Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Niech się dzieje wola nieba, zamawiam collie sukę :roll: Boję się tylko czy nie będzie za długi, no ale zobaczymy :evil_lol:
Jak myślicie, będzie pasował? :cool3:

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/4728/582504a735171cb9ys1.jpg[/IMG]

[IMG]http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/544/18/90/544189018_1[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

powinien byc dobry dla collie ;)

ja mierzylam obwod pyska pod oczami i podzielilam na 2 i zamowilam na taka szerokosc :evil_lol: nie wiedzialm jak zrobic inaczej :eviltong:

kaganiec uzywamy codziennie a nadal jest jak nowy ,balam sie ze zejdzie to czym jest powlekany ale nic nie zeszlo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Z doborem odpowiedniego kagańca będziesz musiała trochę poczekać, żeby pies urósł.
Dobre i lekkie dla małych psów są kagańce plastikowe.[/quote]

Dzięki ;) Myślałam właśnie o plastikach, ale wolałam się upewnić

A tak z czystej ciekawości... Mogą się czepiać, że szczeniak nie ma? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Dzięki ;) Myślałam właśnie o plastikach, ale wolałam się upewnić

A tak z czystej ciekawości... Mogą się czepiać, że szczeniak nie ma? :evil_lol:[/quote]
Chyba do 6 miesiąca nie ma obowiązku noszenia kagańca. Przyczepić by się mogli pewnie do młodego psa większej rasy, ale przy mniejszych się nie spotkałam. Ostatnio jechałam z 5-miesięcznym szczeniakiem ttb tramwajem i nikt nie próbował się czepiać ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam do Was pytanie czy te kagańce Chopo są ciężkie? Ja muszę przed majem zamówić. Chyba tez wezmę na suke collie, tylko nie wiem czy nie bedzie jej sie wbijac pod gardło...jak on lezy, bo na zdjęciu wygląda tak jakby sie pod gardło wbijał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Ja mam do Was pytanie czy te kagańce Chopo są ciężkie? Ja muszę przed majem zamówić. Chyba tez wezmę na suke collie, tylko nie wiem czy nie bedzie jej sie wbijac pod gardło...jak on lezy, bo na zdjęciu wygląda tak jakby sie pod gardło wbijał.[/quote]
Te kagańce są leciutkie... Dla mojego psa jest o połowę lżejszy niż metalowy.
Trzeba obliczyć dokładnie. Mojemu nie ma jak się wbijać w gardło, bo by miał pasek na oczach. Kaganiec jest tak wykończony, że nic się nie wbija, ani nie rani.
Taki problem miałam przy metalowym - poorane do krwi policzki i podgardle, bo chciał się kamieniem w kagańcu bawić.... :roll: W fizjologu robi wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Ja mam do Was pytanie czy te kagańce Chopo są ciężkie? Ja muszę przed majem zamówić. Chyba tez wezmę na suke collie, tylko nie wiem czy nie bedzie jej sie wbijac pod gardło...jak on lezy, bo na zdjęciu wygląda tak jakby sie pod gardło wbijał.[/quote]

jest leciutki ;)
niema jak nic obetrzec psiaka bo wsumie od kazdego kawalka pyska jest daleko ;) i od nosa i po bokach ;)
nie powinno sie nic wbijac jej
fakt ze za wygodnie psu nie jest jak lezy , ale do chodzenia idealny :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Te kagańce są leciutkie... Dla mojego psa jest o połowę lżejszy niż metalowy.
Trzeba obliczyć dokładnie. Mojemu nie ma jak się wbijać w gardło, bo by miał pasek na oczach. Kaganiec jest tak wykończony, że nic się nie wbija, ani nie rani.
Taki problem miałam przy metalowym - poorane do krwi policzki i podgardle, bo chciał się kamieniem w kagańcu bawić.... :roll: W fizjologu robi wszystko.[/quote]
Dzięki bardzo za odp :*

