Jump to content
Dogomania

GERO..15lat ciężkiego życia,na koniec schron,4 dni nadzieja w DS,niestety już za TM:(


marta0731

Recommended Posts

[quote name='Nelka']bo to była super extra szybka akcja, dziewczyny jesteście wielkie:-)[/QUOTE]
Tak właśnie działa Fundacja SOS Bokserom i Germaine, jeden telefon, natychmiastowa decyzja, zabieramy, szukamy domku tymczasowego, organizacja transportu i ....... zdarza się Cud!!!!! Marta Anioł Boksiowy z Wałbrzycha dzwoni: "biorę boksia, czy pozwolicie mi go wziąć????" :-(:-(:-( Normalnie cud... jeszcze jestem w szoku...:placz:

Nelciu, Myszko, to Wy podesłałyście linka , również bardzo dziękuję Wam :Rose:

Martuś, jak się czujesz? Wiem, że przeżywasz to bardzo, ale mam nadzieję, że zdążymy :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję Kapselku, że zaprosiłaś mnie na ten szczęśliwy wątek :loveu::loveu::loveu:

Co prawda nie jestem cioteczką boksiową, ale psiową jestem i boksie kocham równie mocno co inne psiurki i cieszę się ich szczęściem :multi::multi::multi:

Marto jesteś człowiekiem o wielkim sercu - dziękuję Ci !!! :Rose::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

mnie szczegolnie serce peka na widok bokserow wlasnie, sama mam dwa, sa juz u mnie 8 i 10 lat i kocham je nad zycie, zrobilabym dla nich wszytsko i przygarnelabym tez wszytskie ktore tego potrzebuja tyle tylko ze pies-Fred to maly morderca i kocha tylko swoja przyjaciolke Tore.. i wszytskich ludzi oczywicie:)
Gerus nie wyglada na 15 lat, ludzie nie docenili tego ze mieli mozliwosc cieszyc sie boksiem tak dlugo, tylko jeszcze go krzywdzili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']Phi, ja Konin od dawna kocham miłością wielką, nawet zaprosiłam do swojego profilu na nk:loveu:

To od kiedy Dziaduś w nowym domku?:multi:[/QUOTE]

Ninuś upijemy się jak Dziadziuś juz u Marty na miejscu będzie. :laugh2_2::laugh2_2::laugh2_2:
Marta jutro po niego jedzie, ale coś wspomniała że już dziś może się uda? Nie może się doczekać normalnie w świecie :-D:-D:-D

[quote name='nombre']mnie szcegolnie serce peka na widok boserow wlasnie, sama mam dwa, sa juz u mnie 8 i 10 lat i kocham je nad zycie, zrobilabym dla nich wszytsko i przygarnelabym tez wszytskie ktore tego potrzebuja tyle tylko ze pies-Fred to maly morderca i kocha tylko swoja przyjaciolke Tore.. i wszytskich ludzi oczywicie:)[/QUOTE]

Witamy serdecznie kolejną cioteczkę zarażoną bokserowirozą :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

Ogromnie Ci Kapselku dziękuję za wieść o cudzie:iloveyou::angel::angel::angel: Uwielbiam takie cuda, ale marzę żeby przestały takie wypadki być cudami. MOŻE NAPISZE KILKA SŁÓW DLACZEGO. nie wiem czy potrafie to co czuję ubrać w słowa, ale...

Po pierwsze gratuluję Marcie decyzji, jedynej jaka mogła byc podjęta dla dania szansy temu psu na pełnię szczęścia i spokoju na ileś tam wspaniałych , cieplych przy sercu Marty dni. To szczęście może mu wynagrodzi wszelkie krzywdy jakich doznał przez wszystkie lata swego życia. Może u psiaków jest jak u ludzi, ze opatrzność każe zacierać w pamieci zło a pamiętać dobro i grzać dusze w jego płomyku?

