Jump to content
Dogomania

Owczareczka delikatna jak porcelanowa laleczka – ma dom !


KWL

Recommended Posts

[quote name='anett']a konkretniej można?
Jakie są objawy, podejrzenia? jakich wymaga badań?[/QUOTE]
Objawy na dziś to głównie rozwolnienie i chudość. Weci schroniskowi dawno temu zapisali jej dietę intenstinal. I jak to jadła, to rzeczywiście z przewodem pokarmowym było ok. Ale diety bywają a nie są, więc na co dzień Malwinka je zwykłe puszki. Wcina dużo (apetyt ma ogromny), tyć nie tyje a kupy robi paskudne. Swego czasu jadła z darów Acanę, ale to tez jej nie służyło. Podejrzenia schroniskowe - albo jakaś alergia pokarmowa, albo taki wrażliwy przewód pokarmowy. Do tego Malwina miała problemy ze skórą, nawracające zapalenie uszu i oczu.
Nie wiadomo ile z tych problemów wynika wyłącznie z warunków w jakich przebywa delikatny pies, ze stresu i z tego, że suka źle znosi schr psychicznie a ile z tego, że jest chora i będzie sprawiać problemy także w domu. A ludzie gdy tylko słyszą, że specjalna dieta, rezygnują....
No i jeszcze ma podejrzenie dysplazji stawów biodrowych. Miała mieć zrobione rtg. Nie miała. Za to ma zapisany Carprodyl.
I to wszystko. Trzeba by po prostu zobaczyć jak będzie w normalnych warunkach z dobrą karmą, a jak będzie dalej kiepsko to szukać przyczyny.
Niestety przeciętni adoptujący chcą psa "gotowego" a nie "psa z niespodzianką".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponieważ podejrzewano dysplazje, zapisano jej Carprodyl. Rtg w końcu jej nie zrobili. Ponieważ chodzi dobrze, nie bierze przeciwzapalnych, bo po co jej szkodzić .?
(Malwinka miała gorszy czas, wtedy zgłoszono problemy z chodzeniem, od wielu miesięcy nie widać, żeby było coś nie tak)

Link to comment
Share on other sites

Malwinka to po pierwsze bardzo wesoła sunieczka, łagodna do całego świata, chce biegać i się bawić. Może nie najmądrzejsza ;) :evil_lol: [COLOR=darkslategray](oberwę za to od kwl'a :eviltong: [/COLOR]) ale za to bardzo sympatyczna. Taka sierotka. Potencjalnie bardzo ładny i fajny pies.

Jak się ją odchucha w dt to się będą bili o nią!
A tak mija właśnie rok jej pobytu w schronisku, rok zmarnowanej młodości :-(
[B]
Potrzeba minimum 150 zł za sam pobyt a do tego badania, karma. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KWL']Na FB nas nie ma - nie mamy czsu na jeszcze jeden portal - proszę jeśli ktoś ma czas, chęci i możliwości niech wystawi akcję na Malwinkę[/QUOTE]
Poprosiłam jedna osobe z dogo. Ja niestety tez jestem ciemna , choc mam załozone konto na FB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morisowa']Objawy na dziś to głównie rozwolnienie i chudość. Weci schroniskowi dawno temu zapisali jej dietę intenstinal. I jak to jadła, to rzeczywiście z przewodem pokarmowym było ok. Ale diety bywają a nie są, więc na co dzień Malwinka je zwykłe puszki. Wcina dużo (apetyt ma ogromny), tyć nie tyje a kupy robi paskudne. Swego czasu jadła z darów Acanę, ale to tez jej nie służyło. Podejrzenia schroniskowe - albo jakaś alergia pokarmowa, albo taki wrażliwy przewód pokarmowy. Do tego Malwina miała problemy ze skórą, nawracające zapalenie uszu i oczu.
Nie wiadomo ile z tych problemów wynika wyłącznie z warunków w jakich przebywa delikatny pies, ze stresu i z tego, że suka źle znosi schr psychicznie a ile z tego, że jest chora i będzie sprawiać problemy także w domu. A ludzie gdy tylko słyszą, że specjalna dieta, rezygnują....
No i jeszcze ma podejrzenie dysplazji stawów biodrowych. Miała mieć zrobione rtg. Nie miała. Za to ma zapisany Carprodyl.
I to wszystko. Trzeba by po prostu zobaczyć jak będzie w normalnych warunkach z dobrą karmą, a jak będzie dalej kiepsko to szukać przyczyny.
Niestety przeciętni adoptujący chcą psa "gotowego" a nie "psa z niespodzianką".[/QUOTE]

no to klops - to samo co nasz Ramzes - brzydkie koopy - badania miał porobione..trzustka ok....je Hilsa Id - do oporu...troche przytył..troszeczkeeeee...teraz juz dostaje wypełniacz w postaci Ariona dla duzych ras

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Poprosiłam jedna osobe z dogo. Ja niestety tez jestem ciemna , choc mam załozone konto na FB.[/QUOTE]

Jestem na Twoje wezwanie.
[B]Oto wydarzenie ślicznej Malwinki na fb:[/B]

[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=194247040586173&pending[/URL]

[B]Kochani jeśli chcecie zbierać tam pieniążki (a takie jest przecież założenie) potrzebne będzie konto do wpłat.
Może jakaś organizacja zechce Wam udostępnić swoje konto, jeśli nie to proszę o pw z namiarami :)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...