Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

"mam" mozliwośc zakupu Pro planu albo jakąś "lepszą" acanę za ok 160 zł ( 15kg). Która z nich jest lepsza jakościowo ?

Gdyby przypadkiem(lol) zdazylo sie ze polecilibyście acanę, zastanawiam się którą wybrać. 21 miesięcy, suka Amstaff, ok 30 Kg, już raczej nie urośnie, prowadzimy niezbyt aktywny tryb zycia ( zwykle spacery, rowerek) -zadnych cięższych ćwiczeń silowych.
Proszę o podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz, ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie - która lepsza. Niby składowo Pro Plan stoi wyżej, ale na przyklad u mojej suki nie sprawdził się zupełnie. W przeciwieństwie do Acany. I gdyby nie fakt, że jej się karma znudziła, to pewnie dalej bysmy kupowali. Ale i tak pewnie kiedyś do niej wrócimy :)
Sama musisz sie przekonać, co lepiej pasuje Twojemu psu. Bo to sprawa bardzo indywidualna.

A co do samego rodzaju - my byliśmy na deluxie.

Link to comment
Share on other sites

Ja zdecydowanie doradzam Pro Plan moja suka była na nim przez wiele lat i świetnie się chowała!Zmieniłam na Acanę senior,bo tak zachwalano tę firmę..no i całkowita porażka.Karma brzydko wyglądała i pachniała,suka nie chciała jej jeść,dopiero z dodatkami,ale miała po niej straszne sensacje:luźne kupy ze śluzem!(zaczęła załatwiać się w domu choć tego nigdy nie robiła,ale tak źle się czuła:-o )śmierdzące bąki,jadła wciąż trawę.Była coraz grubsza a sierść stawała się matowa i wypadała kępami.Myślałam już,że jest chora ale po zmianie karmy na inną wszystko przeszło jak ręką odjął.Do tej pory nie wiem czy trafiłam na trefne opakowanie czy po prostu mój pies tak źle ją tolerował.W każdym bądź razie zamawiałam u samego przedstawiciela,no i obecnie jestem bardzo zrażona do tej firmy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beria']Czy ktoś karmił psa Acaną z łososiem ?
Dokładnie [URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_25_64&products_id=2925"]>>TAKĄ<<[/URL][/quote][B][I]ja miałam próbkę ale Ozzy niezbyt chętnie jadł .Tylko że próbka malutka taka chyba 10 dkg[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta !!!']Czy ktoś ma może cennik Acany dla członków klubu hodowców? Chodzi o te 25 kg worki.. :) Będe wdzięczna za info bo na stronie Acany nic nie ma..[/QUOTE]
Jak to nie ma? acha nie ma ale było jak stronkę modernizowali a teraz to ukryli cwaniaki. W przeliczeniu chyba było 7.33 za kg Premium (dla 15 kg - 8z/kg) ale może się mylę bo to jakieś 3 tygodnie temu widziałam a członkiem nie jestem więc na 100% niewiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nasz szczeniak przestal lubic Acane i omija ją szerokim lukiem. U hodowcy byl nia karmiony, po przejsciu do nas skubal jej troche, ale od wczoraj rana nic nie chcial jesc :(
Byl nieslychanie glodny. W desperacji pognalam do kumpeli po jaka kolwiek pomoc*, dostalam Royala i saszetke Pedigree. On nawet woli pedigree niz acane :P A Royal zniknal w kilkadziesiat sekund.

*Pojscie do sklepu i kupienie mu czegokolwiek zajeloby mi przynajmniej godzine, a tak za 10 minut bylam w domu z jedzonkiem.

Jeżeli ktoś jest z Warszawy i chcialby wymienić niecaly worek (jakies 10kg) albo po kilogramie Acany Large Puppy na odpowiednik Royala to piszcie ;)
Ostatecznie za jakas tam kwote mozemy odsprzedać.

Link to comment
Share on other sites

chest narazie je proformance'a ;)
ale już nie konsumuje go tak chętnie jak na poczatku, nie dziwne zjadł juz 12 kg ;)
i teraz zastanawiam się nad zamówieniem acany ;)
jaką polecacie dla beagle'a...?
zastanawiam się nad tą z łososiem... muszę zdobyć gdzieś próbki, żeby sprawdzić czy będzie jadł...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ciesze sie, ze chwalicie Acana bpo z RC też chce sie przenieść, gdyż płacenie 16zł za kilogram... My Roxy karmimy przeważnie domowym jedzeniem bo nie przepada za karmą, ale zawsze najlepiej jest mieć podręką, wiec dzisiaj pochodze po zoologicznych i poprosze kilogram na spróbowanie.
Też chce kupić karme dla mojego mieszańca jamnika, bo jest dosć wybredny, a uwielbia karme. Wiec co do tej karmy: [URL="http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=18&pro=29"]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=18&pro=29[/URL]

To z dawkowaniem sie nie pomylili?

