Jump to content
Dogomania

Po długiej walce z chorobą Elza odeszła na zawsze 1.01.2012 [']


martka1982

Recommended Posts

[quote name='czarna anda']elutkowi jakis czas temu zrobily sie dwa dziwne guzki na grzbiecie ktore pekly - myslalam ze to kaszaki albo tluszczaki - ale guzki nie zaczely sie zasklepiac - wiecej zaczely sie saczyc =- poszlam do doktor Karas-teczy diagnoza wedlug niej to wskazanie na fibrosarkome - to nowotwor zloscliwy tkanek miekkich - najpierw sie zalamalam ... ale zaczelam troche dzialac - jutro umowilam sie na jeszcze jeden wymaz i biopsje do histopatologa ludzkiego wspolpracujacego z weterynarzami - pobiore raz jeszcze -0 czytalam sporo o tym guzie i cos mi nie gra ... ela czuje sie lepiej - dostaje theranecron zdobyczny - moze ktos ma jakis zapas - ela musi go dostawac raz w tygodniu w dawkach 3 mililitry ? dobra bylaby amigdalina - niedostepna w polsce - moze ktos ma lub wie jak zdobyc lub moze podzielic sie tym co posiada ?
Ela jest na encortonie - plus cefaseptin antybiotyk - bo zmiany na skorze sa w stanie zapalnym, wczoraj zrobilam usg zeby zobaczyc jak watroba - wiec lepiej nie ma juz stanu ostrego po lekowego, zrobilam badanie krwi - aspat z alatem z 900 zmniejszyl sie do 100 - nie ma objawow guza w plucach, koniec tygodnia bedzie wynik biopsji i rozmazu- jade do doktora olkowskiego zrobic raz jeszcze rtg pluc zobaczyc jak guz po 4 tygodniach - czy sie zwiekszyl nie daj bog - mam nadzieje ze stoi w miejscu - dzisiaj doktor powiedzial ze ma boksera ze zmianami w plucach od roku i wciaz na tym samym poziomie - moja Basia po operacji z guzem niny w klatce tez ma sie dobrze nic sie nie dzieje .... na ten rok wyczerpalam juz podatnosc na umieranie ... bardzo chcialabym wejsc w nowy bez nastepego zniwa[/QUOTE]

rozumiem, ze mowa o tym theranekronie, ktory mial byc dla mojego psa (tez z nowotworem), ale jakos wyparowal po drodze, jak rowniez moje pieniadze. Dzieki czarna ando. Jade niebawem na przeswietlenie z moim psem do Olkowskiego, jesli ma przerzuty, to zapewniam, ze tego tak nie zostawie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='krycha']rozumiem, ze mowa o tym theranekronie, ktory mial byc dla mojego psa (tez z nowotworem), ale jakos wyparowal po drodze, jak rowniez moje pieniadze. Dzieki czarna ando. Jade niebawem na przeswietlenie z moim psem do Olkowskiego, jesli ma przerzuty, to zapewniam, ze tego tak nie zostawie.[/QUOTE]


Krysiu, a o co chodzi ?
Powiesz nam ?

Link to comment
Share on other sites

mam szpital w domu nie zagladam na dogo- mowa o theranecronie ktory kupilam na dwukrotne podanie - nie tym dla twojego i mojego psa ktory zamawialam jesli tylko bedzie mozna go sciagnac z czech - theranecronu nie ma - tak jak wczoraj rozmawialysmy kupowalam dla eli po 3 centymetry na swoj uzytek bo wiecj nie ma
kontaltowalam sie z peterem beny jesli zalatwi theranecron miedzy swietami dam znak:) zreszta wszystko wyjasnione w rozmowie w oczy cztery :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Krysiu, a o co chodzi ?
Powiesz nam ?[/QUOTE]

