Jump to content
Dogomania

Dramat Nexta - duży dług w hoteliku ... POMOCY!!!


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='sylwiaso']A my Dziękujemy za wpłaty dla Nexia od cioci teresy118 40zł za styczeń,od cioci mdk za grudzień 10zł i od cioci iwna 20zł:sweetCyb::sweetCyb::iloveyou::buzi:i Życzymy wszystkim Kochanym cioteczkom,które są z nami Szczęśliwego Nowego Roku 2014:BIG:[/QUOTE]

Przyłączam się do życzeń - wszystkim duuuuużo szczęścia w Nowym 2014 Roku!
A Nextowi - szczęścia, zdrowia i domu :)

Sylwia, nie wiem, czy doczekamy powrotu Agi35 i uzupełnienia rozliczeń.
Mnie się wydaje, ze byłoby dobrze, gdybyś poprosiła moderatora (np. Maupa4) o dodatkowy post na pierwszej stronie i wpisywała tam wpływy i wydatki, opłaty hotelowe itp.
I byłoby dobrze na czerwono wytłuścić zaległości - dług za hotel, karmę i to uaktualniać, żeby było wiadomo ile Next ma tego długu.

Ja wiem, że możesz nie chcieć, bo to może wyglądać jak przejęcie odpowiedzialności za Nexta, ale póki co nie ma innej możliwości rozliczeń, a te wg regulaminu mają być prowadzone na bieżąco i przejrzyste, inaczej moderatorzy mogą zamknąć wątek.
Więc jeśli możesz, to napisz, przecież to Cie nie zobowiązuje i dużo roboty nie ma, a jeśli Aga35 wróci, to uzupełni z Twego rozliczenia i dalej sama poprowadzi.
A jeśli nie chcesz - to może ktoś z fundacji (Kinia1984 też się nie pokazuje :( ) przejmie nad tym kontrolę, bo tak jak jest - być nie powinno.

Ja dla ułatwienia zebrałam i uzupełniłam to, co kiedyś zaczęłam, tak jak wynika z wpisów na wątku.
Może poslużyć do rozliczenia, czy jako półgotowiec do skopiowania i uzupełnienia.
Brak jednak rozliczenia hotelowego, trzeba uzupełnić miesiacami i dopisać na końcu dług.
Jeżeli nie ujęłam jakiejś wpłaty, albo którąś zdublowałam, to proszę dać znać.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

[B]Wszystkie wpłaty 2013[/B]


- 64 - bazarek willma
- 15 - Agnieszka 103 (sylwiaso)
- 110,10 - bazarek wilma (sylwiaso)
- 30 - memory - (sylwiaso)
- 130 - bazarek torebkowy aga35
- 20 - aga 35
- 49 - bazarek willma
- 57,70 - bazarek willma
- 80 - bazarek ciuszkowy aga35
- 70,80 - bazarek willma
- 56,50 - bazarek willma
- 10 - z zakupu pobazarkowego - willma
- 94,75 - edyta12
- 30 - Agnieszka B. z Wołomina za XI 2012
- 30 - iwna5702
- 20 - memory+ona03 transakcja poza forum

- 10 - mdk8
- 120 - Tadeusz za okres 10.2012-10.2013
- 120 - memory za rok 2013
- 120 - ona03 za rok 2013
- 20 - mdk8 - stała za marzec (i kwiecień?) 22-04-2013
- 20 - AGA35 22-04-2013
- 20 - iwna5702 - 30-04-2013
- 20 - memory 21-05-2013
- 10 - Agnieszka103 05-06-2013
- 30 - memory - poszło do Skarpety Owczarkowej jako zwrot 15% kwoty otrzymanej pomocy (karma)
- 10 - mdk8 - 05.06.2013
- 50 - od brutuska
- 20 - iwna5702 - 05-07-2013
- 20 - iwna5702 - 24-07-2013
- 20 - iwna5702 - 23-08-2013
- 120 - teresaa118
- 50 - na Gwiazdkę od memory 19-12-2013


- 10 kg karmy - szajboska
- 30 kg karmy BRIT Premium Adullt L od Skarpety Owczarkowej


