Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

Kori a wlasnie ktos mi przesle te ulotki w koncu? Ja po prostu chce aby kazdy pies mial jak najlepsze warunki zycia,od początku do konca. Na swiecie jest wielu pseudohodowco ja jestem przeciw nim ale nie psom ktore oni sprzedają to nie jest ich wina. Ja na szczescie trafilam na osobe uczciwą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kiessa'] Niby co jest w moim psie z wyglądu nie rasowego? wiesz zdjecia nie oddają prawdziwego wyglądu ,wogole nie znasz mojego psa,raz byles/bylas w galerii mojego psa i co??[/quote]
Rasowego to ona nic nie ma, bo nie ma rodowodu. Jedyne co ma zgodnego ze wzorcem to kropki i sylwetka (i moze charakter-ale tu musze Ci uwierzyc na slowo).
Czy jestes naprawde tak mało samokrytyczna??
Naprawde nie widzisz tej ogromnej różnicy w kształcie głowy ?
Nie widziałam jednego, dwóch zdjec, tylko kilkanascie...i niby kazde z nich zle oddaje jej wyglad/?? dziewczyynoo..zejdz na ziemie.


Luna moze byc sliczna mądra kochana...ale rasowa nigyd nie bedzie.
Jezeli nie mozesz pogodzic się z tym że masz 'kundla', to mów że Luna 'jest w typie dalmatynczyka'.

Ja kolejny raz powtorze...mam kundla, i dobrze mi z tym, bo to najwspanialszy KUNDEL na swiecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']tak moj pies ma inny pysk moze drobniejszy i dlatego ze jest taka filigranowa jest ladniejsza :razz: jest wiele typow psow,moj jest drobny,a co do tej czaszki to chyba ktos kto tak pisze ma inną czaszke niz normalny czlowiek...[/quote]
jest abrdzije filigranowa niż dalmatyńczyki ma inny pysk niż dalmatyńczyk. Co do czaszki to prosze nikogo nie obrażac dlatego,z e zauważył ze twój pies ma czaszke nie dalmatyńczykową tylko jakąś dziwną :cool3: Moze i bardzije słodką, i go kochasz i jest sliczny. Kochamy psy.

Al eprzez to ż eta czaszka jest inna jest mneij podobna do dalmatyńczyka. Jest podobna,a le nie jest nim. !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Kori a wlasnie ktos mi przesle te ulotki w koncu? Ja po prostu chce aby kazdy pies mial jak najlepsze warunki zycia,od początku do konca. Na swiecie jest wielu pseudohodowco ja jestem przeciw nim ale nie psom ktore oni sprzedają to nie jest ich wina. Ja na szczescie trafilam na osobe uczciwą.[/quote]
Zaraz Ci prześlę :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że zwierzę rzeczą nie jest, ale- kupujesz buty, takie Adidasy na przykład, masz je z oryginalna metką to masz pewność, że to Adidas. A możesz kupić buty wyglądające tak samo, zrobione z tego samego materiału, nawet przez tego samego człowieczka i w tej samej fabryce tylko na lewo, zakładając, że to możliwe, ba, moga one być dokładnie takiej samej a nawet lepszej jakości, co nie zmienia faktu, że Adidasami nie są bo nie mają papierka, który to potwierdza. Tak samo jest z psami, chciałaś mieć dalmatyńczyka, masz psiaka o cechach rasy (w typie rasy, dalmatyńczykopodobnego, jak zwał tak zwał) Tylko się cieszyć, że ma jak najwięcej cech dla rasy charakterystycznych, co nie zmienia faktu, że to podróba. I nazywaj go dalmatyńczykiem, tylko miej świadomość, że tak naprawdę nim nie jest choćby nie wiem jak go przypominał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aburkowa']Wiem, że zwierzę rzeczą nie jest, ale- kupujesz buty, takie Adidasy na przykład, masz je z oryginalna metką to masz pewność, że to Adidas. A możesz kupić buty wyglądające tak samo, zrobione z tego samego materiału, nawet przez tego samego człowieczka i w tej samej fabryce tylko na lewo, zakładając, że to możliwe, ba, moga one być dokładnie takiej samej a nawet lepszej jakości, co nie zmienia faktu, że Adidasami nie są bo nie mają papierka, który to potwierdza. Tak samo jest z psami, chciałaś mieć dalmatyńczyka, masz psiaka o cechach rasy (w typie rasy, dalmatyńczykopodobnego, jak zwał tak zwał) Tylko się cieszyć, że ma jak najwięcej cech dla rasy charakterystycznych, co nie zmienia faktu, że to podróba. I nazywaj go dalmatyńczykiem, tylko miej świadomość, że tak naprawdę nim nie jest choćby nie wiem jak go przypominał[/quote]