Link to comment
Share on other sites

Ja mam chopo od prawie roku, nie zakladam zbyt czesto, wiec nadal sa jak nowe, ale zdarzalo sie, ze psy musialy w nich przesiedziec latem kilka godzin i mogly sobie swobodnie oddychac. Przed fizjologicznymi mialam zwykle metale, te chociaz sa wieksze to o polowe lzejsze. Z doborem dla czarnego mialam problem, najpierw mial jamnika suke to nie mogl pyska otworzyc, pozniej jamnik pies byl za dlugi, teraz ma sznaucera mini psa i jest jak na niego "szyty", siwa natomiast ma zgodnie z rasa i plucia, sznaucera sredniego suke i jest idealny;). Smialo moge polecic, mialam powlekane, teraz mam cynkowane i te wydaja mi sie lepsze, przy powlekanym pasek nam szybko poszedl, oprocz tego wszystko ok;).

[IMG]http://i39.tinypic.com/1264s9f.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/2ypgizm.jpg[/IMG]

Kagance wydaje sie po brzegi wypelnione, ale u sznupa to jest tak, ze jak broda nie wystaje to pysk otworzy:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Nie wiem, nie orientuje sie jak to teraz wyglada. Jak ja zamawialam to do wyboru byly ocynkowane ze skorzanymi paskami, albo powlekane ze sztuczna skora, mozliwe, ze sie zmienilo;).[/quote]

zmienilo sie ;) teraz w obydwoch mozna wybrac pasek ;)
nawet nie wiedzialam ze jest taki rozmiar na sznaucera miniature :razz:
my kupilismy na cocer spaniela ale troszke za duzy jednak :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Chodzilo mi o wybor. Wiadomo, ze wszystkie to chopo, kwestia jest taka, ze na allegro mozna dostac troce taniej jako "maszery", ale w porownaniu do oferty gappay'a maja malo......[/quote]
Nie wiem, kupowałam przez Allegro od Chopo i podjechałam z psem na przymiarkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Maszer to nie Chopo. Tzn. Chopo, ale podczepia swoje metki i sprzedaje ze sztucznym paskiem.[/QUOTE]

Chodzilo mi o wybor. Wiadomo, ze wszystkie to chopo, kwestia jest taka, ze na allegro mozna dostac troce taniej jako "maszery", ale w porownaniu do oferty gappay'a maja malo......

Link to comment
Share on other sites

rozmiary na allegro maja takie jak na stronie chopo , ale wlasnie nie widzialam na sznaucera ;)

moja sucz nosi kaganiec codziennie na prawie kazdym spacerze i zdarlo sie troche to czarne co powleka kaganiec ,ale pasek ze skory jest swietny , tyle razy byl na deszczu itd a jest wporzadku ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam, przeczytałam dziś cały ten wątek bo właśnie planuję zakup kagańca. Wiem już na pewno, że postawię na fizjologię ;)
Mam tylko jedna wątpliwość bo mój siedmiomięsieczny Budyń to (jak pewnie większość goldków) pies typu odkurzacz, czy jak kto woli śmieciarka. W związku z tym kaganiec oprócz względów bezpieczeństwa (dla innych ludzi czy psów) powinien także utrudniać wciąganie śmieci na spacerach. Oczywiście staram się nad tym panować ale łatwo nie jest. Mieszkam na peryferiach Wrocławia i często chodzimy na pola żeby Budyń mógł się wybiegać luzem. Niestety nie brakuje "życzliwych", którzy zostawiają różne niespodzianki - od suchego chleba (zapewne dla ptaszków) po worki ze śmieciami czy nawet stare wersalki. Po prostu koszmar! Ale dajemy radę.
I stąd moje pytanie - jak oceniacie fizjologiczne kagańce pod tym względem? czy są jakieś wersje z bardziej gęstą siatką?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaza']Witam, przeczytałam dziś cały ten wątek bo właśnie planuję zakup kagańca. Wiem już na pewno, że postawię na fizjologię ;)
Mam tylko jedna wątpliwość bo mój siedmiomięsieczny Budyń to (jak pewnie większość goldków) pies typu odkurzacz, czy jak kto woli śmieciarka. W związku z tym kaganiec oprócz względów bezpieczeństwa (dla innych ludzi czy psów) powinien także utrudniać wciąganie śmieci na spacerach. Oczywiście staram się nad tym panować ale łatwo nie jest. Mieszkam na peryferiach Wrocławia i często chodzimy na pola żeby Budyń mógł się wybiegać luzem. Niestety nie brakuje "życzliwych", którzy zostawiają różne niespodzianki - od suchego chleba (zapewne dla ptaszków) po worki ze śmieciami czy nawet stare wersalki. Po prostu koszmar! Ale dajemy radę.
I stąd moje pytanie - jak oceniacie fizjologiczne kagańce pod tym względem? czy są jakieś wersje z bardziej gęstą siatką?[/quote]

