Jump to content
Dogomania

Jak z kanapowca zrobić sportowca??


ozuzi

Recommended Posts

Tak własnie myslę...poza wszystkim to Ozuzi ma teraz ( na szczęście)dużego włoskiego molosa-pasterza (pomijając róznice osobnicze= są to psy zrównoważone i spokojne i leniwe nawet i wyselekcjonowane/nauczone współpracy z człowiekiem) a ma ,,pomysł" na psa tzw [U]wyzwanie[/U] czyli psa niezależnego, ,,żywe srebro" z potrzebą pracy; psa myśliwskiego czy chaszczaka...dla mnie to nie jest zabawne :shake:

Link to comment
Share on other sites

ozuzi odradzam Ci [B]haszczaka[/B] te psy mają w sobie dużo bardzo strasznie dużo energi:p Jeśli jej nie wyładują po przez zabawę na spacerze itd. to wyładowują ją na....domownikach no i na domku sama to przerabiam:p Aby mój hasior spał musze go porządnie wymęczyć na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Ozuzi jak tam Isztar? Ja właśnie wychodze z Rambem na spacerek treningowy jak ja to nazywam ;) . Myślę że w drugi tydzień wakacji będę mogła wprowadzić 4 komende, wolę mieć wszystko wyszlifowane ;)

(teraz umiemy, do mnie , siad, daj głos, wszystko ćwiczymy, myślę że czwarta to będzie chodzenie przy nodze [ tj. on chodzi przy mojej nodze , ale bez komendy , czasem wyprzedza etc. ] , albo warowanie ...ale z warowaniem to cyrki są , bo ja go naprowadzic nie potrafię :/ ] )

Link to comment
Share on other sites

Komondor:evil_lol:
To nawet ja bym sobie z tym psem nie poradziła :P (choc kto wie)
Z tego co przeczytałam, jest to pies o cieżkim charakterze i trudne w prowadzeniu. Tylko dla doswiadczonych właścicieli. Wolno sie uczy, dominuje i jest niezalecany dla dzieci.
Tego co dowiedziałam sie od hodowcy rasy to jest jak najbardziej zalecany dla dzieci, ale oczywiscie pod opieka dorosłego, bardzo szybko sie uczy i wiadomo, że konsekwentne wychowanie jest potrzebne by psiak nie wlazł na głowe.
[URL="http://www.komondor.pl"]www.komondor.pl[/URL]
Ja naprawde radze Ci psa dopiro za 1-2 lata. Popracujesz nad swoim psem, dowiesz sie duzo o kynologi o wychowaniu i postepowaniu z psem, poszukasz dla siebie i Twojej rodziny odpowiednia rase.

U mnie nie było wybierane na podstawie charakteru czy aktywności lecz wygladu...
Jednak wiem, że Berneńczyki bardzo do nas pasują. Choć co do mojej aktywnosci i zapału do pracy z psami to niezbyt:cool1:.
Czuje ograniczenie w psich sportach z Berneńczykiem. Dla mnie stworzone są psy szybkie, zwinne jak aussie, border collie, toller, spaniel, shetland.

Jaką rase bym ja radziła?
Najlepiej by było gdyby tak, każdy właśćciel psa danej rasy, opisał jaki jest na codzień. Dużo wad, żeby zobaczyc czy Ozuzi naprawde zależy.
Bo my jej ciagle odradzamy rase, zapewne kilka lat wczesniej odradzilibyśmy CC, a psy które są odradzane, mamy albo z przypadku albo z dużego przemyślenia a jednak z nimi da sie zyc, jak tak dużo ich na świecie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

A ja bym się całkowicie powstrzymała od doradzania czy odradzania ras... W chwili obecnej odradzałabym drugiego psa niezależnie jakiej miałby być rasy. Z jednej strony pisanie, że nie powinna brać psa a z drugiej dobieranie jaki by jej najbardziej mógł pasować wprowadza pewien informacyjny szum... Przynajmniej tak jest w moim odczuciu.
Tak więc w chwili obecnej uważam, że najlepszym psem dla ozuzi jest Isztar i żaden inny ;)
Swoją drogą moje psy były dobierane na zasadzie "zakochania się" nie w rasie ale właśnie w konkretnym piesku... Szczerze mówiąc ani razu nie żałowałam, że mam właśnie te pieski. Kocham je takimi jakimi są i nie zamieniłabym ich na żadne inne.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie ja nie chcę sprawić sobie psa. :lol: Tylko myśle sobie o rasach, narazie wybieram te które mi się podobają z wyglądu potem charakter. np. nie wiedziałam że komondory są trudne, ale są śliiiiiiczne :loveu: . Tata wrócił nie długo bierzemy się z przeszkody;) .

