Jump to content
Dogomania

VIKA znowu WALCZY O ŻYCIE


Helga&Ares

Recommended Posts

Mocno trzymam kciuki ( cichutko podglądam wątek od początku).
Helgo, może zadam głupie pytanie - czy któryś z wetów wspominał o splenektomii ( nie mam pojęcia, czy stosuje się taki zabieg u psów w celach leczniczych)?. U ludzi uzyskuje się od 60 do 80 procent remisji w przypadku trombocytopenii idiopatycznej nie reagującej na sterydoterapię.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wieści są bardzo niedobre.
Wyniki badań Viki:
[U]u=mikro[/U]
Leukocyty 9,3 tys/ul
Erytrocyty 6,64 mln/ul
Hemoglobina 10,3 mmol/l
Hematokryt 0,470
MCV 70,8 fl
MCH 1 551 amol
MCHC 21,9
Płytki 26 tys/ul

Wskazana kontrola płytek
PDW, PMV, P-LCR

Rozmaz:
Gran. pałęczkowate 7%
Gran. segmentowate 57&
Gran. kwasochłonne 1 %
Limfocyty 33%
Monocyty 2 %
...............................
Czarok, pierwszy raz słyszę o splenektomii u psów. Żaden wet nie wspomniał. Dziękuję. Tymczasem uciekam po karmę dla psów, bo zaraz nigdzie nie dostanę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']Czarok, pierwszy raz słyszę o splenektomii u psów. Żaden wet nie wspomniał. Dziękuję. Tymczasem uciekam po karmę dla psów, bo zaraz nigdzie nie dostanę.[/QUOTE]

Helgo, ja też nie słyszałam o usunięciu śledziony u psa w celach leczniczych, ale stosuje się tą metodę w wybranych przypadkach u ludzi. Może warto zapytać jakiegoś weterynarza ( może się też okazać, że to moje bredzenie, bo na przykład u psów za rozpad płytek i wytwarzanie przeciwko nim przeciwciał nie odpowiada śledziona - od czasu jak rozpoznałam u psa hemoroidy, jakieś dwadzieścia lat temu, już wiem, że nie wszystkie schorzenia i metody leczenia się przekładają).

Link to comment
Share on other sites

Ale mimo wszystko dobrze to wiedzieć, w razie gdyby....
Chyba właśnie nadszedł ten moment, kiedy sterydy przestają działać. Półtora miesiąca temu miała krwiaki na całym ciele i wybroczyny-płytki w ilości 17 tys, wtedy zaczęłam podawać jej podawać vitakon i cykloaminę(steryd-[B]20 mg co drugi dzień[/B]). Dwa/trzy tygodnie temu Vika miała 106 tys płytek przy dawce sterydu[B] 20mg co drugi dzień[/B], dostawała też cykloaminę i vitakon. Podniosłam dawkę do[B] 20 mg codziennie[/B] i jaki jest efekt? Płytki spadł do 26 tys. Cykloaminę i vitakon dostawała nadal.
Po niej nie widać, że cierpi, że jest chora. Dzisiaj Pan Doktor który nie widział jej dobre pół roku powiedział tylko że "zgrubiała" ;) Wczoraj mi się nie podobała, ale dzisiaj jest już lepiej.
Jutro będę dzwonić do Wrocławia na Uczelnię, podejżewam, że bez wizyty we Wro się nie obejdzie. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś przyczyna(dawniej przy infekcjach jelitowych płytki spadały drastycznie -> gorsze wchłanianie) , czy to już ten moment, kiedy trzeba szukać alternatywy wśród innych leków immunosupresyjnych...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Doktor Hildebrand powiedział mi kiedy do niego dzwoniłam, że taki wynik badania jest niemożliwy przy przyjmowanych wtedy lekach. W czwartek jadę z Viką na badanie krwi i planuję ją zaszczepić przeciwko wściekliźnie, i chyba nie muszę mówić, że bardzo się boję...

Link to comment
Share on other sites

Vikunia jest tfu tfu żeby nie zapeszyć, w świetnej kondycji/ zero problemów aktualnie, zapomniałyśmy już co to biegunki które miewała jeszcze niedawno przynajmniej raz w tygodniu. Zmieniłam jej karmę na Acane, poprawił się stan skóry, zero łupieżu i sierść lśni. Jest chyba szczęśliwa. Dzisiaj przyjechałyśmy do domu, więc wyszalała się z Aresem i teraz słodko śpi :):) jeszcze jej nie zaszczepiłam... Boję się..

Link to comment
Share on other sites

Helgo kochana to cudowna wiadomość,baaaardzo się cieszę i życzę Vikuni takiej formy już na zawsze.A ze szczepieniem chyba nie musisz się śpieszyć,ona chyba nikogo nie pogryzie,a co wet.mówił na ten temat,pytałaś go?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja tylko po cichu napiszę i powiem, że 15 czerwca minął rok, jak ekhmmm tymczasuję Vikunię. W ciagu tego czasu przytyła ok 10kg, jej zachowanie zmieniło się o 180 stopni, i ogólnie chyba już się zadomowiła tak na dobre, a miała być tymczasem ! ;-) Taka nasza mała rocznica

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vikunia ma się całkiem nieźle i w tym roku była na wakacjach w Zakopanem. Byłyśmy także razem na marszu w Warszawie w sprawie UoOZ

[IMG]http://i650.photobucket.com/albums/uu226/photodomi/vika8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i650.photobucket.com/albums/uu226/photodomi/v-3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i650.photobucket.com/albums/uu226/photodomi/vika7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i650.photobucket.com/albums/uu226/photodomi/vika-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i650.photobucket.com/albums/uu226/photodomi/vika9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...