Link to comment
Share on other sites

Pomylili :lol::lol::lol:

My karmimy się tą karmą i nawet dość chyba mojej suce smakuje bo co wieczór maszeruje do miski i zjada całą jej zawartość. Na efekty jeszcze za wcześnie ale widzę że ta karma może być jedną z naszych rezerwowych bo nie ma żadnych sensacji po jej spożyciu. Co do stanu kupek to niestety tutaj jest wszystko zafałszowane przez podawane psicy smakołyki ( zaprzestanie ich podawania odpada ), ale ani biegunki ani innych tego typu atrakcji po tej karmie nie zauważyłam. Póki co suka ma kupione 1,5 kg, które mamy od 8 dni i zostało nam jeszcze pół worka, jeśli nie więcej. Ekonomiczną mam sukę :cool3:;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chętnie spróbowała Acany z łososoem i ziemniakami, ale 4 kg worek to za dużo. :-( Moja suka jest wybredna i boje się, że mogłoby jej nie smakować. Czy ktoś z Krakowa wie, gdzie można kupić Acane na wagę?

Link to comment
Share on other sites

Hm... do najblizszego zoologa gdzie sprzedają Acane to pl. Grunwaldzki... tylko rozkopany:] Trudno, kupi sie na spóbowanie. Co do zamawiania z netu by przywieźli do domu, to by nei było, że wiezie po jedną paczke to najlepiej w jednym mieście się zebrać i każdy zamówi ile chce i za jednym razem będzie dla wszystkich :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie do karmiących Acaną Lamb & Rice. Tak sobie przeglądam sklady karm i wydaje mi się, że Acana Lamb zmieniła skład ...

Kiedys zbożem użytym w tej karmie była kasza perłowa.
Obecnie czytam na stronie producenta skład:

"New Zealand lamb meal, ground whole rice, steamed oatmeal, rice bran, sunflower oil ..." ( chodzi mi o zboza uzyte czyli ryz i owies )

na naszej stronie polskiej jest:

"Mączka z nowozelandzkich jagniąt, mielony ryż pełnoziarnisty, mielona kukurydza pełnoziarnista, olej słonecznikowy ..."

W końcu jest tam poza ryzem owies czy kukurydza ?

Link to comment
Share on other sites

A my dalej karmimy się Acaną. Można powiedzieć - pełne zadowolenie. Żadnych biegunek. Ładna sierśc. Kupki nieduże i bez problemów żadnych. Aż cud, że nasza wybredna psica się przekonała. Acana OK :)

Link to comment
Share on other sites

To ja też podzielę się z Wami moimi dośw. z Acaną :roll:
Otóż gdy mój sznaucerek był szczenięciem karmiłam go Royal'em, potem przeszłam na gotowane, a potem na Acanę. W sumie zjadł 5 lub 6 worków 4 kg Acana Puppy Small Breed (czyli jadł ją ok. 5 mieś.)
Na początku byłam zadowolona bo wcinał ją chętnie, ale potem coraz gorzej :shake: , miałam kilka próbek innych karm i jadł chętniej. To mnie trochę martwiło bo cały czas miska zostawała pełna, ale nie zrażałam się i czekałam jak zgłodnieje.
Problem się pojawił jak się okazało w wieku 10 miesięcy, ze mój pieso jest chory na padaczkę:-( Weterynarz stwierdził, że to może od zbyt dużej zawartości białka i kcal ? Więc przesliśmy na Eucanubę Vet, która miała mniej kalorii. Harry'ś pałaszował ze smakiem każdą porcję karmy.
Potem spróbowałam wrócić do Acany (bo tańsza) ale o mniejszej zawartości kcal, a to już się mojemu psiakowi nie spodobało, bo wogóle przestał Acanę jeść.
Jesteśmy pod opieką dwóch lecznic i w obu [B]odradzono mi Acane[/B]:-o
przy czym wcale nie proponowano zakupu karm które mają u siebie (np.Hill's) tylko nasza Pani doktor powiedziała że najlepiej żeby Harry'ś był na Royal C. niekoniecznie tej dla sznaucerów bo to pewnie żadna różnica (no pomijając cenę :cool3: ).
Tak więc postąpiłam i od tej pory znów miska pusta i pieso szczęśliwy:multi: . no i zauważyłam, pozytyw jeszcze jeden po odejściu od Acany - ilość kupek się zmniejszyła (teraz 3 dziennie wcześniej 4-5 no i objętościowo też :eviltong: )
A cena? ja kupowałam worki 4kg 1 za 44 zł, a RC zamówiłam 8kg za 128 zł/ różnica 2 zł na kg to nie dużo :p
Więc ja nie wiem czy to taka dobra karma jak mi się wydawało jeszcze niedawno (ale ciastka Acany dalej wsuwa:evil_lol: )

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pastela, a czym weterynarze uzasadniali niechęc do Acany?
Moim zdaniem jest lepsza od RC choćby dlatego, że jest konserwowana naturalnie, a Royal Canin niestety szkodliwymi dla zdrowia sztucznymi konserwantami :shake:
A poza tym sklad obie karmy mają raczej porównywalny...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...