Jump to content
Dogomania

ŻUCZEK STARUSZEK-nie doczekał się wyjaśnień od kikou ... NIE WYGRAŁ walki o życie [*]


eliza_sk

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczora mu kupilam ten Essential i dzis saszetke z Royala na probe. Co zabawne trzeba mu ja podawac jak dziecku bo nie radzi sobie sam z taka papka...za to z siedzeniem na kolanach jak sama widzialas swietnie. Rozumiesz dlaczego nie chce pomocy na moje prywatne konto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ritek']Elizka ja za tamta wizyte nie chce pieniedzy wiec te kwestie rozpatrzymy przy nastepnej, ale nadal nie mam od Ciebie danych do faktury....Poza tym za morfologie z biochemia i tak zaplacila Paulina, a to juz duza pomoc[/QUOTE]

Ritek, ale z wizyty z 5.10 - zostaje 50 zł, które zapłaciłaś Ty. Tego mamy nie zwracać, tylko dalsze badania pokryć ? Bo Cioteczki zadeklarowały pomoc chorowitkowi. Czy może za essentiale zapłacić trzeba ? Daj proszę znać.

Dane, będą potrzebne jeśli wpłata za leczenie miałaby iść z konta SOZ, bo wtedy usimy mieć pokrycie:
Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
ul. 11 Listopada 29
28-300 Jędrzejów
NIP: 656-22-72-801


[quote name='Ritek']Wylogowuje sie tak na godzinke, potem wrzuce wyniki. Eliza doslij mi prosze raz jeszcze swojego maila[/QUOTE]

[email][email protected][/email]


Ja jestem stale na kompie, tylko ogłoszeniuję innego piesa, więc jak będziesz to puść mi sygnał.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem do konca czy Convalescence jest konieczny, ale lekarka go polecila Zuczkowi wiec kupilam. Eliza za wizyte 5.11 nie chce zwrotu, poprosze o pomoc przy nastepnych kontrolach bo przyznam szczerze zuczusiowe wydatki mnoza sie troszke,a ja sie az tak finansowo nie zabezpieczylam. Jedzonko to zaden problem, ale chodzi o dalsze leczenie

Link to comment
Share on other sites

Oki Ritek, teraz wiem wszystko.

Więc z Żuczkowych finansów, wirtualnych i realnych mamy:

[B]Z deklaracji mamy:[/B]
40 zł - andegawenka (wirtualnie)
50 zł - irenaka (wirtualnie)
10 zł - tomcug (przelane na SOZ, jako deklaracja za listopad - więc przekierowuję na leczenie, oki?)
10 zł - grzenka (przelane na SOZ, na leczenie Żuka)

[B]
Czyli na tę chwilę z wirtualnych pieniędzy Żuku ma 110 zł.[/B]

Niestety te badania, które mi smsem dałaś teraz są nieczytelne, zaraz zrzucę na kompa, ale chyba trzeba będzie skanu, bo nie wiem czy bdzie widać.

Link to comment
Share on other sites

No to sie ciesze, ze mamy jasnosc:) Zuniu pojedzie do weta za trzy lub za tydzien w zaleznosci jak bedzie sie zachowywal opatrunek, ale raczej za trzy. Wowczas mamy do zrobienia nowe RTG i biochemie. Musimy zobaczys czy ta jego watroba jest patologiczna czy to wynik "zlej" diety. Mocznik jest podwyzszony prawdopodobnie z odwodnienia. Essentialu starczy mu teraz na dwa tygodnie, wrzucic tu paragon na potwierdzenie?Do tego nandal jest na diecie dla rekonwalescentow, ale jak pisalam zyczy sobie tylko surowego mieska, a my przemycamy ryz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ritek']Nie wiem do konca czy Convalescence jest konieczny, ale lekarka go polecila Zuczkowi wiec kupilam. Eliza za wizyte 5.11 nie chce zwrotu, poprosze o pomoc przy nastepnych kontrolach bo przyznam szczerze zuczusiowe wydatki mnoza sie troszke,a ja sie az tak finansowo nie zabezpieczylam. Jedzonko to zaden problem, ale chodzi o dalsze leczenie[/QUOTE]

