaraz przed oczami ;)
moja to tez kundel a wzielam kaganiec na cocker spaniela ,mamy juz go z miesiac ponad i jest swietny :multi: sucz zaakceptowala to to na nosie i biega jakby go wgole na sobie nie miala ;)
najwazniejszy jest ten obwod bo mi za bardzo nic nie pasowalo ,jedno za dlugie ,drugie za szerokie ale okazalo sie ze udalo mi sie zamowic dobrze ;)
jak zmierzycsz tak jak Ci powiedzialam to Ci znajde rozmiar ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Ja znając (i widząc) zasady kagańcowe w Rzeszowie mam mieszane uczucia, ale cóż.
niedługo kupuje Westa, no i nawet dla takiego 26 cm w kapeluszu może się kaganiec przydać, jakby ktoś się czepiał... :evil_lol:
Coś polecacie?[/quote]
Z doborem odpowiedniego kagańca będziesz musiała trochę poczekać, żeby pies urósł.
Dobre i lekkie dla małych psów są kagańce plastikowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ale zmierz dlugosc do konca nosa pyszczka i obwod zaraz przed oczami ;)[/QUOTE]
Długość od stopu do końca noska to 8cm, obwód kufy ok.22cm. Cały czas nie wiem czy mierzę dobrze :evil_lol: Najwyżej będę wymieniać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Długość od stopu do końca noska to 8cm, obwód kufy ok.22cm. Cały czas nie wiem czy mierzę dobrze :evil_lol: Najwyżej będę wymieniać :evil_lol:[/quote]

no to masz kaganiec dlugosc 8cm a szerokosc 11cm ;)
zaraz sprawdze jaki to rozmiar ;)

edit:
niema takiego :evil_lol:
niemartw sie na moja tez nie bylo i zaryzykowalam
hmmmm jeszcze popatzre co najblizej jest

Link to comment
Share on other sites

Po co wam dziewczyny obwód pyska pod oczami? :hmmmm:

Wyraźna informacja jest taka:
[IMG]http://gappay.pl/images/kosik.jpg[/IMG]

Więc trzeba zmierzyć długość pyska i jego szerokość pod oczami.
U mojego psa przy dobrze założonym kagańcu, od nosa do kratki jest jeszcze ok. 1cm odległości.

Co najwyżej można sobie obliczyć jeszcze wysokość tego kagańca, żeby nie był zbyt "płaski".
Mój pies ma taki:
[IMG]http://i508.photobucket.com/albums/s323/an1a1987/Tajga/DSC03766.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...