Jump to content
Dogomania

Bleki bardzo prosi o deklaracje na mieszkanie i jedzenie.Cały czas szuka Domu Stałego


Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bakusiowa']Magda musi zrobić zestawienie stałych. Jednak do kwoty 390 zł która jest potrzebna to dużo będzie brakować. Tak że jeśli chcesz to śmiało możesz dać stałą.[/QUOTE]

Deklaracje stałe są bardzo ważne, ale te jednorazowe też, bo można zgromadzić jakieś oszczędności np. na potrzeby weterynaryjne. Braki można uzupełniać bazarkami.

390zł z karmą, czy bez?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']A on nie miał na kupsprzedaj wyróżnionego? Bo tylko mi śmignęło imię i czarny psiak i myślałam, że to on, bo było zaznaczone na żółto, ale teraz weszłam i widzę, że nie ma:/ Chyba jakieś zwidy miałam ;)[/QUOTE]

Wyróżniałam Blekiemu ogłoszenia na gumtree, tablicy, lento, morusku i alegratce.
W tej chwili powygasały. Czekam do września. Jeżeli nic się nie zmieni to będę myśleć co dalej robić aby ktoś go zauważył.

Link to comment
Share on other sites

Może Bleki (jeżeli jest średnim psem) załapałby się do domu, do hoteliku michelle04 - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227074-Mini-Hotelik-michelle04-woj-dolnośląskie?"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227074-Mini-Hotelik-michelle04-woj-dolnośląskie[/URL]? Koszt: 200-250zł z wyżywieniem. To super cena.

W jakich warunkach przebywał dotąd Bleki? W domowych? Jest psem średnim, czy dużym?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dokładnie taką samą wiadomość napisałam do bakusiowej :) Hotelik michelle, to świetna opcja, mój Marianek przebywa tam od czerwca i nie wahałabym się nawet chwili, żeby oddać go tam ponownie. Psiaki prawie cały czas z kimś przebywają (najdłużej ile do tej pory Mariano był sam to 4h), mieszkają w domku, mają do dyspozycji duży ogród, informacje i zdjęcia są na bieżąco, zaprzyjaźniony, dużo tańszy wet. Warto by to przemyśleć, bo kwota ok.250zł nie jest, moim zdaniem, w najmniejszym stopniu wygórowana i da się ją nawet uzbierać poprzez zrobienie raz na miesiąc większego bazarku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Właśnie dokładnie taką samą wiadomość napisałam do bakusiowej :) Hotelik michelle, to świetna opcja, mój Marianek przebywa tam od czerwca i nie wahałabym się nawet chwili, żeby oddać go tam ponownie. Psiaki prawie cały czas z kimś przebywają (najdłużej ile do tej pory Mariano był sam to 4h), mieszkają w domku, mają do dyspozycji duży ogród, informacje i zdjęcia są na bieżąco, zaprzyjaźniony, dużo tańszy wet. Warto by to przemyśleć, bo kwota ok.250zł nie jest, moim zdaniem, w najmniejszym stopniu wygórowana i da się ją nawet uzbierać poprzez zrobienie raz na miesiąc większego bazarku.[/QUOTE]

Minusem jest odległość. Jeżeli Bleki jest duży i miałby trafić do kojca za 300zł, a teraz jest w warunkach domowych, to nie miałoby sensu. Jeżeli jest średni i trafiłby do domu, to jest to dobra opcja.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Blekuś dziękuje cioteczkom za odwiedziny i wsparcie.[/B][/SIZE]
[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/5527/dscf1268o.jpg[/IMG]

Jutro wyjeżdżam na 4 dni a Madzia_eska jest bardzo przeziębiona.
W czwartek zobaczymy jak będzie i pomyślimy co dalej robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lobaria']To bardzo drogo... Kurcze, trzeba jeszcze poszukać...[/QUOTE]

Nie wiem czy "drogo".... Ceny w naszym hotelu są porównywalne (uwzględniając ceny dla bezdomniaków) [B]z legalnie działającymi hotelami[/B], prowadzącymi działalność gospodarczą.

[quote name='paula_t'] Psiaki prawie cały czas z kimś przebywają (najdłużej ile do tej pory Mariano był sam to 4h), mieszkają w domku, mają do dyspozycji duży ogród, informacje i zdjęcia są na bieżąco, zaprzyjaźniony, dużo tańszy wet. [/QUOTE]

Paula! Bleki u nas ma takie same warunki. Też psiaki mieszkają w domu, mają ze sobą stały kontakt. Mają też kontakt z kotami i dziećmi. Nasz wet czasami w ogóle nie liczy za wizytę dla bezdomniaków, tylko co najwyżej za leki. Nie bierze kasy za strzykawki, gaziki czy inne zużyte materiały.
Ja jestem z psami 24h/dobę.

Ale oczywiście szukajcie dalej. Zdaję sobie sprawę, że bardzo ciężko zebrać taką kwotę deklaracji.... :shake:

Tak czy inaczej Blesiek jest już u mnie.
Nie było innego wyjścia, bo miał czas u Pani Ewy tylko do końca sierpnia a ja odebrałam dopiero dzisiaj - trzy dni po terminie, z uwagi na brak miejsca.

Dla nas wszystkich było to naprawdę bardzo przykre, bo P. Ewa i Bleki naprawdę, przez te prawie dwa lata wspólnego życia bardzo się ze sobą związali.
Pani Ewa miała serce w gardle, nie musiała mi wcale mówić, że tak jest....

Bleki odkąd jest u nas jest smutny, apatyczny, przestraszony - po prostu nie wie co się dzieje i dlaczego się tu znalazł. :-(
Ale wiem jedno... Bleki jest bardzo mądrym, dobrze wychowanym psem i na pewno da sobie radę z nową dla niego sytuacją.

14 września ma termin szczepienia p/wściekliźnie. Koszt to 20 zł.
Już zakropliłam mu Frontline p/ pchłom i kleszczom - w gratisie od cioci DIF ;) Trzeba go będzie również odrobaczyć. Pani Ewa powiedziała, że był odrobaczany na wiosnę, ale nie potrafiła powiedzieć jakim środkiem i dokładnie kiedy. Nie ma wpisu w książeczce.
Lada chwila będę odrobaczała wszystkie psiaki w hotelu ANIPRAZOLEM.
Blekiego odrobaczę również, z tym, że muszę go najpierw zważyć i wyliczyć ilość tabletek na masę ciała.

Link to comment
Share on other sites

Ceny w hotelach legalnie i nielegalnie działających są bardzo różne. Często legalne hotele przyjmują nielegalnie - bez faktury. ;) Ważne, żeby pies miał dobre warunki i opiekę, żeby były informacje i zdjęcia. Na pewno lepsze są warunki domowe, niż boksy - chociaż nie dla każdego psa. Dobrze, że Bleki jest już ulokowany w nowym miejscu. Moim zdaniem nie ma sensu go przenosić. Problemem jest teraz brak kasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...