Jeżeli Convalescence jest zalecane przez lekarkę,to moim zdaniem, powinnaś stosować. Wiem z własnego doświadczenia z moim Marcysiem, że potrafi działać cuda.
Czy Żuczek chce go jeść? Bo jeżeli nie masz z tym problemu, to sfinansuję jego zakup, oczywiście dodatkowo, poza deklaracją. Mam też jedną saszetką w domu, jak mi podasz adres to mogę Ci ją wysłać.
Co do mojej deklaracji, to uważam, że najwygodniej by mi było wysłać pieniądze do Ciebie. Nie interesuje mnie, czy będzie to na pokrycie kosztów dotychczasowego leczenia, przyszłego, czy będzie to na jedzenie czy inny cel . Chciałabym, abyś Ty te pieniądze miała i swobodnie nimi dysponowała.

Link to comment
Share on other sites

Zmiana tematu dziewczyny. Może nie wszyscy jeszcze mieli okazję dowiedzieć się, co dzieje się w Dyminach:-(.
Nie zostawiajmy dziewczyn z Kielc samych. Jeżeli ktoś może podpisać petycję, to bardzo proszę o to:

[URL]http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierz%C4%84t_w_kielcach_dyminy.html[/URL]

Zapraszam też w imieniu dziewczyn, 17 listopada do Kielc na manifestację, jeżeli ktoś nie będzie mógł jechać, to może pomoże w jej organizacji ? :
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestacj%C4%99-przy%C5%82%C4%85cz-si%C4%99-do-nas%21%21%21[/URL]

Dyminy dziś:-(:-(. Isadora7 powinna mieć za ten film, miejsce w niebie poza kolejnością
[video=youtube;oij7aauWQ-g]http://www.youtube.com/watch?v=oij7aauWQ-g[/video]

Link to comment
Share on other sites

[I]"Nie zostawiajmy dziewczyn z Kielc samych."[/I], hmmm...., dobre..., niech żyje dostęp do wiedzy....
Dla wszystkich niewtajemniczonych - [U]to my, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, organizujemy tę manifestację[/U].

Piguła informacji na naszej stronie: [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/dyminy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter'][I]"Nie zostawiajmy dziewczyn z Kielc samych."[/I], hmmm...., dobre..., niech żyje dostęp do wiedzy....
Dla wszystkich niewtajemniczonych - [U]to my, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, organizujemy tę manifestację[/U].

Piguła informacji na naszej stronie: [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/dyminy.html[/URL][/QUOTE]

Aj tam, aj tam. Ciotka Irenaka w dobrej wierze głosi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter'][I]"Nie zostawiajmy dziewczyn z Kielc samych."[/I], hmmm...., dobre..., niech żyje dostęp do wiedzy....
Dla wszystkich niewtajemniczonych - [U]to my, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, organizujemy tę manifestację[/U].

Piguła informacji na naszej stronie: [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/dyminy.html[/URL][/QUOTE]

Boże, przepraszam:oops:. Zobaczyłam Andzię69 i poszłam jak w dym;).
Jak powinnam poprawić tekst postu, żeby był prawdziwy?
Emira z Wami nie ma?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond, serif][SIZE=3]Wkleję tutaj, bo zaraz się okaże, że kikou poczty też nie odbiera, a tak, to koleżanki jej przekażą, jakie jesteśmy wredne.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond, serif][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[RIGHT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3]Jędrzejów, 10.11.2010 r.[/SIZE][/FONT]


[FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]K........ W............[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]U............[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]59-620 G........... Ś........[/B][/SIZE][/FONT]
[/RIGHT]


