Jump to content
Dogomania

Dramat Nexta - duży dług w hoteliku ... POMOCY!!!


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mam FB, chetnie napisalabym jak funkcjonuje fundacja i jak sie opiekuja psami, na ktore dostaja pieniazki od ludzi. Jesli jest za malo pieniazkow, trzeba wypchac psy do domkow albo nie brac nowych. Jest tyle innych Fundacji, ktore moga to zrobic. Jest takie przyslowie - licz sily na zamiary, a nie odwrotnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memory']Na FB jest strona [URL="https://www.facebook.com/zwierzaki.potrzebie"]Fundacji [/URL]- na upartego można by tam szczegółowo przedstawić sytuacje i zapytać co dalej z Nextem.
Pewnie by się nie ucieszyli z reklamy.[/QUOTE]

na fb next ma swoje wydarzenie do waszej wiadomości i za za chwilę powstanie kolejne . tam jest opisana jego sytuacja ! wcale nie wstydzimy sie tego że mamy długi !!! a kontakt jest z kinga . w tym momencie skupiam się jak zorganizować kasę dla nexta żeby nie wyleciał na bruk , bo bardzo doceniam to co dla niego robi sylwia i wiem że lepszego miejsca dla niego nie znajdę . Więć nie obrzucajcie mnie błotem i nie oceniajcie. Skupcie się na pozytecznych rzeczach a nie na ocenianiu mnie Fundacji

Edited by AGA35
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso']Wysłał do Agi35 i Kingi1984 smsa 2 dni temu mój mąż Prosząc je o zapłatę i info.że psiaka odwiezie do fundacji!narazie cisza........robi mi się słabo:-(:-(:-([/QUOTE]

sylwia do kingi esemes dotarł i INTESNYWNIE SIĘ SKU[PIAMY NA ZDOBYCIU KASY

Link to comment
Share on other sites

Nie sztuką jest wypychac psy do byle jakich domków Pani Tereso, na Nexta wpływa na konto Fundacji 30 zł deklaracji!!! Z tego się nie da opłacać. sms otrzymałam i jest tam wyraźnie napisane że czas jest do końca stycznia. Nie wiem czy uzbieramy 600 zł do tego czasu bo psów mamy prawie 30 szt. Tyle ile możemy zbieramy licytacjami , cegiełkami. Jeśli nie uda nam się uzbierać tych dwóch faktur to Nexta zabierzemy.
Skinniego proszę nie wywoływać do tablicy jesli się nie ma aktualnych informacji...
A reklamę możecie robić może w końcu to pomoże ...
Łatwo gadać "licz siły na zamiary" na terenie całego naszego powiatu nie ma schronu i czasem nie da się zostawić psa dogorywającego na ulicy...Uwielbiam ludzi którzy walą w klawiaturę mądrząc się z przekonaniem że wiedzą jak działa jakaś fundacja. Wybaczcie ale nie mamy czasu na "ciociowanie i cmokanie" przed ekranem.

Link to comment
Share on other sites

Miło, że w końcu jesteście.
Szkoda tylko, że z urażoną godnością i w arogancki sposób.

[quote name='AGA35'] ... Więć nie obrzucajcie mnie błotem i nie oceniajcie....[/QUOTE]

Wybacz Aga35, ale jesteś prawną opiekunką Nexta, wątek stworzyłaś na publicznym forum, na tymże forum prosiłaś ludzi o pomoc.
Prowadzenie wątku i opieka nad psem są publiczne a nie prywatne i każdy użytkownik forum ma prawo je oceniać i wypowiedzieć swoje zdanie.
Jak postępujesz - tak jesteś oceniana.

Co uważasz za 'obrzucanie błotem'?
Czy ktoś Cię tu obraził, wyciągnął jakieś Twoje prywatne sprawy albo napisał coś niezgodnego z prawdą?
Fakt, że zaniedbałaś sprawę Nexta (i nie tylko) jest ogólnie znany, jak i ten, że od lata nie pokazujesz się na wątkach swoich psów nawet po to, by opiekunom powiedzieć zwyczajnie - przepraszam.

To jest błoto? A może to kłamstwo?

Fakt pomagania psom w mniej czy bardziej udolny sposób nie zapewnia Ci immunitetu.

[quote name='AGA35'] ... Skupcie się na pozytecznych rzeczach a nie na ocenianiu mnie .[/QUOTE]

Nie chcesz być oceniana, ale arogancko doradzasz nam, byśmy skupiały się na pozytecznych rzeczach.

Tak, właśnie skupiamy się na pożytecznych rzeczach - próbujemy podtrzymać życie tego wątku czyli wspomóc i Nexta i Sylwię, na którą zrzucialaś obowiązek utrzymywania psa.

