Jump to content
Dogomania

>>>KRZYCZKI-obóz śmierci dla psów-WIELKI SUKCES- zapadł precedensowy wyrok !!!<<<


evita.

Recommended Posts

[quote name='kahoona']w piątek prokurator i policja wykopywały nastepne psy
nie wiadomo czy to koniec
jutro będzie wiadomo coś więcej[/quote]

Błagam wpływajmy na władze gmin, aby zwalniały z "podatku od posiadania psa" tych właścicieli, którzy wysterylizują swoje zwierzęta.
[B]Wtedy nie będzie już nigdy żadnych Krzyczek.[/B]
Argument jest prosty - te psy na pewno nie zwiększą populacji niechcianych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zeszłym tygodniu pojawił sie artykuł o Krzyczkach :mad: w "Angorze"

[IMG][URL=http://img449.imageshack.us/my.php?image=psy27hc.gif][IMG]http://img449.imageshack.us/img449/888/psy27hc.th.gif[/IMG][/URL][/IMG] [IMG][URL=http://img449.imageshack.us/my.php?image=psy13hu.gif][IMG]http://img449.imageshack.us/img449/5286/psy13hu.th.gif[/IMG][/URL][/IMG]

To Krzyczki działają nadal!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

prawdopodobnie jutro pojedziemy do Nasielska - wtedy bedzie więcej informacji
poinformuję o szczegółach jak tylko coś będę wiedzieć o postępie

co ważne - gminy Babice, Raszyn, Nasielsk, Pruszków i prawdopodobnie Błonie pan L. może zapomnieć
nasze wizyty przyniosły efekt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']prawdopodobnie jutro pojedziemy do Nasielska - wtedy bedzie więcej informacji
poinformuję o szczegółach jak tylko coś będę wiedzieć o postępie

co ważne - gminy Babice, Raszyn, Nasielsk, Pruszków i prawdopodobnie Błonie pan L. może zapomnieć
nasze wizyty przyniosły efekt[/quote]

czy dobrze rozumiem że Pruszkow zrezygnował z Krzyczek?
jezeli tak to z kim podpisali umowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlmaMater']Dobre wieści :)
Informujcie nas, co się dzieje w Krzyczkach i jak można Wam pomóc. Ja ostatnie 2 tygodnie niestety przechorowałam i nie byłam w stanie nic robić, ale już czuję się lepiej, więc będę mogła coś podziałać.[/quote]

Dobre wiesci? To zle wiesci, przez to gminy nie beda wspolnie NIGDY budowaly schronisk. A nad Korabiewicami tez wisi.......
Zobacz sobie raport "Psiego Aniola".
Prawda jest taka, ze Korabiewice tez sa usytuowane tak, ze tam nawet "diabel nie mowi dobranoc'.
Nie tedy droga aby tylko zbierac zwierzeta i dawac im dozywocie. PIES ma miec swojego czlowieka a problem bezdomnosci nie rozwiazywac od...d.....s....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Dobre wiesci? To zle wiesci, przez to gminy nie beda wspolnie NIGDY budowaly schronisk. A nad Korabiewicami tez wisi.......
Zobacz sobie raport "Psiego Aniola".
Prawda jest taka, ze Korabiewice tez sa usytuowane tak, ze tam nawet "diabel nie mowi dobranoc'.
Nie tedy droga aby tylko zbierac zwierzeta i dawac im dozywocie. PIES ma miec swojego czlowieka a problem bezdomnosci nie rozwiazywac od...d.....s....:angryy:[/quote]

Wiesz dobrze, że problemu bezdomności nie da się rozwiązać z dnia na dzień. Tu potrzebny jest program na parę lat.
Gminy i tak nie będą budowały schronisk, dopóki nie zostaną [B]ustawowo[/B] do tego zmuszone. Schronisko zawsze przegra z wodociągiem, kanalizacją, drogą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlmaMater']Wiesz dobrze, że problemu bezdomności nie da się rozwiązać z dnia na dzień. Tu potrzebny jest program na parę lat.
Gminy i tak nie będą budowały schronisk, dopóki nie zostaną [B]ustawowo[/B] do tego zmuszone. Schronisko zawsze przegra z wodociągiem, kanalizacją, drogą.[/quote]

Owszem ustawowo tez ale jak znajdzie sie zawsze ktos 'kto brudy zamiecie pod dywan' to mamy to co mamy.