Wczoraj z przymusu, bo nie było nic, ani suchej, ani, ryżu, ani warzyw dałam jej batona(był świerzy nie otwarty). I co... pies wymiotował. Ostatnio tylko ryż, warzywa, serduszka gotowane i sucha (light z chrząstkami rekina dla psów durzych ras). Dzisiaj wieczorem np. ryż gotowane warzywka, suche, i łużeczka witamin (pies zaczyna jeść zdrowiej niż ja)

Zabieram się już za trening


Mama poiedziała że widzi i mi się zaczęło tak wydawać ostatnio że
[CENTER][SIZE=4][B]IŚKA SCHUDŁA!!!!!![/B][/SIZE]
[B][SIZE=4]:multi::loveu::p :smilecol::bigok::bigcool: :laola: [/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B] [/CENTER]
[LEFT][B]trochę ale zawsze coś[/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem co na to wszystko (tzn na ,,nowego" pieska) MAMA OZUZI (no i tata, który już jest :p ) ?



PS
[SIZE=1]haszczak, no jasne, że haszczak :evil_lol: Napisałam poprzednio, że robię błędy...:oops: [/SIZE]

A ja trafiłam na ogary z przypadku (ale to był najlepszy przypadek jaki mi się trafił)

Link to comment
Share on other sites

Sam ryż? Jeśli już to z mięsem:) Może kup wiekszy worek karmy nie będzie problemu że zabraknie "nagle" mniej więcej będziesz mogła ocenić kiedy należy zamówić/kupić nowy worek. Pies ma więcej ruchu, odpowiednie jedzenie więc chudnie!:) Dopóki waga psa nie będzie prawidłowa nie wprowadzaj przeszkód- duże obciążenie na stawy.

Link to comment
Share on other sites

Tylko jest problem... nie wiem jak zważyć psa bo nie chce się dać na ręce wziąść. Powieddziałam że nie chcę narazie psa, ale to dobrze bo zanim przeszkody zrobię to trochę minie


[quote name='bea100']Ciekawa jestem co na to wszystko (tzn na ,,nowego" pieska) MAMA OZUZI (no i tata, który już jest :p ) ?



PS
[SIZE=1]haszczak, no jasne, że haszczak :evil_lol: Napisałam poprzednio, że robię błędy...:oops: [/SIZE]

A ja trafiłam na ogary z przypadku (ale to był najlepszy przypadek jaki mi się trafił)[/quote]


Powieddziałam że nie chcę narazie psa. Mama na to jedynie może w tym zimowym miocie(ale chyaba to wcześnie dla mnie) i jeśli spełnie pewne warunki (inne niż zajmowanie się psem), a tata nie wie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']Tylko jest problem... nie wiem jak zważyć psa bo nie chce się dać na ręce wziąść. .[/quote]
To ja podam Ci prosty sposób właścicieli większyyyycch psów:cool3: :lol:
Idź na jakiś skup złomu i tam poproś o możliwość zważenia psiaka, u nas zawsze się zgadzają :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Madzie niezłe:p my na przykład sprawdzamy na oko:evil_lol: zreszta Dagon nie ma problemu z nadwaga, ale i tak ze stawami ma:shake:

