Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='bobroska.']Jaka karma dla nerkowca? Hills czy royal? Nie chcę royala, wolałabym hillsa. Wetka pewnie będzie mi wciskała royala, nie wiem, czy słusznie?[/QUOTE]
Jak masz możliwość,to zdobądź próbki hillsa i royala i zobacz co pies je chętniej.Nie ma sensu wciskać na siłę,a każdy psiak ma swój ulubiony smak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Jaka karma dla nerkowca? Hills czy royal? Nie chcę royala, wolałabym hillsa. Wetka pewnie będzie mi wciskała royala, nie wiem, czy słusznie?[/QUOTE]

Nasz przez cała chorobę jadł chrupki Royal i puszki Hills k/d czasami puszki Purina - probowałam innych ale tylko to chciał jeść.

Link to comment
Share on other sites

hills ma słaby zapach co niestety nie pobudza psa-nerkowca do jedzenia.psy przecież składu nie czytają.weż royala choć go nie lubisz jest o niebo bardziej wyrazisty w zapachu niż hills i psy ze słabym apetytem jak to bywa w przypadku nerkowców dośc chętnie go jedzą

Link to comment
Share on other sites

Witam, moja Tosia jako pierwszy zjadła Royal, póżniej chciałam przyoszczędzić i kupiłam Trovet, męczyłyśmy się, teraz kupiłam Hillsa, je troszkę lepiej, ale również bez rewelacji, także w rezultacie jak skończę worek, to wrócę do Royala. A propo smaku to próbowałam wszystkich i rzeczywiście Royal jest najlepszy. Generalnie samego suchego jeść nie chce, zawsze muszę jej mieszać z puszką Royala, często dodaję też ziemniaki i marchewkę. Najchętniej jadłaby same puszki lecz niestety moja kieszeń na to nie pozwala, sunia waży 28 kg. Czasem kupuję jej chlebek niskobiałkowy za którym przepada, podaję go w formie smaczka.

Muszę się pochwalić ostatnie wyniki Tosi to:
kreatynina 2,05 (sierpień), była 2,63(lipiec) i 2,8(czerwiec)
mocznik 68(sierpień) był 110,3(lipiec) i 166,6(czerwiec)
niestety poleciał fosfor (jest 7,7) i czerwone krwinki.
Wczoraj Tosia miała sterylizcję,póżniej cały czas spała, myślę, że fatalnie się czuła, bolał brzuszek, niestety nie mogliśmy jej podać nic p/bólowego. Dzisiaj już znacznie lepiej, dłuższe spacerki i kontrolowane bryki z koleżanką.
Podpowiedzcie proszę, który szampon jest na suchy łupież, ewentualnie czym leczyć swędzenia skóry(może to świąd?) podobno psy z pnn częst mają ten problem, pchełek na pewno nie ma.

Edited by Grzalka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Witam, moja Tosia jako pierwszy zjadła Royal, póżniej chciałam przyoszczędzić i kupiłam Trovet, męczyłyśmy się, teraz kupiłam Hillsa, je troszkę lepiej, ale również bez rewelacji, także w rezultacie jak skończę worek, to wrócę do Royala. A propo smaku to próbowałam wszystkich i rzeczywiście Royal jest najlepszy. Generalnie samego suchego jeść nie chce, zawsze muszę jej mieszać z puszką Royala, często dodaję też ziemniaki i marchewkę. Najchętniej jadłaby same puszki lecz niestety moja kieszeń na to nie pozwala, sunia waży 28 kg. Czasem kupuję jej chlebek niskobiałkowy za którym przepada, podaję go w formie smaczka.

Muszę się pochwalić ostatnie wyniki Tosi to:
kreatynina 2,05 (sierpień), była 2,63(lipiec) i 2,8(czerwiec)
mocznik 68(sierpień) był 110,3(lipiec) i 166,6(czerwiec)
niestety poleciał fosfor (jest 7,7) i czerwone krwinki.
Wczoraj Tosia miała sterylizcję,póżniej cały czas spała, myślę, że fatalnie się czuła, bolał brzuszek, niestety nie mogliśmy jej podać nic p/bólowego. Dzisiaj już znacznie lepiej, dłuższe spacerki i kontrolowane bryki z koleżanką.
Podpowiedzcie proszę, który szampon jest na suchy łupież, ewentualnie czym leczyć swędzenia skóry(może to świąd?) podobno psy z pnn częst mają ten problem, pchełek na pewno nie ma.[/QUOTE]

Cieszymy się,ze wyniki lepsze. Trzymamy kciuki.
Co do szamponu to nam pomagał taki polecony przez dr Neske- zapomniałam nazwę. Sprawdzę moze mam gdzies mam buelkę - to dopisze nazwę.

Link to comment
Share on other sites

Kochani mój piesek, ma 13,5 roku. Tydzień temu zdiagnozowano u niego chorobę nerek. Pies jadł i zwracał po około 3-4 godzinach. Mało pił spał nie chciał chodzić na spacery. Zaczęło się od zabiegu usunięcia "guzów hormonowych" pod ogonem. Przedtem pies nie miał problemów z nerkami. po badaniach z krwi okazało się że: kreatynina 8,6 ,mocznik 250. Po trzech dniach kroplówek i antybiotyku wskaźniki minimalnie spadły ( kreatynina 6,5 mocznik 230. Już po pierwszej kroplówce pies odżył.Zaczał jeść sikać chodzić na sapcery jakby był zupełnie zdrowy. Po tygodniu odstawilismy antybiotyk i kroplówki. Dzis jest 2 dzień po odstawieniu. Pies dostaje dietę narazie robioną bo karma dopiero przyjdzie i furasemid oraz suplementy. Pies zachowuje sie jakby nic mu nie było. w piątek idziemy na badania liczę ze wskaźniki spadną. Aha moj pies od ponad roku jest niewidomy mimo to ma chęc do życia i tak samo jak ja sie nie poddaje :) Walczymy :)

Link to comment
Share on other sites

fazia4 cudownie się czyta takie wiadomości ;)

A ja odkryłam od znajomych psiarzy w okolicy ,że prawdopodobnie ktoś trutkę rozrzuca w tym czasie co Bemolowi tak się pogorszyło jeszcze 3 inne psy były zatrute (tylko one z tego wyszły po kroplówkach a mój miś nie...)niby nic mi to nie da ale się zastanawiam czy to nie był powód tego nagłego pogorszenia, chore nerki + jakaś trutka.... Muszę znać powód ciągle mam wrażenie, że coś przegapiłam...
Jak dorwę zwyrodnialca....

