Jump to content
Dogomania

Reksio - rozczochrany Mazur . HAPPY END W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY !!!!


farmerka63

Recommended Posts

Chcialam wyslac PW do anity_happy, ale ma zawalona skrzynke. Moze ktos ma do niej nr tel ?

Zalozylam watek w Mazowieckim [URL]http://www.dogomania.pl/threads/194245-Warszawa-potrzebny-nocleg-dla-malego-kudlacza-od-nadchodzaceg-poniedzialu-do-srody.?p=15517980#post15517980[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponieważ Reksio ma wykupiony pakiet ogłoszeń, muszę wiedzieć, gdzie kierować potencjalnych chętnych, gdy dzwonią. Potrzebuję namiary na DT w którym będzie, gdyby go ktoś chciał. Jedna pani dzwoniła ale drugi raz się nie odezwała, ale na wszelki wypadek, jak się ona lub ktoś inny odezwie.

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja jestem jeszcze nie obeznana z większością procedur no i przede wszystkim haseł slangowych dogomaniaków :-) wiec, w zasadzie nie rozumiem połowy z tego co piszecie :-) Np: "zaznaczę sobie kudłaczka", "srebrniki" itp :-D

No ale do rzeczy. We wszytkich ogłoszeniach w sieci przy Reksiastym jest kontakt do mnie. W sumie jestem bardzo zawiedziona, bo jak na świetną kamapnię, jaką Reksiowi robi grupka spaniałych osób,z których części nawet nie znam, ale biję pkłony, to otzrymałam jak dotąd jedynie dwa telefony :-( Nie wiem czy to standard i w ogóle wielu rzeczy nie wiem, więc popytam tu Was, ok?:
po pierwsze - czy jest jakiś sposób na rozpoznanie "dobrego pana dla Reksia już podczs rozmowy tel"?

po drugie - czy taki łańcuchowiec wychowany na wsi od urodzenia będzie szczęśliwy w mieszkaniu w mieście, z 3 spacerami nie zawsze bardzo długimi, bo wiadomo jak to jest w życiu?

3 - czy jak ktoś proponuje dla Reksia lokum w mieszkaniu, to akceptować bez gadania, i ozłacać człwieka, czy próbować znaleźć coś z ogródkiem?

4 - czy jak już się ktoś znajdzie (choc mam jakieś czarne myśli biorąc pod uwagę zaledwie dwa telefony :-( ) To czy pomożecie mi tu sporządzić umowę adopcyjną i dacie wskazówki, co do tego, na co zwrócić uwagę, co musi być w nowym dom na 100%, czego się wystrzegać?

No to kończę już tego długiego posta i czekam na wasze odpowiedzi.

Magda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Chcialam wyslac PW do anity_happy, ale ma zawalona skrzynke. Moze ktos ma do niej nr tel ?

Zalozylam watek w Mazowieckim [URL]http://www.dogomania.pl/threads/194245-Warszawa-potrzebny-nocleg-dla-malego-kudlacza-od-nadchodzaceg-poniedzialu-do-srody.?p=15517980#post15517980[/URL][/QUOTE]

napiszę anicie na gg że szukacie z nią kontaktu ...

Link to comment
Share on other sites

nie bede sie wtracac, ale dziewczyny zaraz ci podesla najlepsza z mozliwych umowe adopcyjna; koniecznosc jej podpisania i warunki w niej zawarte od razu wyeliminuja czesc ewentualnych chetnych i pozwola wybrac tych najlepszych; ale widze z ekudlacz juz gdzies jedzie i teraz trzeba go tylko przenocowac do srody, tak? czy ten nocleg musi byc na mazurach?
oj sorry juz sie doczytalam ze w wawie...

Link to comment
Share on other sites

Czyli procedura wygląda tak, że przekazanie Reksia jego docelowym właścicielom, o ile tacy się znajdą, aranżuje i nadzoruje osoba dajaca mu tymczasowe schronienie? Ja już wtedy się nie wtrącam i nie biorę udziału w adopcji? Sorry za głupie pytania, ale to mój pierwszy raz ;-) Poproszę o taką umowę adopcyjną [B]kakadu[/B], dobrze? moj mail " blamagda małpa wp.pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maged']Czyli procedura wygląda tak, że przekazanie Reksia jego docelowym właścicielom, o ile tacy się znajdą, aranżuje i nadzoruje osoba dajaca mu tymczasowe schronienie? Ja już wtedy się nie wtrącam i nie biorę udziału w adopcji? Sorry za głupie pytania, ale to mój pierwszy raz ;-) Poproszę o taką umowę adopcyjną [B]kakadu[/B], dobrze? moj mail " blamagda małpa wp.pl[/QUOTE]

Przepraszam, wtrace sie do tematu i odpowiadam :

Po pierwsze - kim jestes Maged? piszesz tak:

[B]We wszytkich ogłoszeniach w sieci przy Reksiastym jest kontakt do mnie[/B]. Przepraszam, nie rozumiem, prosze o wyjasnienie.