ewa przykro mi sensacji nie ma -rozumiem ze wersja NAM wskazuje ze jest was wiecej bo rozumiem ze nie wypowiadasz sie za cale dogo - jesli tego oczekiwalas niesiety musze cie zmartwic
Na tego typu watkach sugeruje zeby ciekawosc i dociekliwosc ograniczac do zdrowia suki bo jak widac tej ciekawosci zabraklo ale do weszenia afer jak widac chetnych nie brak.
Bo jak widzisz nie dopytuje o to jak sie ma suka ktora jest u ciebie a o ktorej ani widu ani slychu jak juz wczesniej bywalo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda']ewa przykro mi sensacji nie ma -rozumiem ze wersja NAM wskazuje ze jest was wiecej bo rozumiem ze nie wypowiadasz sie za cale dogo - jesli tego oczekiwalas niesiety musze cie zmartwic
Na tego typu watkach sugeruje zeby ciekawosc i dociekliwosc ograniczac do zdrowia suki bo jak widac tej ciekawosci zabraklo ale do weszenia afer jak widac chetnych nie brak.
Bo jak widzisz nie dopytuje o to jak sie ma suka ktora jest u ciebie a o ktorej ani widu ani slychu jak juz wczesniej bywalo[/QUOTE]


Czarna Ando a o jaka sunie chodzi??
Powiesz cos wiecej?

Link to comment
Share on other sites

A jak wcześniej bywało ?
I dlaczego uważażasz że jestem zobligowana żeby się tłumaczyć ?
Jak chcesz, to pytaj.

Ja pytałam - zresztą nie Ciebie - bo wystąpiłaś do mnie na pw o wyłożenie znacznej kwoty (ok 2000 zł.) na leki dla Elzy - które zresztą nie miałyby szans zadziałać bo Elza jak piszesz została potraktowana strerydami.
Kiedy odmówiłam, odpowiedziałaś złością i nie na temat - a tu taki kwiatek - już powiadasz załatwiony - to pytam o co chodzi bo dobrze wiesz, że leki o których mi pisałaś nie działają po podaniu sterydu.

A co do zainteresowania zdrowiem suki - to napisałam ciut wyzej o działaniu amigdaliny oraz o sposobach pozyskiwania tejże z naturalnych żródeł.
Dobra jest też weterynaryjna 10% witamina C dożylnie - rak nie lubi kwaśnego środowiska.
Natomiast spirulina jest dostępna w każdej aptece bez recepty - ok 30 zł. opakowanie.

Link to comment
Share on other sites

Anett mieliła swojemu psiakowi pestki moreli - on także miał nowotwór płuc z przerzutami.
Z dobrym skutkiem - tzn. udało się przedłużyć mu życie pomimo zdecydowanie krótkoterminowych i złuch rokowań.
Na pewno podzieli się praktycznymi uwagami - myślę że warto zaprosić Ją na watek.

Link to comment
Share on other sites

Ela jest po operacjach usuniecia guzow na skorze - goi sie , ale od czwartku pojawily sie objawy padaczkowe - najpierw raz dziennie wczoraj 4 razy w ciagu dnia - dwie mozliwe diagnozy przezut do ukladu nerwowego lub wedlug doktora Olkowskiego encefalopatia watrobowa - zmienilam diete najpierw na sam ryz z marchwia a dzisiaj dostalam cenna uwage od malibo o ziemniakach i smietanie ktora Arek potwierdzil ze ok - ela od rana nie ma atakow , wycofalam luminal, jutro test kwasow zolciowych i modle sie zeby byla to encefalopatia bo wiem ze mozna z tym zyc , gdyby ataki dzsiaj nie ustapily pozwolilabym eli odejsc - widac jeszcze nie czas ,,, a Ela to twarda sztuka , bardzo twarda sztuka o wielkim kochanym serduchu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']A jak wcześniej bywało ?
I dlaczego uważażasz że jestem zobligowana żeby się tłumaczyć ?
Jak chcesz, to pytaj.

Ja pytałam - zresztą nie Ciebie - bo wystąpiłaś do mnie na pw o wyłożenie znacznej kwoty (ok 2000 zł.) na leki dla Elzy - które zresztą nie miałyby szans zadziałać bo Elza jak piszesz została potraktowana strerydami.
Kiedy odmówiłam, odpowiedziałaś złością i nie na temat - a tu taki kwiatek - już powiadasz załatwiony - to pytam o co chodzi bo dobrze wiesz, że leki o których mi pisałaś nie działają po podaniu sterydu.

