Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='Nitencja']Pytanie za 10 punktow gdzie w Polsce sa specjalisci kardiologiczni dla psow ??[/quote]

[quote name='Wind']Nitencjo,

Ten chyba jest najlepszy [URL="http://www.niziolek.com.pl/"]Rafal Niziolek[/URL]

W.[/quote]
[COLOR=Blue][B]Nitencjo[/B]
Dr Niziołek przez kilka lat leczył suczkę mojej siostry, jest bardzo dobrym psim kardiologiem.

Leczył też tchórzofretkę mojej koleżanki z pracy, wielokrotnie ratował jej życie. Koleżanka twierdzi, że fretka żyła kilka lat wyłącznie dzięki temu lekarzowi.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nitencjo, wysłałm własnie malila do pana, mieszkającego gdzieś na Śląsku, który dzwonił do mnie w maju ( bo spotkał w Zakopanem airedala ode mnie i zakochał sie w nim :p) i w rozmowie wyszło,ze jego poprzedni pies chorował na serce i leczył go jakis doskonały kardiolog. On nawet podał mi w mailu namiary na niego, ale ten mail wyrzuciłam, bo ludzie dla których ten telefon brałam, nie potrzebowali go jednakl.:cool3: Myslę,że odpisze szybko i zaraz ci podam. Chyba była to ta pani wetka z Wrocławia, o której Borsaf pisze, tak mi po głowie chodzi,ale upewnimy sie. No i mam nadzieję,ze wyniki ponownych badan wykaża,że żaden kardiolog nie jest potzrebny twoim psom :p

Link to comment
Share on other sites

Borsaf -jakos pzreżyłam ten mecz :evil_lol: nasi siatkarze juz większe emocje nam serwowali, to był mały stresik :p więc reanimacji nie potrzebuję, przydałby się zamiast niej dobry masazysta ( może być przystojny :diabloti: ), bo w czwartek pojeździłam sobie konno, po prawie 3 letniej przerwie. Nie będę wymieniac,co mnie boli, bo bym do jutra nie skończyła....Człowiek ma strasznie dużo mieśni ( do bolenia :-(;)) i powinien miec d**ę zastępczą :diabloti: Tylko w reklamie mówia,że siedzenie nie boli :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Niedźwiedzica,[/B] koniecznie musisz teraz chocby z psami pobiegać lekkim truchtem, w Kocinym tempie.:evil_lol:
Pamietam, ze na 2 roku studiów pojechalismy zaraz po sesji na obóz sportowy do Oliwy. Trener-sadysta dal nam spory wycisk na wydmach i w lasku, ale to bylo nic...Rano w sypialni 8 trupów leżało i jęczało, a facet gwizdek i na truchciki:angryy: na trzeci dzień już byłyśmy lepsze. To działa!
Na zakwasy pomaga rus toxicodendron homeopatyczny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']I oczywiście piffko :cool3: :razz: :lol: :multi:[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jak byłam w zeszłym roku na Krecie, to po przejściu wąwozu Samaria (18 km po kamorach ciągle w dół) to przewodniczka radziła - jedno piwo w tawernie po skończeniu trasy, gdy czeka się na prom, drugie po kapieli pod gorącym prysznicem w hotelu. Zastosowałam się do rady. Mimo to przez trzy dni schodzenie po schodach sprawiało mi niejakie kłopoty i budziło we mnie wstręt. Ale i tak byłam dzielna, bo następnego dnia po południu pojechałam zwiedzać Iraklion.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]sirion,[/B]

Gdy w ubieglym roku bylam z nasza aga na obozie agility, to tez slyszalam (wlasnie od agi) rady, aby potezne zakwasy "leczyc" piffkiem. Leczylysmy dosc systematycznie, ale winkiem i nie pomoglo :evil_lol:
A jak dobrze pamietam, bol w miesniach mialam taki, ze swobodnie zmienic pozycji na lozku nie moglam :lol:
Na szczescie obecnie jestem tak roztrenowana, ze zaden wysilek mi nie straszny ... no, moze oprocz jednego ;) W czwartek cwiczylismy odpowiednie ustawienie i machanie glowa podczas tanga ... a ze szyje mam malo fitnesowa, to do dzisiaj mecza mnie problemy ze skretami w prawo i w lewo :evil_lol:
[B]
niedzwiedzico,[/B]