Po drugie: jest juz ustalone, ze stronami umowy adopcyjnej, ze bedzie ona zawarta wedle obowiazujacych przepisow pomiedzy adoptujacym i i Pania Anna - dotychczasowa opiekunka psa.

Pani Aniu, widze adres maila w poscie 257 i wskazuje mi on na Pani adres, jak wiec tlumaczyc ten drigi nick? Nie bardzo rozumiem, przepraszam

Link to comment
Share on other sites

Maged, wybrać dla psa dobry dom wcale nie jest łatwo. Skoro nie masz doświadczenia, możesz się w rozmowie z zainteresowaną osobą podeprzeć "ankietą przedadopcyjną", bądź nawet wysłać taką ankietę na maila do wypełnienia i odesłania do Ciebie.
Wkleję Ci ankietę z Fundacji Niechciane i Zapomniane, jako przykład :

[QUOTE]ANKIETA PRZEDADOPCYJNA (PIES)

Bardzo prosimy o wyczerpujące odpowiedzi na zawarte w ankiecie pytania, co pozwoli nam lepiej Państwa poznać. Odpowiedzi typu „tak” lub „nie” mówią nam bardzo niewiele i utrudniają podjęcie decyzji o adopcji.


1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu (dom jednorodzinny, kamienica, blok)?
2. Czy pies będzie mieszkał z Państwem czy na zewnątrz?
3. Jeśli mają Państwo ogród, czy zamierzają Państwo wyprowadzać psa poza teren?
4. Jak często i na jak długo pies będzie chodził na spacery? (wszystkim nam brakuje czasu, więc prosimy o realne i zgodne z Państwa możliwościami prognozy).
5. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta, jeśli tak to jakie?
6. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?
(prosimy krótko opisać ich historię oraz powiedzieć czemu już ich z Państwem nie ma).
7. W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?
8. Czy zgodzą się Państwo na krótką wizytę przedadopcyjną jednego z naszych wolontariuszy w Państwa domu?
9. Z kogo składa się Państwa rodzina? Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?
10. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji, itp.?
11. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?
12. Czy w Państwa domu są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?
13. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym
miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że
załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?
14. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani?
Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciwkleszczowej, itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?
15. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa (co
zamierzają Państwo kupić/co Państwo już mają w domu)?
16. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt? Psy wydawane z fundacji są wysterylizowane/wykastrowane, a w wypadku szczeniąt lub w przypadku braku możliwości wykonania zabiegu podczas pobytu psa w Fundacji, nowi właściciele podpisują zobowiązanie do wykonania tego zabiegu w określonym terminie. Jest to później skrupulatnie sprawdzane.
17. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym
punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę ani do schroniska, a w razie, gdybyście Państwo nie mogli go zatrzymać, oddacie go wyłącznie przedstawicielowi wolontariatu?
18. Czym („czym” a nie „czy”) zamierzacie Państwo żywić psa? Czy będzie to sucha karma, puszki, jedzenie gotowane (z czego będzie się składać)? Jaką kwotę możecie Państwo przeznaczyć miesięcznie na jedzenie dla psa?
19. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?
20. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa
domu po adopcji (to także punkt umowy)?
21. Ile czasu pies będzie spędzał w domu sam?
22. Czemu akurat teraz zdecydowali się Państwo na adopcję psa?
23. Bardzo proszę napisać kilka słów o sobie.
24. W jakim mieście Państwo mieszkają i czy odbiorą Państwo psa osobiście z
Łodzi?

[/QUOTE]

Umowa adopcyjna będzie podpisana między adoptującym i Panią Anią (w dwóch egzemplarzach). Jeśli do podpisania umowy dojdzie za pośrednictwem DT, to DT jeden egzemplarz wręczy nowym właścicielom, a drugi prześle do Pani Anny.