[quote name='AGA35'] ...bardzo doceniam to co dla niego robi sylwia....[/QUOTE]

A jak doceniasz?
Napisanym frazesem i niczym więcej.

Zastanowiłaś się, czy Twój pies ma tam co jeść?
Pomyślałaś, że to hotelik, za który zobowiązałaś się płacić?
Że to nie działalność charytatywna tylko źródło utrzymania?
Że takim postępowaniem może komuś przysłowiowy chleb odbierasz?

[quote name='AGA35'] wcale nie wstydzimy sie tego że mamy długi !!! [/QUOTE]

A powinnyście...
No, to pogratulować sposobu docenienia Sylwii.

[quote name='Kinia1984'] na Nexta wpływa na konto Fundacji 30 zł deklaracji!!! Z tego się nie da opłacać. [/QUOTE]

Kinia1984 - a jak myślisz, dlaczego tak mało?
Nie wiesz?

A może dlatego, że inni wpłacający chcą by Next miał jednak chociaż na karmę i by Sylwia nie musiała sobie i rodzinie od ust odejmować?
I może dlatego, że nie szukacie mu tutaj sponsorów?

[quote name='Kinia1984'] Wybaczcie ale nie mamy czasu na "ciociowanie i cmokanie" przed ekranem.[/QUOTE]

Nie macie też możliwości stwierdzić, że może jest skuteczne, bo z takiego ciociowania i cmokania cała masa psów została wyadoptowana lub w BDT, PDT I hotelikach żyje i ma się dużo lepiej niz Wasi podopieczni.

[quote name='Kinia1984']
Skinniego proszę nie wywoływać do tablicy jesli się nie ma aktualnych informacji...
[/QUOTE]

A temat Skinniego to jakieś tabu może?
Jak dotąd yumanji go utrzymuje, kosztem swoim i swoich dzieci.

Może spuście trochę z tonu dziewczyny, bo krytyka jest zasłużona, a temat istnieje po to by pomagać psu, a nie rozważać Wasze urażone uczucia.
Chyba, że wam na pomocy i na psie nie zależy, to powiedzcie szczerze, Sylwia wam go odda, a my też odpuścimy.

Link to comment
Share on other sites

wiesz mam wątek 2 psów które od 5 lat są w hotelu i żyją przez ostatni rok głównie z wpłat z fb nie z dogo, bo fajnie było na początku ale skończyło się na cmokaniu...została garstka fajnych ludzi, niestety nie starcza...a ruch na wątku jest...
a jeśli chodzi o arogancki i chamski styl to wybacz skoro ktoś pisze o nieuczciwości nie widząc kogoś na oczy i nie wiedząc nic o tym co robi, to w taki sam sposób dostanie odpowiedź...
A Skinni dostał ostatnio zastrzyk , na tyle na ile mogłyśmy kombinować bo faktur za niego nadal nie mamy...

Link to comment
Share on other sites

To fajnie, że udaje sie Wam/(Tobie?) utrzymać dwa psy z wpłat na FB.
Naprawdę fajnie, że bezpieczne i chociaż te dwa opłacone.
Jednak ani Next, ani Skinni do nich nie należą.
A tak z ciekawości zapytam - te +/- 1500 zł długu samego Nexta to drobiazg w porównaniu z wpływami z FB?

[quote name='Kinia1984']
a jeśli chodzi o arogancki i chamski styl to wybacz skoro ktoś pisze o nieuczciwości nie widząc kogoś na oczy i nie wiedząc nic o tym co robi, to w taki sam sposób dostanie odpowiedź...
[/QUOTE]

Jednym słowem nie płacenie przez wiele miesięcy za powierzone psy i unikanie kontaktu z wierzycielami, to wg Ciebie szczyt uczciwości i kultury, a napisanie o tym to już chamstwo?

To pewnie chamstwem też jest upominanie się o zaległe wplaty?

Tak w każdym razie wynika z Twojej wypowiedzi w tym temacie, oraz z tego, co piszecie na FB:

[QUOTE]Poniższy kiermasz stworzony został z myślą opłacenia pobytu naszej trójki podopiecznych w hotelu Pod Bokserem. [B]Opiekunka* to jedna z nielicznych która ma anielską cierpliwość do naszych obsuw z płatnościami. Nie straszy, nie krzyczy...[/B]choć wiemy że te pieniądze naprawdę się jej należą..[/QUOTE]

Pozostałe pewnie bardziej liczne i mniej cierpliwe.
Szczyt arogancji i chamstwa, bo jak można upominać się o swoje i wymagać uczciwego dotrzymania warunków umowy? Nosz kurcze, gdzie ich kultura? :evil_lol:

* [B]joaaa[/B] ?