Tak mowisz jak gminy, kiedy rozmawia sie z nimi o czipowaniu-no tak ale jakby cala Polska czipowala to my tez....I tak siedzimy w tej beznadziejnosci od lat bo sie nie da.....Da sie. Jak stana przed murem, jak nikt od nich psow nie bedzie chcial przyjmowac, to beda musieli zaczac powaznie myslec i dzialac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Tak mowisz jak gminy, kiedy rozmawia sie z nimi o czipowaniu-no tak ale jakby cala Polska czipowala to my tez....I tak siedzimy w tej beznadziejnosci od lat bo sie nie da.....Da sie. Jak stana przed murem, jak nikt od nich psow nie bedzie chcial przyjmowac, to beda musieli zaczac powaznie myslec i dzialac.[/quote]

Ja przecież tego nie pochwalam.
A co do tego, co się da, a co nie, to Ci powiem: jeżeli ludzie w jakiejś gminie od władz usłyszą, że nie będzie pieniędzy na wodociąg, drogę, gaz, ośrodek zdrowia albo szkołę, bo trzeba gminne pieniądze wydać na schronisko, żeby bezpańskie psy nie biegały po wsiach, to problem bezdomności tych zwierząt rozwiążą sami - łopatami i widłami. Takie niestety są realia. I mozna się oburzać, zwłaszcza jak się zyje w mieście i ma wszystkie wygody, ale ludzie na wsi też mają prawo żyć w warunkach godnych XXI wieku. Ja się nie dziwię, że dla nich schronisko nie jest priorytetem.
Ja myślę, że należyte wykorzystanie tych środków, które są, już trochę poprawiłoby sytuację.

Link to comment
Share on other sites

Przeprowadziłam rozmowy z kilkoma burmistrzami i prezydentami, niestety, nawet jeśli nie chcieliby podpisywać umów z panem L. - nie mają wyjścia.
Ustawa o zamówieniach publicznych zobowiązuje do rozstrzygania przetargów, gdzie kryterium stanowi 100% cena. Jeśli jest najtańszy - wygrywa. I tyle. Najbardziej nawet wytężona akcja medialna nie jest powodem do zerwania umowy. Nieważne co się jeszcze wykopie.

Tylko prawomocny (po odwołaniach) wyrok lub brak zezwolenia na prowadzenie schroniska mogą być przyczyną do nie kontunuowania współpracy.
Każdy urzędnik samorządowy zobligowany przepisami powyższej ustawy o przetargach MUSI podpisać umowę. Ich dobra wola nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli nie dopuszczą go do przetargu on im ten przetarg uwali.
Fajnie, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Przeprowadziłam rozmowy z kilkoma burmistrzami i prezydentami, niestety, nawet jeśli nie chcieliby podpisywać umów z panem L. - nie mają wyjścia.
[B]Ustawa o zamówieniach publicznych zobowiązuje do rozstrzygania przetargów, gdzie kryterium stanowi 100% cena. Jeśli jest najtańszy - wygrywa. I tyle.[/B] [/quote]

Racja o ile dwoch stanie do przetargu. Jesli tylko jeden, to przetargu niet i moga z wolnej reki wtedy wybrac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Ustawa o zamówieniach publicznych zobowiązuje do rozstrzygania przetargów, gdzie kryterium stanowi 100% cena. Jeśli jest najtańszy - wygrywa. I tyle. [B]Najbardziej nawet wytężona akcja medialna nie jest powodem do zerwania umowy. Nieważne co się jeszcze wykopie. [/B]
[/quote]

Dlatego tez mowilam o kontroli NIK-u tak bylo z umowa o paluch i animalsami.