Za małę przeskody możecie się wziąść to jeszcze bardziej pomoże psu schudnąc, doradziłabym jeszcze bieganie, ale to dlatego że jestem fanatyczka biegania:loveu:



a wogóle to gratuluje Ci Ozuzi:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia i medor']To ja podam Ci prosty sposób właścicieli większyyyycch psów:cool3: :lol:
Idź na jakiś skup złomu i tam poproś o możliwość zważenia psiaka, u nas zawsze się zgadzają :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Nasz weterynarz ma specjalną wagę dla dużych psów, moje file mieszczą się bez problemu :) Sprawdź czy i Twój takowej nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']Spokojnie ja nie chcę sprawić sobie psa. :lol: Tylko myśle sobie o rasach, narazie wybieram te które mi się podobają z wyglądu potem charakter. np. nie wiedziałam że komondory są trudne, ale są śliiiiiiczne :loveu: [/quote]

Zajrzałam do tego tematu i lekko osłupiałam. Sorki jak za ostro pojechałam

Po pierwsze masz 12 lat i zdanie że wybieram sobie psa które mi się podobają a później charakter- to chyba jakaś pomyłka.

Gdzies tam pisałaś że podoba ci się Cane Corso. Po pierwsze - w zyciu bym dziecka 12-letniego nie puściła samego z takim psem. To nie jest piesek ważący 5 kilo, i ma silny charakter i trzeba naprawdę odpowiedzialnej osoby aby wychowac takiego psa.
To ja mam boksera i bym się zastanawiała czy sobie poradzę z Cane Corso- na pewno poszłabym na szkolenie takiego psa. Czy twoja mama wogóle zna historie tej rasy ?
Każdemu podobają się duże psy tylko trzeba wybierać z głową a nie podoba mi się i już.

Moim zdaniem nie powinnaś mieć na razie drugiego psa. Najpierw zajmij się jednym

I takie coś : - mama wie - tata nie wie- to chyba bardzo złe podejście do sprawy. Najlepiej usiąść z całą rodzina i przejrzec nawet 100 ras a wybrac odpowiednią.

Przecież ty chodzisz do szkoły i co twoja mama bedzie sobie radziła z Cane Corso lub jaki inny molos + drugi pies ? A nie daj boże jakiś pies nie będzie dobrze nastawiony do twojego szczeniaka - czy ty wiesz co wtedy robić i jaki to ma wpływ na dalszy charakter psa?

Po drugie wszelkie sporty można uprawiać z takimi psami po upływie roku albo i później. Najpierw muszą się kształtowac stawy i kości. A to też wydatek bo trzeba kupic witaminy odpowiednią karmę nie taką z supermarketu, wizyty kontrolne u weta itd

Co do wagi psa- proste rozwiązanie idzie się do weterynarza i wazy się psa.

Jeżeli masz psa i ma dopiero 4 lata i juz dopuściłas do tego aby go utuczyć to chyba masz nauczke i najpierw trzeba się zając jednym psem. Kup karme dietetyczną + ruch ale stopniowo bo pies jeszcze na zwał padnie.
Najlepiej jakby pływał ale nie możesz też zmuszac psa aby koniecznie wchodził do tej wody, jak się np. boi wody. Więc to nie jest taka lekka sprawa odchudzić tez psa.

Musisz brać pod uwagę czy twój pierwszy pies zaakceptuje innego psa zważ że to podwójne wydatki jak masz dwa psy a ty chyba jeszcze nie zarabiasz?

Link to comment
Share on other sites

Co to za gabinet weterynaryjny bez wagi...? :crazyeye:
Sylwiaskalska masz racje w swoim poście w wielu miejscach. Rzecz w tym, że ozuzi psa Cane Corso już ma. Nie wiem jakiej postury jest ozuzi i jaki ma temperament jej pies, ale chyba sobie jakoś z nim radzi.
Chociaz czasami takie wyprowadzanie kończy się fatalnie. U mnie na osiedlu mała dziewczynka wyprowadza ON-ka. Pies za każdym razem jej ucieka i terroryzuje okolice. A dziecko stoi i płacze. Czasem dorosłe osoby mają problemy z utrzymaniem psa ( kiedyś mało jeden nie wgryzł mi sie w rękę podczas mojego biegu, mimo, że był na smyczy. Szarpnął kobietą tak mocno, że prawie leżała... )
Z tym mamą i tatą to też troszkę nie tak... No ale to sprawy rodzinne ozuzi i nic nam do tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shantara']Co to za gabinet weterynaryjny bez wagi...? :crazyeye:
Sylwiaskalska masz racje w swoim poście w wielu miejscach. Rzecz w tym, że ozuzi psa Cane Corso już ma. .[/quote]