Konno nie jedzilam chyba od 15 lat ... sama nie wiem, czy ja jeszcze to potrafie :roll: Zazdraszczam Ci takich przejazdzek :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Z Wikipedii[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]"Ból mięśni, który występuje zwykle po 24 godzinach od wzmożonego wysiłku fizycznego zwany czasami "zakwasem" i kojarzony z występowaniem kwasu mlekowego w mięśniach nie ma w istocie z kwasem mlekowym wiele wspólnego, lecz jest związany z procesem naprawy drobnych zniszczeń mechanicznych w strukturze tkanki mięśniowej, powstałych w trakcie intensywnego wysiłku."[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL="http://napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=56"][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]http://napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=56[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

:multi: :multi: :multi: [B][SIZE="3"][COLOR="Blue"]Niech żyją nasi wicemistrzowie![/COLOR][/SIZE][/B] :multi: :multi: :multi:

A Paweł Zagumny :loveu: najlepszym rozgrywającym :laola:

[B]Wojtek[/B], Twój dom to ta chata na drugim planie, czy ta dziura na pierwszym? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'] [B]Wojtek[/B], Twój dom to ta chata na drugim planie, czy ta dziura na pierwszym? :cool3:[/quote]
Coztego :x, jak możesz nie podziwiać postępu robót i piękna tej dziury.

Czy Wasze psy też dostają napędu po jedzeniu? Bo Fredek owszem i jak tu babie wt\ytłumaczyć, że grozi jej skręt żołądka ;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red]BRAWO NASI:multi: :multi: [/COLOR][/SIZE]
[quote name='Jura']
Czy Wasze psy też dostają napędu po jedzeniu? Bo Fredek owszem i jak tu babie wt\ytłumaczyć, że grozi jej skręt żołądka ;)[/quote]
Taak Vigo dostaje napędu po jedzonku, wije się, skacze, biega i wyciera o tapczanik ale podejrzewam że to ze szczęścia że zakończyło się wmuszanie - dziennej dawki tej obrzydliwej karmy:razz: :evil_lol: no i że szczescia samego gdy raz na ruski rok dostanie coś ugotowane - np łapki :lol:

[B]Wojtek[/B] - Ładna dziura, taka głeboka solidna;)
A ja mam paskudne bąble po wczorajszym trymowaniu nawet zabandażowana łapka boli:-( i znowu mimo szczerych chęci nie zrobiłam przy Vigo tego co zaplanowałam na dziś:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Wojtus,[/B]

Dziura wielce przyzwoita. I tak jak zauwazyla [B]INA[/B], tak solidna, ze zadne tornado Wam straszne nie bedzie :evil_lol:

[B]Jura,[/B]

Po kolacji moja sucz tez sie zachowuje jakbym nie kurczakiem z marchwia, tylko szalejem ja karmila :lol: Jakos trzeba nauczyc sie z tym zyc :cool3:

[B]INA,[/B]

No to gdzie fotki cudniastego Vigo? Wrzucaj czym predzej :-)

Przez ostatni dzien i noc moja sucz tak sobie nagrabila, ze gdybym w domu miala "karnego zolwika", to chyba jeszcze tydzien musialaby tam siedziec :evil_lol: Zostawilam na noc przy komputerze kubas z kawa z mlekiem. Gdy zasypialam slyszalam, ze sucz wstaje z lozka i idzie do pokoju, ale nawet nie przeczuwalam, ze poszla tam wypic cala zawartosc wielkiego kubasa. Zorientowalam sie dopiero, gdy kawa siegala dna i sucz zaczela mlaskaniem, przesuwac kubek po blacie biurka, czego nie mozna bylo nie slyszec. Pognalam do pokoju i znalazlam opita jak barylka Majke, siedzaca na klawiaturze z glowa w kubasie :crazyeye: Po kawie siku bylo co godzine, wielki brzuszek i bezsennosc nas wszystkich. :cool3:
Dla odmiany, rano Majut dobral sie do uchylonych drzwiczek od szafki, w ktorej stoi kosz na smiecie. Do szafki weszla cichutko jak mysz i wyzarla z kosza, wszystko co bylo jadalne. Wylizala wszystkie kubki po jogurtach, sloiczek po powidlach domowej roboty, pojemnik po lodach, ale wymemlane gumy do zucia zostawila :evil_lol: Tego jednak bylo jej malo, poniewaz upatrzyla na podlodze otwarty kufer z kosmetykami i wciagnela z niego moj blyszczyk o smaku capuccino :placz: I o ile smieci puscilabym plazem, nawet do tej kawy sentymentu nie czuje, to ten blyszczyk tak lubilam ... :placz:
Wtluke jej chyba i tyle :angryy:

W.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiedzica']Borsaf -jakos pzreżyłam ten mecz :evil_lol: nasi siatkarze juz większe emocje nam serwowali, to był mały stresik :p więc reanimacji nie potrzebuję, przydałby się zamiast niej dobry masazysta ( może być przystojny :diabloti: ), bo w czwartek pojeździłam sobie konno, po prawie 3 letniej przerwie. Nie będę wymieniac,co mnie boli, bo bym do jutra nie skończyła....Człowiek ma strasznie dużo mieśni ( do bolenia :-(;)) i powinien miec d**ę zastępczą :diabloti: Tylko w reklamie mówia,że siedzenie nie boli :angryy:[/quote]

no to witamy w klubie :multi: zakwasowców.. ja jeżdże codziennie po ok 5 godz, ale też czasami robią mi się zakwasy po bardziej forsownych cwiczeniach ( np skoki bez strzemion i wodzy :evil_lol: ) i wtedy zastanawiam sie czy te mięsnie tam zawsze są, czy objawiają się tylko okazyjnie, żeby ludzia bolało. Współczuję....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Pytanie za 10 punktow gdzie w Polsce sa specjalisci kardiologiczni dla psow ??[/quote]


jak chcesz, to mogę podesłać Ci nr tel do Niziołka, znam osobiście :cool3: , przyjmuje w lecznicy mojego kolegi ( konkretnie w poniedz i czw w godz 17.00 - 21.00, ale chyba tylko w wawie przyjmuje)

Link to comment
Share on other sites

[B]Wind[/B] - kurcze ale ten twój Majutek wszystkożerny :eek2: a nie wygląda:razz: :cool3:
już nawet zazdraszczałam ale jak wypaliłaś z tym błyszczykiem:mad: to jednak wolę mojego niejadka - ;)
Fotki Vigusiowi będe chciała zrobić ale tylko dlatego aby zapytać mistrzów o szczegóły i detale ale to jeszcze...- teraz nie mam czego jeszcze robić...
zresztą jestem niepocieszona bo ma tego włosa na łapach tak mało:placz: zrobiłam mu odżywką ale i tak pociesznie to wyglada przy jego dużej głowie i piersi:evil_lol: ;)


[quote name='Terriermania']no to witamy w klubie :multi: zakwasowców.. ja jeżdże codziennie po ok 5 godz, ale też czasami robią mi się zakwasy po bardziej forsownych cwiczeniach ( np skoki bez strzemion i wodzy :evil_lol: ) i wtedy zastanawiam sie czy te mięsnie tam zawsze są, czy objawiają się tylko okazyjnie, żeby ludzia bolało. Współczuję....[/quote]
[B]Terriermania[/B] czy ty czasem zawodowym jeżdzcem nie jesteś:razz: bo 5 godzin tak dla własnej przyjemnosci..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']
Tego jednak bylo jej malo, poniewaz upatrzyla na podlodze otwarty kufer z kosmetykami i wciagnela z niego moj blyszczyk o smaku capuccino :placz: I o ile smieci puscilabym plazem, nawet do tej kawy sentymentu nie czuje, to ten blyszczyk tak lubilam ... :placz:
Wtluke jej chyba i tyle :angryy: [/quote]
Koniecznie i to na kwaśne jabłko :mad: :cool3: :evil_lol: ;). A mnie dzisiaj Gaja zrobiła pobudkę o 3:00 - koniecznie musiała wyjść na siku (a o 22:00 jej się akurat nie chciało :shake: :mad: :angryy:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']Coztego :x, jak możesz nie podziwiać postępu robót i piękna tej dziury.
[/quote]
No właśnie!!! :diabloti: Nie śmiac się, tylko podziwiac najpiekniejszą dziurę w ziemi... :megagrin: Jak ja obuduję, nie będzie już taka ładna...
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Nitencjo,

Ale do Warszawy nie jest tak dlaeko ;) Z Niziolkiem miala przyjemnosc nasza aga i sama i Ci moze opowiedziec jak diagnozowali Jej sucz rozni weci ;)


W.[/quote]
Rzeczywiscie mialam przyjemnosc spotkania sie z Niziolkiem i uwazam go za przesympatycznego i porzadnego lekarza. Czika zostala gruntownie przebanadana, a ja dowiedzialam sie wszystkiego "krok po kroku".

[quote name='Wind'][B]sirion,[/B]

Gdy w ubieglym roku bylam z nasza aga na obozie agility, to tez slyszalam (wlasnie od agi) rady, aby potezne zakwasy "leczyc" piffkiem. Leczylysmy dosc systematycznie, ale winkiem i nie pomoglo :evil_lol:
A jak dobrze pamietam, bol w miesniach mialam taki, ze swobodnie zmienic pozycji na lozku nie moglam :lol: [/quote]
Na mnie i na Pati wzselkie % fantastyczne dzialaly... a serki plesniowe nadal uwielbiam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...