Jak sie chce to mozna. Komisja rewizyjna majac mocne argumenty w reku, moze z takim wnioskiem wystapic do Rady Miasta, ktora taka umowe ma prawo zerwac. Mowie z doswiadczen paluchowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']A czy on ma zezwolenie?
Bo kilka lat temu w prasie pisali, że Burmistrz Nasielska mu zabronił. [SIZE=1]
Chyba że mi się coś chrzani...
[SIZE=2]
Drugi chętny do przetargu zawsze się znajdzie - wystarczy podstawić kogoś z kwotą z księżyca i nie mają wyjścia.[/SIZE]
[COLOR=paleturquoise].[/COLOR]
[/SIZE][/quote]

to prawda, nie chcieli mu wydać zezwolenia więc się odwołał do SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze) i wygrał z władzą

dodatkowa informacja dla Was, bo wszyscy pomagacie:

Fundacja pod Psim Aniołem odmówiła [B]JAKIEJKOLWIEK POMOCY[/B] dla Krzyczek.
Dzwoniliśmy, prosiliśmy - twarde "nie" nawet dla kilku worków karmy lub paru szczepień.
Powodów możemy się tylko domyślać. Szkoda że urazone ambicje są ważniejsze niż zwierzęta. Anioł dał dupy, krótko mówiąc. Wstyd, pomagacie nam Wy i kupa biednych schronisk z całego kraju, bo to wspólna sprawa a nie walka o zaszczyty. Fajnie jest, rzygac się chce...
Sorry za język.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']to prawda, nie chcieli mu wydać zezwolenia więc się odwołał do SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze) i wygrał z władzą

dodatkowa informacja dla Was, bo wszyscy pomagacie:

Fundacja pod Psim Aniołem odmówiła [B]JAKIEJKOLWIEK POMOCY[/B] dla Krzyczek.
Dzwoniliśmy, prosiliśmy - twarde "nie" nawet dla kilku worków karmy lub paru szczepień.
Powodów możemy się tylko domyślać. Szkoda że urazone ambicje są ważniejsze niż zwierzęta. Anioł dał dupy, krótko mówiąc. Wstyd, pomagacie nam Wy i kupa biednych schronisk z całego kraju, bo to wspólna sprawa a nie walka o zaszczyty. Fajnie jest, rzygac się chce...
Sorry za język.[/quote]
kahoona, uspokoj sie, wypij szklanke zimnej wody i zastanow sie NAD SWOIM postepowaniem...TYLE i az tyle!!!

Dziewczyno,kobieto co Ty wypisujesz... zastanow sie!!:angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlmaMater']Ja przecież tego nie pochwalam.
A co do tego, co się da, a co nie, to Ci powiem: jeżeli ludzie w jakiejś gminie od władz usłyszą, że nie będzie pieniędzy na wodociąg, drogę, gaz, ośrodek zdrowia albo szkołę, bo trzeba gminne pieniądze wydać na schronisko, żeby bezpańskie psy nie biegały po wsiach, to problem bezdomności tych zwierząt rozwiążą sami - łopatami i widłami. Takie niestety są realia. I mozna się oburzać, zwłaszcza jak się zyje w mieście i ma wszystkie wygody, ale ludzie na wsi też mają prawo żyć w warunkach godnych XXI wieku. Ja się nie dziwię, że dla nich schronisko nie jest priorytetem.
Ja myślę, że należyte wykorzystanie tych środków, które są, już trochę poprawiłoby sytuację.[/quote]

pewnie dostane teraz :mad::mad::mad: ale co do wsi to starczyloby wysterylizowac suki i psy.tam kazdy ma w d..e czy suka ma ciągle szczeniaki czy nie. Łopata i problem rozwiazany. jak pies ma szczeniaki z każda suką to jeszcze sie chwala że taki ogier i że z innymi wygrywa. Jeżeli jakis gospodarz "bardziej ludzki" to co robi wywozi do miasta tam przeciez ktos go przygarnie.proszę nie mówcie że jak ktoś z miasta to nie rozumie mieszkajacych na wsi.Wiem że kazdy chce miec wodę , gaz itp i pieniądze na to zostana wydane a nie na schron. Jak rolnicy traktuja zwierzeta na wsi to włosy dęba stają ( przepraszam tych z dobrym sercem) ale jak słysze opowieści z pierwszej reki typu a mój pies to z każdą suką ma szczeniaki ...... .... a sie zabija bo co mamy robić.A o sterylizacji suki juz nie mówiąc o psach to wytlumaczenie bedzie mniej agresywny.
Pies jest do pilnowania a kot do łowienia myszy i tak zostanie jeszcze ze 100 lat. a czy cierpia czy nie to maja w nosie.jak próbowałam wytlumaczyć to czy tamto to patrzyli sie na mnie jak na ufo.
czy wet nie może tych ludzi uswiadomiać? Steryliki robić po kosztach ale jak wiekszość jest taka jak w K.. to i za 1000 lat sie nic nie zmieni.
pewnie na mnie teraz napadniecie że w mieście nie jest lepiej ale na pewno nie tak jak na wsi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA'][SIZE=1][SIZE=2]Drugi chętny do przetargu zawsze się znajdzie - wystarczy podstawić kogoś z kwotą z księżyca i nie mają wyjścia.[/SIZE]
[COLOR=paleturquoise].[/COLOR]
[/SIZE][/quote]
Wiadomo,ze konkuruja krzyczki i Chrcynne a 'slupy' tez mozna posprawdzc kto to jest i kto jeszcze startowal do przetargow.