Sorry, Kinia1984, ale ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

Next ma długu 1200...i 1200 to góra pieniędzy dla nas...takie mamy gigantyczne pieniądze że nie wiadomo którą dziurę łatać. Wiadomo że na psy adopcyjne w typie rasy lub szczeniaki sa zawsze wieksze wpływy albo na tzw "nowości" bo zawsze na początku jest och ach...
a o jakim unikaniu kontaktu piszesz? od Sylwii zawsze odbieram telefon więc nie wiem o czym piszesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']Next ma długu 1200...i 1200 to góra pieniędzy dla nas...takie mamy gigantyczne pieniądze że nie wiadomo którą dziurę łatać. Wiadomo że na psy adopcyjne w typie rasy lub szczeniaki sa zawsze wieksze wpływy albo na tzw "nowości" bo zawsze na początku jest och ach...
a o jakim unikaniu kontaktu piszesz? od Sylwii zawsze odbieram telefon więc nie wiem o czym piszesz...[/QUOTE]

Kinia, przejrzyj - od pól roku przez wątek przewija sie ten sam temat podejmowany przez Sylwię: brak kontaktu.
Gdyby nie to, pewnie zbędne byłyby SMS-y od męża Sylwii, zirytowanego Waszym milczeniem i faktem, że ma na utrzymaniu cudzego psa.
Pomyślałyście, że na tym tle u Sylwii w domu na gruncie prywatnym może powstać niedobra atmosfera?
Nie wiem, czy tak jest, ale nie zdziwiloby mnie to.

Czasy takie, że nikomu nie jest lekko.
Nie przeceniaj więc odezwu ludzi z FB i nie lekceważ tych z dogo.
Warto poświęcić raz w tygodniu chwilę na kontakt w tym temacie, a przy okazji zerknąć na inne.
Ot, może jakiś psiak idzie do domku i można byłoby poprosić jego deklarowiczów o przeniesienie deklaracji na Wasze psiaki?
Niechby chociaż raz się udało i tylko dychę - zawsze coś.
Stała obecność opiekunów psa też dobrze świadczy i zdobywa sympatie i aprobatę, ludzie to cenią i nie tylko sami chętniej wspomagają, ale i czasem uda im się jeszcze kogoś zachęcić.

Truizmy, banały, ale obserwacje wskazują, że tak właśnie jest.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ od długiego czasu nie było rozliczenia swoją stałą płaciłam cały czas na konto Sylwii.
Nie będę się rozpisywać bo chyba wszystko co chciałam napisać w tym temacie napisała memory.....zgadzam się z nią w 100%
Dziewczyny nie unoście się honorem tylko działajcie, nie tylko na FB ale tutaj też.
Zróbcie bazarek cegiełkowy z opisem,że pies traci Hotelik i ma czas do końca stycznia. Musicie uwierzyć,że na dogo też można zdziałać cuda- wystarczy chcieć.
Wiem co piszę bo mimo,że jestem na dogo tylko rok to mam w subskrypcjach kilkadziesiąt wątków i nie takie cuda widziałam.
Działajcie a na pewno wiele osób pomoże tylko nie wstydźcie się o tą pomoc poprosić.

Link to comment
Share on other sites

Czy to wazne, gdzie wplaca sie pieniadze, wazne, ze pies dostaje te pieniadze na swoje utrzymania. Brakuje tylko osoby, ktora by to koordynowala i ujmowala w jednej kwocie. Dlatego wzywalam jego opiekunki do zainteresowania sie ta sprawa. Rozliczenie musi byc, to wtedy okaze sie, ze Next nie ma az tak duzo dlugow, jak sie podejrzewa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Czy to wazne, gdzie wplaca sie pieniadze, wazne, ze pies dostaje te pieniadze na swoje utrzymania.[/QUOTE]

Ogólnie rzecz biorąc masz rację.

Ale myślę, że tu chodzi jeszcze o to, że fundacja musi działać wg przepisów i obowiązuje ją normalna księgowość.
Rozlicza się z wpływów i wydatków, a z faktury na jej pełną wysokość.
Wydatki nie mogą przekraczać przychodu.
Dlatego jak ma np. fakturę na 300 zl, a miesięczny wplyw 30 zl, to może musi przez 10 miesięcy po te 30 zl odkładać, żeby zebrało się 300 zł do zaplaty za fakturę.
I chociaż ktoś te 30 zl wpłaca systematycznie, to chyba nie można ich co miesiąc przelać.