Mam nadzieję ze Marta dzielnie pokona wszelkie trudności i niepokoje związane z nowym obowiązkiem, tak jak ja je pokonywałam przy kolejnych staruszkach którym chciałam u schyłku ich życia dać, czego nigdy nie mieli. Nie chciałam by tak odchodziły w smutku i zimnie samotności, pożegnane czasem igłą a czasem po prostu pustką.

Przy szybkiej decyzji, czasem już u weta na stole, gotowe do zastrzyku, znajdowały się w aucie do mnie, chore, z nowotworami i bez nadziei. wbrew przewidywaniom wszystkich przeżyły u mnie po kilka miesięcy. I miały wszystko. Najbardziej bałam się momentu ich odejścia, bo to zawsze jest powód podobno do tego że wiele osób nie decyduje się na takie postępowanie, ale.... byłam przy nich, odchodziły na moich rękach, spokojnie, bez bólu patrząc mi w oczy. Zasypiały. To mi wynagradzało strach i ból, bo tak umierają ludzie, i tak umierają nasi przyjaciele. Pochowanie psa to następny ciężki etap, ale trzeba to zrobić pięknie, psu jest obojetne czy jest zutylizowany, czy pochowany troskliwie na pięknej polanie w szumiącym lesie. ale dla nas nie jest to obojetne. Pozwoliło na lżejże przeżycie tego jednak bółu, bo człowiek się przywiązuje. powyższe to jedyna trudność przy tak super decyzjach, ale ..

To co możemy zrobić dla psa, te zmiany w wyglądzie fizycznym i w psychice psa, jego rosnące cudowne przywiązanie,obserwowane z godziny na godzinę wartają ogromnie dużo. Dlatego marzę o tym by więcej osób przekonało się że to nie trudne a jakże piękne.

Mam teraz stareńką chorą suneczke Pudziankę, i stareńkiego PROMYKA , pszczyńskiego staruszka Rodzynka.Odmłodzone w dobrobycie. Poświęcam im wiele czasu i miłości, i stale się zastanawiam kto komu daję wiecej ja im czy te psiaki mnie. jakoś dziwnie pojęcie śmierci przestało być dla mnie tak paraliżująco przerażające.

Takie psiaki nie są kłopotliwe, a nawet kłopoty ze zdrowiem daje sie opanować. Proponuję MARCIE pomoc rada i nie tylko, bo nazbieralo mi sie nieco doświadczeń.
POWODZENIA MARTO. OGROMU SZCZĘŚCIA BOKSIU U BOKU MARTY.:Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

Teresa Borcz, to bylo piekne. Nadaj sie na 1 post w watku zbiorowym staruszkow :lol:

rycze sobie, tak o...

Ja sie boje, ze Gero bedzie bardzo chory i cierpiacy :(

15lat pewnie ma, skoro dotarl do schronu od wlascicieli, sasiedzi pomogli, wiedza, ile pies mieszka na ich klatce. Cud,ze on sie uchowal w takich warunkach tyle lat! wycackane, wychuchane boksie tyle nie dozywaja... On ma wole zycia wielka! Oby zyl dlugo i zdrowo u Marty :)

Link to comment
Share on other sites

Normalnie padłam i leżę i wyję... Dzisiaj rano czytałam o tym biedaku i beczałam jak głupia a tu [B]Kapselek [/B]takie wiadomości rozsyła :sweetCyb: Teraz znów ryczę, tym razem z radości :bigcool:
To co napisała [B]Teresa [/B]jest bardzo piękne i mam nadzieję, że one naprawdę są szczęśliwe, nawet jeśli to tylko krótki czas :)

Link to comment
Share on other sites

Marta... wielki szacunek dla Ciebie i w pełni popieram Twoją decyzję. Życzę Ci dużo wspaniałych chwil z Gero. I pamiętaj, że w razie klopotów finansowych, w miarę możliwości, postaram się pomóc.
Kapselku, a Tobie dziękuję, że mnie tu przyprowadziłaś. Dzięki takim ludziom jak m.in. Marta chce się dalej zaciskać zęby, tłumić łzy i dalej pomagać zwierzakom....
Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Teresa Borcz... Dziekuję za to co napisałaś, upewniam się coraz bardziej, że podjęłam dobrą decyzję. I ja z kolei właśnie ryczę w pracy....:-(

