Jump to content
Dogomania

Hesia - 1,5 kg nieszczęścia , zmiażdżone przednie łapy w DS!


AGA35

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Hesia– sunia znaleziona dziś na Placu 3-ego Maja w Wołominie zawinięta w brudny ręcznik. Kobieta która ją znalazła zaniosła ją do weta w Wołominie, ale tam stwierdzili, że jedyną rzeczą jaką mogą dla niej zrobić to dać jej leki przeciwbólowe i skierowali nas do schroniska na Paluchu !!! Informacja o suni szybko się rozeszła po cioteczkach w efekcie razem z kinia1984 i jej tz (podziękowania dla Maćka) pojechałyśmy na prześwietlenie do Warszawy na ul Książęcą. Po wstępnej konsultacji okazało się ze obie łapki są złamane - lewa jest zmiażdżona – są złamania w kilku miejscach, prawa oprócz złamań ma jeszcze totalnie zerwaną skórę, zerwane ścięgna i grozi jej amputacja. Lekarz stwierdził, że taki uraz mógł powstać na wskutek nadepnięcia przez człowieka. Ktoś ją nadepną a sunieczka w bólu się szarpała i chciała wyrwać łapki spod buta. [/SIZE][/FONT]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=5]Doszłyśmy do wniosku, że jeżeli można będzie uratować prawą łapkę pomimo długiego i kosztownego leczenia będziemy ją ratować. Sunia jest młodziutka, ma jeszcze mleczne ząbki szkoda ja skazywać na trwałe kalectwo do końca życia. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Jutro Kago zabiera sunie na kolejne konsultacje– do chirurga i ortopedy. Zobaczymy, co powiedzą lekarze i cioteczki trzeba będzie podjąć decyzję. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Hesie czeka bardzo długie i kosztowne leczenie, na tą chwilę „pożyczamy” pieniążki ze skarpety klemboszczaków, ale nie starczy nam na zbyt wiele dzisiejsza wizyta kosztowała 60 zł. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=5]Prosimy bardzo o wsparcie finansowe, mile widziane także rady, w jaki sposób możemy pomóc tej kruszynie.[/SIZE][/FONT][/CENTER]

[SIZE=3][COLOR=red][B]WPŁATY JEDNORAZOWE - WPŁYNEŁY [/B][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3]AGA33-7650 50 zł.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]ABRAKADABRA 50 zł.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]MONA0205 100 zł.[/SIZE][/B]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black][B]BASTER I LUSI 50 zł.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black][B]M EMORY 50 zł.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][B][COLOR=black]Skarpeta im. Talcott 50 zł.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][COLOR=black][COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][B][COLOR=black]TALIA 10 zł.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black][COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=black]AnnaA 15 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Tahoma][B]hesia 100 zł.[/B][/FONT][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Tahoma][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma]__LARA[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]5 zł.[/FONT][/B][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma]ANDZIKE 30 zł.[/FONT][/B][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3]BILLIE 5 zł.[/SIZE][/FONT][/B]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black]ARGUSIOWA 5 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[FONT=Tahoma][COLOR=#616161][FONT=Arial][COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black]Ania z Poznania 150 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[B][SIZE=3]Ania z Poznania - 100 zł.[/SIZE][/B]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black]p.JUSTYNA z Krasne 5 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=black]Mysza i Tory&Faro *) 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]akrum - 20 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]bazarek pluszakowy 39 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]dreag- 20 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]pani Zofia z Bielsko-Białej - 50 zł. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]aga33-76 10 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]bazarek mała_czarna _ 100 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]bazarek mała_czarna 30 zł,[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#000000]bazarek torebkowy mała_czarna- 72,90[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]

[/FONT][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Tahoma][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma]SUMA WPŁAT JEDNORAZOWYCH 1166,90 zł[/FONT][/B][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=yellowgreen]BAZAREK MOTYLKOWY DLA HESI - WPŁYNEŁY [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT]

[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]GRUBA BERTA 50 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT]
[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]WUJEK & CIOCIA 25 zl.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT]
[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]Monika z Katowic 20 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]kasiek_ona 10 zł.+ 4 zł bonusik [/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]haliza 20 zł[/COLOR][/FONT][/B][/FONT]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]anja2201 10 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]ELLIG 25 zł[/COLOR][/FONT][/B][/FONT]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]Lu_Gosiak 5 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]diana79 -5 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]TRIPTI - 5 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]sonikowa - 15 zł.[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]nat .wit - 15 zł [/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]IHABE 10 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/FONT]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]fizia - 10 zł.[/COLOR][/FONT][/B]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][B][FONT=Tahoma][COLOR=yellowgreen]Freya73 - 40 zł.[/COLOR][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]E.S - 25 ZŁ.[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]p.Łukasz z Tomaszowa Mazowieckiego - 20 zł.[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]paros - 50 zł,[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Tahoma][COLOR=#9acd32]beataczl- 10 zł.[/COLOR][/FONT][/B]
[COLOR=#616161][FONT=Arial][FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=yellowgreen][B]TILIA 10 zł.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=#9acd32]SHIRRRAP EIRA 10 zł.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9acd32]Jolanta08 20 zł,[/COLOR][/B]