Można zauważyć, że w niektórych wątkach jest rozliczenie podwójne, część idzie przez konto fundacyjne, część przez prywatnego skarbnika, bo niektóre wydatki i płatności nie mieszczą się w statucie organizacji i nie mogą być wtedy rozliczane.

To tak na marginesie.

[quote name='teresaa118']... Brakuje tylko osoby, ktora by to koordynowala i ujmowala w jednej kwocie. ...[/QUOTE]

W tym właśnie sedno.
Ludzie idą tam, gdzie jest aktualnie i sympatycznie, tam, gdzie są wysłuchani, gdzie widzą, co się dzieje z ich pieniędzmi, gdzie są często informowani - o ogłoszeniach, telefonach, tabletkach, kupkach a nawet pogodzie itp.
Czują się wtedy u siebie i chętnie uczestniczą, chocby to uczestnictwo było czasem tylko hopaniem i cmokaniem.
Razem płaczą i żartują, śmieją się, relaksują i to zachęca do zaglądania i stałych bywalców i przyciąga nowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']z naszego wydarzenia na fb uzbieralo się 660 zł. ....[/QUOTE]

Cudnie, gratuluję i bardzo się cieszę :multi:
To naprawdę dużo!
Może uda się jeszcze trochę? Wydarzenie jeszcze trwa.

Żeby tak cały ubiegły rok spłacić, inaczej widziałoby się przyszłość Nexta.

Link to comment
Share on other sites

Kochani Serce mi się raduje:buzi::buzi::iloveyou::sweetCyb:bo dla mnie odwiezienie Nexia byłoby koszmarem,ale mój mąż wziął sprawy w swoje ręce i dzięki temu ruszyło!!!!!może tak musiało być.Chcę podziękować Kochanej cioci memory za piękne,emocjonalne opisanie całej sytuacji Nexia!I wszystkim Kochanym cioteczkom.które stoją murem za psiakiem.Dziewczyny super,że jesteście Aga35 i Kinga tak nam się dobrze współpracowało zawsze pieniążki były na czas.Jesteśmy wszyscy po to na wątku,żeby sobie wzajemnie pomagać w trudnych sytuacjach nie wolno uciekać od tych problemów tylko wychodzić po pomoc!proszę Was zróbcie rozliczenie Nexia tak aby wszyscy widzieli jego finanse i aktualizujcie wtedy osoby nowe będą widziały je!!!Mam Wielką Nadzieję,że od nowego roku sytuacja się ustabilizuje!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny czy Wy myślicie że my nie płacimy bo nie chcemy??? nie płacimy bo nie ma kasy...i tak z prywatnych kieszeni opłacamy większość ...fajnie że się uzbierało ale trudno się cieszyć gdy ludzie wpłacają tylko dlatego że sie napisze że pies trafi na bruk...przykre to jest...
trzy osoby z wydarzenia zadeklarowaly że będą wpłacac regularnie na Nexta, nie wiem jakie kwoty jeszcze i czy będą wpłącać na pewno

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']Dziewczyny czy Wy myślicie że my nie płacimy bo nie chcemy??? [/QUOTE]
Nie.

[quote name='Kinia1984'] nie płacimy bo nie ma kasy...[/QUOTE]

Rozumiemy sytuację.
Ale byłoby nam łatwiej to zaakceptować a może czasem pospieszyć z pomocą, gdyby opiekunka choćby w dwóch słowach na bieżąco sytuację opisywała.
My po prostu myślimy a raczej już myślałyśmy, że odpuściłyście sobie Nexta, nie chcecie mieć do czynienia z jego wątkiem, a przy tym nie życzycie sobie kontaktu z nami.

[quote name='Kinia1984']
trzy osoby z wydarzenia zadeklarowaly że będą wpłacac regularnie na Nexta, nie wiem jakie kwoty jeszcze i czy będą wpłącać na pewno[/QUOTE]

Wiadomo, że ludzie nie zawsze dotrzymują obietnic i na to wpływu nie macie.
Ale byłby duży Wasz sukces i wielki zaciesz, gdyby faktycznie wpłacały! :multi:
A sam fakt poinformowania nas o tym też cieszy, bo fajnie mieć nadzieję, że Nextowi lepiej się będzie wiodło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memory']
Nie wiem czy Agnieszka B. i Agnieszka 103 to ta sama osoba i czy 15 zł nalezy wpisać w deklaracje, a jesli tak, to za jaki miesiąc
Nie jestem pewna od kiedy wpłacała iwna5702, może cos źle wpisałam? A ta wplata ostatnia to już za styczeń?
[/QUOTE]

Agnieszka103 i Agnieszka B. to nie jest ta sama osoba :) Moje wpłaty dla Nexta były jako "jednorazowe"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...