Link to comment
Share on other sites

Maged to moja synowa, która zajmuje się kontaktami z ewentualnymi chętnymi na Reksia. Farmerka63 do tej pory kontaktowała się właśnie z nią, w ogłoszeniach podany jest do niej kontakt (mejl i telefon), i to z nią kontaktują się Ci, którzy odpowiadają na ogłoszenia. Ale z racji że Reksio jest w Zawadach a maged w W-wie, ja zostałam poproszona zabranie głosu na forum jako ostateczna decydentka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maged']Hej, ja jestem jeszcze nie obeznana z większością procedur no i przede wszystkim haseł slangowych dogomaniaków :-) wiec, w zasadzie nie rozumiem połowy z tego co piszecie :-) Np: "zaznaczę sobie kudłaczka", "srebrniki" itp :-D

No ale do rzeczy. We wszytkich ogłoszeniach w sieci przy Reksiastym jest kontakt do mnie. W sumie jestem bardzo zawiedziona, bo jak na świetną kamapnię, jaką Reksiowi robi grupka spaniałych osób,z których części nawet nie znam, ale biję pkłony, to otzrymałam jak dotąd jedynie dwa telefony :-( Nie wiem czy to standard i w ogóle wielu rzeczy nie wiem, więc popytam tu Was, ok?:
po pierwsze - czy jest jakiś sposób na rozpoznanie "dobrego pana dla Reksia już podczs rozmowy tel"?

po drugie - czy taki łańcuchowiec wychowany na wsi od urodzenia będzie szczęśliwy w mieszkaniu w mieście, z 3 spacerami nie zawsze bardzo długimi, bo wiadomo jak to jest w życiu?

3 - czy jak ktoś proponuje dla Reksia lokum w mieszkaniu, to akceptować bez gadania, i ozłacać człwieka, czy próbować znaleźć coś z ogródkiem?

4 - czy jak już się ktoś znajdzie (choc mam jakieś czarne myśli biorąc pod uwagę zaledwie dwa telefony :-( ) To czy pomożecie mi tu sporządzić umowę adopcyjną i dacie wskazówki, co do tego, na co zwrócić uwagę, co musi być w nowym dom na 100%, czego się wystrzegać?

No to kończę już tego długiego posta i czekam na wasze odpowiedzi.

Magda[/QUOTE]


Magda, chyba juz wiem o co chodzi.

Stronami w umowie bedzie Pani Anna i adoptujacy.

Zanim jednak dojdzie do adopcji - sprawdzamy dom, warunki socjalne itd. Na dogo mamy w calej PL wolontariuszy gotowych do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej, ponadto zachecamy adoptujacych do zalogowania sie na forum i utrzymywania kontaktu. Zapowiadamy tez wizyte poadopcyjna i taka ma miejsce.

Jesli juz otrzymujesz telefony - polecam zapisanie danych i wstepnych informacji o rodzinie i warunkach oferowanych Reksiowi.
Moim zdaniem adopcja moze miec miejsce po poznaniu Reksa na DT - dotychczasowe informacje sa cenne, ale nie do konca ujawniajace charakter psa itd. DT ma za zadanie rozszyfrowac osobowosc Reksia i i pomoc nam w znalezieniu mu domu.

Jest tez ankieta przedadopcyjna - umozliwia unikniecie kiepskiej adopcji. Dla Reksia zrobimy wszystko, zeby tylko znalazl ten wlasciwy dom.

Nie wiem jak to jest u Bea, ale moim zdaniem warto podawac kontakt do niej, poniewaz obcujac z psem ma jego charakterystyke w 1 palcu.

Link to comment
Share on other sites

Sfiksowana noc i zarz Wam napisze , dlaczego

Wpisalam sie na profil Anita_happy i wszystko wskazuje na to, ze Reksik moze u niej przenocowac, ale jest jeden warunek: jaqkis szczyl musi jechac w dalsz droge i czy TZ Ajuli zabierze malca? Ustalajcie miedzy soba kochani, bo ja z Hlandii moge tylko postukac w klawiature.

Zeby bylo weselej - sa szanse na DS , ktos sie juz zakochal, ale ja nie ulegam emocjom, wole przemyslane decyzje. To tyle ode mnie.

Anita, dogaduj sie i dzieki za ewentualna pomoc dla Reksia. To tylko 2 nocki i kilkanascie spacerkow :evil_lol: dziekuje Ci za szybki odzew :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']niezła Ankieta..myślałam, ze moja jest szczególowa :)
hhe
dusje - odpisałam....
:P
myśl kobiettooo...[/QUOTE]

Mysle, mysle i doszlam do wniosku, ze sama najlepiej przedstawisz sytuacje :lol:

Pisz kochana otwarcie co i jak, nie ma sytuacji bez wyjscia :multi: Bedzie dobrze :lol:

czekaj.......moge wkleic pw od Ciebie? Tajemnica zadna wiec pozwole sobie - idzie o dobro juz 2 psow:lol: Nie gniewasz sie? ;)

Ajula, mamy jeszcze jednego pasazera do Poznaniaq - jakiegos szczyla, hmmmm:evil_lol:

Anita :lol: zabij ale wybacz i nie wspominaj zbyt dlugo


ja mam do przewiezienia szczeniaka do POZNANIA!!!!