Czyli w rozliczeniu deklaracji stałych powinno być tak:

Do 2012 roku doszły dwie wplaty

Agnieszka B.. :... XI,
Tadeusz....... : X, XI, XII

[B]Do 2013 roku[/B]

iwna5702 : IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
memory.. : I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
ona03..... : I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
Tadeusz.. : I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
mdk8...... : III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
teresaa118 : XI, XII

Nie wiem czy Agnieszka B. i Agnieszka 103 to ta sama osoba i czy 15 zł nalezy wpisać w deklaracje, a jesli tak, to za jaki miesiąc
Nie jestem pewna od kiedy wpłacała iwna5702, może cos źle wpisałam? A ta wplata ostatnia to już za styczeń?


[B]
Opłaty za hotel:[/B]

hotel 01.01.2013- 28-02-2013 - 729 zapłacone fak.12/H/2013
hotel 01.03.2013- 31.03.2013 - 372 zapłacone
hotel 01.04.2013- 30.04.2013 - 360 zapłacone
hotel 01.05.2013- 31.05.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.06.2013- 30.06.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.07.2013- 31.07.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.08.2013- 31.08.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.09.2013- 30.09.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.10.2013- 31.10.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.11.2013- 30.11.2013 - 300 zapłacone
hotel 01.12.2013- 31.12.2013 - 300 zapłacone

[SIZE=4][B][COLOR=#ff0000]Rok 2013 zapłacony

[/COLOR][COLOR=#000000]*************************************************[/COLOR][COLOR=#ff0000]

Dług na 31.01.2014 - 300 zł + karma? [/COLOR][/B][/SIZE]

[SIZE=4][B]2014 rok[/B][/SIZE]

- 40 - teresaa118
- 20 - iwna5702
- 30 - memory
- 30 - Tadeusz (zaległe za 2013)
- 30 - Tadeusz
-120 - ona03
-200 - Wiktor
- 40 - teresaa118



[B]Deklaracje stałe[/B] (wpłacone - jeśli coś nie tak - proszę o sprostowanie)

- 20 - iwna5702 : I
- 10 - memory.. : I, II, III,
- 10 - ona03..... : I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII
- 10 - Tadeusz.. : I, II, III
- 10 - mdk8...... :
- 40 - teresaa118 : I, II
----------------------------------------------------------
[B]= 100 zł/miesiąc
[/B]
[COLOR=#008000][B][SIZE=5]Brak deklaracji na kwotę 200 zł i na karmę[/SIZE][/B][/COLOR]




Karma:

01.01.2014- 31.01.2014 -


Opłaty:

hotel 01.01.2014- 31.01.2014 -
hotel 01.02.2014- 28.02.2014 -

Edited by memory
aktualizacja
Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#0000cd][SIZE=5][FONT=comic sans ms]Next
[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]
[URL="https://imageshack.com/i/0aj6k0j"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/10/j6k0.jpg[/IMG][/URL]


[URL="https://imageshack.com/i/npx8ujj"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/853/x8uj.jpg[/IMG][/URL]

[URL="https://imageshack.com/i/nq2b89j"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/854/2b89.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Druga sprawa, ja już nie mam siły do osób odpowiedzialnych za psa!wysłałam dwa rachunki w grudniu za miesiąc sierpień i wrzesień.Po telefonach i proszeniach dziewczyny łaskawie wysłały mi tylko za sierpień i do dnia dzisiejszego nikt nie kontaktuje się ze mną .Mój mąż stwierdził,że jeżeli ludzie są tak bezczelni i nie traktują zwierzęcia i nas poważnie to podjął za mnie decyzje.To co napiszę jest dla mnie bardzo przykre jeżeli do końca miesiąca stycznia nie będzie uregulowane za wrzesień i pażdziernik mój mąż Nexia zawiezie do fundacji.:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Popieram ciocie w podjetej decyzji. Z umow trzeba sie wywiazywac. Troche brzmi to okrutnie, ale utrzymanie psa kosztuje.W styczniu powinny wszystkie zaleglosci z zeszlego roku byc zaplacone!![/QUOTE]ciociu teresaa ja jestem bardzo cierpliwym człowiekiem,ale nie lubię jak mnie ktoś lekceważy.Ja mam hotel za który płacę podatki wysłałam rachunek w grudniu i za niego zapłaciłam do urzędu skarbowego,a pieniążki dostałam tylko za jeden rachunek.To jest moja praca 7dni w tygodniu i jak bardzo jest przykro jak ktoś tego nie docenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona03']Moja stała za rok poleci jak tylko namierzę [B]memory [/B];).
Szkoda [B]Nexia[/B], tyle czasu i nikt go nie zauważył, żeby chociaż kawałek ogródka.....[/QUOTE]Wysłał do Agi35 i Kingi1984 smsa 2 dni temu mój mąż Prosząc je o zapłatę i info.że psiaka odwiezie do fundacji!narazie cisza........robi mi się słabo:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona03']Moja stała za rok poleci jak tylko namierzę [B]memory [/B];).
.....[/QUOTE]

