Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Drodzy, 

trzymajcie kciuki jutro od 12:00. 

 

Rambo/Bakuś zaczyna wizytę w lecznicy badaniem Echo serca, a następnie przechodzi ok 2- godzinną operację. Właśnie szykuje się do schowania wszystkich misek z karmą (12godzinna głodówka). Rambo ma bardzo brzydki wypływ z lewego oka więc dobrze się sklada ze jutro tam bedziemy...

 

Nie bylo by tej wyprawy bez mojego TŻ'ta. Wczoraj trzasnela mi łąkotka podczas czyszczenia kuwet. Chodzenie, szczegolnie po schodach jest problematyczne, ale Marcin przyjedzie po mnie i kota, potrzyma małego przy echo i w koncu odwiezie nas z powrotem. 

Ponieważ dziewczyny bez pardonu pacają małego po głowie (takie szatana dawno nie miałam!!) za rzucanie się na nie z nienacka, to rozważam kwarantannę pooperacyjną żeby mu tego oka nie uszkodziły...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że napiszę bardzo lakonicznie, ale czuję się bardzo źle. Chyba grypa żołądkowa mnie dopadła. Skany badań i rachunki wyślę Baltimore pocztą a tutaj wstawię jak tylko się wezmę w garść. 

W telegraficznym skrócie:

1. Pani dr Garncarz (kardiolog) to cudotwórczy  z sercem na dłoni i genialnym podejściem do zwierząt. Badała Rambo na kolanach na podłodze w lecznicy żeby się nie stresował i nie trzeba go było na siłę przytrzymywać.

2. Rambo ma wrodzoną wadę serca. A nawet dwie. Obie na razie niegroźne (bez leków) i nieoperacyjne. Dokumentację wysyłam Agnieszce. Obowiązkowa kontrolo kardiologiczna za 6 miesięcy. Ustawiłam sobie przypomnienie w kalendarzu

3. Operacja oka udała się. Pan dr Garncarz powiedział, że wyciął tyle ile zdołał oraz skorygował 3 powiekę bo była za duża. Rokowania są ostrożnie dobre ale oko już się ładnie uwypukliło, czy operacja się powiodła i nie będzie oko zarastało dowiemy się za 3-4 tygodnie. Za 3 tygodnie obowiązkowa kontrola. Do tego czasu 4 razy dziennie 4 zestawy różnych kropli. 

4. Z uwagi na brzydki wypływ z oka i serce pobraliśmy też kontrolnie morfologię do badań. Wyniki jutro dostanę na maila.

 

Rambuś na razie w odosobnieniu. Zeby oko odpoczeło wlasnie niose mu wode. Jeść może dopiero jutro. Zabieg zniósł dorze, wybudził się sam, dostałam go juz mruczącego i łaknącego kontatu. 

Koszt echo - 240 zł funduję Rambo. Na resztę (zabieg, leki, krew) musimy się jakoś zrzucić  (płaciłam kartą kredytową więc 52 dni spokoju) - 913 zł. 

Link to comment
Share on other sites

I ogłaszam ZRZUTKĘ na operację oka Bakusia/Rambusia

O ile ktoś coś może dołożyć :)

Ja deklaruje dopłacenie Madie reszty, żeby nie została z niezapłaconym długiem.

I tak jest to najkosztowniejszy tymczasowicz Madie, jak do tej pory. Dziękuję Madie za pokrycie kosztów dotychczasowych konsultacji (okulista, internista, kardiolog+ echo plus inne badania).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sharko, Ty i tak masz kilka innych zobowiązań. Bardzo dziękujemy wraz z Rambo za pomoc :)

 

ziarnko do ziarnka jak zawsze i razem damy radę ;) tym bardziej że to nie koniec kosztów w tym miesiącu i zawsze dodatkowa gotówka na konsultacje się przyda :)

 

Jak tylko przyjdzie przelew to potwierdze :) 

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie,ze operacja sie udała:)

Dziekuje Madie:) za wszystko:)

oby tylko Rambus widział na to oczko,martwi mnie ta wada serca,ale jak kociak bedzie miał bezstresowe życie,to może nic złego się nie wydarzy

ogromne koszty leczenia kotka

bardzo prosze o pomoc

dziekuje sharka za wpłate:)

Madie,zyczę Ci zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Madie napisał:

Już łobuzuje. Wczoraj było widać że się gorzej czuję, ale dziś już na full gania. Oko go jeszcze boli, bardzo broni do niego dostępu ale jest ok:) 

 

Doszedł przelew od Terry -50 zł. Bardzo dziękujemy :) 

Ciesze sie z tego pierwszego zdania:) Rambuś,kociaczku śliczny...zdrowiej nam:)

Dziekuje terra:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.4.2018 o 12:03, Madie napisał:

Dostałam przelew od Sharki, bardzo dziękujemy <3 

terra - wysyłam PW. 

A oto dzisiejszy bohater:

6cb425a157d6b6ebmed.jpg

 

454a652a5e421621med.jpg

 

309025247fc630ebmed.jpg

 

Mam wrażenie, że dziś Rambo się słabiej czuje. Nie mam ochoty na zabawę, pojękuje. Może oczko go boli 

Rambo/ Bakus jest po prostu przecudowny! Ten wyraz twarzy:-) 

Tak bardzo przypomina mojego zmalego Malika:-(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

buunes, dziękujemy za zachwyty :) Uważam że Rambo jest wart każdych :)

 

Tysiu, wiesz, masz rację...Powinien się nazywać Terminator albo Destruktor ;) Jest absolutnie szalony, wkurza wszystkie koty ( nie licząc Lejki to w granicach normy), gryzie wszystko, wszystkich ( jest jeden jedyny wyjątek), mało obsługiwalny medycznie...

 

Ale poza tym to kochany, mały, mruczący kociak. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, terra napisał:

Wstawiam na prośbę DORA1020

czarna kicia złapana na sterylkę

458644560_czarnakicianasterylke.jpg.4b69962c356fb927ee3784ad2daa3947.jpg

Dziekuje terra za wstawienie fotki koteczki:)

Kicię  od kilku lat karmie koło smietnika,w ubiegłym roku łapałam na śmietniku jej maleństwa,dwa udało mi sie złapać i wyadotować,dwa nie.

Kicia daje sie pogłaskać,natomiast do kontenerka by nie weszła dobrowolnie

wstawiłam jej jedzonko do łapaka i leciutko wepchnełam,była bardzo przerażona,szkoda mi jej było,ale nie było wyjscia,koteczka juz jest w ciąży

pojechała do lecznicy

na poczatku miałam zamiar ja z powrotem wypuścić po sterylce

ale wetka mówi,ze trzeba dac jej sznse na dom

nie wiem czy kotka,ktora sobie żyła na wolności,chodziła gdzie chciała odnajdzie się w mieszkaniu ,w bloku

do domu wychodzącego chyba bałabym sie ja oddać,

mogłabym ja wypuścic,i tak codziennie ją karmiłam

ale jak zachoruje?  Na tym śmietniku....

Nie wiem co robić.......

jest śliczna,czarna,ale z biała krawatka,mam tylko taka fotke

moze spróbowac ja oglosic?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...