[URL="http://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1658920837329#!/photo.php?fbid=107746502623614&set=a.106141526117445.8699.100001647945860"][COLOR=#4444ff]http://www.facebook.com/?sk=messages...00001647945860[/COLOR][/URL]

obedrała by go ania z poznania /nick z DOGO/

uklad :smile:
ja trzymam waszego psa Wy zabieracie mi szczyla :smile:

Link to comment
Share on other sites

ott...za tooooooooooo
"................
Ajula, mamy jeszcze jednego pasazera do Poznaniaq - jakiegos szczyla, hmmmm:evil_lol:

JAKIEGOŚ...Ci dam jakiegoś....
pół Polski o niego sie bije, a Ty mi mówisz jakiegoś!!!!

kiedyś bedziesz chciała od niego autograf to Ci to jakiegoś wypomniemy :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']ott...za tooooooooooo
"................
Ajula, mamy jeszcze jednego pasazera do Poznaniaq - jakiegos szczyla, hmmmm:evil_lol:

JAKIEGOŚ...Ci dam jakiegoś....
pół Polski o niego sie bije, a Ty mi mówisz jakiegoś!!!!

kiedyś bedziesz chciała od niego autograf to Ci to jakiegoś wypomniemy :P[/QUOTE]

Nie placz kobieto, klnij mnie ale przenocuj Reksiula :multi: Gdzie jest Ajula ? Matko, TZ nie odmowi chyba, miejmy nadzieje :lol:

Link to comment
Share on other sites

dusje - masz moje fony...wiesz jak mnei łapac w poniedziałek - po południu bedę pod swoim juz!!!!
jak psiak ma byc wieczorem - proszę tylko o podrzutke go do WESOŁEJ /adres an PW
nie moge się ruszyc z domu ponieważ będę mieś swoje trzy - Żabola!!!
moje laski jak zostaną same - po długim pobycie wakacyjnym :P to dadzą koncert nad koncertami i mnie sąsiedzi ZJEDZĄ!!już mnie nei lubią :) bo mam nadprogramowe psy...cóż...
a jak zobaczą Reksia - to sie załamia :)
hahahahaah
pytanie - czy ten wasz budrys jest odrobaczony itp???sorki nie czytałam watku...
kąpany??? :/ czy widział go wet...
Żabol to pies z problemami - ma alergię itp...dostal surowice i inne updparniacze...ale w schronie chronili go od wszystkeigo jak mogli - uchronili go miesiac...
nie wime..czy izolować chopów czy nie...

JAKI ON DO INNYCH psow - mam 3 suki
1. niby colie - Latika
2. niby takei cos małe - TULA, vel Drobiazg
3. Tekla i tylko TEKLa - jak Bond - szefowa!!!

ale to Tula do gardeł skacze wszystkim :P
Czy Wasz Reksio zabije mi Tule jak ta skoczy mu do gardła :/

bo jak tak to chłopak mieszka sam w pokoju :/
ale jakos damy rade

aha
jak z załatwianiem się..mam ogródek przy mieszkaniu...
jakos damy rade...
masakra - bede sie ukrywac przed sąsiadką!!!
5 psów na pokładzie!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']dusje - masz moje fony...wiesz jak mnei łapac w poniedziałek - po południu bedę pod swoim juz!!!!
jak psiak ma byc wieczorem - proszę tylko o podrzutke go do WESOŁEJ /adres an PW
nie moge się ruszyc z domu ponieważ będę mieś swoje trzy - Żabola!!!
moje laski jak zostaną same - po długim pobycie wakacyjnym :P to dadzą koncert nad koncertami i mnie sąsiedzi ZJEDZĄ!!już mnie nei lubią :) bo mam nadprogramowe psy...cóż...
a jak zobaczą Reksia - to sie załamia :)
hahahahaah
pytanie - czy ten wasz budrys jest odrobaczony itp???sorki nie czytałam watku...
kąpany??? :/ czy widział go wet...
Żabol to pies z problemami - ma alergię itp...dostal surowice i inne updparniacze...ale w schronie chronili go od wszystkeigo jak mogli - uchronili go miesiac...
nie wime..czy izolować chopów czy nie...