Nie ma tak,ze umowy NIE DA sie rozwiazac. Na zasadzie przetargow zarzadza sie tez placowkami ludzkimi np. domy dziecka. Nie wyobrazalne jest aby nie mozna bylo rozwiazac umowy, kiedy sa ewidentne zaniedbania wobec dzieci!!

Nie ma co z burmistrzami rozmawiac, trzeba skladac wnioski uzasadnione do Komisji Rewizyjnych i Rad Miasta/gminy. Burmistrz czy Prezydent nie jest jedynym wladca i wyrocznia w samorzadzie lokalnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']kahoona, uspokoj sie, wypij szklanke zimnej wody i zastanow sie NAD SWOIM postepowaniem...TYLE i az tyle!!!

Dziewczyno,kobieto co Ty wypisujesz... zastanow sie!!:angryy: :angryy:[/quote]


przykre... mity sięgają bruku...
moje postępowanie jest bez zarzutu, droga Arko, codziennie poświęcam Krzyczkom kilka godzin, spędzam czas w urzędach, schroniskach i jeszcze paru miejscach
a Ty?
w przeciwieństwie do Ciebie my COŚ już zrobiliśmy

jeśli zarzucasz mi mówienie nieprawdy - zadzwoń do Emira lub Pana W.

I to Ty się zastanów, zanim się do czegoś odniesiesz bez sprawdzania u źródła

tyle i tylko tyle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Wiadomo,ze konkuruja krzyczki i Chrcynne a 'slupy' tez mozna posprawdzc kto to jest i kto jeszcze startowal do przetargow.

Nie ma tak,ze umowy NIE DA sie rozwiazac. Na zasadzie przetargow zarzadza sie tez placowkami ludzkimi np. domy dziecka. Nie wyobrazalne jest aby nie mozna bylo rozwiazac umowy, kiedy sa ewidentne zaniedbania wobec dzieci!!

Nie ma co z burmistrzami rozmawiac, trzeba skladac wnioski uzasadnione do Komisji Rewizyjnych i Rad Miasta/gminy. Burmistrz czy Prezydent nie jest jedynym wladca i wyrocznia w samorzadzie lokalnym.[/quote]

Aaa i jeszcze jedno. Rok temu, Gdansk, rozwiazal jakos umowe przetargowa z firma, ktora podjela sie zarzadzania gdanskim schroniskiem! Bez wyrokow sadowych, na podstawie zarzutow spolecznych, poparatych faktami, wiec mozna!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']
jeśli zarzucasz mi mówienie nieprawdy - zadzwoń do Emira lub Pana W.
[/quote]

Komu i czemu ma to sluzyc co napisalas? :angryy:
Nie mam zamiaru nigdzie dzwonic. Skoro ktos odmowil pomocy to jego sprawa, widocznie ma swoje powody,cele inne, jest jakis mus pomocy?

I nie rozliczaj mnie bo nic Ci do tego, kazdy to "COŚ" robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Komu i czemu ma to sluzyc co napisalas? :angryy:
Nie mam zamiaru nigdzie dzwonic. Skoro ktos odmowil pomocy to jego sprawa, widocznie ma swoje powody,cele inne, jest jakis mus pomocy?

