Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='Madzik93']Moja jest teraz na lighcie :)[/quote]

Podjadało się wcześniej troszkę zanadto? ;)

moje psiaki szczuplutkie ale mi przydałaby się dieta i jakaś ludzka karma light

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ursa81']
Jak myślicie?[/quote]

Kilka postów wyżej Tilia miała taki sam dylemat. Odpisałam jej, że ja swoje karmie dwoma karmami na zmianę. Czyli jeden posiłek Adult Large Breed, drugi posiłek Lamb&Rice. Ten sposób karmienia dostarcza psu białka z różnych źródeł. Czyli dajesz mu coś na kształt karmy holistycznej. ;)
Jeżeli w jednej karmie nie ma wszystkiego co chcesz, to takie mieszanie jest dobrym wyjściem. Ale też bez przesady. Jak już się zdecydujemy na dwie karmy - najlepiej na różnym mięsie, to nie zmieniajmy ich za często.
Wszystko też zależy od żołądka psa.

Link to comment
Share on other sites

moje sa w polowie 2 worka proformance lamb&rice.. ale zastanawiam sie znowu nad acana.. malej suczy sluzyla adult small breed, senior i light.. duzy byl na sport.. i bylo fajnie.. w upaly domagal sie ciagle rzucania pilki chcoiaz na innej karmie szybciej erzygnowal z aportowania... wiec mzoe tym razem znow wrocimy do acany sport...z tym, z emala tez by ja jadla.. trzeba psy troche wysuszyc...

Link to comment
Share on other sites

Przemiły pan przywiózł nam dzisiaj wielki woras Acany z krakvetu i... nie wziął od nas ani grosza :-o Na pudełku była nalepka z krakvetu, że płacimy 143złote, ale pan nie miał nigdzie nic o tym, że za paczkę jest jakiekolwiek pobranie, i... zostawił ją za darmo. Chciałam zapłacić, ale stwierdził, że skoro nie ma w papierach pobrania, to nie ma i już. I poszedł. Ciekawe co teraz. Skoro schrzanili, to niech oni się martwią. Najwyżej przeleję na konto. Jak tylko zaczniemy woras, dam znać jak reakcja Baryłki :lol:

Link to comment
Share on other sites

hehehe krakvet ma zcasmai takie jazdy;p zostaw sprawe;p ktos dostal darmo obroze z rogza.. ja dostalam smycz przepinana z rogza.. albo nie mieli izolek dla szczura tych co chcialam ee nie suchej kociej karmy to dlai mi ziolek podbnych do tych co zmaawialam dla gryzoni za 40 zl lacznie!! a akrme za 8 zl chcialam;p wiec szaaa;p

Link to comment
Share on other sites

Moja suńka przez 7 lat była na Pedigree więc mam nadzieję, że z Acaną nie będzie miała żadnych jazd.

[quote name='marmara_19']hehehe krakvet ma zcasmai takie jazdy;p zostaw sprawe;p ktos dostal darmo obroze z rogza.. ja dostalam smycz przepinana z rogza.. albo nie mieli izolek dla szczura tych co chcialam ee nie suchej kociej karmy to dlai mi ziolek podbnych do tych co zmaawialam dla gryzoni za 40 zl lacznie!! a akrme za 8 zl chcialam;p wiec szaaa;p[/QUOTE]

Ciiiiiiiiiiii :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Jak mi się upiecze, to chyba z wrażenia wpłacę ten hajs na jakieś psiaki z PWP.

Link to comment
Share on other sites

U nas Acana to strzał w 10!
Pies ciągle chętnie je, co u Diuny się nie zdarzało wcześniej :P Sierść ładna, kupa ładna, bąków nie ma, zapaszek z pysia zniknął :)
Tylko drapać mi się ostatnio zaczęła.... dlatego teraz zamiast premium kupiłam acanę z rybką, która smakuje już troszkę gorzej niż z kurakiem, ale też nieźle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']U nas Acana to strzał w 10!
Pies ciągle chętnie je, co u Diuny się nie zdarzało wcześniej :P Sierść ładna, kupa ładna, bąków nie ma, zapaszek z pysia zniknął :)
Tylko drapać mi się ostatnio zaczęła.... dlatego teraz zamiast premium kupiłam acanę z rybką, która smakuje już troszkę gorzej niż z kurakiem, ale też nieźle ;)[/quote]