JAKI ON DO INNYCH psow - mam 3 suki
1. niby colie - Latika
2. niby takei cos małe - TULA, vel Drobiazg
3. Tekla i tylko TEKLa - jak Bond - szefowa!!!

ale to Tula do gardeł skacze wszystkim :P
Czy Wasz Reksio zabije mi Tule jak ta skoczy mu do gardła :/

bo jak tak to chłopak mieszka sam w pokoju :/
ale jakos damy rade

aha
jak z załatwianiem się..mam ogródek przy mieszkaniu...
jakos damy rade...
masakra - bede sie ukrywac przed sąsiadką!!!
5 psów na pokładzie!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

Anita, ja z Holandii nic nie skoordynuje. prosze, dogadaj sie z Pania Ania, zreszta Farmerka bedzie juz w niedziele na kompie i na pewno podlaczy sie do rozmowy.

Zapytaj tez Ajule, jak zapatruje sie jej TZ na szczyla najslawniejszego na calej polkuli ziemskiej :evil_lol:

Dzieki, dzieki, dzieki :multi: Dobra z Ciebie dziewczyna :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Pani Aniu, przesylam na PW nr telefonu do Anity. Anita prosi o kontakt w zwiazku z przenocowaniem Reksia :lol:

Anita :lol: jeszcze raz serdeczne podziekowania :multi:[/QUOTE]''


Juz puscilam PW do Pani Ani z namiarami na Ciebie. Pani Ania jest tu obecna i czyta na biezaco nasze zwariowane posty. Jest tez Pani Magda - synowa Pani Ani - uffff, sprawa wyjasniona.

Nie moglam szybko napisac, komp znow nawala, ale po moich pierwszych 2 postach skierowanych do Pani Magdy i wyjasnionej sytuacji chce powitac Pania Magde na watku Reksia.


Pani Magdo :lol: Witamy. Zapewniam, ze od strony formalnej wszystko bedzie gralo, prosze zapoznac sie z pytaniami do kandydata ;)

Metoda jest prosta - Pani zadaje pytanie i ciagnie za jezyk / czyli rozwijamy temat ;)/

Prosze z nami zostac :lol: Tymczasem zyczenia dobrej nocki i do kolejnego spotkania na watku :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Mysle, mysle i doszlam do wniosku, ze sama najlepiej przedstawisz sytuacje :lol:

Pisz kochana otwarcie co i jak, nie ma sytuacji bez wyjscia :multi: Bedzie dobrze :lol:

czekaj.......moge wkleic pw od Ciebie? Tajemnica zadna wiec pozwole sobie - idzie o dobro juz 2 psow:lol: Nie gniewasz sie? ;)

Ajula, mamy jeszcze jednego pasazera do Poznaniaq - jakiegos szczyla, hmmmm:evil_lol:

Anita :lol: zabij ale wybacz i nie wspominaj zbyt dlugo


ja mam do przewiezienia szczeniaka do POZNANIA!!!!

[URL="http://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1658920837329#%21/photo.php?fbid=107746502623614&set=a.106141526117445.8699.100001647945860"][COLOR=#4444ff]http://www.facebook.com/?sk=messages...00001647945860[/COLOR][/URL]

obedrała by go ania z poznania /nick z DOGO/

uklad :smile:
ja trzymam waszego psa Wy zabieracie mi szczyla :smile:[/QUOTE]

Mam nadzieję,że nie tylko te 2 psinki mogłyby jechać...mam do przewiezienia pod Poznań i benia Dimkę...może i jemu się uda dotrzeć do domu stałego?
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/190933-Transport-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN_DIMA-zDYMIN-op%C5%82aci%C4%87-hotel%21?p=15520322#post15520322"]http://www.dogomania.pl/threads/190933-Transport-WARSZAWA-POZNA%C5%83_pom%C3%B3%C5%BCcie-bernardynowi-z-DYMIN_DIMA-zDYMIN-op%C5%82aci%C4%87-hotel!?p=15520322#post15520322[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Podniose wateczek i tym samym przywitam sie z Reksiem i jego fankami :multi:

Przy okazji - prosze, podpiszcie PETYCJE. Po oddaniu glosu otrzymacie mail z linkiem do autoryzowania podpisu. Kilka minut roboty a dla psow to byc albo nie byc :-(

[URL]http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierz%C4%84t_w_kielcach_dyminy.html[/URL]

Pozwolilam sobie skopiowac - umeczona i zaglodzona sunia ze schronu mordowni w Dyminach :-(

[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/3951/58142159989614031178100.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...