[FONT=Garamond, serif][SIZE=3] Stowarzyszenie Obrona Zwierząt zawarło z Panią ustną umowę dotyczącą powierzenia jej opieki nad zwierzęciem. Było to zobowiązanie odpłatne. Pies o imieniu Żuczek przebywał pod Pani opieką od 11.03.2010 r. do 30.10.2010 r. Naszym obowiązkiem było terminowe opłacanie ustalonej kwoty za pobyt zwierzęcia w hoteliku (300 zł/mies. + koszty weterynaryjne), natomiast Pani - zapewnienie należytej opieki podopiecznemu oraz rzetelne i regularne informowanie o jego losach. Realizacja obu tych punktów przez Panią nasuwa duże zastrzeżenia. Poniżej formułujemy nasze zarzuty wobec sposobu wywiązania się przez Panią z zawartej umowy:[/SIZE][/FONT]

[LIST=1]
[*][LEFT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]brak należytej opieki nad zwierzęciem, również weterynaryjnej[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3] - pies stracił pod Pani opieką 1,9 kg ze swojej, i tam niezbyt imponującej, wagi wyjściowej 6,8 kg; trafił do nowego domu wychudzony, wycieńczony, odwodniony i z zanikami mięśni,[/SIZE][/FONT][/LEFT]
[*][LEFT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]brak należytego dokumentowania leczenia w książeczce zdrowia psa[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3] - ponosi Pani odpowiedzialność za wybór weterynarza, sprawującego opiekę medyczną nad zwierzęciem, a tym samym za brak należytego dokumentowania przez niego zabiegów wykonanych przy psie,[/SIZE][/FONT][/LEFT]
[*][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]brak regularnego i rzetelnego informowania właściciela o stanie zdrowia psa [/B][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3]- [/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3]czego najlepszym przykładem jest niepoinformowanie nas o fakcie złamania łapy przez psa; wg daty na zdjęciach RTG – 07.10.2010 r. - miało to miejsce tego dnia lub dzień wcześniej (wersja korzystniejsza dla Pani, bo nie zakładająca, że złamanie miało miejsce np. tydzień wcześniej). 07.10 otrzymaliśmy od Pani jedynie sms-a o treści [/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][I]"Żuczek rozchorował się, w tej chwili wet twierdzi, że to po prostu duża infekcja"[/I][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3]. O złamaniu dowiedzieliśmy się dopiero 25.10 po południu, od P. Martyny Olszewskiej, 18 dni po przypuszczalnym terminie złamania łapy,[/SIZE][/FONT]
[*][B]brak wyjaśnień [/B][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][I][B]post factum[/B][/I][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B] nt złego stanu zdrowia zwierzęcia z chwili przekazywania go do DS[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3].[/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Garamond, serif][SIZE=3] Nasza prośba o wytłumaczenie obecnej sytuacji zdrowotnej zwierzęcia ma wszelkie podstawy prawne i jej spełnienie nie powinno zależeć od Pani dobrej woli, ani w ogóle chęci rozmowy z nami. Ponieważ jednak najwyraźniej nie życzy sobie Pani kontaktu z nami, ani tym bardziej udzielania nam jakichkolwiek wyjaśnień, informuję, iż[/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][U] Stowarzyszenie Obrona Zwierząt oczekuje zwrotu 1/3 kwoty, jaką otrzymała Pani od nas w ramach wiążącej nas umowy, tj. [/U][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][U][B]958 zł[/B][/U][/SIZE][/FONT][FONT=Garamond, serif][SIZE=3] (2876 zł zł/3 = 958 zł). W razie braku odnotowania wpłaty na nasze konto w terminie do 15.12.2010 r., Stowarzyszenie podejmie następujące kroki:[/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]powiadomi właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii, celem sprawdzenia dobrostanu zwierząt przebywających pod Pani opieką,[/B][/SIZE][/FONT]
[*] [FONT=Garamond, serif][SIZE=3][B]powiadomi właściwy miejscowo Urząd Skarbowy o dochodzie osiąganym przez Panią z racji prowadzenia hotelu dla psów.[/B][/SIZE][/FONT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...