Link to comment
Share on other sites

Fazia4, koniecznie jak najszybciej zrób badania krwi i usg, tak jak pisze Diuna-być może to tylko chwilowe polepszenie. Osobiście nie jestem przekonana do Furosemidu, z tego co wyczytałam w tym wątku to nie jest on wskazany dla piesków z pnn. Mając odpowiednie badania, możesz się skontaktować drogą elektroniczną z polecaną doktor.

Link to comment
Share on other sites

Pies był tydzień na kroplówkach. W piątek na mieć usg i powtórne badania z krwi. Na razie jest wszystko ok. Pies nadal ma apetyt, normalnie się załatwia i chodzi na spacery z wielką chęcią.Cały czas go obserwuję. A tak wogóle odnośnie podtruwania psów.W Lędzinach u mojej babci otruto mi 4 letniego pieknego mieszańca. Piesek był ze schroniska zabrany 3 lata temu. Komus przeszkadzało, że dobrze stróżował.Nie udało sie go uratować teraz jest za tęczowym mostem:( Brakuje mi go Dafi był taki kochany :(

Link to comment
Share on other sites

[B]fazia4[/B] - współczuję Ci z powodu Dafiego :( .
Masz rację, że obserwujesz pieska. PNN to jak sinusoida, raz lepiej raz gorzej :( .
Moje maleństwo odeszło 3 lipca 2012r.
Kilka dni zanim odeszła wyniki bardzo poprawiły jej się a potem było bardzo źle i cóż... :( :( :(
Nienawidzę tej strasznej choroby ............. !!!
:(

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. 2 dni temu równiez usłyszałam wyrok - niewydolność nerek u sznaucera miniatury - 8 lat. Wszystko wyszło przez przypadek. Piesek miał rok temu raka jądra (wszystko skończyło się dobrze, bo zauważyłam powiększone jądro od razu) i weterynarz kazał mi zrobić w 2012 roku badanie krwi. Byłam przekonana, że wszystko będzie dobrze, bo pies zjadłby dosłownie wszystko jakby mógł, zachowuje się jak szczeniak - jest bardzo żywotny. Jednak okazało się, że nerki są bardzo chore. Jednej nawet nie można było znaleźć na USG , a druga jest "szczątkowa" jak powiedziała pani weterynarz. Od wczoraj dostaje kroplówki, karma została zamówiona na wtorek. Poza czasem na kroplówce pies jest żywotny. Chciałabym zapytać co można podawać psu przy niewydolności nerek? I mniej więcej w jakich proporcjach? Pies waży ok 4,3 kg. Wiem, że na pewno ryż, jajko od czasu do czasu, wołowinę. Słyszałam również, że warto czasem dać ziemniaczka czy marchewkę. Niestety nie znalazłam informacji jakie mają być dawki (powtarzam pies ok 4,3 kg). Oraz jeśli chodzi o rokowania- wiem, że nadejdzie ten okropny czas, ale czy jest możliwość, żeby chociaż ten rok, półtora przeżyje w miarę normalnie?

Link to comment
Share on other sites

Kochani byliśmy w piątek u weta. Kreatynina 5,83 ( z 6,5 ) mocznik 210 ( z 230). Wiem, że już nigdy nie dojdą te wskaźniki do norm, ale ciesze się tym co jest. Tylko mam problem, mój pies puki co nie chce ruszyć suchej karmy ( wolał swoją chapi z wołowiną i warzywami) a nie dla nerkowców. Robiony posiłek już mu tez nie podchodzi ( najchętniej zjadałby to co przedtem, żal mi go nie raz piszczy wieczorami bo chce jeść ale to co mu nie wolno :( Podzielcie się jakimiś przepisami na jedzonko dla naszych kochanych pupili. Piesek dostawał ryż+ trochę chudego mięsa+ jajko+ trochę oliwy+ suplement diety ( oczywiście wszystko w pewnych proporcjach).

Link to comment
Share on other sites

znalazłam coś takiego :CHOROBY NEREK


1. Przede wszystkim należy zmniejszyć ilość fosforu w diecie zmniejszając lub całkowicie rezygnując z podawania mięsnych kości. Zamiast kości powinno podawać się mączkę ze skorupek jajek lub węglan wapnia lub cytrynian wapnia.
2. Dodanie trochę witaminy C do diety może być pomocne.
3. Należy unikać suplementowania witamin z grupy B (nie podajemy np. drożdży), potasu i koenzymu Q10.
4. Pies powinien pić dużo wody
5. Nie należy dodawać soli ani solonych bulionów
6. Z warzyw powinno się zwiększyć udział tych, które są bogate w karoten (żółte, pomarańczowe,czerwone, zielone)
7. Pies powinien dostawać żywność bogatą w siarkę: żółtko jaja, wątroba, ryby, ser, brokuły, owoce
10. Dodatkowo grasica jest cennym uzupełnieniem mięsa

oraz to

[url]http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506548[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...