No to nie rozumiem rodziców że się zgodzili - bez obrazy - ale pierwsze co to powinni chodzić do psiego przedszkola.
Jak juz mają Cane Corso to najwazniejsza jest [B][U]socjalizacja szczeniaka[/U][/B] -
Po drugie moga mieć problemy jak szczeniak dorośnie i zacznie dominowac pierwszego psa.


Po trzecie módl się aby szczeniak nie miał dysplazji biodrowej trzeba włozyć troche kasy na witaminy i na karmę. Ja nie chce straszyć tylko uświadomić ;) Poczytaj tez troche o tej dysplazji i co robć aby szczeniaka nie zmarnować. Czy rodzice mieli prześwietlenie na dysplazję ?
[URL="http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html"]http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html[/URL]


Przecież to ponad 50 kilo żywego psa + 12 - letnie dziecko - sorki ale to chyba jakaś pomyłka.
To ja mam problemy z utrzymaniem swojego 30 kilowego psa jak cosik zwęszy. A mam o wieleeeeeee więcej niż 12 lat

Acha i czy zgłosiliście psa do Urzedu przeciez trzeba mieć na niego pozwolenie ? Jest na liście przecież :
[B][COLOR=black]Lista 33 niebezpiecznych ras wedlug MSWiA[/COLOR][/B]

[B]Jestem ciekawa jaka karmą go karmicie i jakie witaminy dajecie , czy uważanie na schody , czy pies odpowiednio wazy do swojego wieku. [/B]

Trzeba pamietać ze one mają wysoko rozwinięty instynkt terytorialny. Jeżeli osoba 12- letnia pisze że nie może zważyć psa bo nie chce wziąśc się na ręce - no to chyba juz się naświetla sytuacja.

Cytet z pewnej stronki
[quote]Właściciel takiego molosa powinien być zrównoważony i odpowiedzialny. Są to psy duże i obdarzone temeperamentem, w nieodpowiedzialnych rękach mogą stać się nadpobudliwe lub ostre.

Właściciel Cane Corso powinien zdawać sobie sprawę, że pies ten wymaga poświęcania mu dużo czasu przy wychowaniu oraz odpowiednich warunków bytowych. Pies mieszkający na terenie naszej posesji potrzebuje miejsca do biegania oraz ciepłej budy. Nie można też zaniedbać sapcerów poza teren posesji, aby odpowiednio psa ucywilizować.
[/quote]

[B]Generalnie moje zdanie jest takie- że rodzice nie powinni się zgodzic na takiego psa[/B].

Dobra ale skoro masz tego psa to

- kontroluj jego wagę
- jak mozesz kupić kup na stawy Arthroflex [URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_47&products_id=1250"]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_47&products_id=1250[/URL]

- najlepiej się wybrać do psiego przedszkola
- w wieku 16 miesięcy zrób RTG prześwietlenie (wtedy juz kości się unormują ) ale pierwsze takie kontrolne spokojnie można zrobić w wieku 4,5 miesięcy
- odrabaczaj go co 4 miesiace jeżeli to szczeniak
- kup dobrą karme dla dużych ras
- nie przekarmiaj go abu go nie utuczyć nie daj boże
- na poczatku nie przesadzaj z długimi spacerami , rób takie jakie potrzebuje
- no i praca z psem i jeszcze raz praca - to się tyczy także twoich rodziców
- kup linke treningową taka aby mieć nad psem zawsze kontrolę
- nauka poprzez zabawę pies, pies wykona komendę = nagroda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']No to nie rozumiem rodziców że się zgodzili - bez obrazy - ale pierwsze co to powinni chodzić do psiego przedszkola.
Jak juz mają Cane Corso to najwazniejsza jest [B][U]socjalizacja szczeniaka[/U][/B] -
...
i co robć aby szczeniaka nie zmarnować...
...
[URL="http://Generalnie"][B]Generalnie[/URL] moje zdanie jest takie- że rodzice nie powinni się zgodzic na takiego psa[/B].
...
[URL="http://"][/URL][/quote]
Sylwiaskalska: no oczywiście...ja zgadzam się we wszystkim co napisałaś ale..(nie czytałaś uważnie :p ) rodzice Ozuzi się zgodzili na CC (Isztar) ponad 4 lata temu i teraz to dorosły molos.
Jesli popełniono błędy w wychowaniu/socjalizacji to one JUŻ SĄ popełnione (Ozuzi nic nam jednak o tym nie pisze...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Sylwiaskalska: no oczywiście...ja zgadzam się we wszystkim co napisałaś ale..(nie czytałaś uważnie :p ) rodzice Ozuzi się zgodzili na CC (Isztar) ponad 4 lata temu i teraz to dorosły molos.
Jesli popełniono błędy w wychowaniu/socjalizacji to one JUŻ SĄ popełnione (Ozuzi nic nam jednak o tym nie pisze...)[/quote]