Podpisuje się pod to ;) Aburkowa ma całkowitą racje! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']tak moj pies ma inny pysk moze drobniejszy i dlatego ze jest taka filigranowa jest ladniejsza :razz: jest wiele typow psow,moj jest drobny,a co do tej czaszki to chyba ktos kto tak pisze ma inną czaszke niz normalny czlowiek...[/quote]
Luna nie ma drobniejszego pyska. Ona ma zupelnie inny kształ głowy. gdyby nie te kropki, powiedziała bym że to Chart.
Skoro więc rózni się od wzorca (i sama to zauwazylas), to dlaczego wciąż upierasz się przy tym ze jest rasowa??

Z moją czaszką wszystko w porządku. I nie zycze sobie zebys się tak do mnie odnosiła. Ja traktuję Cię należycie, i tego samego oczekuje od Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

serio jak chart?? nigdy nie widzialam charta w kropki ...hm dziwne jakos nikt nigdy nie zauwazyl ze moj pies to chart, nawet tu na dgm nikt wczesniej tego nie mowil,nie zalezy mi na tym co o mnie uwazacie,ale nie moge zgodzic sie z tym co mowicie na temat mojego psa. I chyba zakoncze ten temat bo nie ma to juz sensu

Link to comment
Share on other sites

Ale mój psiak też odpowiada wzorcowi... tylko co z tego??? Nie jest rasowy bo nie posiada rodowodu. Urodziła się kundlem i jako kundel zdechnie.

[I]"Ale Luna jest taka jak we wzorcu,wiec dlaczego nie moglaby byc rasowa?[/I]"

Bo nie jest rasowa i już. Tak, jak ja, chociaż uwielbiam jeść drób, nie mogłabym być lisem, bo lisem się nie urodziłam. Kocham kulturę celtycką, ale nie jestem Celtem i nigdy nim nie będę, bo urodziłam się Polką. Jeśli kupisz sobie telefon firmy "drucik" podobny do Nokii, to masz telefon firmy "drucik", a nie Nokię... Przykłady można mnożyć... Nie rozumiem, skąd u Ciebie ten pejoratywny stosunek do kundli i obsesja na punkcie "rasowości". Jeśli chciałaś mieć rasowego psa to powinnaś kupić z papierami. Tłumaczenie, że "Twój hodowca" jest dobry, miły, dba o pieski jest potwornie infantylne. Każdy sprzedawca stara się zareklamować swoje szczeniaki i nie mówi, że je głodzi, męczy sukę, chce zarobić. Człowiek, od którego kupiłaś pieska, albo liczył na łatwy zarobek, albo sunia mu się zwyczajnie "puściła" (a w takim wypadku, nigdy nie wiadomo z jakim pieskiem :evil_lol:). Życzę powodzenia Tobie i psiczce. Mam szczerą nadzieję, że Twoje ego wytrzyma zdrową krytykę i nie pozbędziesz się pieska nawet wtedy, gdy zrozumiesz, że masz kundelka, a nie dalmatyńczyka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']serio jak chart?? nigdy nie widzialam charta w kropki ...hm dziwne jakos nikt nigdy nie zauwazyl ze moj pies to chart, nawet tu na dgm nikt wczesniej tego nie mowil,nie zalezy mi na tym co o mnie uwazacie,ale nie moge zgodzic sie z tym co mowicie na temat mojego psa. I chyba zakoncze ten temat bo nie ma to juz sensu[/quote]

dla ciebie dlamatynczyk to pies w kropki? Nadal? Za dużo bajek?