A co do zainteresowania zdrowiem suki - to napisałam ciut wyzej o działaniu amigdaliny oraz o sposobach pozyskiwania tejże z naturalnych żródeł.
Dobra jest też weterynaryjna 10% witamina C dożylnie - rak nie lubi kwaśnego środowiska.
Natomiast spirulina jest dostępna w każdej aptece bez recepty - ok 30 zł. opakowanie.[/QUOTE]


Ewa co ty pierdzielisz jakiej kowty ?? pokaz to pw w takim razie - zapytalam czy masz dostep do lekow a ty stwierdzilas ze masz tylko sa drogie jak cholera - wiec wycofaj ten komentarz bo wstawie wiadomosc na pw - zatem albo to wytlumacz albo wstawie twoja wypowiedzi i nasza rozmowe i wyjdziesz na idiotke i klamczuche!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']A jak wcześniej bywało ?
I dlaczego uważażasz że jestem zobligowana żeby się tłumaczyć ?
Jak chcesz, to pytaj.

Ja pytałam - zresztą nie Ciebie - bo wystąpiłaś do mnie na pw o wyłożenie znacznej kwoty (ok 2000 zł.) na leki dla Elzy - które zresztą nie miałyby szans zadziałać bo Elza jak piszesz została potraktowana strerydami.
Kiedy odmówiłam, odpowiedziałaś złością i nie na temat - a tu taki kwiatek - już powiadasz załatwiony - to pytam o co chodzi bo dobrze wiesz, że leki o których mi pisałaś nie działają po podaniu sterydu.

A co do zainteresowania zdrowiem suki - to napisałam ciut wyzej o działaniu amigdaliny oraz o sposobach pozyskiwania tejże z naturalnych żródeł.
Dobra jest też weterynaryjna 10% witamina C dożylnie - rak nie lubi kwaśnego środowiska.
Natomiast spirulina jest dostępna w każdej aptece bez recepty - ok 30 zł. opakowanie.[/QUOTE]



W ramach wyjasnienai i przeklaman ktore uskutecznia Ewa 36 pzreklajam odpowiedzi na moje pytanie czy ewa ma dostep do lekow - nigdy nie prosilam Ewe o wylozenie 2000 na leki - Ewa nie wiem czemu tak sie zachowujesz i czemu klamiesz w sprawach do szybkiego zweryfikowania

[B][U]ela
ewka ela jest ciezko chora - ma prawdopodobni enowotwor plu cczy masz dostep do amigdaliny i spiruliny oraz traumelu lub notakelu ?[/U][/B]

[B][U]"Odp: ela
Mam dostęp do wszystkiego, tylko to kasy d ch...
Ytaumeel 120 RYS jedno opakowanie - 50 amp. 5 ml, amigdalina amp. 500 zł. notakehl amp - 900 zł. opakowanie 50 amp. 2 ml.
W tej chwili nie mam zapasów, mogę zamówic u Doktora Ostaszewskiego ale kto za to zapłaci ?"

Pytanie o dostep nie jest prosba o zakup !!!!!!!!!!!!![/U][/B]

nie odnioslam sie do tego bo to za duzo kasy dla mnie - dostalam info i w zadnym pw ani w innej formie nie prosilam cie o kase na ela lub leki wiec chcialabym zebys cofnela te insynuacje bo jako prawnik dobrze wiesz ze to pomowienie i nadinterpretacja faktow.
Moje pw dalsze do ciebie dotyczylo pytania dlaczego wycofalas sie z pomocy ilanki i desy a w nim nie bylo ani kszty pytania badz insynuacji dotyzcacej placenia za mnie w jakiejkolwiek formie