[B]Jestem, Oneczko kochana :loveu:, przelew od Ciebie już w drodze, pewnie jutro po południu dotrze do Sylwii.[/B]

No cóż, paniom z fundacji zabrakło nie tylko pieniędzy, ale i cywilnej odwagi by zmierzyć się z problemem.

Miałam nadzieję, że odetniemy się od długu fundacji.
Że nie oglądając się na nią, jakoś wspólnymi siłami ogarniemy bieżącą sytuację, zbierzemy chociaż na karmę i weta, a Next pozostanie w hoteliku, gdzie znalazł troskę i sympatię i który pewnie uważa za swój dom.
Może już nie jako płatny pensjonariusz hotelowy, ale jako bezdomniak, który 'uchowa się' przy innych psiakach.

Ale... z cudzą decyzją się nie dyskutuje, zwłaszcza, gdy uzasadniona.
Rozumiem ją, chociaż nie ukrywam, że ogromnie mi przykro ze względu na psa.:-(
Next ma ponieść konsekwencje za brak odpowiedzialności fundacyjnej opiekunki.

C'est la vie, 'Kowal zawinił, Cygana powiesili'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Szkoda mi tego cygana. Czy organizacja nie moze zrezygnowac z psa? Moze udaloby sie wspolnymi silami go utrzymac przy zyciu, a po cichu marzyc o wspanialym domku[/QUOTE]


podobnie było z Magikiem. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211543-Czarujący-Magik-z-ogromnym-długiem-szuka-domu-dla-siebie-i-swojej-przyjaciółki?highlight=magik[/URL]

ile wynosi wyżywienie Nexta na m-c ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Szkoda mi tego cygana. Czy organizacja nie moze zrezygnowac z psa? Moze udaloby sie wspolnymi silami go utrzymac przy zyciu, a po cichu marzyc o wspanialym domku[/QUOTE]

Ja już sugerowalam wczesniej, by się zastanowili, czy nie poszukać innej fundacji, która zechcialaby przejąć opiekę na Nextem, lub chociaż częściowo w niej pomóc.
Jeżeli od strony prawnej nie jest to możliwe, ale można było o tym zwyczajnie powiedzieć.
Ale te sugestie pozostały bez echa.

Organizacja formalnie z psa nie zrezygnowała, ale jest mała i ma maly zasięg, nie znajduje darczyńców, za to znajduje co i raz psy, ktorym trzeba pomóc.
Myślę, że jeśli nawet ma jakieś bieżące środki, to wydaje je na pomoc doraźną, czyli w pierwszej chwili na ratowanie życia psom z wypadków komunikacyjnych i losowych lub szczeniorom.
I pewnie tej kasy nie wystarcza na psy zaopiekowane i nie zagrożone bezpośrednio.
W tym chyba główny problem - kasy malo, potrzeb dużo - jak wszędzie.
Nie można też powiedzieć, że nie próbowali i nie próbują, w poprzednich latach jakos udawalo im się utrzymac kilka psow, choc nie bez trudności.
Ratowali się bazarkami, zbiorkam na FB.
Ale nawet FB nie jest beczką bez dna.
To wszystko można zrozumieć.

