Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='wiq'][B]Agnes[/B], ze sie tak spytam, hodowcy rasy dojrzeli w niej ogara czy moze wpisano ja do KW?:eviltong: czy jedno i drugie?:cool3:[/quote]

jak juz sie czepiamy slowek, oczywiscie powinnam napisac w typie. Jednak po rozmowach ze znawcami rasy najczesciej mowili jedno. Ja na wystawy nie jezdze i gdyby nie psychika suki to napewno bym pojechala.
Po przegladzie wielu stron, zdjec moge zdecydowanie stwierdzic ze z wygladu ogarem jest (nie zapominajac, ze tu ciezko mowic o jednym typie tej rasy), charakter rowniez sie pokrywa w wielu %.
Z hodowcami stycznosci nie mialam ;) ale z tymi co ogary posiadaja, owszem

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/DSCF2570.jpg[/IMG]

Agnes, z całym szacunkiem ale ta sucz nawet nie przypomina ogara...:oops:


Co do plastikowych kagańczyków... 2 rozłupane - jakim cudem? Nie wiem.
Pies mi nie chciał powiedzieć, ale też dziwnym trafem nie chciał zjeść kolacji:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Karilka [/B]wyciagnelas akurat foto z okresu roku-poltora;) zobacz w galerii w pozniejszym okresie (poki co jest zatuczona i to tez zmienia postac rzeczy:oops:)
juz teraz podlinkuje, to to temat o kagancach, ale np:
[URL]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/04085zh0.jpg[/URL] - ogar z dogo
[URL]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/PORTKI.jpg[/URL]

jak ktos chce kontynuowac temat zapraszam na pw

i zeby byla jasnosc - mi tam rybka czym/kim jest moj pies, ale skoro dyskusja sie zaczela - chetnie poczytam dalej, moze sie dowiem czegos nowego;) ale na --> pw, bo tu nas pogonia zaraz

Link to comment
Share on other sites

Agnes ja też Ci moge wyciągnąć kilka ujęć, w których mój sznaucerek wygląda jak sznaucerek ale to nie to samo co w realu.

Oglądając zdjęcia suki w Twojej galerii, mogę stwierdzić że jedynie maść ma taką jak ogar. Niestety.
Z resztą... chcesz psa rasowego to kup rasowego.

Link to comment
Share on other sites

moze ma ktos sprzedac kaganiec plastik rozmiar mniej wiecej jak na spaniela psa . jakby co pw ;)

[B]Agnes [/B]ja widzialam foty na Muminkowej galerii i spoczatku myslalam ze to wlasnie ogar wiec podobna jest :razz: dopiero jak weszlam do galerii to bylo napisane ze w typie czy jakos tak ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][B]Agnes [/B]ja widzialam foty na Muminkowej galerii i spoczatku myslalam ze to wlasnie ogar wiec podobna jest :razz: dopiero jak weszlam do galerii to bylo napisane ze w typie czy jakos tak ;)[/quote]

i naprawde czesto to slysze od ludzi, ktorych spotykam na ulicy - ale [B][SIZE=4]olek[/SIZE][/B] mozesz wierzyc lub nie najczesciej mowie - prawdopdobnie ogar, bo tego nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Agnes, psychika nie taka, przeglądu niet, hodowcy nie widzieli.. ;)
czyli takie gdybanie, bo ja na wiedzy tylko posiadaczy rasy bym nie polegała..

a na spacerze co? gon z graniem? ;)
bo same latanie po tropie to wybacz, ale nie wystarczy.. :mdrmed:

btw, ja od ludzi na ulicy często słyszę, że mam seterki, labradorki.. a kundel za to jest 'na pewno rasowym psem':evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']czyli takie gdybanie, bo ja na wiedzy tylko posiadaczy rasy bym nie polegała..[/quote]

tym bardziej nie bede polegala na opiniach z forum - wybacz, ale to tylko net:lol:
zreszta nigdy o to nie prosilam, wiec...po co to wszystko? jakbym potrzebowala porady, opini etc to bym zapytala wprost tak? Ale...nie pytam, nie jest mi to do szczescia potrzebne, wiec...

...dla mnie EOT tu - zapraszam na pw;)

edit:
moze ktos polecic kaganiec dla collie? oprocz fizjologa? ktos cos widzial?

Link to comment
Share on other sites

i tym bardziej nie odpowiadasz na moje zapytania konkretne, np jak sie zachowuje na tym spacerze? jest gon z graniem?:evil_lol: odpowiedziec mozesz na PW:cool3:

no net netem, dlatego pytam się o zdanie osób doświadczonych w kwestii psow, nazwijmy to, ogarowatych.

jakby mi powiedzial wieloletni hodowca tej rasy: aza to ogar, wpisanoby ja do KW, mysliwi polujacy z ogarami potwierdziliby jej przynaleznosc do rasy, to bym sie nie czepiala:cool3:

sledze Twoja galerie i obserwuje ewolucje pogladow nt rasowosci Azy, dlatego glownie podjelam polemike:cool3:
po co to wszystko? forum dyskusyjne, to dysktujemy:evil_lol:
a ze lekko nie w tym topiku, coz, dogo slynie z offtopikow:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz zapytam, bo w calej tej dyskusji zniknie gdzie moje pytanie do wlascicieli collie - [B]moze ktos polecic kaganiec dla tych psow?[/B] Jest cos jeszcze na rynku innego niz fizjolog? Odpada metal (raczej)