[FONT=Tahoma][B]KWOTA Z BAZARKU -414zł.[/B][/FONT]
[/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

[B][SIZE=3][COLOR=red]WYDATKI [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]12.08.2010 60 zł. wizyta na Ksiązęcej ( prześwietlenie + opatrunki)[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]13.08.2010 110 zł. konsultacja u chirurga ( prześwietlenie , konsultacja ,opatrunki)[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]15.08.2010 60 zł. zmiana opatrunków i leki przeciw bólowe[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]16.08.2010 60 zł. zmiana opatrunków i leki przeciw bólowe [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]17.09.2010 -500 zł. całkowite i końcowe rozliczenie leczenia hesi :-)[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Darowizna hesi dla miszki - 100 zł.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]pomoc dla nexta na opłacenie hoteliku - 350 zł. [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]pomoc dla venus - 150 zł,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]kundelkowa skarpeta- 150 zł. [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]hesia dla venus -50,90[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]koszyczek hesi to 1580,90 zł.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]wydatki 1580,90 [/SIZE][/B]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=5]A oto nasza HESIA [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=5][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/150f1343.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/2ad575f1.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/2da92695.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/2a81a410.jpg[/IMG]
[IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/57e9c4cb.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/4c2585da.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 798
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdjecia rtg

[IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/9dc4cae7.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/d3580c27.jpg[/IMG]

I hesia po pierwszej konsulacji przytulona do kini

[CENTER][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/ed1a6b42.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER] [SIZE=3][B]13,08,2010[/B][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE] [/CENTER]
[INDENT][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=3][COLOR=blue][B]Sunia już po wizycie u weta. Darła się niemiłosiernie, ale absolutnie miała prawo. Jeśli nie będziemy mieli pecha na straconych dwóch palcach prawej łapy się skończy. W tej chwili mała ma założone nowe opatrunki. Musiało ja pierońsko boleć, bo wczorajsze sie przykleiły i trzeba było je zedrzeć. Dostała antybiotyk i środek przeciwbólowy i kroplówkę, więc jeszcze w trzeciej łapce jest welfronik usunięto jeden palec prawej łapki, drugi jest juz prawie martwy, więc pewnie poleci w niedzielę. Lewa łapka złamana w trzech miejscach. Palucha złamanego nie ruszamy, jedynie usunięty został pazur, który był już naderwany. Została kwestia w tej chwili zapobieżenia zakażeniom, w tym: kości.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=3][B][COLOR=blue]W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej wtorek/środa konsultacja ortopedyczna w sprawie kości lewej łapy, która złamana jest z przemieszczeniem. Ogólnie bardzo duże ubytki skóry i pewnie to się będzie długo zabliźniać.
Leczenie w sumie przewidziane jest na ok. 2 m-ce. [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=3][COLOR=blue]Natomiast rzeczą na którą mała nie może narzekać to APETYT, co bardzo nas oczywiście cieszy ![/COLOR] [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/190841-Hesia-1-5-kg-nieszczęścia-zmiażdżone-przednie-łapy-DRASTYCZNE-ZDJĘCIA/images/smilies/icon_biggrin.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/190841-Hesia-1-5-kg-nieszczęścia-zmiażdżone-przednie-łapy-DRASTYCZNE-ZDJĘCIA/images/smilies/icon_biggrin.gif[/IMG][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Lauro - chyba nie przeczytałaś dokładnie pierwszego postu ... jak byk napisane że mała jedzie jutro na konsultację do ortopedy ... to 1 ... 2 no lepiej niech zostawiają w centrum gdzie dużo ludzi niż pod jakimś krzakiem nad rzeka ...

Andzike - nr konta w pierwszym poście .. ale Ago - radzę usunać adres jeśli nie chcesz mieć US na głowie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']Andzike - nr konta w pierwszym poście .. ale Ago - radzę usunać adres jeśli nie chcesz mieć US na głowie :lol:[/QUOTE]
Przyznam się, że nawet nie przeczytalam pierwszego postu - jak zobaczyłam zdjęcia to od razu stwierdziłam, że coś wpłacę, a nauczona doświadczeniem dogowym, wiem, że rzadko ktoś podaje na forum prywatny nr konta, dlatego poprosiłam na pw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']Lauro - chyba nie przeczytałaś dokładnie pierwszego postu ... jak byk napisane że mała jedzie jutro na konsultację do ortopedy ... to 1 ... 2 no lepiej niech zostawiają w centrum gdzie dużo ludzi niż pod jakimś krzakiem nad rzeka ...

