Jump to content
Dogomania

sparaliżowany Lisek - już biega na 4 łapkach za TM :( [']


_bubu_

Recommended Posts

Lisek trafił do schroniska w ciężkim stanie. Został znaleziony sparaliżowany , nie wiemy co się stało. Zapewne potrącił go samochód lub ktoś go uderzył..
Leżał przerażony, w schronisku nie chciał jeść, nie ruszał się z miejsca, leżał przyklejony do ziemi bardzo smutny i zrezygnowany. Tylne łapki odmówiły posłuszeństwa, do tego zatrzymanie moczu i codzienne cewnikowanie.
Liska zawiozłam do lecznicy, został na leczeniu stacjonarnym. Jest pod opieką Pani rehabilitantki.
Psiak ma poważnie zwichnięty kręgosłup w odcinku lędźwiowym, aż w 70 %.
Można spróbować go nastawić i ustabilizować operacyjnie ale ryzyko jest wysokie. Dostaje już wszystkie potrzebne leki. Początkowo było czucie ale stan nagle się pogorszył, porażenie zaczęło postępować.
Byliśmy już na pierwszej konsultacji pod Wrocławiem u lekarza , który nastawia kręgosłupy bezoperacyjnie. Po wizycie stan zaczął się poprawiać ale tak naprawdę każdy następny dzień jest niepewny, wszystko może się zdarzyć .. Obecnie Lisek nie ma czucia w tylnych łapkach . Planujemy kolejne konsultacje z chirurgiem, być może tomograf. Ale to wszystko wielkie koszty. Bez wsparcia nie damy rady..
Do tego Lisek był potwornie zapchlony i zarobaczony. Na szyi wytarty , sfilcowany ślad po obroży.
Spójrzcie na te smutne proszące oczka, czy można było go tak zostawić ? :(

Potrzebne każde wsparcie, każdy grosz! na hotel, na leczenie, konsultacje, rehabilitacje . Potrzebna jakaś dobra karma.

Lisek czeka również na troskliwy, wyjątkowy dom tymczasowy. To nieduży psiak , spokojny i bardzo wdzięczny. Kładzie główkę na kolanach , chce być blisko człowieka.. Pomóżcie proszę , w lecznicy nie może zostać długo.
Lisek waży 12 kg, ma ok 7 lat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[B]Koszt konsultacji oraz badania tomografem komputerowym to w sumie 1000zł , jeżeli lekarz podejmie się operacji stabilizującej kręgosłup to będą potrzebne kolejne 2 tyś . [/B]
Dajmy Liskowi szansę ! działać trzeba szybko. Może ktoś mógłby założyć jakąś większą sumę na czas aż ją uzbieramy i oddamy ?


dotychczasowe wpłaty i wydatki:


+50zł - Smyku
+100zł - Ukryty Smok
-180 - wyjazd do Wrocławia
-35zł - podkłady
-90zł - rtg, leki
- 300zł - leczenie stacjonarne w Bielsku od 27.09
- 330zł- konsultacja w Brnie ( w tym transport)
- 860zł - TK i konsultacja w Mikołowie ( w tym transport)
+25zł – moni12
+10zł - CEGIEŁKA DLA LISKA OD WUJEK & CIOCI
+150zł – skarpeta im. Talcott
+30zł - evita2000
+20zł - ania to ja
+10zł - cegiełki dla Liska od ewexoxo
+396zł - taks bazarek
+215zł - Asiun i Rena .zurka - za zakupy dokonanych przez te osoby poza bazakiem u taks
+6zł - cegiełki dla Liska od Magdaleny i TZta
[FONT=&quot][SIZE=3]+50zł – Smyku[/SIZE][/FONT]
+30zł - Monika z Katowic
[FONT=&quot]+10zł - BONI-BOBO [/FONT]
+50zł - Agnieszka Co. - bazarek
+20zł - Agnieszka Co. za zakupy u taks
+130zł - ona03 za zakupy u taks
+112zł - bazarek Poker
+30zł - Kado
+20zł - Anna N.
+60zł - bazarek Agnieszka Co.
+20zł - Moni12
+30zł - Kado
+190zł - bazarek Kado
+31zł - Kado

[COLOR=Red][B]brakuje 0zł[/B][/COLOR]


[IMG]http://img839.imageshack.us/img839/2141/dsc0489l.jpg[/IMG]

[IMG]http://img827.imageshack.us/img827/2299/dsc0488j.jpg[/IMG]

[IMG]http://img651.imageshack.us/img651/1183/dsc0490be.jpg[/IMG]

[IMG]http://img440.imageshack.us/img440/2937/dsc0492l.jpg[/IMG]

[IMG]http://img839.imageshack.us/img839/3131/dsc0497z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paulinken']Jestem i ja. Biedactwo :( jaki jest plan pomocy?[/QUOTE]

Plan mniej więcej taki jak w pierwszym poście . Najbliższy tydzień pokaże czy będą postępy i wtedy będziemy decydować co dalej. A teraz skupiamy się na zbiórce grosików dla Liska i szukaniu dla niego DT co będzie bardzo trudne..

Link to comment
Share on other sites

IVV - oj kwotę ciężko przewidzieć , na pewno nie będzie to mało. Leczenie, hotel , rehabilitacja.. Poker - operacje może miec ale nie tak łatwo podjąć decyzję gdyż to bardzo duże ryzyko. Niekoniecznie operacja jest najlepszym rozwiązaniem.
Może to być operacja, może być nastawianie kręgosłupa bezoperacyjne a może tylko rehabilitacja i leki. Każda metoda niesie ze sobą duże ryzyko. Tak jak pisałam przez najbliższy tydzień obserwujemy postępy na lekach , Lisek jest pod czujną kontrolą Pani rehabilitantki , która pracuje nad rozluźnieniem kręgosłupa i utrzymaniem mięśni w dobrej kondycji. Wszystko delikatnie bo w tym stanie nie można za dużo ingerować. Podobno zdarzają się przypadki , że kręg sam wsunie się na miejsce. Ale też może przesunąć się w złą stronę i przeciąć rdzeń.. Dlatego każde rozwiązanie jest niebezpieczne. Ale mamy pierwsze postępy ! Lisek nie musi być już cewnikowany. Myślę , że to efekt po lekach. Najpierw wypróżnił się bezwiednie. A dziś już kontroluje i było siu i kupka na trawce :)
Próbuje momentami podpierać się koniuszkami łapek i psychicznie czuje się nieco lepiej ale dziś jest bardzo niespokojny, być może przyczyną jest ból. Dostał już leki przeciwbólowe. Trzymajcie proszę kciuki za Liska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']

Czy ktos mógłby zrobić bannerek dla Liska? Ja jestem bez odpowiedniego programu jeszcze tydzień i nic nie mogę zdziałać.[/QUOTE]

Często czytam takie apele, może ktoś wie czy jest jakaś instrukcja robienie banerka podlinkowanego. Nie wszyscy jesteśmy w stanie pomóc bezpośrednio, to może chociaż robiąc banerek.:roll::smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...