Bo eni jest chartem tylko moze jakąs mieszanka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']serio jak chart?? nigdy nie widzialam charta w kropki ...hm dziwne jakos nikt nigdy nie zauwazyl ze moj pies to chart, nawet tu na dgm nikt wczesniej tego nie mowil,nie zalezy mi na tym co o mnie uwazacie,ale nie moge zgodzic sie z tym co mowicie na temat mojego psa. I chyba zakoncze ten temat bo nie ma to juz sensu[/quote] Luna ma kształt głowy kundla. Nawet charcią głową tego nie nazwę. Nikt Ci tego wczesniej nie mówil, bo nie bylo potrzeby. a teraz jak upierasz sie przy rasowosci swojego psa, trzeba Ci pokazac "subtelną" róznice.
Czy wg Ciebie luna ma kształt głowy dalmatynczyka???????

Juz pomijam to ze nawet jakby byla wierną kopią rasowego dlamatynczyka (do ktorej jej duzo brakuje), tak czy siak nie byla by rasowa.

kundle sa tak samo fajne, madre, kochane jak rasowe psy, wiec przestan wmawiac nam rasowosc swojej suni..

Link to comment
Share on other sites

Kto tu kogo wyprowadza?

Nie wierze,z e twój pies jest dalomatyńczykiem! Pokaż rodowód!

Nie am ?! - To nie wierze. Koniec tematu

Mas zkochanego kundelka w ciapki o takiej słodziastej niedalmatynczykowej czaszce :loveu: Wygłaskaj swojego kundelka

Ulootki przesąłne :) Tylko dając je ludziom sie nie wygadaj,z e twoja jest rasowa bez rodowodu :roll: Bo nie jest rasowa i nie ma rodowodu. Albo wogole nie wspominaj ludziom mo swoim psie, jeśli gardzisz kundelkami. Ja nie gardze, i dlatego nawet jeśli wstydziesz sie Luny to poświęć sie ten jeden raz i pogłaskaj ją - ode mnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kiessa- a ja zadam dwa ostatnie pytania.
1. Czy nie potrafisz pogodzić się z tym , że jeżeli pies nie ma rodowodu, nie jest psem rasowym?
2. Czy mieszańce, mixy, kundle lub psy bez rodowodu, lecz w typie psa rasowego są gorsze od psów z rodowodem? Zastanów się dziewczyno!

Ja mam psa ze schroniska- Zuzię. Jeżeli chcesz ją zobaczyć to wejdź na galerię pt. Czas na Zuzannę- CnZ.

Ona jest mieszańcem! Może wiesz, że dziewczyny szukają teraz domu psince Sabie, mix posokowca i jakiejś innej rasy? Moja Zuza jest identyczna, po prostu taka sama!
Ale nie przeszkadza mi to że ten pies nie ma rodowodu.
Ona jest mixem, czy tam kundlem i mam to w nosie.
A nawet za przeproszeniem w dupie!

Jest najkochańszym psem pod słońcem, uwielbiam ją ponad wszystko i koniec.
A ty chcesz wszystkim udowodnić że twój pies jest rasowy. Po co?
Chcesz zaszpanować?

To tylko świadczy o twojej inteligencji.

Twój pies naprawdę różni się od psa RASOWEGO z rodowodem. Już ci dziewczyny mówiły- ma inną główkę i w ogóle czaszkę.

ZROZUM ŻE PIES RASOWY TO PIES RODOWODOWY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']nie bylo potrzeby?? o bardzo dziwne i nagle jest?? mozecie mowic ze ma ogon nie tak jak dalmatynczyk,ze ma krzywy nos czy cos takiego,ale czaszka i glowa .....buhaha dawno sie tak nie usmialam :lol:[/quote]
czyli w dalszym ciągu sądzisz ze Luna ma kształt głowy dalmatynczyka?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Wiesz... Niewiem jak ja to robie, nie odpowiem Ci, ale jak widze psa dalmatynczyka to przewaznie umiem poznać czy jest czystej rasy :roll:
Tylko czasami coś potrafi mnie zmylić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...