Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Ika,[/b] a jak z ta mączką? Czemu na polskiej stronie Acany jest "mączka z miesa kurcząt", podczas gdy na stronie producenta jest "mączka z kurczaka"?

No i co z tym Premium, o które pytała Sawa? Acana jest sklasyfikowana oficjalnie, przez te organizację od klasyfikowania karm (nie pomnę nazwy, ale na pewno wiesz, o co mi chodzi :wink: ), czy nie? Ja na worku nie mogłam znaleźc napisu "Premium", ale na stronie www jest określenie w stylu "Canadian premium food", czy cos w tym rodzaju...

Link to comment
Share on other sites

Tinie własnie kończy się próbny 4 kilogramowy worek Acany Premium Adult. Widzę, że je ją bardzo chętnie chociaż o efektach karmienia tą karmą niewiele jeszcze mogę powiedzieć. Na razie wydaje mi się, że sierść jest bardziej błyszcząca, (pojęcia nie mam czy to po Acanie :)) ale wypada na potęgę (co mnie nie dziwi bo to okres linienia, zawsze tak mamy o tej porze roku).
Natomiast troszkę mnie smuci że u lokalnego dystrybutora (tak tak, lokalnego bo chcialam zgodnie z Waszymi sugestiami zamówić karmę u kogoś z Wawy) nie mogę kupić Acany Premium. Obiecano mi informację o dostawie więc póki co, kończymy mały worek i czekamy do czwartku. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe kłopoty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']MOI DRODZY!
Tu szczególnie zwracam się do właściciela czarnego labka,ja nie wymyślam żadnych cudów w postaci klubu-tylko wyraźnie zaznaczyłam że to są zapowiedzi i więcej nie mam informacji na ten temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Czy to o czarnym labku było do mnie?? Bo jak tak to chciałam wyjaśnic ,że Veida nigdy nie była, nie jest i nie będzie labradorem :lol: (zapraszam do Veidowej galerii :D) . Droga Iko czytaj uwaznie moje posty :lol: bo ja napisałm ze jeszzce nie znasz szczegułów i moze cos z tym klubem jeszcze zmienią. Pozdrawiam ja i Veida-nielabrador

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Kochani!
Zacznę może od ASHER-karma jak sama przeczytałaś na kanadyjskiej stronie jest PREMIUM, natomiast nie umiem w chwili obecnej autorytatywnie odpowiedzieć czy i dlaczego na jednej stronie jest napisane maczka z kurcząt, a na drugiej maczka z mięsa kurcząt.Postaram sie to wyjaśnic i jutro coś napiszę więcej .
AGUSHA(sorki jeśli źle napisałam)Premium jest dostępne- ja kiedyś pisałam,że dystrybutorów jest dwóch , natomiast ja nie chce popełnić niezręczności.
MARTA i GRAF może Twoje psiątko ma źle dobraną karmę ile ma lat i czy jest zupełnie zdrowe?Może karma nie jest z jakiejś przyczyny trawiona do końca i stąd te gazy?Może dajesz mu cos jeszcze do jedzenia?
Na koniec zostawiłam sobie"NIBYLABKA"-bardzo przepraszam jeśli uraziłam psiątko :oops: -i tak cudne w wyglądzie, ale nie przyglądałam sie zbytnio rasie natomiast czerwoną antyurokową chusteczkę zakodowałam w pamięci.Zajeżyłam się troszeczkę, że ktoś mnie posądza o wymyślanie cudów-jestem daleka od tego ,dlatego napisałam ze to [b]zapowiedzi[/b] przyszłości.Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Graf ma ponad 2 i pół roku.. Jest zdrowy.
Acanę je od grubo ponad roku .. Cały czas byl na wersji Delux a teraz przeszliśmy na Large Breed żeby sprawdzić czy moze akurat w Deluxie proporcje jakieś mu nie odpowiadały i dlatego tak "pierdział" ;) no i gubił włos..
Choć zmiana karmy miałą miejsce niedawno to wydaje mi się że już widzę efekty związane z włosem (mniej wypada - i to nie przez to,ze skończył linieć bo kłaczy mi w dużych ilościach cały rok niestety) aczkolwiek błyszczeć nadal się nie chce.. :( No i te gazy.. Chyba są jeszcze bardziej dokuczliwe.. No i kupek po zmianie trochę więcej ale to pewnie dlatego że się organizm przestawia..
W każdym razie podjęłam decyzję zeby spróbować z Pro a jak ona się nie sprawdzi to wróce do Acany bo jak narazie nic lepszego nie znalazłam..