ewa do tej pory wspieralam cie bez wzgledu na to co robilas i jak ale nie wystawiaj mojej cierpliwosci na probe bo ani mnie ani tobie nie jest to potrzebne a tym bardziej psom ktore sa w potrzebie
Nie rob sobie z forum swoich prywatnych wycieczek do rojonych w glowie informacji ktore do faktow maja sie jak garbaty do sciany
Jestem w stanie zdzierrzyc roznice w podejsciu ale ni ebede tolerowac klamstw wiec trzymaj sie ode mnie z daleka jesli twoje posty maja wygladac ja te powyzej i jesli twoje wypowiedzi maja miec charakter klamstw i pomowien bo na to sobie nie pozwole

i prosze cie abys wiecej niemerytorycznie nie wypowiadala sie na watkach ktore dotyzca moich psow bo zglosze do moda to ze klamiesz i udzielasz falszywych info nie zgodnych ze stanem faktycznym

Link to comment
Share on other sites

To wstaw jeszcze swoją odpowiedź dla jasności - jesteś w tym lepsza - to zobaczymy, że nie kłamię.
A liczyć wszyscy umiemy.
Ja wypowiadam się bardzo merytorycznie - m. in. o amigdalinie naturalnej - bez kosztów.
I niczego nie cofam.

Co ma - jak twierdzisz - zapytanie o dostęp do leków - z odpowiedzią jakiej mi udzieliłaś ?
Na pw i owszem - ale sens jest jasny.

Link to comment
Share on other sites

ewa ostrzegam cie nie rob z watku suki bazaru - wstaw moja odpowiedz i wtsaw jakikolwiek odnosnik do prosby o pieniadze albo wycofaj wszelkie slowa bo tym razem przeginasz pale - nie prosilam cie o jakiekolwiek pieniadze na ele pytalam o dostep i leki wiec wstaw moja odpowiedz w ktorej jest mowa o pieniadzach.

wstawie odpowiedz dla jasnosci - i powiem krotko jesli nie pomagasz tu na watku eli trzymaj sie z dala bo nie mam czasu na dyskusje z idiotami
i swoje insynuacje zostaw sobie rownym bo zle trafilas ewa i nie przeginaj - zajmuj sie swoimi sprawami swoimi sukami Leda oraz druga o ktorej sluch zaginal jak i o Tani swego czasu a ktora jak wiemy wszyscy doprowadzilas do stanu w jakim ja niesiety usypialam wiec przstan saczyc idz swoja droga i nie smiec tu na watku


Ela jest po diagnozie - wczoraj wieczorem pierwszy raz od tygodnia stanela na swoich lapach w dzien przed wigilia sie zaczelo - doktor Olkowski mial racje - to zaburzenie wtorne wrotno czce oraz enteropatia watrobowa - ela nie miala za dobrej watroby od samego poczatku wiec leki operacja oraz nowotwor ktory w niej siedzi spowodowaly zaburzenia watroby i zatrucie amoniakiem - zrobilam usg, testy kwasow zolciowych i wedlug badan zaburzenia neurologiczne eli maja podloze zatrucia amoniakiem ktory powoduje zaburzenia neurologiczne - jest wyplukana dzisiaj dostala osocze aby zwiekszyc cisnienie onkotyczne ktore da nam mozliwosc plukania czuje sie dzisiaj ok wstala chodzi sama je pije= jest na specjalnej diece - gotuje ziemniaki puree plus smietana lub ziemniaki plus jajko plus oliwa z oliwej , lub twarog poltlusty - ela nie moze dostawac bialka w postaci miesa - jak bedzie oki przejdziemy na hepatic ale za jakis czas ...
Jest plukana ringerem z dodatkami wit c combivitu cocarboksylazy catosalu - dostaje w zastrzykach ornipural vetoquinola sprowadzony z francji -mam nadzieje ze Ela da rade - - Ela to twarda sztuka - jesli bedzie chciala odejsc bede o tym wiedziala