Dziękuję Germaine za to że zgodziła się bym wzięła Gero do siebie i oczywiście za rozłożenie nad nim fundacyjnych skrzydeł w razie "niezwykłych okoliczności"...:loveu:

Dziękuję Kapselku za ściągnięcie cioteczek i za tą cudowną atmosferę, którą roztaczasz na wątku...:loveu:

I dziękuję wszystkim przybyłym ciotkom baaardzo za to że jesteście no i za te hymny na moją cześć...:loveu:
ale przestańcie już bo mi się zaczyna robić głupio:cool3:;););)

Pojechałabym już dziś, bardzo bym chciała, ale niestety kolega nie może, a ma auto służbowe, także paliwo po 200km w każdą stronę już będę mieć w kieszeni, musimy jakoś z Gero wytrzymać do jutra...

Więcej wieczorem, bo w pracy średnio mam czas:roll:

Proszę tylko od razu o radę, czym go na początek karmić? Ryż, kurczak i marchewka?

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::loveu::iloveyou::klacz::klacz::klacz:[FONT=Arial Narrow][SIZE=3][COLOR=darkorchid]Kiedy taki cud sie dzieje - nie straszne nam burze , nie straszne zawieje , serca nasze teraz w radosci milosci cud przezywaja - Niechaj tak juz pozostanie , na nasze wezwanie :multi:Dziewczyny cudzik sie stal piekny :modla::iloveyou::bigcry::bigcry:w radosci niechaj wam sie wiedzie , starunieczek pieknosci pycholek juhuuuuuuuuu![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Marto, dam ci sporo dobrych pomyslów na jedzonko a takęe ciasteczka zdrowotne z dodatkiem pomocnych dla wątroby i reszty ciałka dodatków.(siemie lniane, wiesiołek, słonecznik i najważniejszy ostropest) Ryż i kurczak super, plus marchew ale i inne warzywka nieco kapusty, selera, pietruszki, rozgniecione widelcem na szybko lub zmiksowane by nie wyrzucał grubszych kawałków. nie dawaj skórek z drobiu, za tłuste na starsze żołądeczki i wątroby. super jest mięso indyka bo chudsze i nie uczulajace. Od czasu d czasu wołowinka chuda na odbbudowe napewno zmarnowanych miesni, makaron ale cienki i w dobrym gatunku, amarantus, ciemny ruż. WARZYWKA NA PARZE NAJLEPIEJ. my jemy na parze wiec nie stanowi problemu podanie takich i pupilom. Podawałabym zwyklego łososia od czasu do czasu, podaje sama moim dziadkom preparaty uodparniające, złóteczka jaj przepiórczych gotwane i surowe od czasu do czasu ale z numerkiem 1 i 2 , ekologiczne od tzw kur szczęśliwych, z dodatkiem omeganu, i suplementów z przewagą omega 3. Dobrze miec pod ręka LenVitol tzw. olej lniany budwigowy, czyli nieoczyszczony z Oleofarmu, nieoceniony zarówno w leczeniu jak i profilaktyce i wzmacnianiu organizmu., w kazdym jego calu. trzea sie zaopatrzyć w preparaty z alg. super wartościowe dla psiaków. Obejrzysz psiaka , zobaczyśz nad czym zapanowac aby sie dobrze czuł i pieknie wygladał. Wtedy poradzimy wiecej. POWODZENIA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta0731']
I dziękuję wszystkim przybyłym ciotkom baaardzo za to że jesteście no i za te hymny na moją cześć...:loveu:
ale przestańcie już bo mi się zaczyna robić głupio:cool3:;););) [/QUOTE]
Nie marudź tylko przyjmuj z honorem na klatę bo ci się należy :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...