Link to comment
Share on other sites

Ika dzwoniłam pod oba numery podane na stronie Acany i obie panie powiedziały, że na dzień obecny (czyli wczoraj) Premium niestety nie ma. Ale poczekam cierpliwie do jutra :) Jestem w stanie zrozumieć, że czasem trzeba na coś poczekać bo akurat nie ma tego w magazynie. Zawsze mogę kupić Premium Delux bo ta ponoć jest :)

Link to comment
Share on other sites

hmmm...tak sobie pomyślałam,że jakby się ktoś zdecydował na tę nową karmę z rybką to bardzo chętnie poczytałabym jak spodobała się Waszym pieskom, tzn. chodzi mi głownie oto czy zachwycił je smak... Bo moja suńka to tylko gotowanym się zachwyca... :(

Link to comment
Share on other sites

JUST_TEA!co to za cudne nosisko na Twoim zdjęciu? :D :D :D
AGUSHKA-ja nie przypominam sobie takiej rozmowy ,chyba że chodziło Ci o 15kg,tak?Mój telefon jest na mojej stronie .Pozdrawiam.
MARTA-jeśli zakupiłaś już coś to spróbuj,myślę że Delux był dla niego za kaloryczny,jeśli to bokser to może Large by wystarczył albo poprostu Premium.Pozostawiam to Twojej decyzji,powodzenia. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witajcie kochani!
Bardzo dawno tu nie byłam ale spieszę donieść że rybka jest doskonała-zarówno moje psy jak i tych co sie odważyli spróbować bardzo chętnie ją jedzą.Więcej na ten temat wkrótce, postaram się zrobić tłumaczenie opisu i zainteresowane osoby będą mogły zerknąć.:multi: Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ika07"']Jeśli chodzi o dowóz 4kg.to nie dziwcie się że specjalnie nikt się do tego nie rwie bo benzyna jest droga [/QUOTE]
W każdym razie dystrybutor ze Szczecina nie robil zadnych problemów z dowozem 4 kg karmy , wczoraj po poludniu zamowiłam a dziś o 11 karma była dostarczona. Bafi juz wsunął jedną miseczke- ciesze sie że mu smakuje :). Kupiliśmy Acane po raz pierwszy, mam nadzieje że juz nie będziemy musieli jej zamieniać i szukac innej karmy :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Czwórki płyną............a opis faktycznie pojawił się, co mnie bardzo cieszy:multi: terminu nie znam kiedy będą dostępne ale myślę że popróbować będzie można jakoś;) Pozdrawiam IKA.Aha jakiś mały śliczny golduś się pojawił-całusek dla malucha!

Link to comment
Share on other sites

Witaj!
Myślę, że nie ma powodów do niepokoju psy jak ludzie indywidualnie dobieraja ilość wody w zależności od potrzeb i pory roku.Jeśli je, bawi się ,wypróżnia, to jest O.K.nie ma powodów do zmartwień.
Pozdrawiam Was cieplutko IKA

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie są ceny tej karmy w sklepach, o ile jest w sklepie :lol: Ogólnie za 1,5 kg w Krakvecie trzeba więcej zapłacić. Za 1,5 kg ceny od 18 do 21 w zależności od rodzaju karmy. A nie ma w tym sklepie opakowań 4 kg? Wyjdzie taniej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Dzisiaj odkryłam acanę w osiedlowym zoologu, odkrycie nielada, bo tam nic ciekawego nie ma :diabloti: 1,5 kg paczka za 17 zł, to chyba trochę drogo?? :hmmmm:[/QUOTE]
To zależy jaki rodzaj acany.

W jednym sklepie zoologicznym można kupić karmę na kg i najpierw aby wypróbować, tak kupowałam to płaciłam 9,60 zł za Acane Premium Delux.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Nie wiem jakie są ceny tej karmy w sklepach, o ile jest w sklepie :lol: Ogólnie za 1,5 kg w Krakvecie trzeba więcej zapłacić. Za 1,5 kg ceny od 18 do 21 w zależności od rodzaju karmy. A nie ma w tym sklepie opakowań 4 kg? Wyjdzie taniej ;)[/QUOTE]
Ja się specjalnie nie przyglądałam, bo moja sucz nie jada suszu ;) Tylko rzuciło mi się w oczy, że stoi Acana, a pod nią cena 17 zł. Taka biała czy srebrna paczka... :cool1:
Dobrze wiedzieć, że to niedrogo, jak będzie potrzeba to zakupię ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak biała lub srebrna to może być Adult Light 19 za kg lub Adult Small Breed 21 za kg :lol: Takie są ceny w Krakvecie i takie same ceny są na stronie Acany, czyli wychodzi na to, że w tym sklepie u Ciebie jest taniej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ceny opakowań wahają sie od18.00 do 21.00 zł za opakowanie 1,5kg w zależności od rodzaju karmy , natomiast ta cena jest niezgodna z ustaleniami importera w związku z tym jest to nieuczciwe podejście do handlu-jest to sprzedaz po tzw.kosztach i mimo że dla kupującego wydaje sie to atrakcyjne, to może warto zastanowić sie nad uczciwością sprzedającego- nie myślę tu konkretnie o tej karmie ale ogólnie:shake: Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...