Link to comment
Share on other sites

Odp: ela
"ewa czytalam ze wycofalas sie z wplata z watku dla suk z korabiewic ... troche to smutne bo na tym bazowalo sie dajac je do hotelu

czemu wspierasz " raj u czarodziejki" to umieralnia i jeszcze jej si eza to placi to skandal w jakich warunkach ona trzyma stare i chore psy - zdychaja z zimna i braku diagnoz"


to moja ostatnia z toba wymiana pw - zatem gdzie jest tu mowa o kasie na Ele kretaczu ?Myslalas ze boje sie swojej opini ? coz pomyslilas sie zawsze mowie to co mysle bez wzgledu kogo i czego to dotyczy

Link to comment
Share on other sites

To po kolei :

1. jak wg Ciebie należy rozumieć pytanie o dostępnośc do leków za taką kwotę ?
2. co do mojego pytania "kto za to zapłaci" ma Czrodziejka, Ilana, Desa i moje deklaracje ? i co Ty masz do tego - jakim prawem zabierasz głos w tej kwestii - wg Ciebie nie mogę się wycofać ? za kogo Ty się uwazasz tak na marginesie ?
3. jak zamierzałaś skorzystać z leków o które pytałaś - z wyłączeniem amigdaliny - bo one nie działają po sterydzie a są najdroższe w zestawie - proszę odpowiedz bo nie widzę u Ciebie merytoryki o której mówisz.

Pisałam o amigdalinie pozyskiwanej z naturalnych źródeł, mam nadzieję że już skontaktowałaś się z Anett bo ona jest w tym bardzo obyta - stosowała z dobrym skutkiem u swojego psa.
Na Daszkową amigdalinę składała sie Zosia, Dea, zła Czarodziejka i ja.
Jestem gotowa dorzucić - podkreślam dorzucić - do amigdaliny dla Elzy ale resztę trzeba dozbierać.

I jeszcze jedno - sama także nie przeginaj bo nie będziesz mnie rozliczać z wycofanych deklaracji skoro Ci odmówię "dostępności" do leków za 2000 - jasne ?
Jak również nie będę pracować na Twoje pomysły.
Mam nadzieję, że nie skrzywdzisz Elzy tak jak krzywdziłaś Azę - bo przecież tak ją kochałaś.

Link to comment
Share on other sites

Ela odeszla - zrobilam wszystko podalam osocze, probowalam wyplukac amoniak karma kroplowkami - Ela podniosla sie na dwa dni - to byla najdzielniejsza ze wszystkich moich psow Smoczyca
Ela umarla na encefalopatie watrobowa - niewiadomo czy byly to przezuty nowotworowe
Doktor Olkowski walczyl ze mna do konca - dziekuje mu za to bardzo
Moja Elisia -Pelna dumy, kultury i dobra ktore roztaczala na wszystkich - kochala wszystkie stworzenia - byla wielkim kochanym przyjacielem do konca
Umarla na moich rekach zasypiajac w spokoju
bedzie mi jej brakowac bardzo -= wszystkim nam tu w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Biegaj szczęśliwie po Niebieskich łąkach Elzuniu (*)
Niepokonana Smoczyco.
Już nic cię nie boli i nie będzie boleć.[/QUOTE]

[B]Ewa 36 niigdy wiecej nie wchodz mi w droge ze swoimi wrednymi insynuacjami i teraz udawanym zalem
zrobilas z watku Eli na sam jej koniec bazar beznadziejna straganikaro

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda'][B]Ewa 36 niigdy wiecej nie wchodz mi w droge ze swoimi wrednymi insynuacjami i teraz udawanym zalem [/B]
[B]zrobilas z watku Eli na sam jej koniec bazar beznadziejna straganikaro [/B]

[/QUOTE]

Uspokój się. Jak sie zachowujesz - wstyd i tyle.
Ale przynajmniej zrozumiałaś jak sądzę z tenoru Twoich wypowiedzi.
Ja nie uważam że Ci wchodzę w drogę - chyba że tak oceniasz odmowę na pytanie o dostępność bardzo drogich leków w sytuacji beznadziejnej i moje pytanie jak zamierzasz stosować (ewaentualnie) te leki - nie działające po sterydach.
Ogólnie - straszna baba z Ciebie.

Zgaszam się z Cantadorrą że najważniejsze że Elza już nie cierpi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...