I nie rozliczaj mnie bo nic Ci do tego, kazdy to "COŚ" robi.[/quote]

To służy INFORMOWANIU.
Tylko i wyłącznie, jest tu sporo zaangażowanych ludzi.

Skąd przypuszczenie, że wszystko jest kierowane do Ciebie w celu obrażenia? Obsesja jakaś? Po co upubliczniasz taką dyskusję?
Nabierasz ważności dyskredytując innych? Brak lepszych pomysłów?

O ile wiem odmówiłaś udziału ARKI w wyjeździe do Krzyczek, choć zostałaś poproszona o pomoc; pojechał EMIR i TOZ z Krakowa. My również prowadzimy sprawę dalej i wszystko jest na dobrej drodze, choć ogłosić wiecej mogę dopiero za tydzień.
Więc po co miałabym Cię rozliczać? Przecież nie było Cię tam, kiedy staliśmy nad dołami ze zwłokami i wojowaliśmy z policją i panem L.
Nie było Cię na żadnym spotkaniu z władzą, nie złożyłaś ani jednego doniesienia do prokuratury, nie przedstawiłaś świadków, nie jeździsz do Nasielska, nie monitorujesz śledztwa, nie spotykasz się z władzami innych gmin. Nie szukasz również miejsc dla psów z Krzyczek.
Pytam ponownie - po co miałabym Cię rozliczać i z czego? Z produkowania konfliktów na tym forum czy z "nicnierobienia"? Rozlicza się z działania, nie gadania.

Mam poważniejsze zajęcia niż pyskówki. Ciszej nad tą trumną, droga Arko, bo powtarzam, nie było Cię tam, na tym potwornym cmentarzysku. Zza monitora komputera dramat wygląda inaczej i nie śmierdzi trupem.

Działaj dalej tak jak potrafisz, my też będziemy robić swoje. Będę informowac o postępach w sprawie na tym forum i nie jest to skierowane do Ciebie. Jeśli inne dogomaniaczki nie będą zainteresowane tymi informacjami - zaprzestanę.

I jeszcze taka propozycja - przestańmy sie zauważać - opluwaj mnie gdzieś na priv-ach, ale nie torpeduj wszystkiego tylko dlatego że komuś się coś może udać bez Twojego udziału. Nie będę więcej odpowiadać na Twoje zaczepki, ani w swoim ani w EMIRA imieniu. Pisz swobodnie. Chodzi wszak o zwierzeta, nieprawdaż?

[I]Przepraszam inne dogomaniaczki, że jako ktoś tu nowy, podnoszę niektórym ciśnienie. EMIR (czyli kilka osób) i TOZ z Krakowa (następne kilka osób) ma do zrobienia bardzo wiele. Poprosimy wkrótce o pomoc. Z częścią z Was już mamy kontakt poza forum. Nie zważajcie proszę na to powyżej. Bardziej szczegółowych informacji udzielę na priv-ie lub telefonicznie 0-609 036 046.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Nabierasz ważności dyskredytując innych? Brak lepszych pomysłów?[/quote]
Jak narazie, to Ty dyskredytujesz innych i na to zwrocilam Ci uwage.
Psi Aniol duzo wczesniej zajal sie sprawa Krzyczek, tak dla jasnosci wiec dlaczego smiesz pisac, ze 'dali dupy'?
[URL="http://www.psianiol.org.pl/boz/index.htm"]http://www.psianiol.org.pl/boz/index.htm[/URL]

Na reszte odpowiem ci na pw. Tak, chodzi przeciez o dobro przede wszystkim zwierzat!

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj pismo z Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z ustaleniami pokontrolnymi. Kontrola wykazała nieprzestrzeganie przez prowadzącego schronisko podstawowych obowiązków wynikających z przepisów prawa - tu cała lista wykroczeń.
Ciekawym jest fakt, że schronisko nie posiadało [COLOR=Red][B]wogóle[/B][/COLOR] umowy na odbiór ścieków do dnia [COLOR=Red][B]16.06.06[/B][COLOR=Black] i nikt się tym nie zainteresował. [/COLOR][/COLOR]
Za powyższym idzie cała lista zaleceń, w tym kary za nielegalne wprowadzanie ścieków do ziemi, nielegalny pobór wody ze studni głębinowej oraz składowanie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...