Ale za to jaka sierść po tej łososiowej, zobaczysz :loveu: Polecam też wersję z jagnięciną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']No właśnie za względu na sierść wzięłam łososia nie jagnięcinę ;) Diuna jest biało ruda, a rude plamki takie bure się robią. Mam nadzieję, że na łososiowej się podkolorują :evil_lol:[/quote]

Yep :) Na skutek lepszego połysku (moja zasada: pies zawsze może sie bardziej błyszczeć niż się błyszczy i nigdy nie błyszczy sie za mocno ;)) kolor będzie wyraźniejszy. Karoten jest dla rudych psów i wzmacnia ten kolor ale dożo marchewki podkoloruje na żółto białe futerko psiaka [pewnie już o tym słyszałaś]. Polecam Ci więc karmę łososiową, dobry szampon dla psów firmy Espree wariant COLOR ENHANCING SHAMPOO i preparat Algolith jako suplement diety (preparat naturalny, jako nieliczny można podawać karmiąc suchą karmą) - drogi ale nieoceniony. Na wielkie wyjście np. wystawę spray Ring 5 BRIGHT & SHINE - drogi jak diabli ale niezastąpiony.

Ja stosuję salmona na zmianę z jagnięciną i dodatkowo wyżej wymienione preparaty. Sierść mamy błyszczącą i kontrastowo wybarwioną :D

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informacje ,jednak Diuna nie jest psem wystawowym i aż tak bardzo na doskonałej sierści mi nie zależy :evil_lol: Chciałam bardziej zobaczyć,czy rzeczywiście ten łosoś coś daje :evil_lol:
U kolorowych spanieli jest własnie problem, bo albo kolor się wybarwia, albo biel żółknie ...
Zobaczymy, może kiedyś się skuszę na któryś z podanych preparatów ;) Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Dziękuję za informacje ,jednak Diuna nie jest psem wystawowym i aż tak bardzo na doskonałej sierści mi nie zależy :evil_lol: Chciałam bardziej zobaczyć,czy rzeczywiście ten łosoś coś daje :evil_lol:
U kolorowych spanieli jest własnie problem, bo albo kolor się wybarwia, albo biel żółknie ...
Zobaczymy, może kiedyś się skuszę na któryś z podanych preparatów ;) Dziękuję.[/quote]

Przyznaję, że o siebie tak nie dbam jak o psy chociaż tylko suczka Alilcia będzie wystawiana :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Eagle pack - wspaniała karma. Niestety moje nie mogą jej jeść. Zresztą chyba tylko Acana wchodzi w grę. Nie wiem czy są jakieś inne karmy bez dodatków innego mięsa niż jagnięcina. Rybne by się znalazły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Master z Kaczką[/quote]

Zapewne jest lepsza niż Acana, przynajmniej opis i cena to sugerują. W składzie ma "hydrolizowane białko" ale nie napisane jakie ale przede wszystkim kukurydzę... czyli odpada w naszym przypadku... Kaczka brzmi fajnie :lol: Szkoda, że Acana nie ma wersji z kaczką lub jelonkiem :lol: Takie coś chętnie byśmy jedli ;) Ale cieszymy się, że Acana w ogóle jest w wersji Lamb i Salmon bez innych dodatków zwierzęcych, pszennicy, kukurydzy i soi bo musielibyśmy wyciągnąc garnki, a to już Panci niebardzo odpowiada... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Zapewne jest lepsza niż Acana, przynajmniej opis i cena to sugerują. [/quote]

Według mnie skład Mastery świadczy o tym, że jest dużo, dużo gorsza od Acany. I do tego sztucznie konserwowana. :mad: Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Według mnie skład Mastery świadczy o tym, że jest dużo, dużo gorsza od Acany.[/quote]

Hmmm może i masz rację. Tym lepiej dla nas :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Eagle pack - wspaniała karma. Niestety moje nie mogą jej jeść. Zresztą chyba tylko Acana wchodzi w grę. Nie wiem czy są jakieś inne karmy bez dodatków innego mięsa niż jagnięcina. Rybne by się znalazły.[/quote]
a proformance?? ja sie zastanawiam nad acana sport lub orijenem...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...