Andzike - nr konta w pierwszym poście .. ale Ago - radzę usunać adres jeśli nie chcesz mieć US na głowie :lol:[/QUOTE]
zrobione :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']Przyznam się, że nawet nie przeczytalam pierwszego postu - jak zobaczyłam zdjęcia to od razu stwierdziłam, że coś wpłacę, a nauczona doświadczeniem dogowym, wiem, że rzadko ktoś podaje na forum prywatny nr konta, dlatego poprosiłam na pw ;)[/QUOTE]

ups ..... przesłane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']Lauro - chyba nie przeczytałaś dokładnie pierwszego postu ... jak byk napisane że mała jedzie jutro na konsultację do ortopedy ... to 1 ... 2 no lepiej niech zostawiają w centrum gdzie dużo ludzi niż pod jakimś krzakiem nad rzeka ...

[/QUOTE]

Przeczytałam pierwszy post od deski do deski.

P.S. Powoli czytać post po poście mniej chaotycznie w wtedy wszystko łądnie wchodzi do główki :)

Rozumiem , że sytuacja dramtyczna i ciężko na spokojnie czytać .

Link to comment
Share on other sites

załóżmy ze złapiesz sprawcę .. i co dalej ? założysz mu sprawę ? ... taki typ jak będzie chciał wywalić to i tak to zrobi dopóki się prawo nie zmieni ... a to ze pośrodku ruchliwego placu ? no cóż ... to polska .. tu sie dziwne rzeczy dzieją ...

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie już możęcie zmodyfikować posty bo daleka byłam od tego by zaraz zrobiło się tu 10 stron postów zupełnie nic nie wnoszących do sprawy sugerowałam się raczej tym ,że ktoś coś rozsądnego podpowie zarówno w kwestii pomocy lekarskiej jak i ewnetualnych konsekwencji wobec właściciela ale zazwyczaj na Dogo dochodzi do dyskusji więc już zrobiłam porządek i nie ma tematu :) Pracy na Dogo nie brak więc nie będę dodawała modom sprzątania .


Hesia jutro zostanie skonsultowana ze specjalistami wówczas dowiemy się czegoś więcej pozostaje trzymać kciuki by udało się uratować jak najwięcej .


[B][SIZE=4][COLOR=Red]Polecam ortopedę :
Dr Adam Janicki przyjmuje w dwóch lecznicach w Warszawie
ul. 27-go Grudnia 5A, Warszawa - Wawer, tel. 022 812 00 73
ul. Książęca 3, tel. 022 622 55 22

[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=2]My jeździmy do dr Janickiego z naszym Bastusiem ale ja mam go też z polecenia psiarzy co prawda jest drogi bo 180 zł konsultacja ale póki co ja pozostaję mu wierna ;):lol:[/SIZE][/COLOR]
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Fiananse póki co to jedyna przeszkoda :( Hesia obecnie jest u Kago i w sumie na razie opcje Dt dla niej jakieś są bo to taki mikrusik , że w kieszonce do pracy można ją zabrać .

Dziewczyny już na wejściu zapłaciły 60 zł jutro jeszcze ortopeda 180 zł i codziennie wizyty u weta na zmiany opatrunków , zobaczymy też co powiedzą dzisiaj . Pewnie będzie więcej interesujących nas wszystkich informacji . Operacja może być bardzo kosztowna .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laura1108']Fiananse póki co to jedyna przeszkoda :( Hesia obecnie jest u Kago i w sumie na razie opcje Dt dla niej jakieś są bo to taki mikrusik , że w kieszonce do pracy można ją zabrać .

Dziewczyny już na wejściu zapłaciły 60 zł jutro jeszcze ortopeda 180 zł i codziennie wizyty u weta na zmiany opatrunków , zobaczymy też co powiedzą dzisiaj . Pewnie będzie więcej interesujących nas wszystkich informacji . Operacja może być bardzo kosztowna .[/QUOTE]NO tak..czyli kasa potrzebna na CITO...a więc ludzie- dużo ludzi potrzeba na wątek..
CZy znacie kogos "od banerków">>?? BArdzo bylby mile widziany..bo przyciąga ludzi...teraz juz dośc późno..ale napisze do Isadorki prośbe o banerek...

Link to comment
Share on other sites

ja zapisze teraz..mi sie tylko plakac chce jak ,mozna byc takim bydlakiem...?
dziewczyny mowie Wam ta kruszynka wazy z kilogram, jest zadbana, ladnie pachnie...jak mozna z domu wywalic takie cudo, w takim stanie...
moja teoria jest tez taka ze to byl rower...musialo ja niesamowicie bolec...:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...