A to faktycznie nie doczytałam:p ale uwazam to i tak za decyzje nieodpowiedzialną. Może to będzie przestroga jak znowu bedą chcieli psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']Zajrzałam do tego tematu i lekko osłupiałam. Sorki jak za ostro pojechałam

Po pierwsze masz 12 lat i zdanie że wybieram sobie psa które mi się podobają a później charakter- to chyba jakaś pomyłka.

Gdzies tam pisałaś że podoba ci się Cane Corso. Po pierwsze - w zyciu bym dziecka 12-letniego nie puściła samego z takim psem. To nie jest piesek ważący 5 kilo, i ma silny charakter i trzeba naprawdę odpowiedzialnej osoby aby wychowac takiego psa.
To ja mam boksera i bym się zastanawiała czy sobie poradzę z Cane Corso- na pewno poszłabym na szkolenie takiego psa. Czy twoja mama wogóle zna historie tej rasy ?
Każdemu podobają się duże psy tylko trzeba wybierać z głową a nie podoba mi się i już.

Moim zdaniem nie powinnaś mieć na razie drugiego psa. Najpierw zajmij się jednym

I takie coś : - mama wie - tata nie wie- to chyba bardzo złe podejście do sprawy. Najlepiej usiąść z całą rodzina i przejrzec nawet 100 ras a wybrac odpowiednią.

Przecież ty chodzisz do szkoły i co twoja mama bedzie sobie radziła z Cane Corso lub jaki inny molos + drugi pies ? A nie daj boże jakiś pies nie będzie dobrze nastawiony do twojego szczeniaka - czy ty wiesz co wtedy robić i jaki to ma wpływ na dalszy charakter psa?

Po drugie wszelkie sporty można uprawiać z takimi psami po upływie roku albo i później. Najpierw muszą się kształtowac stawy i kości. A to też wydatek bo trzeba kupic witaminy odpowiednią karmę nie taką z supermarketu, wizyty kontrolne u weta itd

Co do wagi psa- proste rozwiązanie idzie się do weterynarza i wazy się psa.

Jeżeli masz psa i ma dopiero 4 lata i juz dopuściłas do tego aby go utuczyć to chyba masz nauczke i najpierw trzeba się zając jednym psem. Kup karme dietetyczną + ruch ale stopniowo bo pies jeszcze na zwał padnie.
Najlepiej jakby pływał ale nie możesz też zmuszac psa aby koniecznie wchodził do tej wody, jak się np. boi wody. Więc to nie jest taka lekka sprawa odchudzić tez psa.

Musisz brać pod uwagę czy twój pierwszy pies zaakceptuje innego psa zważ że to podwójne wydatki jak masz dwa psy a ty chyba jeszcze nie zarabiasz?[/quote]

[quote name='sylwiaskalska']No to nie rozumiem rodziców że się zgodzili - bez obrazy - ale pierwsze co to powinni chodzić do psiego przedszkola.
Jak juz mają Cane Corso to najwazniejsza jest [B][U]socjalizacja szczeniaka[/U][/B] -
Po drugie moga mieć problemy jak szczeniak dorośnie i zacznie dominowac pierwszego psa.