Ale nie można zrozumieć, że od sierpnia opiekunka Nexta udaje, że nie istnieje ani temat psa, ani dług.
Pewnie, że przykro świecić oczami za niedotrzymanie umowy, ale o wiele gorzej wypięć się na psa, temat i ludzi, którzy pomagali i chcą nadal pomóc.

Sądzę, że fundacja z ulgą pozbyłaby się obowiązku opieki na Nextem.
Są zadłużeni, zalegają nie tylko z Nextem, nie spłacili też dlugu po adoptowanym Murzynku, od miesięcy nie płacą za Skinniego, pewnie takich przypadków jest wiecej.
A psiaków przybywa...

[quote name='mdk8']....
ile wynosi wyżywienie Nexta na m-c ?[/QUOTE]

Myślę, że wyżywienie Nexta to +/- 100 zł miesięcznie (je karmę bytową)
Do tego należałoby doliczyć jakieś witaminy, raz na jakiś czas szczepienia, zabezpieczenie przeciw insektom itp.

Dałoby się na to zebrać, gdyby pies był w BDT za karmę i weta, ale - jest w hotelu.
Opieka to nie tylko pełna miska i woda, ale codzienne sprzątanie po psiaku, wyprowadzanie go, sprawdzanie stanu zdrowia i podatki.

Link to comment
Share on other sites

sprawę Murzynka znam. Byłam nawet w h. gdzie był i znam sprawę od Ani- właścicielki Hoteliku. Wiem też ,że powoli spłacają długi po nim z wpłat na FB.
Być może później zaczęły by spłacać dług Nexta ale nie mogę zrozumieć jak można tyle miesięcy milczeć. Takie postępowanie jest niedopuszczalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']sprawę Murzynka znam...[/QUOTE]

A znasz sytuację [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/189887"]Skinniego?[/URL]
Tu jeszcze gorzej chyba, bo były osoby, które chciały pomoc, by zdobyć sponsorów działały na FB i tam zarzucono im wyłudzanie pieniędzy.
A fundacja zamiast rzetelnie odnieść się do sprawy i spróbować ją wyjaśnić, wypięła się na konflikt i w temacie stwierdziła, że Skinni ma wszystko co potrzebne.
Po czym beztrosko pogrążyła się w długach.
Dziewczyny dotknięte posadzeniami odeszły (i wcale się nie dziwię) a [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/189887"]Skinni
p[/URL]ozostał na głowie i łasce[B] yumanji[/B] - z długiem, z problemami behawioralnymi, bez bieżących wpływów na hotel, weta i widoków na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Czy jest wyznaczony termin przekazania Nexta, a moze ciocie maja inne rozwiazanie, bardziej pasujace do potrzebujacego psa?[/QUOTE]

Jedynie Sylwia może zadecydować, czy i na jakich warunkach zechce zatrzymać Nexta.
Ja tylko znalazłam nowego sponsora, mój Przyjaciel Wiktor obiecał dzisiaj wesprzeć Nexta finansowo.

Link to comment
Share on other sites

przydałoby się dokładne rozliczenie i zadłużenie na koniec 2013r.
Ja podtrzymuję deklarację. Jeżeli Next by został w h. to trzeba pomyśleć nad wyciągnięciem go z długu. Niestety nie umiem robić bazarków a w ten sposób dużo psów wyszło z długów.

Link to comment
Share on other sites

Kochani jak powinna wyglądać opieka nad psiakiem z Fundacji wszyscy wiemy.Jak jest, to opisujemy ręce opadają.My cały rok pomagaliśmy jak mogliśmy i wreszcie mój mąż napisał smsa podpisał się poprosił o uregulowanie długu i napisał swoją decyzje,że psiaka odwiezie!!!i nikt do tej pory się nie odezwał!!!!!!!!!Kochani o co tu chodzi?!powinny dziewczyny wejść na wątek i błagać o pomoc dla niego,one nie widzą ile jest dobrych Aniołów wokół które pomagają.Do cholery jak można tak postępować.Dziewczyny ja podam nr.tel do Kingi osoby z którą można jeszcze porozmawiać w sprawie Nexia jeżeli ktoś chciałby się z nią skontaktować to byłoby super 505945510.Tylko trzeba się zastanowić co dalej.Mój numer tel.796701212

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...