To jeszcze dla czepialskich - tak naprawde mam kundla i nikt tego nie zmieni - diabelkowa, litosci okres wstydliwej 15tki mam dawno za soba:lol: i powazniejsze problemy w zyciu;)

Link to comment
Share on other sites

[url=http://allegro.pl/item615567022_nowy_materialowy_kaganiec_dla_psa.html]Nowy materiałowy kaganiec dla psa (615567022) - Aukcje internetowe Allegro[/url] dobrze zacisniesz i nic nie zje z ziemii na pewno:diabloti:


ja w ogole nie mialam okresu wstydliwej 15 :diabloti: ale do tego wieku raczej bym nie chciala wrocic.

Jejku metal za ciezki a plastik sie topi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Jejku metal za ciezki a plastik sie topi...[/quote]

wroc - a to moja opinia?:crazyeye:
przeciez ja uzywam plastik i jestem zadowolona.
Metal - chcialabys zalozyc metal na psyk swojego psa?

I jak latwo zauwazyc - szukam kaganca dla [U]collie[/U] a ja collie nie posiadam;)
wieeec szukam kaganca dla kogos - aby nie byl metalowy to nie MOJA opinia.
Plastikowych nie widzialam dla collakow - fizjolog jest brany pod uwage, a szukamy czegos jeszcze

Link to comment
Share on other sites

moja sucz chodzi na spacery ZAWSZE w kagancu bo jest nie przewidywalna , i jak widzi w mojej rece to sie cieszy bardzo mocno ze spacerek
wiec jakies 2 miechy temu to bylo , zalozylam jej kaganiec i siegalam po kurtke a ona z tej radosci chciala mi dac buzi z wyskoku...nie musze chyba mowic ze krew sie polala..z mojego nosa :roll:
a ona nie przejela sie tym wcale i chciala dac buzi jeszcze raz :mad:

dlatego teraz chce kupic kaganiec plastikowy na spacery pod blok i na miasto a fizjologa sobie zostawie na wszelki wypadek, jak przyjda goscie na dzialke i bedzie chciala sie zaprzyjaznic :evil_lol: i na gorace dni co by mogla sobie dyszec ;)


na collie widzialam tylko fizjologi,platiki i metalowe ;) na allegro jakis miesiac temu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
Metal - chcialabys zalozyc metal na psyk swojego psa?
[/quote]
W niczym nie przeszkadza
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images28.fotosik.pl/99/ae1431b56ce712d6med.jpg[/IMG][/URL]

[quote name='gops']
dlatego teraz chce kupic kaganiec plastikowy na spacery pod blok i na miasto a fizjologa sobie zostawie na wszelki wypadek, jak przyjda goscie na dzialke i bedzie chciala sie zaprzyjaznic :evil_lol: i na gorace dni co by mogla sobie dyszec ;)
[/quote]
Myślisz, że nic się nie stanie jak dostaniesz plastikowym? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']W niczym nie przeszkadza[/quote]

ja metala nie zaloze bo: w zimie nie zakladam nic metalowego na psa - kagance, kolczatki, lancuszki etc, a dwa: dla mnie sa po prostu za ciezkie;) collie to starszy pan i pewnie przyda mu sie cos wygodnego i lekkiego:lol:

[B]gops[/B] wlasnie plastik bylby najlepszy - obecnie ma taki jak mym brazowy, ale on zdecydowanie nie jest dla psa o takim pysku

Link to comment
Share on other sites

za jakiś czas chcę kupić kaganiec fizjologiczny :cool3: tylko nie wiem co wybrać. Mój pies to 10,5 miesięczny gończy polski... niby samiec, ale bardzo szczupły...powienien zmężnieć, ciągle wygląda jak dziecko :evil_lol: ale ile cm więcej będzie miał? :roll:

kufa mojego psa:
długość 8 cm
szerokość 6,5 cm

zastanawiam się najbardziej nad suką collie (sz. 8,5 dł 10) - chyba dobry?

Link to comment
Share on other sites

też myślałam o suce dobka ;) tylko kiedy on zmężnieje? wydaje się jakby to miało nastąpić najwcześniej za rok :evil_lol: ale to tez moj pierwszy pies i wcześniej nie miałam okazji obserwować rozwoju u psa ;) (no i domyslam sie, ze to zależy od osobnika)

Link to comment
Share on other sites

Przyszedł kaganiec

i powiem jedno - MASAKRA:angryy:

Jest olbrzymi, za szeroki o jakieś dwa cm, Sopel w nim tonie, zmieściłoby się tam jeszcze połowę. psa. zapytam pana czy mi wymieni, ale nie mam pojęcia jaki teraz wybrać, błagam pomożcie:placz:
Zamówiłam ten [url=http://chopo.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=45&category_id=2&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=2]CHOPo - kagańce, pieluchy, smycze, obroże - najwyższa jakość - Dalmatyńczyk pies - kaganiec powlekany[/url]

Ale Sopel wygląda w nim tak:[IMG]http://i41.tinypic.com/4uc5n5.jpg[/IMG]

Przepraszam za jakość, ale robiłam na szybko, padła bateria w aparacie:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...