Po trzecie módl się aby szczeniak nie miał dysplazji biodrowej trzeba włozyć troche kasy na witaminy i na karmę. Ja nie chce straszyć tylko uświadomić ;) Poczytaj tez troche o tej dysplazji i co robć aby szczeniaka nie zmarnować. Czy rodzice mieli prześwietlenie na dysplazję ?
[URL="http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html"]http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html[/URL]


Przecież to ponad 50 kilo żywego psa + 12 - letnie dziecko - sorki ale to chyba jakaś pomyłka.
To ja mam problemy z utrzymaniem swojego 30 kilowego psa jak cosik zwęszy. A mam o wieleeeeeee więcej niż 12 lat

Acha i czy zgłosiliście psa do Urzedu przeciez trzeba mieć na niego pozwolenie ? Jest na liście przecież :
[B][COLOR=black]Lista 33 niebezpiecznych ras wedlug MSWiA[/COLOR][/B]

[B]Jestem ciekawa jaka karmą go karmicie i jakie witaminy dajecie , czy uważanie na schody , czy pies odpowiednio wazy do swojego wieku. [/B]

Trzeba pamietać ze one mają wysoko rozwinięty instynkt terytorialny. Jeżeli osoba 12- letnia pisze że nie może zważyć psa bo nie chce wziąśc się na ręce - no to chyba juz się naświetla sytuacja.

Cytet z pewnej stronki


[B]Generalnie moje zdanie jest takie- że rodzice nie powinni się zgodzic na takiego psa[/B].

Dobra ale skoro masz tego psa to

- kontroluj jego wagę
- jak mozesz kupić kup na stawy Arthroflex [URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_47&products_id=1250"]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_47&products_id=1250[/URL]

- najlepiej się wybrać do psiego przedszkola
- w wieku 16 miesięcy zrób RTG prześwietlenie (wtedy juz kości się unormują ) ale pierwsze takie kontrolne spokojnie można zrobić w wieku 4,5 miesięcy
- odrabaczaj go co 4 miesiace jeżeli to szczeniak
- kup dobrą karme dla dużych ras
- nie przekarmiaj go abu go nie utuczyć nie daj boże
- na poczatku nie przesadzaj z długimi spacerami , rób takie jakie potrzebuje
- no i praca z psem i jeszcze raz praca - to się tyczy także twoich rodziców
- kup linke treningową taka aby mieć nad psem zawsze kontrolę
- nauka poprzez zabawę pies, pies wykona komendę = nagroda[/quote]

pies jest już dorosły jak wcześniej Ci napisali. Jest bardzo łagodna i wogóle nie przejawia żadnej agresji. Wiem że te psy są niebezpieczne, ale ona jest grzeczna. Nie mogłam i nie mogę chodzić z nią do przedszkola, bo w moim małym mieście jakim jest Giżycko w kierunku psów to jedna wielka klapa. Nie ma gdzie praktycznie z psem wyjść, a co dopiero jakieś przedszkola. Na początku nie mogłam sobie z nią poradzić to prawda. NIe lubiła innych psów i strasznie ciągnęła. Ale chodziłam z nią na szkolenie, które organizowała babka z Olsztyna. Pies nauczył się bawic z psami i chodzić przy nodze, zostawać i wykonywać inne komendy. Nie powiem że to było świetne szolenia, ale pies się nauczył. Tylko jedną rzecz uczyli inaczej: żeby nie uczyć psa za nagrody.

Teraz jest już dorosła. Jest tak miluśińska do wszystkich (którzy przychodzą, ale np. nie lubi meneli idących ulicą i szczeka na nich), a szczególnie do facetów. Nie mam z nią ogólnie problemów. Tylk jako zobaczy psa to chce się bawić.

Pies jest z dobrego gniazda. Matka chempionka z rodowodem. Ojciec też by był, ale przed 3. wystawą pogryzł się z innym psem i blizny mu zostały niestety. :shake:

Mówie cały czas że pies następny co najmniej za jakieś półtora roku. Poprost narazie chcę się dowiedzieć więcej o poszczególnych rasach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...