hmmm z tego co wiem to jest tylko jedna wersja , jest sport dla onkow tylko
ale moja tez jadla smieci na dworzu a ten kaganiec to uniemozliwia ,od pyska do kaganca jest z 1cm i pies nawet nie dotyka ziemi ;)
lepiej poczekaj az calkiem urosnie lub kup troszke wiekszy
duzo ludzi poleca dla zżeraczy smieci kaganiec skorzany z paskow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']hmmm z tego co wiem to jest tylko jedna wersja , jest sport dla onkow tylko
ale moja tez jadla smieci na dworzu a ten kaganiec to uniemozliwia ,od pyska do kaganca jest z 1cm i pies nawet nie dotyka ziemi ;)
lepiej poczekaj az calkiem urosnie lub kup troszke wiekszy
duzo ludzi poleca dla zżeraczy smieci kaganiec skorzany z paskow[/quote]

No właśnie planowałam taki skórkowy ale tak zachwalacie te fizjologiczne, że chyba się skuszę :) Pomierzyłam dziś mojego psiora (9 cm w obie strony) i chyba kupie takieg maszera dla dalmatyńczyka suki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaza']No właśnie planowałam taki skórkowy ale tak zachwalacie te fizjologiczne, że chyba się skuszę :) Pomierzyłam dziś mojego psiora (9 cm w obie strony) i chyba kupie takieg maszera dla dalmatyńczyka suki.[/quote]

lepiej kup troszke wiekszy ,golden w tym wieku jeszcze rosnie ;)
dobry wybor :razz:

Link to comment
Share on other sites

Fizjologiczny napewno spelni Twoje wymagania. Pies nie ma jak sam zjesc cos przez taki kaganiec, ale np nie ma problemu zeby dac psu miske z woda, bo wtedy zamoczy troche kratki, ale moze swobodnie sie napic. Bedzie mu sie z latwoscia oddychalo, wiec moze w nim normalnie biegc. Tylko, ze tak jak napisala gops ja tez wzialbym wiekszy. Pysk ma juz prawdopodobnie duzy, ale z pewnoscia jescze urosnie i za chwile nie bedzie mu w nim juz wygodnie. Moze najlepij byloby zamowic taki kaganic juz dla doroslego psa, a na razie kupic troche "za duzy" paskowy (skorzany), albo plastikowy, a jak tylko dorosnie do "doroslego" kaganca, to zmienic. Mysle, ze od 9-10 m-ca bedzie mu juz powoli dobry;). Chyba nie ma co az tyle pieniedzy tracic;). Nie wiem tylko czy chopo produkuje kagance bezposrednio dla labow, albo goldkow wiec prawdopodobnie bedziesz musiala wybierac z innych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']lepiej kup troszke wiekszy ,golden w tym wieku jeszcze rosnie ;)
dobry wybor :razz:[/quote]

Dzięki :multi:
Jakoś na początku wątku ktoś pisał, że we Wrocku można gdzieś pomierzyć te kaganki. Ciekawa jestem czy to wciąż aktualne i jak się skontaktować ze sprzedawcą.
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi. W ostateczności kupie na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...